_goldie_ 2013 máj. 26. - 10:54:10
(17/177)
"..Tisztában voltam azzal, hogy fent a hegyen bármi megtörténhet. Mindig benne volt a pakliban, hogy agyonnyomja egy kõ vagy lezuhan, de nem gondoltam, hogy Zsolt azért fog meghalni, mert túlmegy egy határon, amin már nem lett volna szabad túlmennie.."

vagyis õ bízott a férje hegymászótudásában
annyira h elengedje..most már véglegesen is......
_goldie_ 2013 máj. 26. - 10:39:28
(16/177)
minden szavaddal egyetértek
és sajnálnám ha rossz irányt venne a film topikja..de
számomra felfoghatatlan az az elszántság amivel kivívja maga ellen a sorsot
..és az is érthetetlen ahogy a neje belenyugvással fogadja férje döntését..
miközben ottmarad a 2 éves és a 4 éves aprósággal egyedül
..dehát nem vagyunk egyformák......

"..24 órát másztak a csúcsig alvás nélkül, lefele jövet jó esetben ez fele annyi idõ. Csináltam már vele végig 27 órás menetet és tudom, hogy mennyire elfáradtunk. Amikor számomra kiderült, hogy mióta mennek, már tudtam, hogy baj lesz, tudtam, hogy egy éjszakát biztosan kint töltenek a hegyen. És egyet még ki lehet bírni, de kettõt már nem.."
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/eross-ozvegye-nem-kerek-alamizsnat-2191701
venasszonyok#nyara 2013 máj. 26. - 07:29:08
(15/177)
Isten ments, hogy most Erõss Zsolt pocskondiázásáról szóljon ez a topic!
De azért gondolkodjatok el rajta, hogy mennyi a százalékos valószínûsége egy halálos közlekedési balesetnek és annak, hogy valaki a Börzsönyben lecsúszik egy szikláról, összehasonlítva a 8000-es magasságban való mászással?
Talán nem véletlenül nevezik halálzónának.
Nem árt azzal is tisztában lenni, hogy minden ebben a magassági tartományban eltöltött perc agysejteket pusztít el és a szervezetet visszafordíthatatlan károsodásnak teszi ki. Ez igen távol áll az "egészséges sporttól".

Persze van, aki alkoholizmussal pusztítja az agysejtjeit. Nem hozzájuk kell hasonlítani az alpinistákat.
Követendõ példaképnek és hõsnek semmiképpen nem tekinthetjük õket, mert sajnos ki kell mondani, hogy felelõtlen emberek. A passziójuk és szenvedélyük sokszor a saját és mások életébe kerül.
Gondoljunk csak a sherpákra. Õk nem szórakoznak, hanem kénytelenek ebbõl megélni, mert arrafelé nem igen van más megélhetési forrás. És ezek az emberek más szórakozásáért pusztulnak el sokszor a hegyen.
Ha pedig a dicsõségrõl beszélünk, akkor õk az igazi hõsei a hegyeknek. Õk úgy másszák meg a csúcsokat, hogy a "híres hegymászó"-nak a felszerelését is cipelik, hogy az illetõ dicsõséget szerezzen magának.
vondermonarchi 2013 máj. 25. - 22:20:45
(14/177)
És még valami, azokkal mi van akik egy egyszerû hétvégi börzsönyi kirándulás alkalmával halnak meg, mert rosszul lépnek és lecsúsznak egy 20 méter szikláról ? Senki ne menjen ezek után kirándulni, mert egy felelõtlen mihaszna fráter ?
vondermonarchi 2013 máj. 25. - 22:18:23
(13/177)
De én is tudok durván demagóg lenni : valahogy nem olvasom ezeket a bejegyzéseket, hogy a gyerek csak fényképrõl ismeri az apját majd, mikor a családapa épp börtönben ül, mert szétveri a felesége fejét vagy szexuálisan molesztálja a gyerekeit. Õk is félárvák nem ?

Úgyhogy szerintem tényleg ne legyen már a magyar nép ennyire korlátolt és ne azt mondja egy ilyen tragédia hallatán, hogy rendben a bolond hegymászója ott pusztult el, de mi lesz a gyerekeivel, miért nem gondolt rájuk ...
vondermonarchi 2013 máj. 25. - 22:13:26
(12/177)
Nem kell demagógnak lenni. Minden autós vagy gyalogos kockára teszi az életét nap mint nap. Tudom hogy közlekednek az autósok, nemegyszer megesett hogyha nem vigyáztam volna otthagyom a fogam az utakon. Akkor most én se üljek autóba ?
Egyébként ki olvasott a feleségétõl ( aki többször is elkísérte Zsoltot hegyet mászni ) olyan közleményt, hogy micsoda alak a férje mert árván hagyta a gyerekeit ? Nem hinném, hogy neked kelljen emiatt aggódnod.
Cordelia 2013 máj. 25. - 21:27:03
(11/177)
nem tudom, nehéz sporthoz hasonlítani vagy sarkkutatáshoz, vagy ûrkutatáshoz. értem én, hogy szépek a hegyek, de nem látom benne az élvezetet. jó, mások vagyunk, nyilván. de Erõss Zsolt már kapott egy figyelmeztetést a sorstól, ennek ellenére folytatta és igen, a két kicsi gyerek csak fényképrõl fogja ismerni... a felesége biztos megérti, õ is hegymászó.
nagyon sajnálom a hegymászókat, istenem, az a fiatal srác még élhetett volna és most ott van a hó alatt...
vondermonarchi 2013 máj. 25. - 19:49:58 Előzmény Cordelia
(10/177)
Mi jó a fociban, a kajakozásban, a vízilabdában, az atlétikában , a snookerben, a röplabdában, a szörfözésben, az autóversenyzésben stbstb ?
Balikaa 2013 máj. 25. - 19:26:41
(9/177)
Nyugodj békében
Cordelia 2013 máj. 23. - 20:01:38
(8/177)
szép, de ijesztõ felvétel...

mi a jó a hegymászásban?
webulon 2013 máj. 23. - 17:10:18
(7/177)
http://www.youtube.com/watch?v=mWMW-2CK6UU


ez nem az de vmi ilyesmi ,- én sajnos ilyen magasságot ilyen fantasztikus élményt még élhettem át ,- ( egy cél ) ....

De ezen 1-2 perc talán visszaad vmit ami ott történik - ott lehetsz igazán önmagad-
-s én vallom,hogy a hegyeket szeretõ embernek a legjobb nyughely a hegy maga
Cordelia 2013 máj. 23. - 14:09:35 Előzmény webulon
(6/177)
istenem, állítólag már nem is keresik õket
Cordelia 2013 máj. 23. - 08:28:49 Előzmény webulon
(5/177)
még van remény, talán ...
webulon 2013 máj. 22. - 22:03:58
(4/177)
....mai nap szomorú aktualitásaként ismét megnéztem ..


Spoiler
Mikor a lavina majdnem elvitte...2003-ban a Gasherbrum II.
Húú újjászületés...
Jó élni...

Spoiler vége

Szép volt ez 44 -év
10/10
gaalmiklos 2012 jan. 04. - 22:46:25 10/10
(3/177)
Nem egy mûvészfilm, hanem egy dokumentumfilm és abból is az értékesebb, bátran ajánlom. gaalmiklos.hu
adamnagysweetmovie 2011 okt. 05. - 22:41:48 Előzmény AttiM
(2/177)
Vessetek meg, de jobb szeretem a hétköznapok hõseit:(
AttiM 2011 okt. 05. - 09:51:01
(1/177)
Zsolt (túl azon, hogy mennyire barátságos, közvetlen, mosolygós ember), példakép. Megmutatja, hogy nincs lehetetlen. Csak a személyes elhatározásodon, hozzáállásodon múlik, hogy megvalósítod-e az álmaidat, vagy pedig hagyod elveszni, a körülményeket okolva. Én sokat tanultam tõle.