Téma: A szamuráj

10/10
ReignMan 2010 máj. 15. - 07:24:47 10/10 Előzmény Martonious
(68/88)
Az egyik legjobb Kitano film, érdemes az apró részleteket figyelni, zseniális régi japán öltözékek, apró rituálék, belsõépítészet, amire a film mind figyelmet fordít.

Az RTL Klub pedig száradjon el, hogy ilyenkor kezd el egy ilyen filmet!
Martonious 2010 márc. 13. - 01:54:57
(67/88)
de rossz volt a szinkron! - az ilyesmit amúgy is jobb felirattal nézni...
amúgy is többet vártam :S
tanhu 2010 márc. 12. - 14:20:18
(66/88)
Ez a film még akkor is remek , ha egy történet avagy filmfolyamból lett összeollózva.Kevesebb hibája van mint erénye.A Zatoicsi sorozat rendezõje többek közt Miszumi Kendzsi akinek egyebek mellett olyan nagyszerû filmeket köszönhetünk mint a Sógun Orvgyilkosa- Kozure Okami- egyik-másik kultdarabja, vagy éppen az utolsó szamuráj,( nem a Zwick- Cruise féle mozi-ami a holivaúúdi giccses hülyeséget leszámítva igyekezett tisztességgel helytállni,és azt leszámítva többszörösen is nézhetõ)azonban a fent említett japáni filmek nemhogy többszörösen is nézhetõk, hanem roppant élvezetes és árnyaltságban,logikában is finom alkotások, ez még akkor is igaz, ha a babakocsis bérgyilkos meséje inkább a tengervéres westernek japán közegû hamisítatlan mangás hangulatát idézi!
Kitanonak számtalan filmje van ám kétségtelen ez a legjobb,leglátványosabb és hangulatát tekintve legeredetibb mindközül,s már különleges humora és HANGulatOS képi játékai miatt is kihagyhatatlan!Mindazonáltal sosem fér a fejembe, h egy teljesen romboló rajzfilmet aminek se füle se farka,minden szereplõje elmebeteg és ordít és komoly komplexusok rabja és áldozata, tehát olyan szutykokról van szó amik károsak és mint ilyenek korhatár nélkül mocskolják a világot- de nyugodt szívvel említhetném a valóság és tóksó mocskot is; ezzel szemben egy kissé véres ugyanakkor tartalmas és busidó szerint is tanulságos mozi,amiben akad gyilkolás, de nem arról szól- máris 16-os minõsítést kap, no meg fõleg éjféli kezdést, az ilyen "akciók" miatt persze le lehet venni a mûsorról azt ami igényes...
Bár már az is üdvözítõ öröm, h egyre több japáni film jelenik meg a tv képernyõn- igaz üröm; bárgyúan csapnivaló szinkronnal,jobb lenne, ezeket eredeti nyelven s felirattal tálalni-amibõl egyértelmû, h a világ legjobb filmjeit túlzás nélkül állítható a japánok készítik s nem csak azért m vizuális kultúrában fejlettebbek,és érzékenyebbek mindeneknél.
Remek lenne, egyik -másik sorozatot pl az N.H.K-s Muszasit viszontlátni a sok nézhetetlen,ostoba fõleg ámerikai szemét helyett, vagy olyan remekeket mint az Alkony szamuráj lazán összefüggõ trilógia, vagy éppen az Idegen Kard c anime- bár,ám kivitelezését tekintve minden kockájában tökéletes -filmet!Igaz ezek az alkotások,és folytathatnám a sort, kivétel nélkül nem mindenevõ kozmoidióták számára készültek,bár váteszi tudás szükségeltetne hozzá elõre látni-ezek láttán talán õk is rádöbbennének, mi az eredeti és az eredeti remekmûvet pofátlanul lenyúló vagy annak nyomán kuncsorgó giccs közötti különbség.Hiszen avval mindenki csak nyerne,kivéve azokat akiknek csak az a fontos, h kitöltsék a kilóra vett ömlesztett métellyel a mûsoridõt...
10/10
Kivagyok? 2010 márc. 11. - 11:37:31 10/10 Előzmény Vinogradov
(65/88)
Ki tudja pontosan mit miért csinál egy mûvészlélek?
Talán kicsit élét akarta venni a szándékosan túlspilázott vérrel.
10/10
Kivagyok? 2010 márc. 11. - 11:35:23 10/10
(64/88)
Bocs.
lebutított és kendó.
10/10
Kivagyok? 2010 márc. 11. - 11:34:30 10/10 Előzmény oldjakuza_1970
(63/88)
"Ha a kendo-ra gondoltál, akkor az meg olyan messze van az eredeti japán kardvívástól, mint a kickbox a muai-thaitló"

Jó példa.A kick-box erõsen kebutított muay-thai.
A kebdó pedig a szamurájok fakardos gyakorlásának egyfajta modern változata.
offtopic
oldjakuza_1970 2010 márc. 10. - 13:24:21 Előzmény ondok
(62/88)
a maguk nemében voltak tökéletesek, egyfajta harcmûvészetet mesteri fokon ûztek. Ehhez hozzá járult még a szamuráj erkölcskódex, amit európai ember szó szerint véve hülyeségnek tart (ld. pl. a sógunban, amikor a szamurák csak azért ugrik le a szikláról a tengerbe, hogy gazdája figyelmét felhívja valamire ....)
milyen versenyt nem nyernek soha? Az igazi japán vívás (iaido) a kardkirántás mûvészete nem igazán való a sportszõnyegre, mert mészárlás lenne belõle. Az európai vívással sem lehet összehasonlítani, mert mindkettõben vannak mesterek. tehát nem hiszem, hogy az alapján lehetne õket megítélni, hogy nyernek-e versenyeket vagy sem.
Ha a kendo-ra gondoltál, akkor az meg olyan messze van az eredeti japán kardvívástól, mint a kickbox a muai-thaitlól.
Vinogradov 2010 márc. 10. - 12:59:30
(61/88)
Ezt nem tudtam...

Hogyhogy?
10/10
Kivagyok? 2010 márc. 10. - 00:03:44 10/10 Előzmény Vinogradov
(60/88)
Egyetértek,ez bizony egy mestermunka.
Annyival kiegészíteném,hogy a CGI vér dierekt lett kissé "elrontva",ezt Kitano így akarta.
Vinogradov 2010 jan. 10. - 13:38:06
(59/88)
Kitano akciófilmjei azért olyan hitelesek, mert "õ ugyanannyira ért az építéshez, mint a romboláshoz."

A hagyományos japán közeg megteremtésében példás igyekezettel lép fel: itt nem csak lerombolják a házakat, de fel és építik - ld. ebben a filmben is, amely a "fesztivál" szinte emelkedett képsoraival zárul.

(A CGI-vérrel ugyan akadtak problémák, de az akciójelenetek ettõl függetlenül tökéletesen voltak fényképezve.)

Példaértékû mestermunka.
9/10
Dzsozef 2010 jan. 08. - 21:12:02 9/10
(58/88)
Kicsit az egészséges erotika jutott az eszembe, ahol ha valaki befogta a száját, akkor a környezeti zajokból, meg a történésekbõl mindjárt zene lett...
A film vége meg akkor is tetszett, ha amúgy nem nagyon illett a film végére. :)
9/10
Dzsozef 2010 jan. 08. - 21:01:55 9/10 Előzmény beo71
(57/88)
Nagyon élveztem...
Szerintem egy kis fanyar humor és számomra nagy zenei élmény van ebben a filmben.... :)
8/10
Checkers 2010 jan. 07. - 13:43:10 8/10
(56/88)
Szeretem az ilyen jellegû filmeket.
Van benne kaszabolás bõven.
Crazy Horse 2010 jan. 06. - 23:25:21
(55/88)
jaja, a digitális trükkök elég silányak, de a film maga jó!
8/10
beo71 2009 szept. 23. - 16:13:01 8/10
(54/88)
Elfogult vagyok Takeshi Kitanoval szemben,nem tud rossz filmet csinálni.Harcmûvészet,dráma,egy kis komédia,érzelmek,gyönyörû képek,minden van benne,roppant élvezhetõ,még ha a téma nem is valami eget rengetõ.8/10.
wim 2009 márc. 21. - 15:22:26 Előzmény Android666X
(53/88)
Nem tudja valaki, honnan tudnám megszerezni Kuroszava Véres trón-ját? Régen láttam filmklubban, és sikertelenül vadászom.
Balta 2009 márc. 20. - 22:41:15
(52/88)
Atyaég mekkora hülyeségeket hordtok itt össze a japán kardvívásról és a magáról a japán kardról! Csak borzolom a hátamon a szõrt. Az a hozzászólás tökéletesen igaz, hogy véresen nem teszi el a kardját a harcos.
És tényleg Kitano egyik legjobb filmje, leginkább a ritmusváltások és a nüansznyi gegek miatt.
Android666X 2009 febr. 19. - 20:40:36
(51/88)
Ez egy kis baki. Én észre sem vettem.
10/10
zsouzs 2009 febr. 19. - 20:37:59 10/10
(50/88)
..micsoda film!!! Nekem nagyon tetszett:-))
offtopic
norton15 2009 febr. 18. - 20:24:46
(49/88)
Szép is lenne.:)