10/10
jeffero 2008 okt. 26. - 11:39:02 10/10
(15/195)
November 28-ától újra mûsoron az Angyali érintés sorozat, a Hallmark csatorna ismétli az elejétõl.
Idõpont: hétköznaponként 13:00 és 17:00

Egész véletlenül akadtam rá az infóra, a sorozat után keresgettem, és a magyar Hallmark oldalon az 1. évad adatlapján volt jelezve ez az infó:
http://hu.hallmarkchannel.tv/programme.aspx?ID=78371
10/10
jeffero 2008 aug. 28. - 10:33:43 10/10
(14/195)
Úgy látom, a jövõ hét csütörtökön véget ér a Hallmarkon a sorozat, vagy átmeneti szünet, vagy pedig nem szinkronizálták le még a késõbbi évadokat. Gondolom, ahogy szokták filmekkel és más sorozatokkal is, fogják ismételni, szerintem még ebben az évben, év vége fele.
Fura, hogy anno a köztévé is eddig adta, bár mint közben kiderítettem, más szinkronnal ment ott, így van esély, hogy a Hallmark talán leszinkronizálta vagy majd elkészíti tovább.
Az idõzítés szempontjából pont jól jön, hogy jövõ pénteken nem lesz vetítés, mert épp be akartam programozni egy filmet aznap, így nem fogja ütni a két mûsor egymást.
8/10
ruby8 2008 aug. 08. - 14:02:35 8/10 Előzmény jeffero
(13/195)
Az Úr szeret téged!
10/10
jeffero 2008 aug. 05. - 14:25:42 10/10
(12/195)
Ahogy nézegetem sorban az epizódokat, már az elején gyanús volt, hogy más szinkronnal megy most a Hallmarkon, mint amikor az mtv1-en adták. Monica hangja mintha más lett volna. Közben elõkerült ezt bizonyítandó néhány régebben az epizódokból kiírt idézet, és tényleg eltér a szöveg a mostanitól.

A hétvégén megnéztem a nemrégiben a Viasaton vetített Angyali üzlet címû filmet, amelyben fõszereplõje a sorozatból jól ismert Roma Downey volt. Nagyon klassz film, és Monicanak több köze van hozzá, mint egy sima szereplõnek, a végén ki is írták, hogy õ az egyik Executive Producer. Egy filmen sokat dobhat, ha a fõszereplõ egyben producere is, ez bebizonyosodott egy kedvenc sorozatom kapcsán is (Fran Drescher - A dadus).

Akit esetleg érdekel az Angyali üzlet, dobjon rám egy privit.
10/10
jeffero 2008 júl. 29. - 20:59:07 10/10 Előzmény Gabi32
(11/195)
Valóban nem egy mai sorozat az Angyali érintés, 1994-ben készültek az elsõ epizódok, így látszik is rajta, hogy valamiképp változott a világ azóta. Lehet érezni rajta sablonosságot is, hisz az állandó szereplõk általában hasonlóképp viselkednek, így vannak megírva, de gondolom a késõbbi részekben fognak fejlõdni, hisz egy ilyen angyal is csak tanul azokból az esetekbõl, amiket megtapasztalt, így bölcsebb lesz, fel tudja használni ezeket a késõbbiekben, és hát egy angyal sokkal jobban átlátja a dolgokat, mint az az ember, akinek segít.

A történetekben az érzelmeknek különösen nagy szerepe van, és ezt a nézõ is megérzi, hatással van rá, amikor kiderül, hogy Monica (vagy Tess) mint pont jó idõben jött segítõ valójában egy angyal, valamint amikor fény derül a dolgok mögöttes valóságára, az igazságra, és dönteniük kell az embereknek.

Vannak remek epizódok és persze vannak gyengébbek, talán pont ilyeneket néztél, amikor egyhangúnak vélted a sorozatot. Jobban akkor tudod élvezni a sorozatot, ha van ezirányú érdeklõdésed, hiszel a csodákban, megmagyarázhatatlanban, afféle nyitott, keresõ típusú ember vagy, vagy pedig az éppen nézett epizód valamiképp megegyezik az élethelyzeteddel, vagy egy olyan helyzettel, amelyet korábban megtapasztaltál, és így kedvet kapsz arra, hogy tovább nézd.

Nekem a sorozat elejérõl kedvencem a 6. és 7. rész, Ami számít és Váratlan hó címmel.
Az elõbbiben egy ügyvéd véletlenül egy ugyanolyan nevû másik nõnek kézbesít 200000 dollár összegû örökséget, amit aztán vissza kell kérnie, mert megjelenik az igazi örökös. De közben a csekket beváltotta és egy részét el is költötte a fiatal nõ, aki valójában árva volt eddig és mindig is arra vágyott, hogy legyen egy bácsikája. Az üzletekben megvásárolt dolgokat sikerül visszavinni, azonban más kiadások visszaszerzése már nem megy könnyen, és van olyan, amit nem is lehet már visszakérni.

A 7. részben két nõ váratlan országúti baleset következtében keresztezi egymás útját. Nem sérülnek meg, de a kocsijaik egyelõre üzemképtelenek, az angyalok bevezetik õket egy pont erre az alkalomra készített szállásra, ahol megpihenhetnek és hálaadás napi vacsorán vehetnek részt. Átgondolják eddigi életüket, levetik a hétköznapi élet álcáit, szembenéznek önmagukkal és egymással, rájönnek mennyire értékesek és szépek. Azonban a vacsorára egy váratlan vendég is betoppan, egy férfi, akit mindketten ismernek. Ez a ház az igazságra épült, a hazugság nem tud fennmaradni, így mindhármójuk fontos döntés elõtt áll. Természetesen az angyalok segítenek ebben.

Szerintem a sorozat fog menni még jó darabig, így az áhított "Amy-nek ítélve" vagy csak késõbb, vagy egy másik idõpontban fog visszatérni. Úgy rémlik, az is hosszú ideje ment, többször is leadták, tehát nem biztos, hogy egyhamar. Ha választanom kellene, inkább az Angyali érintés-t látnám szívesebben a csatornán, a mai egyre zavarosabb, felgyorsultabb világban inkább egy efféle sorozatra van szükségük az embereknek, ekképp pont idõszerû, hogy eljusson hozzánk ez. Én is már régóta vártam, hogy újra láthassam. Sõt most 2 darab 1. évados részrõl technikai okok miatt le is maradtam, szóval jól jönne az ismétlés.
Az "Amy-nek ítélve" sorozatról nem tudok nyilatkozni, nem láttam egy részt sem, bár talán nem is nézném meg, a tartalma alapján nem biztosan tetszene, illetve nem is lenne idõm rá, mert annyi más sorozat és film van mostanság, hogy egyszerûen nem férne bele.
Ügyvédes sorozatot az Ally McBeal-t néztem, az tetszett, máig kedvencem, volt hangulata rendesen, mókás és nem mindennapi helyzetek, fiatal, vidám, kreatív szereplõk, jó zene, minden a helyén volt.

Hamarosan indul az Angyali érintés fan oldal, akit érdekel, elküldhetem majd a címét, ill. el is küldöm azoknak, akik itt jó véleménnyel voltak a sorozatról.
3/10
Gabi32 2008 júl. 17. - 15:30:12 3/10
(10/195)
9 evadja van ennek a sorozatnak, es mindegyik evadban tobb mint 20 reszt keszitettek... Ha most mindet leadjak, akkor atpartolok egy masik csatornara. Olyan egyhangu es sablonos, es mindig az elejen lehet tudni, hogy mi lesz a vege.
Hogy vagy Amy?????????????????
2/10
oncogito 2008 jún. 20. - 16:05:47 2/10 Előzmény Laci911
(9/195)
Én is az Amynek ítélve folytatását várom.
Egyelõre nem látok kiírva semmit... :-(
Laci911 2008 jún. 17. - 15:26:51 Előzmény oncogito
(8/195)
Az Amynek ítélvét nem lehet pótolni, nincs valami hír a folytatásról?
Laci911 2008 jún. 17. - 15:25:07
(7/195)
Az Amy-nek íélve nagyon hiányzik... :-(
8/10
ruby8 2008 jún. 17. - 15:09:44 8/10 Előzmény oncogito
(6/195)
Kellemesen csalódtam. Sokkal jobb sorozat, mint amilyennek elsõre látszott. Szívmelengetõ és vicces.
2/10
oncogito 2008 jún. 12. - 17:47:56 2/10 Előzmény oncogito
(5/195)
No, ez volt a befejezõ rész részemrõl - ennyit bírtam ebbõl a sorozatból.
Tovább nem nézem, mert csak idõpocsékolás lenne.
Igazi szappanopera, giccses, bõldi és közhelyes.
2/10
oncogito 2008 jún. 10. - 09:00:52 2/10
(4/195)
Még egy-vagy két részbe belenézek, adok esélyt, hátha...- de ha nem, akkor nem nézek belõle többet.
2/10
oncogito 2008 jún. 10. - 08:59:51 2/10 Előzmény birkuska
(3/195)
Eddig szerintem rettentõ blõdi.
Legalábbis az Amynek ítélve sorozat után, ami sokkal életszerûbb volt - és igen nagyon félbe lett szakítva, mégha egy évad befejezése is volt.
Engem idegesít ez a mostani eddig csöpögõs és meseszerû valami.
birkuska 2008 máj. 27. - 12:05:13
(2/195)
Még gyerek voltam, mikor ezt a sorozatot elõször vetítették, és nem igazán emlékszem konkrét epizódokra, csak egy néger nõre, aki talán angyal volt és különféle embereknek segített egy másik nõvel együtt... Hát elég homályos emlékek,de abban biztos vagyok, hogy gyerekként szerettem ezt a sorozatot,úgyhogy ha lesz idõm bele-belenézek majd ismét,bár ez a kora délutáni idõpont nem túl jó... Bár ha jól emlékszem különálló epizódokból állt a sorozat, egy-egy rész nem kötõdött szorosan egymáshoz... Hát aki teheti,nézzen bele, szerintem megér egy próbát:)
10/10
jeffero 2008 máj. 25. - 23:32:53 10/10
(1/195)
Végre újra mûsoron ez a remek sorozat.
Pár hete egyik este láttam Hallmark ajánlók között, nem értettem hirtelen, mikor is kerül mûsorra, de most már biztos a kezdés idõpontja.
Június 6-án indul, hétköznaponta 13 és 17 órakor lesz látható.

Pár éve az MTV1 adta az ötven-valahanyadik részig (szerintem az elsõ 3 évadot), remélem most a Hallmark tovább adja, mert van összesen 9 évada, évadonként közel 30 résszel, és 11 éven át ível a sorozat (1994-2003).

Ajánlom mindenkinek, különösen azoknak, akiket érdekelnek a spirituális, ezoterikus dolgok, keresõ típusok, vagy csak szeretnének olyan sorozatot látni, amely elgondolkoztat, életünk átértékelésére késztet.
Az epizódok olykor elég kényes témákat, döntési helyzeteket boncolgatnak. Párkapcsolatok, szülõ és gyermek közötti viszony, vallási dolgok, alternatív valóságok, angyalok, szellemek és még sok minden más elõfordul, és mindez a földre leszállt két angyal, Monica és Tess tolmácsolásában, akik csodákat is tesznek, ha szükség van rá. Különösen Monica az aranyos, Tess inkább ilyen anyáskodó, vezetõ típus, mellette áll, segít neki, ha kell, és mindig megbeszélik egymással, ami történt velük.

Láthatunk hírességeket is akár több epizódon keresztül, mint pl. Randy Travis country énekes, a Dallas-ból ismert Patrick Duffy, a Rejtélyek kalandorai és Hõsök sorozatból ismert Adrian Pasdar.