domo.robi 2015 dec. 10. - 15:02:05
(41/81)
*** SPOILER ***

Én elõre megmondtam. És még a könyveket sem olvastam. De rá lehetett érezni. Mire is?
- Hát arra, hogy Hó bácsi valóban a Mikulás. Ha a fehér szakáll nem lett volna egyértelmû, akkor most a piros köpeny is bejátszott, sõt, az öreg Santa még különleges meglepetéseket is elõrángatott a puttonyból. Akinek fehér bõrû élienfejû zombi kellett, annak azt, akinek olajfürdõ, annak azt. Mennyit szenvedhetett a kedves öreg télapó, mire a gazdag híveinek épített lakótelepekre (Capitol district) bezsúfolta az összes ajándékot... "Te, figyu, most egy hétig ne legyé otthon, mert géppityut építünk a panelházad oldalába", illetve "Ugye nem gond, ha a nyolcadik emeletet és a szemétledobót most telitöltjük csini fekete olajjal", vagy éppen "Nézd Rómaiusz, nálad lesznek elszállásolva a fehérbõrû zombik, amiket lázadás esetére tartogattam. Ne engedd õket tévézni, és minden este adjál nekik 25 kiló színhúst fejenként."
- Azt is lehetett sejteni, hogy Alma néni rosszban sántikál. (Ekkora antipatikus szereplõt megformálni nem volt kis feladat, nekem nagyon átjött a színész alakítása.) Kiderült, hogy Hóelnökkel egy rugóra jár az agyuk, ahogyan a hullaminimalizást favorizálják - végülis nem szabad kinyírni a potenciális adófizetõket és szavazókat. Minden Almának tartania kell azonban Tell Vilmostól, aki az esélyegyenlõség jegyében most éppen nõi formában jelent meg, és (mellkast) átütõ sikert aratott. Persze lehet, hogy Kati elvégezte a felcserképzõt a bunkerben (mint a hugicája), és csak Alma néni szívritmuszavarát akarta kezelni akupunktúrás távgyógyítással.
- Apropó hugica. Azt is borítékolni lehetett, hogy ahol ennyi testvér van, ott bizony hullani fognak a szereplõk. Majd az egyik meggyászolja a másikat, fokozván a drámai hangulatot. A lényeges szereplõk azért életben maradtak, és tudtak sebesen jellemfejlõdni. Például Gél gyerekrõl kiderül, hogy a háború szépen elalakította a jellemét, és mostantól "járulékos kár" lesz a jele az oviban, amikor harcimarcit játszanak. De itt van Pita barátunk is, akit annyi mindennel töltöttek tele, hogy a végén már azt sem tudta, hogy ki is õ valójában. Jó, jó, a végén tészta (arcú) barátunk megkapja a húst, a gyerekeiknek pedig minden bizonnyal a Csipõs és Hagyma nevet adják.
- De a legjobban jellemfejlõdni Katit láthatjuk. Túl a poszátatraumás stressz fájdalmain az a rögeszméje, hogy a Rózsakert bevásárlóközpontba kell eljutnia, ahol találkozhat a Mikulással. A végén ez meg is történik, de a Mikulás csak néhány belsõ poénra méltatja: beköpi Alma nénit, valamint a zsepijét vérrel. Kati ettõl még évekig rémálmokat lát majd, de valahogy megtanulja kezelni ezeket a sok jóságos dolgok emlegetésével.

Alapvetõen tetszett, ha a fenti bugyutaságoktól, és az elõzõ részek problémáitól eltekintünk. A végére még talán egy csavar is jutott: ahogyan Kati még belebámult a kamerába, mint egy 70-es évekbeli szovjet propagandafilm fõszereplõje. Csecsemõ a karján, mindenki boldog, nem csak a viadal ért véget, de az éhezés is. Egyértelmû kikacsintás, mert a nézõt nem lehet hülyére venni ilyen propagandával, mert a nézõ mindent látott. A vért, a tragédiát, a könnyeket, a háború utáni visszarendezõdés nehézségeit, és az éjszakánként kísértõ rémálmok kísértését is. Éjszakánként. Akinek nem tetszik, alternatív befejezésként megnézheti Pita feldarabolását a sarki gíroszosnál. Tálat kell kérni, kis üdítõvel menüben is van.
dave555 2015 dec. 07. - 19:41:19
(40/81)
Lehet, hogy én a cseh kettõt néztem, de nekem ez a rész tetszett a legjobban. Mondjuk eleve tudtam, hogy csak IMAX 3D-ben szabad megnézni, nem tudom, hogy 2D-ben milyen. Én egy nagyon látványos, izgalmas filmet láttam, nagyon komoly politikai üzenettel a végén. Én kimondottan örülök annak, hogy kevesebb volt az akció és hogy a széria egy ideje inkább egy politikai thriller-féleségre hasonlított. Ha én rendezhettem volna, a zombis rész is kimaradt volna. J. Lawrence igazán csak a film végén, a cicás jelenetnél fogott meg, de tisztességesen hozta végig, amit kell. Hülyeség ettõl a filmtõl ennél többet várni, ez egy ilyen mûfaj. Aki kultfilmet akar, nézze meg és szenvedje végig a Szárnyas fejvadászt nyugodtan, vagy nézze meg a jóval fogyaszthatóbb és szerethetõbb Mátrixot vagy mondjuk a 12 majmot. Nyilván ezekhez képest a Hunger games lebutított változat, de a film elõtt épp a Batman vs Superman trailert adták, na az már nekem is sok volt. Hollywood jelenlegi állapotához képest a Hunger games befejezõ része teljesen tisztességes iparosmunka, sõt, egy picit jobb is, én biztos, hogy legalább még egyszer meg fogom nézni. Csakis IMAX 3D-ben.
Mull 2015 dec. 04. - 14:54:35
(39/81)
Azért mert a Harry Potter is két részre van bontva és sikeres az nem jelenti azt hogy ez is az lett...valamint a Beavatott is ilyen csak az még talán jobb kicsivel...nem is értem mire jó ez.
10/10
Chrissy Lorense 2015 nov. 30. - 15:18:12 10/10
(38/81)
Elolvastam a könyvet, végignéztem az összes részt és ezt kapom befejezésének? A történet nem a szerelmi háromszögrõl kellett volna szóljon, de a rendezõ mégis a jobbra-balra smárolást tartotta jónak. Jennifer Lawrence szerintem valóban tehetséges, de nem egy ribancra volt szüksége ennek a filmnek, mégis azt hozza össze. Jobbra számítottam, de hát mindent el kell cseszni valahol
dorka62 2015 nov. 30. - 09:44:32
(37/81)
Nekem tetszett a film. Kicsit tartottam tõle milyen lesz, mert megoszlottak a vélemények róla. Úgy gondolom, az is megérti aki nem olvasta a könyvet. Nem bántam meg, hogy elmentem megnézni. Számomra izgalmas volt és jó szórakozás.
6/10
caomilla 2015 nov. 30. - 09:04:45 6/10
(36/81)
Sajnos nem tetszett. Már a 3. sem volt az igazi, de egyáltalán nem erre számítottunk. Nem kaptunk választ, a szegény nép el is tûnt, elkapkodott, rossz befejezés. Nagyon nagy csalódás. Annyira vártuk és nem jó érzésekkel jöttünk ki a moziból. 10/6
Kovács kolléga 2015 nov. 28. - 21:28:13
(35/81)
Ahhoz képest, hogy az elõzmények alapján ennek a filmnek a milliárdos bevételi határt kellene megcéloznia, a végén örülhet, ha nem bukik meg.

Óriási hiba volt az utolsó rész kettévágása. Sõt, továbbmegyek, a rendezõi székben is cserélni kellett volna. Nem azért, mert Francis Lawrence rossz munkát végzett volna a második résszel (éppen fordítva), hanem azért, mert egy eltérõ stílusú rendezõvel könnyebb lett volna dinamizálni a sztorit.
cekaaba 2015 nov. 28. - 13:27:28
(34/81)
Unalmas. Egyszerûen hihetetlen, hogy hogyan lehet, egy ilyet eladni.
Úgy látszik az emberek mint a távirányított zombik, úgy viselkednek.

Egyszerûen a többség azért megy el mert a többiek látták. A többiek meg azért, mert látták a reklámját.

Illetve azért, mert egyszerûen nem lehet sehova máshova elmenni, mert a mozikat felvásárolta agyanaz a hollywoodi mocsok társaság.
1/10
xixo&xöxi 2015 nov. 27. - 23:32:22 1/10
(33/81)
Nos, ezt nem tudom kommentálni. Ez számomra negatív rekord volt. Errõl ennyit :)
Mull 2015 nov. 27. - 20:49:32
(32/81)
Szerintem is nagy hiba volt két részre szedni valamint persze más a könyv és a film..De szerintem ez borzalmas komolyan.azt hittem mindig majd lesz valami jó és azt hittem hogy ez egy álom , és majd biztos vége lesz de nem és elég nehéz volt végig nézni. Nem baj, kinek mi....De sokkal jobbak az elõzõ részek, annyira vártam pedig és hiába.
1/10
Istenasszony 2015 nov. 26. - 15:59:23 1/10 Előzmény Bozótharcos
(31/81)
Szívembõl szólsz.
Atilla Arató 2015 nov. 26. - 10:13:40
(30/81)
Jó film volt, nekem tetszett. Megpróbálták teljesen vissza adni a könyv minden részletét. Lehet, hogy ez néhány embernek unalmas. Ezért nem érdemes azt várni mindíg egy filmtõl, hogy teljesen ugyan az legyen mint a könyv. A rendezõ helyében nem boncoltam volna kétfelé az utolsó kötetett. De tudjuk most ez a legujabb õrület, hogy vonnyuk a szálakat és minél több pénzt szedjünk össze. Tehát aki olvasta annak tudom ajánlani, mert jól összerakták. Akik panaszkodnak azok pedig olvassák el és megértik a filmet is.
2/10
Bozótharcos 2015 nov. 25. - 23:50:36 2/10
(29/81)
Ma néztem meg, csak tudnám minek. Nagy rajongója voltam a szériának, de ez az utolsó rész mégis mi a szar volt? Mégis kinek készítették ezt? Szánalmas, gagyi, ostoba, mintha egy idióta elsõ filmes rendezõ rontott volna rá kontár módon erre a szériára. Az unalmas az nem jó szó erre, a borzalmas már közelít, talán a förtelmes és röhejes ami a legjobban illik erre. Ilyen sületlen, bárgyú párbeszédeket régen hallottam így egykötetben. Az elején azt hittem rosszul hallok, gondoltam biztos lesz ez jobb is, de egyre mélyült a mocsár. És mialatt ez ment az égvilágon semmi nem történt. Félórás szarozás után már kezdtem nagyon kínosan érezni magam. Az tette be végképp a kaput, amikor hirtelen elõbukkant jónéhány zombiszerü képzõdmény és elkezdte irtani a csapatot. Mintha a rendezõnek bevillant volna hogy azért nem árt ha van valami akció is, lássuk csak mi is volt a Kaptárban, akkor berakunk valami hasonlót. Innentõl kezdve alig vártam hogy vége legyen, de nem. Húzni kellett, tovább kellett õrülni az emberek idegeit, mindenféle logikátlan történéssel és végeérhetetlen bárgyú szövegekkel. Mellettem és mögöttem ülök is többször felnevettek kínjukban, én is az üres popcornos zacskót raktam egyik térdemrõl a másikra. Nem félliteres vizet, hanem félliter pálinkát kellett volna kérnem a pultostól hogy ezt kínok nélkül végigküzdjem. Egyet sajnálok nagyon. Azt vártam hogy ez egy csattanós, pörgõs befejezéssel kultuszfilmmé válik. De ezt is sikerült tönkretenni. 2/10
7/10
lipgloss 2015 nov. 25. - 08:59:37 7/10
(28/81)
Nekem tetszett. bár én olvastam a könyveket is, de ettõl még nem vagyok rajongó csak érdekelt. Ez a film nekem jobban tetszett mint a 3. mozi, de tény, hogy az 1. és a 2. izgalmasabb/látványosabb volt.
Jó volt és kész, csak a szinkronnal nem vagyok kibékülve. Meg a végén kicsit látványosabb lehetett volna a folyamat, hogy mennyire lelki nyomorékok lettek, vagyis nekem ez a könyvbõl jobban érezhetõ volt.
6/10
beo71 2015 nov. 23. - 21:22:00 6/10
(27/81)
Óriási csalódás !
...és a héten már másodszor!!! Le vagyok sújtva ! Elõször James Bond untat, fáraszt és dühít egyszerre, most pedig, ez a fájóan bugyuta és untató szösszenet, szinte szégyenlem, hogy bírtam a sorozatot.Jó párszor a földet néztem, hogy ne kelljen látnom az imádott Lawrence miként bumfordiskodik és csókolgat egyet s mást, a zavaros jelenet féleségek között. Egyszer még Hemsworth is megkérdi : ez mire volt jó ? Esküszöm, vártam, hogy a poszáta beszóljon : - A tököm tudja, az a böszme írónõ találta ki, hogy itt most csók gyün, de fullba.
Hihetetlen, mekkora színvonal zuhanás történt az elsõ két rész óta, ez már Lázadó szint.( Na, nem, annál, talán még mindig jobb 1 fél fokkal.)6/10.
Most ott tartok, hogy csömöröm van a mozitól, ( komolyan fogok egy ötvenes filmet és megnézem, hogy lássak valami értékelhetõt )idén meglesem a JÓISTEN nyolcadik filmjét, meg a Star Wars-t, aztán vagy átlovagolok én is a távol-keleti filmek világába vagy a tv-re, de ezt az agyzsibbasztást már kikérem magamnak.
avilaghose 2015 nov. 23. - 17:30:38 Előzmény Jaky79
(26/81)
Hátnemtom, én az elsõ három rész alatt hatalmas rajongó voltam, szóval nekem még inkább a szívem szakad meg, de errõl egyszerûen úgy gondolom, hogy el lett rontva :/ Nem nagyon, tényleg nem, csak épp annyira, hogy hatalmas csalódás legyen az eddigi szériához képest, ami még nagyobb csalódás azért, mert így visszamenõleg az egésznek von le az értékébõl :(
offtopic
Mull 2015 nov. 22. - 16:04:42
(25/81)
Szerintem borzalmas lett..én.Nem ezt vártam. Igaz nem olvastam a könyvet, de nem tetszett. Az elsõ két és fél rész jó volt...ez is jó lehetett volna...De a történet is szinte semmi, az események lezajlanak gyorsan.már ami van. Meghal több fontos ember is..Nem is értem miért így lett. Ez csak egy vélemény de nem vagyok elégedett. Csalódtam.
Marcipáncica_ 2015 nov. 22. - 13:59:01
(24/81)
Na ez is lezárult. Összességében tetszett a (szétszabdalt) trilógia.
Egyenlõre még emésztem ezt az utolsó részt, de nem tartottam rossznak, sõt.
Ha pontozni kéne sorban a 4 filmet: 8, 9, 6, 8 - pontot adnék rájuk így utólag.
A könyveket olvastam anno, de szerencsére már pont annyira felejtettem el a végét hogy tudtam izgulni rajta a moziban.
Hosszas kifejtés nélkül: ha látta valaki az elõzõeket, érdemes megnézni.
És egy kérdés: komolyan ki viszi el a 10 körüli gyerekét erre a filmre moziba?? Ezen eléggé megütköztem.
Kovács kolléga 2015 nov. 21. - 21:50:45
(23/81)
Nem volt ez annyira rossz, egy hetes osztályzatot meg lehet neki adni.

Ezzel együtt - bármennyi pénzt hozott a konyhára - rossz koncepció volt a trilógia zárórészének kettébontása. A rengeteg drámázó üresjárat részben megölte az akciófilmet. Néha úgy éreztem, a színészek is szenvednek a dialógusoktól.

Lefogadom, hogy ha a teljes, kétfilmes, négyórás verzió meglesz DVD-n, akad majd olyan mûvészi hajlamú rajongó, aki megpróbál egy 140 perc körüli akciófilmet összefabrikálni belõlük, kiszórva másfél óra sallangot. Kíváncsi lennék az eredményre, fõleg azért, mert a készítõknek is ezt kellett volna tenniük. És akkor most lenne egy hatalmas kultuszfilm, ugyanis az itt által feszegetett alapkérdések nagyon is izgalmasak.
10/10
Jaky79 2015 nov. 21. - 17:34:41 10/10
(22/81)
Eh... akkor tényleg van ilyen is :)