Téma: A turné

kambekk 2008 dec. 23. - 11:50:05 Előzmény kgyuri0
(14/34)
Az olcsóságot nem csak anyagi, de képi vonatkozásban is értettem. A külsõ jeleneteknél letették valahova a kamerát és máris ment a felvétel. Se helyszínbiztosítás, se vezényelt statisztéria. Esküszöm az utolsó snittnél szerintem még blikkzûr is volt (tengelyugrás, nézõpont-tévesztés).

A képek végig sötétek, ami vagy fényelési hiba, vagy világítási - de a lényegen nem változtat. A kamerakezelés legtöbbször kézi - ami bár lehet koncepció, mégis idegesítõvé teszi számomra a filmet.
A helyszínek sincsenek kitalálva. Ahová épp beestek, ott forgattak - és pássz. Persze lehet ez egy dokumentalista koncepció része volt, de egyfelõl Bereményi nem dokumentumfilmes, másfelõl pedig a Túrné sem dokumentumfilm. Mégha a témája valós jelenségeken nyugszik is.

Hiányozhatott Bereményi mellõl egy technikai rendezõ.
8/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 17:13:31 8/10 Előzmény kambekk
(13/34)
Mondhatnánk, Bereményi végülis nem filmes!
Én a Hídemberrel vagyok így, mint te a Turnéval, nem tetszett semmi képpen, mondhatnánk, ennek filmen kívüli okai lehetnek.
Lehet, hogy cask így utólag nézve, de nekem a Turné ellenes érvek mondvacsináltnak tûnnek, az olcsóság, a filmes megoldások gyengesége jól korrelál a mondanivalóval, ill. a cselekménnyel. Hozzátartozik az atmoszférához ez az “olcsóság”?!
Kicsit olyan, mint ha a CsehTamás dalok lennének, legalább részben, megfilmesítve. Ez viszont inkább erény!
perry 2008 dec. 22. - 10:15:02
(12/34)
ehh, Eldorádó :)
perry 2008 dec. 22. - 10:13:51
(11/34)
Ezek csak a forgatókönyvei, a rendezések és forgatókönyvek az alábbiak :


A tanítványok
A turné
Szabadság tér 56 /tv-játék/
A Hídember
Hóesés a Vízivárosban
Régimódi történet
Valamint most készít elõ egy mozi filmet, amirõl személyesen beszélgettünk.
A forgatókönyvek listája jelentõsen hosszabb.
kambekk 2008 dec. 22. - 02:32:39
(10/34)
15 év után újra megnéztem (hála a Duna Tv-nek). De megintcsak nem tetszett. Pedig direkt sasszemmel figyeltem - bízva abban, hogy öregebben, és letisztulva jobban át tud majd jönni. De nem. Ugyanaz mint másfél évtizede. Többé-kevésbé jól megírt karakterek, de hihetetlenül igénytelen kivitelezés. Borzasztó silány kameramozgások, fények nélküli képek. Árad a filmbõl a pénztelenség. Ráadásul 93-ban nagyon közel volt még az Eldorádó sikere, és Eperjes gyakran átemelt ide is Monori ott megismert karakterébõl. Ez ma sem tûnik nagyon elfogadhatónak, de akkortájt különösen zavaró volt.
Pedig kár ezért a filmért. Mert a témája jó lett volna. Csak hát a kivitelezés... Kivitelezés, amit még az idõ sem tudott megszépíteni.
10/5
8/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 02:31:58 8/10
(9/34)
Azt csak most észlelem, hogy kihagytad az Eldorádót is, és én is!
8/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 02:29:01 8/10
(8/34)
Kedves perry!

Örülök, hogy itt is “találkozunk”, minden elismerésesedet amit a filmrõl írtál, csak örömmel nyugtázhatom. Azokat is, amit Bereményirõl!
A Szabadságtér akárhány nem az õ rendezése is?
Hogyhogy kihagytad a Hídembert? Ez célzatos? Ne vedd kekeckedésnek, de azzal is maximálisan egyetértek, ha célzatosan hagytad ki, én se tudok vele mit kezdeni. De hát szinte mindenkinek vannak gyöngébb pillanatai! B-nek is!
Annak meg, ne vedd zokon, kifejezetten örvendek, hogy vannak dolgok, amit nem “énekelsz meg” lelkesen te sem.
Igen, mindenkit föl lehetne sorolni a szereplõk közül, azokat is, akiket nem volt módod név szerint említeni. De például Eperjest nem lehet kihagyni! Egyszerûen nem lehet nem abszolut tisztelettel adózni a nagyságának! Bármily visszatetszõ “kicsiségekben” is véljük beleveszni.
bettt 2008 dec. 21. - 15:01:43 Előzmény perry
(7/34)
Rendben, köszönöm szépen :)
perry 2008 okt. 27. - 07:37:58 Előzmény bettt
(6/34)
Szia!

December közepén tudom küldeni mivel a szkennerem javítás alatt áll, amint kész lesz intézem.
perry
bettt 2008 okt. 26. - 11:22:23 Előzmény perry
(5/34)
Engem érdekelne, megköszönném ha küldenél! e-mail:rexike0528@freemail.hu
9/10
Dr.Genya 2008 aug. 30. - 01:51:08 9/10
(4/34)
Bizony,ez a nagy magyar valóság.Jó kis mozi.
perry 2008 aug. 28. - 16:06:25
(3/34)
Bocs András
perry 2008 aug. 28. - 14:25:44 Előzmény perry
(2/34)
Na akkor magammal is hsz.-k OFF
Kevesen tudják , hogy Bereményi Géza forgatókönyv íróként is izgalmas filmeket alkotott.
Többek között nem lett volna Gothár Péter filmje a Megáll az idõ.
Vagy a Veri az örödög a feleségét András Ferenc.
Utolsó elõtti itélet Grunwalsky Ferenc
Meteo Mész andrás.
Szabadság tér 56, hogy csak a forgatókönyveket említsem.
Akit érdekel szívesen küldök filmográfiát vagy regényeirõl
bibliográfiát.
perry 2008 aug. 25. - 17:11:04
(1/34)
Az élet egy nagy hakni. Utazunk és utazunk, közben szerelmesek leszünk, gyermekeket szülünk, majd elválunk és magányos évink lesznek.
A turné pedig nem más mint a kicsiny magyar valóság, annak is az édes keserves színes pokolnak a színészetnek fura és áldott világa.
Ki ne tudná jobban ezt Bereményi Gézánál és Cseh Tamásnál akik közül az elsõ az írott szó varázsával küld ránk bûbájt míg a másik zenéjével.
Emberek, sorsok, bánatok, boldogságoknak leszünk részesei, nem a vászonról megszokott idolokról
van itt szó, esendõ emberekrõl akiket gyötörnek betegségek, féltékenyek, irigyek, ugyan úgy mintha mi tennénk ezeket.
Szembesülhetünk Madarász Helgával az egykor szebb napokat látott vezetõ színésznõvel, akit Törõcsik Mari formál meg zseniálisan.
Imrével aki az egész motorja Benedek Miklós.
De minden szereplõ felsorolást érdemelne annyira élõ és ön azonosok az alakítások.
Az biztos , hogy Bereményi ebben a világban otthon van és Chipollai ügyességgel vezényli le a filmet.
Nézzétek meg mert azon kevés filmek közé tartozik , mely a legjobb szatirikus képet festi errõl a világról a '90 s évekbõl.
Aztán persze mellõlünk is kiszállnak és mi is kiszállunk, hogy megpihenjünk az élet "padján".
Mikor pedig a többiek azt hiszik , hogy csak pihenünk, csak mi tudjuk , hogy már elhagytuk ezt az árnyékvilágot.....