olahmiki1959 2015 nov. 18. - 18:34:59 Előzmény tombenko
(658/678)
Hát ez elég szomorú, és valószínûleg nem a te hibád.
Ha valaki tanult Kosztolányi Dezsõrõl, a zseniális költõrõl-íróról, akkor mindenképpen hallania kellett a Pacsirtáról, mint az író egyik fõmûvérõl.
Még ha nem olvasta el, akkor is. Legalább ismerje, halljon róla, tudja elhelyezni nagyjából az irodalomban.
Vannak olyan mûvek - könyvek, festmények, regények, filmek, - amiket mindenkinek ismernie kell.
És persze vannak írók, festõk, zeneszerzõk, filmrendezõk, akiket szintén kötelezõ ismerni.
Nem kényszerbõl, nem a tanrend miatt, hanem az ember belsõ igényessége, az általános "európai mûveltség" miatt.
Chaplin, Mozart, Leonardo Da Vinci, vagy Fellini egy kultúrember élete részének kell, hogy legyen.
Szerintem...
tortura 2015 nov. 18. - 17:36:39
(657/678)
Õszintén szólva nekem is nagyon szimpatikus volt az a ferde szemû csaj, bár most én is nyilván nagyon ellenszenves leszek a szemedben. Nem biztos, hogy azért volt ez Clau részérõl, mert a lány kínai. Bár szerintem nem kínai volt, csak olyan származású, ugyanis magyar neve volt, magyarul perfekt beszélt. A származásáról meg nem tehet.
Sajnáltam nagyon, hogy pénz nélkül mentek haza. Bár ez a gyakoribb, az a ritkább sajnos, hogy valaki eljut a 8. kérdésig és nyer is valamicske pénzt.
De ahogy látom, a jövõ héttõl már Ördög Nóri kockája lesz ebben az idõpontban, ezt reklámozzák. Akkor ez a mûsor megszûnik.
mushi 2015 nov. 17. - 20:47:55
(656/678)
csak nekem tûnt fel, hogy claudia mennyire odavolt a kínai csajért a két barátnõ közül?? ennyire egy emberre koncentrálni már rég láttam mûsorvezetõt, ami rohadtul nem szimpatikus. kb olyan volt, hogy jaj te kínai csaj te nagyon szuper vagy, mennyire okos és ügyes és fantasztikus. ja és azért te másik is...
3/10
tombenko 2015 nov. 05. - 18:44:53 3/10
(655/678)
Nekem a felvételim javaslataim a Budó-féle Kísérleti fizika és Mechanika voltak, meg hasonlók, mégsem tartom õket kötelezõ olvasmánynak. Szóval ilyen rétegmûveltségi könyveket számon kérni az oktatáson kicsit erõs.
tortura 2015 nov. 05. - 18:38:53
(654/678)
Középiskolában mi sem tanultuk, talán még említés szintjén sem. Mikor felvételire készültem, akkor olvastam róla. De magát a mûvet nem olvastam el, csak filmen láttam. Mondjuk elég volt az is, olyannyira nyomasztó.
3/10
offtopic
tombenko 2015 nov. 05. - 17:00:03 3/10 Előzmény olahmiki1959
(653/678)
Meg kell mondja, hogy én sem hallottam még a Pacsirtáról, pedig nem most érettségiztem.
tortura 2015 nov. 05. - 15:24:37
(652/678)
Na végre, valaki vitt el pénzt. 6 misi nem is olyan rossz még adó levonása utána sem.
kisbogáncs 2015 okt. 30. - 21:31:14
(651/678)
ennek a mûsornak a zenéjét nem tudom, ki találta ki, de az a legborzasztóbb az egészben :))
malvinkicska 2015 okt. 30. - 14:10:08
(650/678)
Szerettem ezta mûsort de most egyet sem nézek a csapból is Liptai és társai folynak, nem gondolják új arcok kellenének, a mûsor politikáról már nem is beszélek , mert csapni való dolgok vannak adásban, amiért nem érdemes bekapcsolni tv-t.
olahmiki1959 2015 okt. 30. - 10:55:45
(649/678)
Vannak nagyon tanulságos dolgok is a mûsorban, amik jóval tovább mutatnak, és elgondolkodtatják az embert.
Az, hogy két srác közül senki sem hallott még a "Pacsirta" címû remekmûrõl, sem nem olvasta, se a filmet nem látta, az felveti azt a kérdést is, hogy tulajdonképpen milyen oktatást is kapnak manapság a fiatalok?
A Pacsirta valamikor - meg még nagyon sok kitûnõ regény - kötelezõ olvasmány volt, és bár a kötelezõket sokszor nem szívesen olvastuk el, mert kényszernek éreztük, az elvitathatatlan, hogy egytõl-egyig a magyar és a világirodalom legkitûnõbb könyvei voltak.

Ugyanakkor azt a legfelháborítóbb dolognak tartom, hogy minapi slágerekrõl - amiket a nézõk legnagyobb része valószínûleg életében nem hallott, mert ismeretlen zenekarok adják elõ õket, - meg kell tudni mondani, hogy melyik a legrégebbi, vagy a legfrissebb. Ez mióta tartozik hozzá az általános mûveltséghez?
Arra jó, hogy a versenyzõ kénytelen legyen szétosztani a pénzt, nehogy már túl nagy összeget vigyen a döntõig magával.
A manipuláció iskolapéldája...
tortura 2015 okt. 28. - 16:49:45
(648/678)
Az az érzésem, hogy ez is a cél. Hogy ne nagyon nyerjenek.
A másik véglet, mikor olyan egyszerû kérdésre nem tudják a választ, bár tudom, hogy itthon a fotelból minden olyan egyszerû, kibicnek semmi se drága. De a puffogó vipera megfejtése szerintem nagyon könnyû lett volna. Igaz, nekem alapból érdeklõdési köröm ez a terület.
Vagy a múltkor a gyerekdalocska, hogy "szabad szappanozni"..., ott is raktak mindenre, csak ide nem.
Bár lehet, hogy a mai gyerekek már nem tanulnak ilyen mondókákat, népdalokat stb. mert már csak a neten szocializálódnak, nem tudom.
Az is igen szemét kérdés volt, hogy melyik dal a legfrissebb. Ott is némelyik közt alig volt különbség. Ami végül a helyes megfejtés volt, azt az egy számot pont nem is ismertem (Aerosmith - ha jól emlékszem).
DezsikeDevil 2015 okt. 28. - 15:38:17
(647/678)
Pont ez a mûsor lényege, hogy nagyon szemét kérdések vannak, így gyakorlatilag lehetetlen elvinni az 50 milliót egyben, de eleve a nyerés esélye sem túl nagy akkor is, ha mindig az egy kötelezõen szabadon hagyott válaszon kívül mindig mindenre tesznek valamennyit. Bár a másik, jelenleg futó vetélkedõben (aminek a vége jól rácsusszan ennek az elejére, szerencsére van lehetõségem visszatekerni - pont annyival lóg rá a másik, hogy el tudjam tekerni mindkét reklámszünetet és a harmadik felvonásra visszakerüljek élõbe) se jobbak a nyerési esélyek és az átlagos nyeremények se magasabbak az itteni átlagnál, a magasabb nyeremény közelsége motiválhatja a játékost a kockáztatásra, fõleg akkor, ha a kiszállási pontig jól játszott, míg itt egy magasabb összeg leesése demotiválóan hathat a játékosokra ami miatt a késõbbi kérdéseket már nem is veszik komolyan, így végül minden pénzük lehull és kiesnek.
tortura 2015 okt. 28. - 14:14:20
(646/678)
Nem mondom, tegnap jó nagy volt a mûsoron belüli fluktuáció. Ilyen rövid mûsoridõ alatt 5 pár megfordult és senki nem nyert egy vasat sem. Jól csinálja a TV2, alacsony költségvetésû mûsor ez. Pláne ilyen tetû kérdésekkel, mint a legutóbbi is, hogy melyik építmény milyen hosszú és a végén kiderült, hogy a megmaradt két válasz között 17 m volt a difi. Jó hogy nem mm-re nézték. Olyan mint mikor felírnak négy személyt, hogy melyikük a legidõsebb, és még egy egész év sincs köztük. Lehet, hogy majd kérdeznek ikreket is, és ki kell találni, ki született késõbb és hány perccel.
3/10
tombenko 2015 okt. 21. - 19:12:21 3/10
(645/678)
Volt szerencsém belenézni. nagyrészt teljesen értelmetlen, irreleváns baromságokat kérdeznek, illetve megbízhatatlan a kérdésfeltevés is. Nem annyira mûveltségi vetélkedõ, inkább szerencsejáték így, illetve az sem, mert rengeteg az üresjárat. Kit érdekel, hogy a két vén banya Barcelonában mit csinált?
tortura 2015 okt. 21. - 14:36:01 Előzmény konyhafönök
(644/678)
Az könnyedén meglehet. Annak idején a Vágó-mûsor sokkal korrektebb volt. Ha ott tévedtek a játékos kárára, akkor késõbb visszahívták a játékost, és onnan folytathatta, ahol abbahagyta, vagy ahol kiesett (szintek).
Itt nagyon sok inkorrekt kérdés van. Lehet, hogy már írtam, de nálam az vágta ki a biztosítékot, hogy ki mit csinál, ha hazudik... Ez annyira más és más, annyira szubjektív... Ennél sokkal egzaktabb, objektívebb, mérhetõbb dolgokat kéne kérdezni szerintem.
konyhafönök 2015 okt. 20. - 21:33:13
(643/678)
A mai adással kapcsolatban. Viki és Kálmán utolsó elõtti kérdése arra vonatkozott, melyik film a leghosszabba 3-ból. én azonnal rávágtam a Volt egyszer egy vadnyugat-ot, és ezt is monták helyes válasznak. Ugyanakkor Kálmán úgy okoskodott, hogy a Jó, a rossz és a csúf eredeti, vágatlan változata a leghosszabb. Nos, ahogy utánanéztem - az itthoni gyûjteményem nem számít, mert vágottak a filmek - a Jó a rossz és a csúfnak 177 percet, a Volt egyszer a vadnyugat vágatlan verziójának 165 percet írtak... Kinek mi a véleménye? Netán tévedett a TV2???
tortura 2015 okt. 15. - 13:50:56
(642/678)
Látom, nem frissítik az oldalt. Milyen vicces, hogy itt a képen Rákóczi Feri, közben meg Liptai vezeti a mûsort.
Nem tudom, más hogy van vele, de a tegnapi (szerdai) adásban az az alacsony, kövér zsíros hajú nõ engem szörnyen irritált. Irtó nyugis férje lehet, ha ezt kibírja...
Egyébként van egy-két igencsak inkorrekt kérdés. Sokkal egzaktabb, mérhetõbb dolgokat kéne kérdezni. Nem ilyen szubjektív dolgokat, hogy mit csinálnak az emberek, ha hazudnak... Hát, nem mondanak igazat. Van akinek annyira a vérévé vált, hogy fel sem tûnik neki, ergo természetesen viselkedik. De ami kijött helyesnek, hogy a szánk elé tesszük a kezünket... Igaz, én ritkán hazudok, akkor sem túl jól, de sosem teszem a szám elé a kezemet. Azt azok szokták, akik a protkójukat csináltatják épp.
Viszont a záró kérdés is elég tetû volt, a kígyós.
A másik ami még idegesítõ, hogy mennyire lopják az idõt - a játéktól. Meséltetik a szereplõket, megy a dobpergés, húzzák az idõt a jó válasz megjelenése elõtt, ami sokszor el sem hangzik. Volt, hogy épp nem néztem oda, melyik tálca nyílt ki, és már nem is volt látható a jó válasz, ki meg nem mindig mondják. Ezen változtatni kéne. Sajnos van, mikor az ember csak háttértévézést tud csinálni, mert közben más dolga is van.
yoz007 2015 okt. 14. - 21:26:00
(641/678)
A mûsor siralmas, a Liptainak meg eltûnt a mimikája, a sok átplasztikázástól.
Azt hiszi, hogy pénzen vehet fiatalságot magának...
mushi 2015 okt. 12. - 22:16:23
(640/678)
volt azért egy falatnyi irónia is benne, azért nem vagyok én se ilyen csökött...
de tényleg nevetséges, hogy szinte minden mûsorban õ virít. még csak nem is humoros, se nem spontán nõ.
-csengõzoli-- 2015 okt. 12. - 20:47:03
(639/678)
A mai világ a marketing hazugságokra épül.
Olyannyira,hogy már meg se rökönyödünk rajta.
Az egész életünk tele hazug reklámokkal, ilyen ez is.
A kedvenceim a nyelvtani trükkök :D
SegítHET a magas vérnyomás leküzdésében, magyarán semmit sem garantálnak, végül is nyugtató zene is segíthet ebben.
Vagy a rozsOS kenyér :D, nem rozs,mert max 10% rozslisztet tartalmaz,de rozsOS !
Annyira az életünk részeivé váltak,hogy már meg sem lepõdünk azon,ha semmi sem igaz abból amit ígérnek.
Szerintem egyébként baromi unalmas ez a játék, egyszerûen rossz ötletre épül.
Olyan kérdéseket kapnak a játékosok,amelyekre nyilvánvalóan nem tudhatják a választ, hisz ki tudná fejbõl,hogy pl melyik együttes alakult a legrégebben 4-5 mostani zenekarból .
A résztvevõknek semmiféle tudásra nincs szüksége, tippelgetés megy végig.