Vágyvillamosa 2010 okt. 03. - 15:24:24
(29/49)
Ma vettem meg a helyi CBA-ban, 290 Ft-ért, annyit tán csak megér. :) Még nem láttam. Igencsak megoszlanak a vélemények, én azért vettem meg látatlanul is, mert nagy Wenders rajongó vagyok, és sokkal inkább hajlok azon hozzászólók véleményére, akik a dolgok mélyére is tudnak látni, mint azokéira, akik felületesek, és csak a giccses maszlagot fogysztják, abból indulnak ki. Üdv mindenkinek! :)
10/10
sakit felut 2010 febr. 20. - 21:01:44 10/10
(28/49)
.. szerintem meg a felszinét kaparjátok, nem fogjátok a lényegét ami kifejlõdik a végére a szép világunkban lévõ gazdag, erõs, komoly hírnévrõl ... > ? ;-` .. .
Grafitti 2010 febr. 20. - 20:48:05
(27/49)
Tényle egy fölösleges film, egyszerûen nincs sok értelme, unalmas. Jeremy Davies jól játszik pedig, hozzá illenek ezek a zakkant karakterek. Viszont egyedül nem tud csodát tenni.:((
10/10
sakit felut 2010 febr. 20. - 19:23:04 10/10
(26/49)
bocsessz, hiba van ... *szintén = szintjén ..
10/10
sakit felut 2010 febr. 20. - 19:20:45 10/10 Előzmény inbruges
(25/49)
hat nekem meg életem egyik filmje, aminek szerintem pont az a lényege hogy nem olyan kiszámítható epikus romantika mint a Berlin felett, hanem az utca durva emberei szintén valósághû, életszagú ... pont az az amatõr egyszerû de mégis nagyon sok emberi gondolatot tartalmazó alakitása, karakterei és eredeti különleges rendezése és látványvilága a fõ benne ami neked nem tetszik... ja és folyton nem tudni milyen viccek, poénok, csavarok és fordulatok következnek még Skinner számára is, aki egyben vállalja hogy szétverjék az utcán de be is poloskázza el is árasztja a házat.... megrendítõen sokrétû társadalmi fricskája, látképe és mondanivalója van közvetlen természetes eszközökkel a romantikán, mûvészeten túl, hatalmasnagy film ez, egyik legnagyobb kedvenc... Wenders fõleg az hogy olyan filmek után mint a Berlin felett képes volt még most egy ilyet is rendezni... elõ is veszem,meg is nézem újra :)
inbruges 2010 febr. 19. - 12:21:01
(24/49)
Azt elfelejtettem az elõbb megjegyezni, hogy szerintem e film Wim Wenders legvackabb rendezése! Írom ezt annak ellenére, hogy az egyik nagy-nag kedvencemet is Wenders rendezte /A Berlin felett az éget ill. wings of Desirenek is emlegetik/.Ég és föld a különbség a két között.A Berlin Felett az ég mestermû, a Millió Dolláros Hotel majdnem..majdnem...egy összetákolt fércmunka.
inbruges 2010 febr. 19. - 12:16:28
(23/49)
Nekem nagyon üres, unalmas és vontatott volt, sokkal többet vártam tõle, ráadásul egyik kedvenc zenészem is megjelenik benne....Egyedül a zenéje jó, persze ennek nagy részét a világ legjobb zenekara a U2 "szolgáltatja"... Csak miattuk adok 3 pontot e filmre, a 10-bõl.
4/10
Aleksandr 2010 febr. 19. - 08:49:07 4/10
(22/49)
Ez a film számomra hogy egy hatalmas kérdõjel...Abszolút nem preferálom az ilyen ködös,zavaros,elvont filmeket. Látom sokaknak tetszik,ráfogják hogy úristen ilyet még nem láttam és alig értem akkor ez K jó film. Persze biztosan vannak kivételek.Nekem nagyon nem nyert mindenesetre.
1/10
grubesa 2009 jún. 14. - 23:19:15 1/10
(21/49)
ez a film 0000000000
pedig imádom Mill-át ....
10/10
viol73 2009 márc. 12. - 22:32:06 10/10
(20/49)
Furcsa mód ez az a film, ami az egyébként elég homogén ízlésû baráti körömet teljesen megosztotta. Nekem belülrõl jött, talán azért, mert Eloisehoz hasonlóan én is gyakran kívülálló vagyok (vagy csak ebben szeretnék tetszelegni). Minden esetre azt hiszem, nem csak értem mit akart mondani Wenders, hanem érzem is. Na!
9/10
jblack 2008 nov. 10. - 17:35:59 9/10
(19/49)
Nagyon szeretem ezt a filmet. Teljesen elvont...de néha igazán jó félretolni magunk elõl az unalmas hétköznapokat és belepillnatani valami egészen más világba. Mindig az jut eszembe errõl a filmrõl, hogy UGYANAZT a világot, amiben mindannyian élünk mennyire másképp láthatja két különbözõ ember, akik teljen más "mikrovilágban" élnek, más barátokkal, más mukahellyel, más lakhellyel. Pl. Budapest valakinek ugye egy édenkert, 200 milliós házban lakik a XII. kerületben, álomautókkal jár, ilyen környezetben és ilyen barátok közt él, stb..., valaki pedig a gettóban lakik, csöves, lepukkant villamossal jár, hajléktalanok, kurvák, stb... Mennyire mást láthat Budapestbõl ez a két ember. Na mindegy, ez már talán nem is a filmhez tartozik.
Filmzene: ZSENIÁLIS. Ilyesmit még talán nem is hallottam filmben ezelõtt.
1/10
grubesa 2007 dec. 05. - 12:28:10 1/10
(18/49)
Hi!
Én azért néztem meg, mert sokat hallottam róla no és Milla Jovovich miatt.
Nem is tudom, hogy is írjam le a véleményemet...
Életem legrosszabb filmje!!!!!!
És ahogy Milla kinéz....
Átugrott a Jeanne D'arc-ból? (bár ott is jobban néz ki)
Idióták és drogosok tömkellege 2 óráááán át!
Talán a zene jó itt-ott.
dzsili 2007 jún. 20. - 11:50:54
(17/49)
Életem egyik legszebb filmje. Moziban néztem még annak idején.. az elsõ taktusoktól (Bono) megállt bennem az ütõ.. Más ez, mint az amerikai puncsok, többet érzek benne még akkor is, ha Gibson nem egy ász... Tom Tom imádnivaló, Milla pedig bájos. Számomra a katarzis megvolt, ahogy annak lennie kell egy jó mozi esetében. Ajánlom mindenkinek minimum egyszeri megnézésre! :-) /ha a zenéje kell, az is megvan :-)/
verdeleth 2007 ápr. 30. - 19:47:25
(16/49)
megtaláltam videotékában de sztem az szinkronos Na mind1 talán ugyis jó lesz
rockertoro 2007 ápr. 30. - 16:32:03 Előzmény verdeleth
(15/49)
nagyon jókat mond az a narrátor,és nagyon jó a hangja is :) ki is írtam magamnak azt a mondókát amit elmondanak benne:
1.
Mikor a gyermek gyermek volt, karját lóbálva ment...
patak helyett bõgõ nagy folyót akart...
s e tócsa helyett... a tengert.
Mikor a gyermek gyermek volt, nem tudta, hogy õ gyermek.
Mindennek lelke volt még és egy volt minden lélek.
Mikor a gyermek gyermek volt, semmirõl nem volt véleménye.
Nem volt megrögzött szokása,
elszaladgált a helyérõl, törökülésben ült...
forgója volt a feje búbján és nem grimaszolt...
ha fényképezték.

2.
Mikor a gyermek gyermek volt, ilyeneket kérdezett folyton:
Miért vagyok én én, s miért nem te?
Miért vagyok én itt és miért nem ott?
Hogy kezdõdött az idõ és hol ér véget a tér?

"Egyedül kell menned!"
"Tudom..."

Életünk ezen a földön nem csupán egy álom?
Mindaz amit látok és hallok és szagolok, nem csak egy világ elõtti világ csalóka képe?
Tényleg létezik a gonosz? És emberek, akikben bent lakik a gonosz?
Hogy lehet az, hogy én, aki én vagyok, mielõtt lettem, nem voltam...
és hogy egyszer én, ki én vagyok, nem leszek már az, aki vagyok.

3.
Mikor a gyermek gyermek volt, egyszer idegen ágyban ébredt...
most meg újra és újra.
Sok ember tûnt neki szépnek, most meg csak szerencsés esetben.
Látta maga elõtt, hogy milyen a paradicsom, most legföljebb csak sejteni képes.
Nem tudta elképzelni a semmit, most pedig undorodik tõle.
Mikor a gyermek gyermek volt, magával ragadta a játék...
most meg belefeledkezni már csak a munkájába tud.
verdeleth 2007 ápr. 22. - 21:18:32
(14/49)
elkezdtem nézni a berlint, de a felénél elcsúszött teljesen a felirat, és abbahagytam Majd megprobálom megnézni jól de amit láttam az iszonyat tetszett
rockertoro 2007 ápr. 22. - 16:24:41 Előzmény verdeleth
(13/49)
én még láttam a Berlin felett az eget, az jó nagyon. fõleg eredeti hanggal, felirattal. fõleg ha még nem láttad elõtte az amerikai verzióját, az angyalok városát.
verdeleth 2007 ápr. 11. - 07:31:18
(12/49)
én is felfogtam, hogy a film lényegéhez hozzátartoznak ezek a dolgok, de engem nagyon zavartak.Mindenesetre nekem jött ez be Szerintetek melyik Wenders filmek nagyon jók,?
rockertoro 2007 ápr. 11. - 00:51:06
(11/49)
mindaz amit leírtál sztem a film lényege. épp ez a lényeg benne, h a párbeszédek zavarosak, befejezetlenek, ahogy talán az események is és mindez a szereplõk zavarodottságából jön. hogy az események közti kapcsolat csak odafigyelve derül ki, és nem túl nyílvánvaló. sztem jó film.
verdeleth 2007 ápr. 10. - 20:46:17
(10/49)
Elsõ Wenders film, amit látok de nekem nem igazán tetszett.Vannak szép részek és képek benne, de a történet eléggé zavaros, és a dialógusok befejezetlensége és értelmetlensége eléggé zavaró.Egyszer meg lehet nézni