2/10
andycsek 2013 júl. 30. - 10:38:43 2/10
(50/70)
Twilight koppintás, én alig bírtam végignézni... Nem igazán ajánlom! Nekem nagyon nem tetszett!
0313_babo 2013 júl. 24. - 21:19:05
(49/70)
hol is kezdjem... aki még nem látta, az ne nagyon az én kommentemet olvassa el, mert "lelövöm a poént". elõször is a hátrányok: sajna túl sok va, valahogy jól indult a film, a történet, elképzelés nem is lenne olyan rossz, de a kidolgozás blee, csak pár példa; az egész valahol elakadt nekem a fantsayhoz vezetõ úton, nagyon sok szál félbe maradt, a csaj anyját ugye megtudjuk h ki és mi és hogy, de pl az apjáról egy szó sem esik, pedig remekül párba vagy ellentétbe lehetett volna állítani az anyjával, a nagy vacsora elõtt mondta a csaj h ünnepség, itt lesz az egész rokonság, ez a srácon meg a lányon kívül öt ember, öt, most komoly?! olyan jó kis pereputtyos, varázsolós mini jeleneteket lehetett volna ott megjeleníteni, bár ez apróság, akkor az álmokról sem tudtunk meg valami sokat, nem volt meg hozzá a jó szituáció, az egyik legfontosabb rész a filmekben, a tetõpont, hát az nem volt semmi kb! szépen elbeszélgettünk anyucival, rájöttünk h nem a szerelme halt meg, aztán számûztük(?)õt egy sziklába, és kész, semmi, a karakterekrõl még olyan sok részletet meg akartam tudni, vagy a család történelmérõl, plusz szerintem a fõszereplõ lány kb csak úgy a filmbe lett pottyantva, a szarkasztikus humor megjelenítésén kívül nem igen ment neki a játék, olyan erõltetettnek hatott nekem, és még sorolhatnám... de azért pozitívumot is: az utolsó kb 3 perc, a srác személyisége és odaadása, és a filozofikus alámondások tetszettek, de összességében 10/3
2/10
jagabi 2013 júl. 21. - 10:53:06 2/10
(48/70)
Hát ez elég borzasztó volt
3/10
Russel 2013 júl. 07. - 19:24:59 3/10
(47/70)
Üdv mindenkinek!

Nálam 3/10. Mást vártam, lehet ezért csalódtam. Valahogy "nem jött át".
Nem fogott meg benne semmi.
8/10
Samy48 2013 jún. 28. - 12:39:47 8/10
(46/70)
A film kicsit elvontra sikerült, de nem volt kiszámítható. Én sem szeretem, ha befejezetlenül hagynak egy filmet viszont a rejtélyességét ezzel is megõrizve fejezték be a történetet. Nem hasonlítható szerintem a twilighthoz meg lehet nézni egyszer és el lehet rajta gondolkozni is.
2/10
reyka013 2013 jún. 27. - 16:28:10 2/10
(45/70)
Ja és kifejeltettem,hogy egyáltalán nem tetszik a befejezés,mert lezáratlan.
2/10
reyka013 2013 jún. 27. - 16:25:26 2/10
(44/70)
Hát ez egy nagy kaki volt!! imádtam a könyvet,de a film nagy csalódás volt(ahogy ez általában lenni szokott ha könyv vs film vitáról van szó)
elõször is csak kapkodtam a fejem,hogy milyen gyorsan halad a cselekmény: Lena 1. napja a suliban,aztán bumm máris smárolnak Ethannel. a fõszereplõ srácot játszó színész egyébként kifejezetten irritálóan viselkedett na mindegy.
meg az hogy mindent megváltoztattak benne,pl nem Marian a könyvtáros,hanem Amma.Oké hogy a film mindig eltér a könyvtõl,de az olyan nevetségesen egyszerû dolgokon,mint pl h Amma nem citromos pitét visz a temetõbe hanem kókuszost(jó oké ez lényegtelen) mért kell változtatni?!
fúú sztem nagyon rossz volt a szereposztás,meg úgy az egész film!
BÉNAAA! 0/10
frenchbullie 2013 jún. 24. - 12:18:53
(43/70)
Üdv! Gondoltam, romantikus limonádé, ami szórakoztató lehet megfelelõ hangulatban, nosza megpróbálom. De nem számítottam a cizellált dialógusokra:

"- Hülye!
- Boszi!
- Bunkó!"

A felénél feladtam...
6/10
filmbuzi89 2013 jún. 22. - 21:49:31 6/10
(42/70)
nem is tudom ez a film milyen korosztálynak készült? de valószínû nem 20-80 év közöttieknek. inkább 8-14 éveseknek talán. bevallom én a fõszereplõ csaj miatt néztem végig... és kiváncsi voltam a végére. ami szerintem nem lett jó. utálom a befejezetlen filmeket. 10/6
5/10
Ze74 2013 jún. 22. - 10:11:20 5/10
(41/70)
Jobbra számítottam,hasomló mint az alkonyat,csak ez nézhetõbb volt számomra...persze azért ettõl sem kell elájulni.
1/10
Jagdglück 2013 jún. 21. - 11:58:01 1/10
(40/70)
Embertelen rossz.
greeen 2013 jún. 17. - 00:46:42
(39/70)
Borzalmas nagy baromság.Hogy micsoda egy hitványság ez....-2/10
1/10
csizo 2013 jún. 16. - 20:47:14 1/10
(38/70)
Sokkal rosszabbra számítottam, csak szörnyû harmatos f*s ez a film, nem rosszabb. 100as skálán megéri az egyest.
4/10
Atis88 2013 jún. 16. - 15:54:39 4/10
(37/70)
Rettenet ez a film, és ami igazán nagy szó: Rosszabb mint az Alkonyat, abban legalább az akciójelenetek le tudtak kötni, de ebben még az sem volt. Csak néhány jó színész miatt kap 4 pontot.
7/10
gab2010 2013 jún. 15. - 19:29:45 7/10
(36/70)
Sokkal rosszabra számítottam, az biztos hogy ez jobban lement a torkomon mint az undorító vámpíros szemét.(A mai napig józanodok belõle, és csak más fél részét láttam belõle). A két fõszereplõ se idegesít, és Jeremy Ironsot is jó volt újra filmben látni. Nyugodt szívvel tudom ezt ajánlani mindenkinek aki nem alergiás a romantikus vackokra :) 7/10
7/10
mecsoka 2013 jún. 13. - 14:28:13 7/10
(35/70)
A moziban lattam a trailert es mar akkor eldöntöttem, h en ezt biztos nem nezem meg, mert nagyon gagyi.
Aztan megis megtettem es kellemesen csalodtam. Semmi extra, megis kellemes kis film. Nem estek at a lo tuloldalara sem az effektekkel, sem a romantikaval. Bar kettö kivetelevel szamomra ismeretlen szineszek jatszottak benne, mindenkivel maximalisan meg voltam elegedve.
7/10
pendrivedealer 2013 jún. 07. - 15:54:02
(34/70)
Lenyûgözõ teremtmények (Beautiful Creatures, 2013)-Lenyûgözõ lett volna tíz éve

Lenyûgözõ teremtmények kritika



Bevallom sokat gondolkodtam, hogy errõl a filmrõl írjak-e egyáltalán kritikát, elvégre, ha Jeremy Irons, Emma Thompson, és Emmy Rossum nem játszott volna benne, valószínû, hogy meg se néztem volna. Õmiattuk viszont megnéztem, még akkor is, hogy a kritikusoknál, és a kasszáknál is csúfos bukás volt a film.

Elöljáróban el szeretném mondani, hogy én nem vagyok oda a mostanság divatos könyvadaptációkért, az Alkonyat sorozat részrõl részre hullámzó szintet mutatott, ellenbe a Harry Potter sorozat igen érdekes volt. Így én úgy ültem le a film elé, hogy ha a Lenyûgözõ teremtmények a kettõ között fog elhelyezkedni, már boldog leszek, és valahol igazam is lett.

A film története alapvetõen érdekes, bár nekem kísértetiesen hasonlított az Alkonyatéra, csak itt fordítva vannak a szerepek felosztva, és vámpírok helyett itt varázslók vannak. Viszont a szerelmi szál, nekem, mint férfi, sokkal jobban átjött, mint a nagy konkurensnél, az Alkonyatnál (ott nagyon szürreálisnak tartottam a szereplõk közti kötödést). Itt szerencsére a szerelmi szál igenis valószerû, már amennyire egy fantasy filmnél ez lehetséges.

Na de a történetrõl kicsit bõvebben:

Ethan egy kisvárosba él, Gatlinba. Apja, anyja halála után bezárkózott, és el se hagyja a lakást, talán éppen a rossz emlékek miatt Ethan minden vágya, hogy elhagyja a várost, erre csak a középiskola befejeztével lesz majd lehetõsége. Ethant gyakran kínozzák érdekes álmok egy lányról, így nagyon meglepõdik, amikor megpillantja a lányt, mint az új osztálytársat Lena-t. Lena-t mindenki kiközösíti, mivel, úgy hírlik a családjáról, hogy a sötétmágiákkal foglalkoznak. Ethan nagyon érdeklõdik az álmaiba szereplõ lány iránt, még akkor is, amikor a lány elutasító vele. Hamarosan lebomlik a fal közöttük és szerelmesek lesznek egymásba, és Ethan is megtudja, hogy mi igaz a sötétmágiáról szóló pletykákból….

Igyekeztem a rövid leírást a lehetõ leg spoiler mentesebben megírni, de ennél a filmnél ez nem egyszerû, hisz annyi fontos dolog van a történetbe, amit így el kell hallgatnom.

Elõször is szeretném megjegyezni, hogy akik a két Oscar díjas színész (Jeremy Irons, Emma Thompson) miatt szeretnék megnézni a filmet, sajnos csalódni fognak, habár mindkét színész karaktere fontos a történet szempontjából, mégis alig láthatjuk Õket a vásznon. Viszont akkor, amikor ott vannak, akkor tökéletesen hozzák a szerepüket. Sovány vigasz ez, és sajnos az elõbb leírtak igazak Emmy Rossum-ra is.

A film két valódi fõszereplõje az Ethant játszó Alden Ehrenreich, és a Lena-t játszó Alice Englert. Õk ismeretlenségük ellenére jó választások voltak, szerintem meglepõen jól hozták a szerepüket, legalábbis én velük együtt tudtam érezni, és sokkal kevésbé voltak idegesítõek, mint a Kristen Stewart, Robert Pattinson páros. Ellenbe elmaradtak Daniel Radcliffe, Emma Watson, és a többi Harry Potteres sztártól.

Nem véletlenül hasonlítom a filmet a két, mondjuk úgy, hogy nagytestvérhez, hisz valószínû pont a Harry Potter, és az Alkonyat sikere miatt írták meg ezt a regény sorozatot is, és ezért akartak belõle mindenáron filmet készíteni is. A gond az, hogy az átlag moziba járó közönség kezd teljesen megtelni ezekkel a filmekkel, fõleg mióta a tévébe is állandóan ezt kell nézniük, ha épp nem a két filmsorozat valamelyikét adják a tévébe, akkor két tv-s sorozatot adnak, amely hasonló alapszituációból áll, igen ezek a Vámpírnaplók, és a kicsikét felnõttesebb True Blood, inni és élni hagyni. Megfigyelhetjük, hogy a közönség egyre kevésbé érdeklõdik ezek a filmek iránt, mivel már túl sokszor látták. Valószínû, hogy ez az oka a bukásnak is, mivel az emberbe már a trailer alapján az-az érzés támad, hogy jaj, még egy!

Pedig, igen itt jön egy nagy pedig.

A világon semmivel se lett rosszabbul megcsinálva, mint az elõdök. Nekem személy szerint a történetvezetés tetszett, nem unatkoztam egy percet se. Nem volt se hosszabb, se rövidebb, mint amilyennek lennie kellett. Mindig volt valami új, amit megtudtam a szereplõkrõl, és a történetrõl. Üres járatra nem is emlékszek, és nekem a végével se volt semmi bajom, sõt szerintem ez a tökéletes befejezés ehhez a filmhez.

Kimondottan a film mellett szól az is, hogy kevésbé lett „nyálas”, mint a „nagytestvér”.

A karakterek nekem nagyon is szimpatikusak voltak. Volt több karakter, aki negatív szereplõ volt, mégis nekem rokonszenvesnek tûnt. Ez mindenképpen elismerésre méltó dolog, hisz manapság kevés filmbe foglalkoznak annyit a karakterépítéssel, mint tették ezzel a filmmel (bár lehet, hogy a könyvnek is ez volt az erõssége).

A párbeszédek jól sikerültek, például pontosan ilyen beszélgetések zajlanak le, egy tini pár életébe.

A legjobban eltalált dolgok viszont, szerintem Ethan gondolatai voltak, amelyet narrálva halhatunk. Egy megzavarodott tininek igenis ilyen gondolatai lehetnek.



Nagyszerûen hozta át a film, hogy egy kisvárosban, hogyan is mûködik egy közösség, akit az egyik elítél, a többi is elítéli.

A vizuális effektekbõl se kellett több annál, mint amit beleraktak.



A pozitívumok ellenére a film korántsem tökéletes, bár a legnagyobb hibája szerintem az, hogy rossz idõbe került a mozikba, néhány évvel ezelõtt óriási siker lett volna.

Sokan jelezték, hogy nem is hasonlít az eredeti könyvre, hogy túl sokat módosítottak rajta. Ezt én nem tudom, nem olvastam a könyveket, de ezt is vehetjük a hibái közé.

Negatívum lehet az is, hogy eléggé célközösség orientált, a célközönségén kívül meg valószínûleg a legtöbb embert már idegesíteni fog.



Nekem személy szerint nagyon hiányzott Ethan családja, és annak megismerése, anyjáról tudjuk, hogy meghalt, és azt, hogy apja ezután összeomlott. Talán ez lett a legidegesítõbb hiba a filmbe, Ethan-ról, Lena-ról, Lena családjáról, sõt még a városról is megtudunk dolgokat, szépen lassan megismerjük Õket, viszont Ethan családjáról semmit, és ez nagyon idegesített.

Halkan kimondom (vagyis leírom), hiányzott egy Charlie Swan karakter (aki nem tudná, Õ Bella apja az Alkonyatba, és Billy Burke személyesíti meg).

Összességébe egy korrekt, a célközönségét (12-23 éves) igenis szórakoztatni tudó, de korántsem páratlan, elmulaszthatatlan alkotás született, amely valószínûleg nem fog folytatást kapni, bár én azért lehet, hogy megnézném, mivel érdekelne, hogy mi történik a karakterekkel.







Kinek ajánlom a filmet:

A tini film kedvelõknek, és a tiniknek általában

Akiknek még nincs elegük romantikus fantasy mûfajú filmektõl







Kinek nem ajánlom:

A Jeremy Irons rajongóknak

Az Emma Thompson rajongóknak

A felnõtt lelkületûeknek

Akiknek viszont már elegük van a romantikus fantasy mûfajú filmekbõl



A film végsõ értékelése tehát:

6/10
3/10
beo71 2013 máj. 10. - 11:48:22 3/10
(33/70)
Ez mi ez ?
Jeremy Irons is csak pillázott néha : - Hova a fosba kerültem ?
Ez a szerencsétlenség még az Alkonyatot is alul múlta.3/10.Bûn rossz színészek unalmas és gyökér története.Fájdalom volt minden perce.
Superalonso 2013 máj. 07. - 12:53:54
(32/70)
Spoiler

Ridley seduces Link and gives him a bullet to use in an upcoming Civil War reenactment of the Battle of Honey Hill which will take place on Lena's birthday. During the reenactment, Link and Ethan agree to "kill" each-other so they can ditch the reenactment. While at the ceremony for her 16th birthday, Lena feels the shock of the curse being broken and runs off to Ethan, clutching his dying body as Ridley and Sarafine encourage her to surrender to grief and accept the dark. Lena lashes out in anger, sending lightning strikes through the crowd of reenactors until Ethan transforms into Macon, who had previously disguised himself as Ethan to become the needed sacrifice. His dying words encourage Lena to "claim yourself"; she then causes the moon to disappear so it cannot claim her for the dark. Lena allows Ridley to flee and pulls Sarafine from Mrs. Lincoln's body, using a spell to seal her spirit away.
Months later, a still-amnesiac Ethan stops by the library to visit Amma before leaving for a college campus tour with Link. He apologizes to Lena for not having got to know her during their time in Gatlin. Lena is then seen in the caster library, where it is revealed that she has claimed herself as a half dark/light caster. Meanwhile, just after Link drives past the town line, Ethan recalls their memories together. He gets out of the car to call Lena's name. Lena hears and the movie ends.

Nos nekem ebbõl úgy tûnik, hogy valóban a kiválasztás még nem tõrtént meg (Macon halálával csak az átok szûnik meg), de utána Lena félig fény félig sötét igézõ lesz, majd Ethan- nek eszébe jut a táblánál Lena és akkor választja a fényt szerintem Lena....
kicsijyz 2013 máj. 06. - 09:49:28
(31/70)
Kellemes csalódás! Azoknak, akik nem láttak sok ilyen filmet megéri megnézni. Õszintén szólna azt vártam, hogy egy iszonyatos gyökér agymenés lesz, mint a könyv, de hál' Istennek százszor értelmesebbek voltak itt a szereplõk, és A VÉGE!!! Nem maradt meg a könyv abszolút röhejes befejezése, hanem kaptunk egy egészen jó, lezárt véget.