fanteye.blogspot.hu 2015 jan. 04. - 14:52:54
(55/95)
A film vontatott, ráérõsen építkezik, amikor arra lehetõség van, akkor látványos, a könyv minden egyes olyan jelenetét, ahol minimális akció van, kihasználja és szépen megvalósítja, annak eseményeihez maximálisan hû, általában jól fókuszál a karakterekre, azonban az elõzõ részekkel ellentétben nem fordít elég figyelmet a hõsnõjére, aki ezáltal nem is tud annyira kibontakozni. Mindezekkel együtt a film jó, és kiáltja, hogy majd az idén megjelenõ befejezõ résszel együtt alkot egységes egészet.

Bõvebben itt:

***moderálva***
mgabbor 2014 dec. 21. - 20:40:12
(54/95)
Valóban, ez a film egy elõkészítése a következõ (remélhetõleg színvonalas) résznek. De ebben így nem is történik semmi. De komolyan. Semmi. Nincs harc, küzdelem, vereség vagy gyõzelem, csavar vagy csattanó, nincs eleje, nincs vége, nincs íve, sem lapos, sem másmilyen. Elõször azt hittem, a fõhõs lelki válságának unalmába fog torkollani, de még az sem. Még a klisék is hiányoznak belõle. Az volt az érzésem, hogy egy 4 órára sikerült mûvet megvágtak, és amit kidobásra szántak, azt pakolták ebbe a részbe. Van benne éneklés, piknik, bombázás közbeni várakozás, stb. Kínosan unalmas! Egy átlagos hollywoodi filmben 1-2 perces montázs szokott lenni hangulatos aláfestõ zenével az, amibõl is egy több mint 2 órás borzalmat csináltak.
2/10
Jagdglück 2014 dec. 15. - 09:19:58 2/10
(53/95)
Jennifer Lawrence közelrõl vett fejét mutatják minden 2. percben, melyrõl úgy gondolták, hogy hitelesen át tudja adni nekünk fájdalmát és ezt az egész forradalom-érzést. Hát nem sikerült. Minden elismerésem a film gyártóinak, hogy ekkora lóvét tudnak szakítani a semmibõl. Viszont sikerült elérniük, hogy ne legyek kíváncsi az utolsó részre.
domo.robi 2014 dec. 12. - 19:49:36
(52/95)
Valóban, ez így nem igaz.
Egyrészt, a Kelly hõseire gondoltam, ahol elõször láttam ezt a szakállas fejet. Nem õsz szakállal, de ugyanez az arcberendezés.
Másrészt, Donald Sutherlandnek ezer arca van, de ebben a filmben egyet mutatott, ami számomra a Kelly hõseiben látható egyik arcára emlékeztetett. De a Kelly hõseiben sikerült 10-20 más arcot is felvillantania, ebben a filmben pedig beleragadt a fásult, öreg, intrikus mikulás szerepbe.

Ho-ho-hó
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 12. - 17:33:32
(51/95)
Donald Sutherland egyféle arcát?

Ilyet max olyan írhatna aki nem látta sem ezt a filmet, sem "A piszkos tizenkettõt". :)
domo.robi 2014 dec. 12. - 17:00:37
(50/95)
--- SPOILER ---

- Katikám, szóljon mán valamit, a Melák Pista van a tévében!

Ezzel a mondattal lehetne összefoglalni 2014 legjobb faludrámáját. A Katikám sír, mert "két út van elõttem, melyiket is válasszam", a Pista meg csak annyit tud mondani, mint a legelõn, a tilosban járó teheneknek:
- Kati, neeee! Kati, neeee, nem mész onnan!

Közben Pokorni tövig rágja a körmeit, amikor meglátja, hogy mit csináltak a 12. kerületbõl, de sebaj! Hamis és F.I., a két segédpojáca jól megtanítja Katikát poszátának (magyarra fordítva: kiválasztottnak) lenni. Ezt jól feldobja a tóparti kaland, amikor Kati elénekel (!) egy himnuszt, és onnantól erre a dalra megy halálba az 500 velszi bárd, és ez szól, mialatt a tévémaci fogat mos.

Színészek is voltak a filmben? Elvétve. Már úgy értem, hogy az egyébként is harmatos forgatókönyvbe még jól bele is tört a bicskájuk. A sokat nélkülözõ, pufók arcú Katikánál csak egy kicsit volt hitelesebb a megkínzott Pista, de a mindenki kedvence kegyetlen Hóelnök is olyan gyengén mutatta Donald Sutherland egyféle arcát, mintha még mindig a Piszkos tizenkettõben látnánk.

A következõ kérdésekre várom a választ az utolsó, utolsó részben:
- Miért van Alma elnök és Hó elnök is? Netán ezek házastársak voltak régebben? Vagy jelképek? Ebben az esetben a Hó a mindig lefagyó operációs rendszert jelenti, az Alma pedig… ugye tudjátok.
- Volt-e jeladó a macskában, ami nyomra vezette a Kapitólium gépeit Újlipótváros bombázásakor?
- Ki az áruló? Mert Hó elnök olyan ravasz, hogy biztosan lesz beépített embere. Én az almára gyanakodtam, de a mi Hó-fehérkénknek mégis a pita akadt a torkán.

Végezetül: a film címe nyugodtan lehetett volna: "A nem éppen éhezõ producerek diadala. A szétválasztott. 1. rész"
10/10
ildikeszabo 2014 dec. 12. - 12:42:30 10/10
(49/95)
Nem is értem, hogy miért van ennyire lepontozva a film. Nálam 10/10. Azt kaptam amire számítottam. Igen, talán nem volt annyira akciódús, mint az elözö kétr rész, de hát istenem, ezután jön a befejezés, a végkifejlett, a történések kicsúcsosodása. Szerintem nagyon jó elökészítö rész volt ez, még ha sokan azt is mondják, hogy egybe is lehetett volna csinálni, na de így tutira több pénz befolyik. Az élet már csak ilyen, de minden területen. Nagy ötlet nagy pénz, kis ötlet kevés pénz! Mindenesetre én ennek ellenére is végigizgultam és az akciójelenetekkel is meg voltam elégedve. A moziban szinte pattanásig feszült a helyzet és a legtöbben azon morajlottak fel a film végén, hogy olyan hirtelen befejezödött... pont amikor kezdett a legérdekesebbé válni. Egyébként máskor nem nézek ilyen jellegü filmeket, mert nem rajongok úgy értik, de a Hunger games nálam abszolút viszi a pálmát és egyik részében sem csalódtam!
9/10
Bozótharcos 2014 dec. 09. - 22:12:32 9/10
(48/95)
Több filmet láttam mint amennyit Te valaha is fogsz, akinek ez a film nem jött be, az sajnos vagy nem érti ennek a lényegét, vagy nem képes átérezni a történéseket. Úgy néz ki ez nem csak Rád jellemzõ, hanem a többségre is. Kár értetek.
3/10
Újvállalkozó 2014 dec. 09. - 18:22:51 3/10 Előzmény Atesz1987
(47/95)
Engem is sokkolt...mert nem ilyen sz*rra számítottam...de ellentétben veled én nem tántorogtam, mert nem ittam a film alatt. :)
3/10
Újvállalkozó 2014 dec. 09. - 18:18:20 3/10 Előzmény Bozótharcos
(46/95)
Akkor te nem nagyon láttál még filmeket. Én halálra untam magam rajta.
3/10
Újvállalkozó 2014 dec. 09. - 18:17:42 3/10 Előzmény caomilla
(45/95)
1. rész: 6/10
2. rész: 7/10
3. rész: 3/10

A harmadikban szinte semmi akció nem volt, mintha egy tv filmet néztem volna a story tévén. Az ilyen filmek miatt nem sajnálom, hogy mostanában nem járok moziba. :(
4/10
caomilla 2014 dec. 08. - 11:14:37 4/10
(44/95)
Ja és nagyon unalmas is, majdnemhogy elaludtunk rajta, nem moziban kellett volna megnézni.
4/10
caomilla 2014 dec. 08. - 11:12:57 4/10
(43/95)
Sajnos ez a rész egyáltalán nem jött be, nagyon lassú, vontatott. Mire beindulna valami kis izgalom, vége a filmnek. Ez most csalódás volt, reméljük a folytatás lesz olyan jó, mint az elõzõ kettõ.
torkild 2014 dec. 07. - 20:17:45
(42/95)
Ellentétben a többséggel én a könyvet sem tartom sokra...sem stílusban, sem mélységben vagy mondanivalóban. Tipikus amerikai kisiparos munka.
Anno adtam a filmnek egy esélyt, de mostmár kezd átmenni nevetségesbe ez az egész lenyúlósdi...

A Harry Potter sorozat ehhez képest szépirodalmi remekmû (persze a filmguruk a végén ott sem bírtak magukkal).

Uff, én beszéltem.
9/10
Bozótharcos 2014 dec. 05. - 14:48:52 9/10
(41/95)
A többség lehúzza ezt a filmet, pedig ez egy tökéletes elõkészítése a következõ rész nagy ütközetéhez. Mégis mit vártatok? Még több digitális akciót?
Nagyon jól fel van építve a sztori.
Filmrészlet: Bemutatja a 13-as körzetet, amit eddig nem láttunk. Az ottani készülõdést a nagy ütközetre. A lebombázott körzeteket, az életben maradottak nyomorúságos helyzetét és azt hogy a mockingjay megjelenése képes olyan erõt adni a legnyomorultabbaknak is, akik bármikor fegyvert fognak az elnyomók ellen. Okosan elõkészített az is hogy inkább nem támadnak, hanem hagyják hogy kisebb-nagyobb károkat szenvedjenek a 13-as körzet létesítményei, csakhogy ne fedjék fel az arzenálukat. Okos döntés, mert még nincsenek felkészülve a megsemmisítõ összecsapásra.
Nagyon jól adagolják azt is ahogy sikerül egyesíteni a körzeteket a közös cél érdekében, ahogy fellázadnak, és elkezdik a különbözõ ellencsapásokat. Filmrészlet vége
Egy percig sem unalmas, örülök hogy nem hallgattam a fanyalgókra. Jó kis film lett belõle. 9/10
melody03 2014 dec. 01. - 15:08:25
(40/95)
Én is félve ültem be a moziba megnézni az egyik kedvenc filmem folytatását, (fõleg, hogy a könyvet órák alatt elolvastam, olyan izgalmas volt) és sajnos beigazolódtak a híresztelések. Szerintem is unalmas és elnyújtott. Persze értem én, nyilván nagyobb biznisz volt ketté szedni az utolsó részt, ámbár azt kell mondjam teljesen elkeserítõ volt végigülni azt a 123 percet. Kár érte, nagy csalódás volt, egyben sokkal ütõsebb lett volna. Bár már maga az egy élmény volt, hogy a moziból sorra vonultak ki az emberek a film alatt, illetve, hogy egy nézõi tüsszentés is jobban szórakoztatta a közönséget, mint maga a sztori; a csúcs pedig az volt amikor a film végén sorra kezdtek el tapsolni az emberek, hogy végre túl vagyunk rajta.
8/10
beo71 2014 dec. 01. - 13:34:04 8/10
(39/95)
Kicsit féltem én is hallva a sok negatívumot, hogy egy szerelmes picsogást látok majd, de az az igazság, hogy jól meg van csinálva.
Természetesen baromság ketté osztani egy könyvet, ha már megtörtént, tudjuk, hogy ez csak felvezetés lesz a végsõ leütéshez, de, mint ott is tudjuk mi lesz, akár csak itt, így a lényeg a csomagolásban van. Francis Lawrence profin küzd a gyenge és kevés cselekményû sztori lefestésén és bár vannak hibák és gyengébb az elsõ két résznél, még mindig jóval színvonalasabb, mint a fájdalom Alkonyat-Beavatott, vagy a valamivel jobban sikerült Útvesztõnél is.8/10.
plausin 2014 nov. 30. - 23:29:44
(38/95)
Nehogy bárki is megnézze ezt pénzért. Inkább adjátok oda azt az összeget valamilyen kutyamenhelynek. Dög unalom az egész. 2 ilyen jó rész után. Nem történik szinte semmi, nehogy valaki kifizessen ezért több ezer forintot. A következõ rész érdekében meg kell nézni, hogy érteni lehessen, de nehogy moziban nézzétek. Ablakon kidobott pénz, várjátok meg míg a tv-ben lemegy
Superalonso 2014 nov. 29. - 13:58:30
(37/95)
Elnézve itt a sok "bíztató" kommentet úgy érzem itt egy újabb film, amit nem nézek meg......már az elsõ 2 rész is dögunalmas volt (fõleg a 2.), de ha ez még azoknál is uncsibb, akkor no thanx......tényleg csak sajnálni tudom azokat, akiknek bejön ez a Hungergames-franchise, mert ez nem egyéb mint egy utópisztikus jövõbe csomagolt forradalom és szabadságharc egy-két lázadó fiatallal, aki forradalmat akar.....akkor már inkább egy film a március 15-i forradalomról vagy az 56-osról az legalább valódi nem sci-fi....
3/10
Guatrau 2014 nov. 29. - 01:13:05 3/10 Előzmény Atesz1987
(36/95)
Velõsebb témájú film??? Ez???? Nézd meg, a Mr. Nobodyt, és utána beszélgessünk! :D :D :P Ennek az elsõ két része, magasan veri a mostani színvonalat... A beavatott, ehhez képest, egy 35 Oszira jelölhetõ, kivételes alkotás (Nekem az is tetszett nagyon)