6/10
pepeninho 2012 ápr. 21. - 06:58:42 6/10
(55/115)
KAOTIKUS!!!

A film alkotói rettenetesen sok mindent akartak beletuszkolni ebbe a 2 órába. Szerintem ezt az anyagmennyiséget minimum 2x2 órába kellett volna belesûríteni. Jó volt az ötlet és nekem a látvánnyal sem volt bajom ( Minotaurusz szerintem így volt jó, egy korcs, egy keverék amiben benne van az ember és egy kis bika is, TÖKÉLETES). Viszont a film a keszekuszasága és a kiforratlansága miatt nagyban rontotta az összképet. Kár, pedig ebbõl a témából nagyon sokat ki lehetne hozni. :(

6 pont, de ettõl függetlenül jó film.
7/10
adi223 2012 ápr. 20. - 21:57:47 7/10
(54/115)
Én az elsõ rész után alapból úgy ültem be haverommal, hogy egy szar filmet fogunk látni és legfeljebb röhögünk egy jót(mert azóta is emlegetjük az elsõ részt). És így azt kell, hogy mondjam...nem volt ez rossz film. Lekötött és baromi jól meg volt csinálva. Szerintem simán verte az elsõ részt és annak meg kifejezetten örültem, hogy Ralph Fiennes és Liam Neeson több szerepet kapott. Egyszer simán meg lehet nézni :) 10/7
5/10
Cerwin 2012 ápr. 17. - 15:39:11 5/10
(53/115)
Az elsõ rész után nagy csalódás volt. Elfáradt a történet. 5/10
10/10
Sonic8 2012 ápr. 10. - 16:20:38 10/10 Előzmény Kendy
(52/115)
Engem abszolút nem nyûgözött le.Az egész össze volt csapva az elején levõ csata a tûzokádóval vagy mivel hosszabb volt mint kronosszal meg hogy a minotaurusz-al való táncot máshogy nem tudom nevezni megoldották 1 percben MAX.:/A történet jó nagyon is csak a rendezés volt pocsék úgy látszik nekem nem jön be ez a Liebeshmann és hogy minek kellett az egész szereplõ gárdát lemészárolni hogy nehogy aztán lehessen folytatni egy normális résszel... De legalább ez az utó 3D az állat volt meg az egész látvány dolog.Az elõdjénél nem jobb egyáltalán nem jobb. :/
10/10
Kendy 2012 ápr. 09. - 17:35:33 10/10
(51/115)
Most néztem meg a filmet!
:)
Nekem tetszett!

Igen az elötem szóloknak maximálisan igaza van a mitológiai bakik miatt.
De ezen nem kell meglepõdni szerintem mert ez Hollywood.
:S
Simán megszoktuk ezt már a filmjeikben.
7/10
Semprini 2012 ápr. 07. - 16:55:09 7/10
(50/115)
"Kellett volna még 100 millió dollár, hogy jobb film legyen."
- Ja, meg még ennél is nagyobb bukás....
"sz@rok a karakterek, fõleg Árész"
- Ezzel speciel egyetértek, de olvastam már olyan véleményeket is, amik Árészt említik szinte az egyetlen pozitívumként.
5/10
Voldemort 2012 ápr. 07. - 16:41:12 5/10
(49/115)
Én nagyon kedvelem az ilyen fajta filmeket, de én nagyot csalódtam. Az elsõ rész sokkalta jobb, pedig arra azt mondtam, hogy nem sikerült akkorára, mint amilyennek mondák.
De a második rész... Olyan kicsi filmnek látszik. 150 millió dollárból készült, de ehhez a témához kevés. Kellett volna még 100 millió dollár, hogy jobb film legyen. Túl rövid. Szarok a karakterek, fõleg Árész. Ismeretlen színész játssza, és tisztára Thor másolat!
10/5.
8/10
sly10 2012 ápr. 06. - 21:54:25 8/10
(48/115)
Szerintem ha elvonatkoztatunk a történelmi tényektõl és csak nézzük a történetet akkor egy látványos filmet láthatunk. Én jól szórakoztam rajta, bár az is igaz, hogy jobbat is kilehetett volna hozni belõle.Úgy gondolom, hogy hasonló alkotások közül ez az ami legjobban sikerült eddig, jobb mint az elsõ rész és a Halhatatlanoktól is jobb mindenben.
kimbin01 2012 ápr. 06. - 18:52:29
(47/115)
Nem a filmre, hanem a könyvre, a korrekt történetekre gondoltam.Mert ebbõl, és az
egyéb hangzatos címû mûvek hatására, talán utánaolvas a mitológiának, és rájön, hogy
amit eddig látott, az egy zutyulék.
7/10
Semprini 2012 ápr. 06. - 18:32:02 7/10
(46/115)
A mitológiával való különbségeket napestig lehetne sorolni, (ez az elsõ filmre éppúgy igaz), igazából a hasonlóság gyakorlatilag a nevekben merül ki, meg abban, hogy az elsõ részben Perszeusz levágta a Medúza fejét majd azzal megszabadította Andromédát, ennyi stimmel, a többi a hollywoodi filmesek kreálmánya (egyetlen mentségük a látványos megvalósítás, meg azért mégse történelmi tényekrõl van szó, hanem mítoszról...) Na de utána otthagyta Andromédát a francba és Ióval jött össze, akitõl még gyereke is született, sõt még ebben a filmben is csak a legvégén van egy bátortalan utalás, hogy majd valamikor egy pár lesznek Andromédával...
Egyáltalán nem lepõdnék meg, ha a következõrészben Héraklész 12 próbáját adnák oda Perszeusznak - már feltéve, hogy lesz következõ rész... :-)
3/10
Viktor6665 2012 ápr. 06. - 18:26:47 3/10 Előzmény kimbin01
(45/115)
"Hatására esetleg néhányan megismerkednek a görög mitológiával"
Méghozzá nagyon nagyon rosszul.
3/10
Viktor6665 2012 ápr. 06. - 18:21:13 3/10
(44/115)
Nagyon látványos, de számomra unalmas, semmitmondó és klisével telített film volt. Összesen 2poén volt benne és az istenek kapcsolatán kívül semmi nem felelt meg a görög mitológiának(héliosz a napisten,titánok gyermeke, nem perszeusz fia, hádésznak nem kétágú villája, hanem láthatatatlanná tevõ sisakja van, és õ nem jófiú, ahogy ábrázolták, hanem a leggonoszabb isten, az alvilág ura. a 3fõbb isten fegyverét nem lehet összeolvasztani, az 1.generációs qüklopszok nem héphaisztosz szolgái és egyidõsek de még sorolhatnám). A történelmi pontatlanságok is szúrták a szemem, pl nõi hadvezér? phalanxok a görög hadseregben, ráadásul a 2.oszlopba, amikor lándzsás páncélos egység??
t.a.edison 2012 ápr. 04. - 20:07:17
(43/115)
Sziasztok!

Megnéztem a filmet és nem nagy kaland. A 3D még az elsõ résznél is gagyibb, a sztori elmegy, nagy alakítást sem láthatunk a filmben, az pedig, hogy halnak a halhatatlanok, számomra elég vicces. Akinek tetszett az elsõ, ez is fog, talán egy picit jobb is. De inkább otthon nézõs film, függetlenül attól, hogy a látványvilág elég jó.
7/10
Semprini 2012 ápr. 04. - 16:58:34 7/10
(42/115)
Minótauroszt tényleg felesleges volt beletenni, egyrészt mert nem az alvilágba vezetõ labirintusban volt, meg nem is Perszeusz ölte meg. Ráadásul a CGI által generált szörnyekhez képest ezt csak egy sminkelt statiszta volt, semmi extra, úgyhogy azért a 2 percért tényleg kár volt.
Silverbeat 2012 ápr. 04. - 13:30:17
(41/115)
Nem nagyon tudok mit hozzátenni az elõttem szólókhoz, úgyis volt aki szépen hosszasan kifejtegette a lényeget, ami nekem viszont a legnagyobb csalódás az az, hogy már vártam végre egy Minotauruszt egy filmben, erre itt megjelenik, de minek? Ez az 1 perc és végig sötétben kapkodott kamera, összesen 5 mp-ig lehet kb látni...amikor már a földön fekszik és meghalt...
hrrtyy 2012 ápr. 03. - 23:21:54
(40/115)
Nagy rajongója vagyok a görög mitológiának, de ez a film borzasztó volt. Azt sem értem miért A titánok haragja, mikor egy titán van csak a filmben. Persze még mindig jobb mint az elsõ rész, amiben egy darab (!) titán sem szerepelt.
7/10
Semprini 2012 ápr. 03. - 21:42:58 7/10
(39/115)
***vigyázat SPOILER!***

Kezdjük a címmel: Már az elsõ rész címét sem értettem, miért Titánok harca, amikor egy titán sem szerepelt benne, de még csak szó se volt róluk, hogy mondjuk félni kéne, hogy kiszabadulnak. A titánok Uranosz és Gaia gyermekei, hatan voltak, plusz volt hat nõvérük, a titaniszok, Zeusz a külköpszok és a hekatonkheirek (100 kezû óriások) segítségével legyõzte és a Tartaroszba zárta õket.
Ebben a filmben legalább az egyikük megjelenik: Kronosz, aki a legfiatalabb, õ az apja Zeusznak, Hádésznak és Poszeidónnak is, tehát érthetõ, hogy miért õ kerül reflektorfénybe. Az viszont cseppet se érthetõ, hogy miért TitánOK haragja lett a film címe, hiszen a többi ötrõl megint csak nem esik egyetlen árva szó SEM. De hát ez Hollywood...

A film elején rögtön azt látjuk, hogy Perszeusz meglátogatja elhunyt felesége, Ió sírját. Tegyük túl magunkat ezen a logikai bakin, elég sok hasonló fogja még követni, a "halhatatlan" istenek és félistenek például csak úgy hullanak a filmben, az ütõs látvány viszont némileg kárpótol a forgatókönyv döccenõiért! Mindjárt a sûrûjébe is vágunk, amikor is a Khimaira (kiméra) támad Perszeuszra, aki le is gyõzi. A mitológiával ellentétben itt még szárnyakat is kapott, egyik fejébõl tüzet, másikból mérget okádó, kígyófarkú fenevad igazán dekoratívan rusnyára sikeredett. Persze eredetileg õt sem Perszeusz, hanem Bellerophontész gyõzte le (az õ lova volt amúgy Pegazus is, a Meduza megölésekor pattant ki annak testébõl, tehát végül is Perszeusz ott bábáskodott a születésénél). Ezek után már az se meglepõ, hogy itt még a Minotauroszt is Perszeusz teríti le, nem pedig Thészeusz, na mindegy... A labirintus és Tartarosz megjelenítése elég jól sikerült, viszont nem igazán tetszett, hogy Kronoszból egy beszélni sem tudó, otromba, lassított felvételben mozgó lávaszörnyet kreáltak, akit viszont nagyon könnyen sikerült legyõzni, elég volt összekovácsolni Zeusz, Hádész és Poszeidón fegyvereit egy dárdává. Az se kicsi baki, hogy Perszeusz és lova valósággal tûzállónak van beállítva, ahogy odarepül Kronoszhoz és átlibben a lávaesõn, mi az nekik... Pedig még tûzvédelmi oktatást is mutattak ("kenjétek be magatokat sárral, különben megégtek" - na ez már tényleg nem kellett volna bele, itt kicsit átfordult önmaga paródiájába a dolog.) Héphaisztosz segítõi, a három küklopsz is megjelenik egy akciójelenet erejéig, a film végi csatajelenetben pedig a makhai-ok lépnek színre (õk a Múmia 2. anubisz-harcosaira hajaztak.)
A szereplõk nagy meglepetést nem okoztak éppen, annak viszont egyáltalán nem örültem, hogy Gemma Artertont kiírták, az elsõ rész Andromédáját, Alexa Davalost pedig a hidegszõke Rosamund Pike helyettesíti (de vajon miért lett szõke, ha egyszer az elsõ részben még barna volt?!) Az általam igazi antiszínésznek tartott Sam Worthington ezúttal végre hajjal látható, ez határozottan jót tett neki, legalább nem skinhead Perszeusz, kár, hogy a színészi eszköztára még mindig nem valami acélos, Fiennes és Neeson "arccal a pénztár felé", ezt a haknit is letudták, Héphaisztoszként pedig pár percre feltûnik Bill Nighy, akit úgy elmaszkíroztak, hogy szinte csak a jellegzetes fejrángásáról lehet megismerni, (meg arról, hogy Harsányi Gábor a hangja). Agenor és Árész alakítói annyira nem érdemesek, hogy a nevüket megjegyezzem.
Mindent összevetve: gyér sztori, közepes szereplõgárda és elsõ osztályú látványvilág - ez a mérleg. Kíváncsi vagyok, vajon lesz-e harmadik rész, és abban végre tényleg többes számban lesznek-e a titánOK?!...
kimbin01 2012 ápr. 03. - 13:14:57
(38/115)
Megnéztem a filmet, de a látványon kívül egy nagy rakás zûrzavar.
Olyan amerikais az egész.
Egy dologban talán pozitív.Hatására esetleg néhányan megismerkednek a görög
mitológiával.
7/10
_Freddy_ 2012 ápr. 03. - 09:16:24 7/10
(37/115)
Videók a titánok haragja mitikus lényeirõl:

Wrath of the Titans - Makhai Featurette: http://www.youtube.com/watch?v=K1ExwnA516g&feature=player_embedded

Wrath of the Titans - Chimera Featurette: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SiwS1HLwrS4

Wrath of the Titans - Minotaur Featurette: http://www.youtube.com/watch?v=OhBqwCTGG5w&feature=player_embedded

Wrath of the Titans - Cyclops Featurette: http://www.youtube.com/watch?v=vvmBCOSwy9M&feature=player_embedded

Wrath of the Titans - Kronos Featurette: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3pccKDkBq74
7/10
_Freddy_ 2012 ápr. 03. - 09:14:26 7/10
(36/115)
.