2/10
User Friendly 2022 szept. 25. - 16:07:43 2/10
(22/62)
Eddig (5. rész) kb minden hiányzik belőle, ami egy jó sorozathoz kell: történetvezetés, rendesen megírt párbeszédek, feszültség.
Mindezt grandiózus, de barokkosan túltolt látvánnyal, hol patetikus, hol szentimentális közhelyek puffogtatásával pótolták.
1/10
István Pityu Herczeg 2022 szept. 19. - 01:55:43 1/10 Előzmény Sz. Péter
(21/62)
Az 1-es a reális értékelése ennek a "filmnek" azokat valós emberek adták, az ötös értékelések nagyrészét meg az imdb adta hozzá, mert azt Amazon tulajdonában van, akik kiadták a filmet.
2/10
TheLynxMan 2022 szept. 18. - 11:12:42 2/10
(20/62)
Sajnos a náci zombikban konzekvensebbek a karakterek, a harcjelenetek hihetôbbek, de még a dialógusok is értelmezhetôbbek.
Magyar szinkronnal 3/10
Eredeti nyelven 0/10
Ha a látvány érdekelne, akkor az nem ez a médium. Arra ott vannak a Hi-Res gyûjtemények.
Ez egy olyan maszlag, ami tinidráma szintje alatti szöveggel, egy-két látványos jelenettel (de azoban nem nagyon vannak szereplôk, ôk mindíg szobákban vannak), szappanopera minôségû képbeállítással és lényegében irány nélkül van megáldva.
A bôrszín nem baj, az csak egy jel, hogy kinek mi a fontos: néger, aki nem tud játszani, vagy színész, aki lehet akár fekete (még ha az ütközik megjelenített szereplôvel, mint pl a kingpin).
8/10
lancze 2022 szept. 16. - 14:27:53 8/10
(19/62)
Így a 4. rész után nekem elég bíztató, jobb mint ahogy 2. rész után érződött, és már most jobban tetszik, mint a Hobbit trillógia. A látvány, a hangok, a zenék is egyben vannnak, hangulatra erőssen hajaz a Peter Jackson féle első rész-részekre, de ez viszont nálam pozitívum. Karakterek és a sztori még alakulóban vannak, de kezdenek is alakulni.
1/10
nyikimó 2022 szept. 13. - 21:18:58 1/10
(18/62)
Az első 2 részen nagyjából tizenkétszer aludtam be,iszonyat unalmas volt.Olyan mintha egy nagyon szép dobozban elénk raktak volna egy nagy halom semmit.
offtopic
Sz. Péter 2022 szept. 08. - 17:13:10 Előzmény István Pityu Herczeg
(17/62)
Miért, az 1-eseket talán mind objektíven adták? :)
De egyszerű: vedd ki az 1-es és 10-es értékeléseket és úgy nézd a többi átlagát.
1/10
István Pityu Herczeg 2022 szept. 08. - 12:34:25 1/10 Előzmény Sz. Péter
(16/62)
Mivel egy 6/10-es alatti review sincs, ezért nem nehéz kitalálni mi történt. Azt a sok 10-es értékelést meg csak hozzáadták, azok biztos nem valósak.
offtopic
Sz. Péter 2022 szept. 06. - 17:03:16 Előzmény István Pityu Herczeg
(15/62)
Nem tudom megnézni miket töröltek, mivel azokat törölték. :)
De aki le akarja húzni, az most is megteheti, mivel az értékelési lehetőséget nem törölték.
1/10
István Pityu Herczeg 2022 szept. 06. - 00:48:57 1/10 Előzmény Sz. Péter
(14/62)
Az összes kritika eszetlen volt ami 6-osnál kisebb pontot adott rá? :DD. Mert mindet törölték.
offtopic
Sz. Péter 2022 szept. 05. - 21:19:17 Előzmény vadhap
(13/62)
Jackson hány helyen is tért el a könyvtől?
2/10
vadhap 2022 szept. 05. - 20:08:20 2/10
(12/62)
Ha a Tolkien könyv nyomába mint film a Gyűrűk ura sem jöhet, ez a sorozat a bemutatkozás alapján még annak a lába nyomába sem ér. Tolkien varázslatos világából csináltak egy semmitmondó, unalmas vasárnap délutáni ifjúsági filmet. Aki erre képes volt, az vagy soha nem olvasta Tolkien könyveit, vagy ritka tehetségtelen. A beharangozott csodához képest óriási csalódás. Végignézni is kínszenvedés volt.
offtopic
Sz. Péter 2022 szept. 05. - 17:10:33 Előzmény István Pityu Herczeg
(11/62)
Na pont ezért törölték az eszetlen kritikákat.
1/10
István Pityu Herczeg 2022 szept. 05. - 12:44:13 1/10
(10/62)
Mivel imdb-n amit az amazon irányít törlik az összes negatív kritikát, ezért itt most adtam neki egy 1-est. Elmehetnek a jó édes ku**a anyjukba.
3/10
Amadila 2022 szept. 04. - 14:46:59 3/10
(9/62)
Hát az első két rész nem igazán győzött meg. A látvány , a tájképek, oké, azok szépek. Még azt is elnézem ,hogy a történet még kicsit unalmas. (Ellentétben pl.a Sárkányok házával, ami már az első részben is nagyot üt) De szerintem a szereplő válogatás nagyon gáz lett. A könyvekben és a filmmekben is a tündék,szépek,nemesek, szinte érinthetettlen teremtmények . Ezzel szemben itt,ahogy korábban is írta valaki, olyan nyomik. A Galadrielt játszó színésznő egyálltalán nem szép,csak olyan átlagosnak mondanám.
Még adok egy kis esélyt a sorozatnak,hátha legalább a nyomába ér a főműnek.
3/10
zoliwankenobi 2022 szept. 04. - 11:05:56 3/10
(8/62)
Csodálatos képi világ, gyönyörű tájak, remek kosztümök...azaz fantasztikus financiális háttér, DE ÉPPEN EZÉRT kérdezem én, hogy miért nem tellett profi forgatókönyv írókra, dramaturgokra, operatőrre és vágóra...ja és a profi színészekről ne is beszéljünk. Hugo Weawing sem egy matyóhímzés, de mégse jutna soha eszembe megkérdőjelezni, hogy ő volt a tökéletes Elrond... nem úgy, mint a fiatal alteregóját játszó kalácsképű Mr. Húdöfakizdisz (a neve alapján görög származású lehet). Leginkább egy lúzerre hajaz és a korban inkább hozzá közel álló - amúgy nem kedvencem - Orlando Bloom által alakított Legolasnak a lába nyomába sem ér.
Az eddigi két rész alatt csak kapkodjuk a fejünket, mert mindenből egy kicsit kapunk, de igazán semmit. A karakterek felszínesek, bugyuták, az eredeti trilógia halvány lenyomatai...olyan a sorozat, mint egy több órásra nyújtott trailer. Pedig állítólag 5(!) évadosra tervezik és pár milliárd dolcsit bele fognak dönteni. Így logikus lenne kicsit lassítani fiúk, főleg, hogy nincs a film mögött egy koherens történeti háttér. A Bilbó trilógia óta tudjuk, hogy még 3 részt sem lehet megtölteni egy könyvvel, nemhogy öt évadot egy novelláskötettel (a Trónok harca 8. évadáról már nem is beszélek).
Hiába no...tudott az a Tolkien bácsi valamit amit ti nem.
Csak az a szomorú, hogy a végén mi érezzük becsapva magunkat...még szerencse, hogy ott a távirányító a kezünkben.
De ha a streaming szolgáltatók kínálatának színvonalát és a tendenciákat nézem az általuk kínált agymosás helyett javaslom, hogy vegyétek le inkább a polcról Tolkien-t vagy sokmindenki mást, mert a kínálat végtelen...és streameljetek inkább agyban.
Sz. Péter 2022 szept. 03. - 16:40:20 Előzmény Sigismundpower
(7/62)
Eredeti nyelven nézted vagy magyar szinkronnal?
4/10
Sigismundpower 2022 szept. 03. - 11:28:52 4/10
(6/62)
Zenékről nem is beszéltünk, semmi megjegyezhető észre sem vehető!
4/10
Sigismundpower 2022 szept. 03. - 11:05:42 4/10
(5/62)
Hát nekem unalmas, rettenetes párbeszédek, mindent megakarok mutatni, látványban. Szövegre visszatéve hát nagyon silány érzelméig elbagatellizált, infantilis, repetitív, hogy jön a gonosz! Eddig cseppet sem olyan a hangulata, mint a gyűrűkúrának! Szerintem, rossz írókat kértek meg a szövegvilág megformálásához, a kameraállások erősen sorozat jellegűek nem dinamikusak csak a tájképeknél, kellet volna némi szűrő is, valamint nem érzem a tündék fenségeségét olyan nyomik semmi karizma rossz karakterválasztás, hiányzik a dinamika és az erő. Én olvastam a regényt a Gyűrűk Urát az a szóhasználat, leírás a képivilág zseniális, Tolkien jól felépítette és remek a fordítás is! A látvány világ rendben van filmben, de az kevés! A Sárkányok háza ehhez képest sokkal jobb!
9/10
ScouserChucky 2022 szept. 02. - 19:05:56 9/10
(4/62)
Wévajudit! Az Amazon Prime-on tudod nézni, 1 hét ingyenes próbaidőszak, utána 900 Ft havonta. A sorozat a lore kedvelőinek szerintem kötelező, mestermunka lett ezért a potom pénzért!
9/10
Bendegúz Szabó 2022 szept. 02. - 18:17:42 9/10
(3/62)
Felregisztráltam hozzászólni, mert láttam, hogy túlpolitizálják az angolszász oldalakat.
Igen, fekete törp, fekete tünde és női főszereplő, de ki a francot érdekel, elképesztő képivilág, jó storytelling és bár még nem derült ki teljesen, de az első két rész alapján teljesen méltó a LOTR franchise-hoz. Nem olvastam a könyvet, ezért könnyű dolgom van elvonatkoztatni, de istenem. Nem fogja Jeff Bezos ellopni a gyűrűk ura könyveid. Nem fog kiderülni Galadrielről, hogy ő Sauron. Csak azért, mert nem OG nem kell 1-re értékelni. Lehet adni rá egy 5-öst talán 6-ost, de minőségben messze veri a 3-4-es Náci Zombik jellegű "műveket". Szerintem;)