pathfinder 2009 szept. 12. - 21:51:38
(24/124)
Ennyi? Ez így kevés.
Laccie 2009 szept. 12. - 21:41:58
(23/124)
olvass...2 millio embert vonultattak fel a határon,nem védekezésre beállva,meg akarták támadni nyugatot,csak olvass
pathfinder 2009 szept. 12. - 20:58:04
(22/124)
Aki lemaradt róla, most sasoljon, marathon jön.
pathfinder 2009 szept. 12. - 20:57:19
(21/124)
Csak egy gondolat: honnan veszed, hogy az oroszok támadtak volna?
Laccie 2009 szept. 12. - 20:53:05 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(20/124)
nem olvastál eleget...foleg a szovjet-német háborurol
az oroszokat muszáj volt megtámadni mer azok támadtak volna elobb.az idopont jo is volt meg korábban nem is lehetett volna.yugoszlávia-gorogország nem volt kis dolog elfoglalni
Giblaltárt,Máltát lehetetlen lett volna elfoglalni,angolok vizen erosebbek voltak

oroszok ellen a német hadsereg nem tudott ekkora sereget felvonultatni,250 hadosztályt...
1.nem volt egyszeruen ennyi nekik
2.franciaországban,afrikában meg a tobbi megszállt helyeken is kellett hagyni seregeket

ez a német sereg ami megindult az oroszok ellen a kor legjobbja volt mind nagyságban,eroben,elég lett volna a gyozelemre
a háborut Hitler baklovései miatt vesztették el...ha olvasol sokat,rájossz ezekre
offtopic
Moldávia bánata 2009 szept. 12. - 20:26:23
(19/124)
Még szerencse, hogy Hitlerék nem twilight marsalltól tanultak! :)
twillight 2009 szept. 12. - 20:18:17 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(18/124)
Azzal a verzióval az volt a gond, hogy túl sokáig tartott.
A tipped egyébként jó volt, csak finomításra szorul.
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 12. - 18:29:24
(17/124)
én ugyan nem akarok senkit se megtámadni.
csak felvázoltam, hogy mely kondiciók közt lett volna esély egy sikerre.
De hozzátettem hogy: talán.

az atommmal meg nem értek volna semmit.
Hisz Napoleon is elfoglalta Moszkvát, és meg se kottyant nekik.

úgyhogy marad a béke.
twillight 2009 szept. 12. - 15:35:42 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(16/124)
A ruszkikat teljesen mindegy mikor támadod meg. Addig vonulnak vissza, míg nem bírod tartani az utánpótlási útvonalad, aztán szétkalapálják a buksid.

Úgy lenne esély ellenük, ha atomot dobsz a fõvárosra és aztán indulsz ellenük mindennel amid csak van. Ha a méhkirálynõ elpusztul a boly képtelen szervezett maradni.
offtopic
Moldávia bánata 2009 szept. 12. - 15:09:34 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(15/124)
Hát, az utolsó részt eléggé összecsapták. Nem tudom, a midway-i csata pl. benne volt?
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 11. - 09:48:08
(14/124)
A vége láttán hiányérzet fogott el.
(de legaláb benne volt a manilai csata-ami sehol másutt)

számos izgalmas- fõleg tér4ségünket illetõ mozzanat kimaradt:

1944.augusztus 23: Románia átáll SZU-hoz

-aug. 29. Szlovákia is felkel

-szeptember 9. majd Bulgária!

-október 2.Varsói felkelés leverése!

-okt. 14. Athén az angoloké

-okt. 19. Debreceni páncéloscsata (Kurszk után második legnagyobb!)

-okt. 23. Leyte öbölben végleg oda a japán flotta-fölény

-dec- 45' január: Ardenneki ütközet:
Hitler ellövi az utolsó páncélos tartalékait.

-dec- 45' február: Budapesti ostrom:
Egy sorban van Sztálingráddal és Manilával!

a felvételek remekek, megdöbbentõek és sziven ütöek.
Fõleg ledöbbentem a szovjet hadsereg elképesztõ mennyiségû tömegén.
Már a moszkvai csatánál mutattak ezer embert EGY dombra felmászni, de a késõbbi felvételek még durvábbak!
Peter Mehley 2009 szept. 11. - 01:55:37
(13/124)
Azért nincs olyan hû de sok színes film, ebben a sorozatban csak néhány új jelenet volt, a többit már leadták másik filmekben.

Mindenesetre eléggé gusztustalan, hogy a yenkiket ennyire magasztalja a film, mintha nem szándékosan hagyták volna, hogy belerángassák õket a háborúba... ez a legjobb biznisz - és azóta is újra és újra eljátszák...
Anteris 2009 szept. 11. - 00:21:39
(12/124)
csak azt nem értem hol a büdös francba voltak eddig ezek a színes, normálsebességû filmek?? Ifjúkoromban csak szakadt, kopott kópiákon idétlenül csetlõ-botló embereket lehetett látni a tévében akik inkább voltak valami komédia részesei mint háborús résztvevõk, most meg dõlnek itt a hi-res múvik hegyekben...
Peter Mehley 2009 szept. 11. - 00:00:39 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(11/124)
Igen, elképzelhetõ, hogy sikeres lett volna a szovjet hadjárat, ha jóval hamarabb kezdenek neki. Korrekt az okfejtés, de ezzel a mondattal azért nem értek egyet:

"az emberiséget a jugoszláv lázadás mentette meg"

Hmm.. azért két kontinenst nem tudtak volna védeni, és a partra szállás ugyanúgy megtörtént volna, bár lehet hogy ezt mi már nem értük volna meg :)
pathfinder 2009 szept. 10. - 19:26:59
(10/124)
Szerintem egyértelmû, hogy Hitler elsõsorban a Szovjetunió elleni hadmûvelet racionalitást mellõzõ kiterjesztésével intézte el a birodalmat. A személyisége itt is megmutatkozott: több alkalma lett volna visszahívni, illetve megállásra felszólítani a csapatait, mégsem tette. A 'könnyedén' elfoglalt külsõ területek ( Ukrajna) jó nyersanyag/ munkaerõ forrás lett volna, hogy segítse a többi frontot, illetve az Anglia elleni újabb offenzívát.
fredi60 2009 szept. 10. - 12:30:26
(9/124)
1. Az angol repülõtereket hiába bombázzák szét. Akkor még nem kellett beton, új füves "reptereket" pedig tudtak volna biztosítani az angolok a vadászgépeknek.
2. Ha egyszer nem tudták elfoglalni sem Máltát, sem pedig Port Szaidot (Szuez a csatorna vörös-tengeri oldalán van)

Hitler saját bevallása szerint már 1940-ben megtámadta volna a SzU-t, ha 1939-ben legyõzi a franciákat. De hamar rosszra fordult az idõ, ezért várt 40 májusáig.
A részleteket itt hallhatod/olvashatod:

http://www.fpp.co.uk/Hitler/docs/Mannerheim/recording_040642_dt.html
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 10. - 12:21:37
(8/124)
amúgy pearl harborról utólag kiderült, hogy tudtak róla az amik.
méghozzá JÓVAL elõtte.
ezért is került az anyahajók többsége opár ezer mérföldel odébb
(ha jól emlékszem, San Franciscoban gyakorlatoztak)

De amúgy a német hadvezetés megnyerhette volna a háborút.
Ha betartják az elõbbieket:
1, Anglia ellen repterek szétzúzása , utánna partraszállás.
2, SZU-t, amig lehet nem támadják meg.
3, Gibraltár, Málta, és Szuez elfoglalása.

Meg Mussolini is saját szakállára ügyködését is illett volna elkerülni.
Az emberiséget a jugoszlávok lázadása mentette meg:
emiatt a SZU elleni harc durván 3 hónapot csúszott.

Én kiszámitottam hogy SZU ellen úgy 250-300 hadosztállyal + 5 ezer repcsivel

(csurig feltöltve, 80% felett gépesitve)

TALÁN lett volna esély, HA
FEBRUÁR végén-MÁRCIUS elején ugranak neki.
(az idõjárás miatt)

De egy akkora ország ellen ez is kétséges.
meg ekkora haderõt mozgatni, etetni, ruháztatni, eltenni már elég komoly dolog.

A Sztálingrád-os film remekül mutatta, hogy nAPOK óta mentek a vonaton és az Istennek nem akart végetérni a végtelen sztyeppe.
és sokan megkérdeztéK: ÁLL a vonat?
(Hát nem állt)
7/10
viktor666 2009 szept. 09. - 22:05:19 7/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(7/124)
...sajnálatos, hogy igazad van AvataR!
---jövõre kezdõdik!!!
---hacsak nem Vaterázunk pár ócsóbb szlovák bombázót Bpest ellen...ha már twillight szerint az amcsik kibéreltek pár japcsi anyahajót, és lízingelt ezer Micubicsi repülõt, hogy provokálhassa magát pearlharbornál.. eeeez zseniális...
pathfinder 2009 szept. 09. - 21:18:12 Előzmény Moldávia bánata
(6/124)
...ettõl függetlenül nagyon jó és hiánypótló sorozat!
Kösz az infót, bár nem szeretem a VHS-t, lehet, mégis felveszem.
Továbbra is fennáll a kérés: aki teheti, legyen kedves feltenni netre.
offtopic
Moldávia bánata 2009 szept. 08. - 13:47:16
(5/124)
A hétvégén egyhuzamba leadják mind a 6 részt! A bemutatója alapján nagyon jónak tûnik! (Rögzítem is mindent szalagara.) Tegnap belenéztem az elejébe, de azzal a lendülettel el is aludtam. Mihályi Gyõzõ nagyon jó az ilyen háborús filmek narrátoraként, de azért több hangot is beletehettek volna. Például jobb lett volna, ha a címet mondjuk valaki más mondja, hogy azért el tudjon különülni a szövegtõl. Továbbá még emlékszem valami olyasmira, hogy amikor német katonaindulók mentek a képek alatt, képesek voltak úgy fordítani, hogy valaki feolvasta a magyar szöveget. Ez nagyon sokat rontott rajta, mert sokkal jobb lett volna, ha azt a részt feliratozzák.