offtopic
Heathcliff 2008 nov. 21. - 18:34:19 Előzmény Skyfox
(20/40)
Tetszett a történet eleje, hogy nem ölt gyereket a parancsnok. De: Irakot az USA nagyon sokáig embargó alatt tartotta, aminek következtében kb. 100 000 gyerek halt meg (gyógyszerhiány, egyebek okán). Az amerikai külügyesek ezt úgy kommentálták: ennyi gyerek halála megérte Irak demokratikus átalakulását.
offtopic
Skyfox 2008 nov. 21. - 18:04:47
(19/40)
Volt egy riport annak az amerikai kommandónak a parancsnokával, akiknek annak idején Szaddam Husszeint kellett volna likvidálniuk. Tudod min bukott meg a mutatványuk? Miután elfoglalták a lesállásuk helyét egy óvodás felfedezte, hogy az álcázásra szolgáló tereptárgy nem úgy néz ki mint elõzõ nap. Egy felnõtt simán átsiklott volna felette, de mivel a gyerek alapvetõen kíváncsi természet, hát odament... Észre is vette a szupercsapatot... A parancsnoknak "csak" likvidálnia/-tatnia kellett volna a gyereket, lehetõleg ugyebár hideg fegyverrel, esetleg hangtompítóssal hogy az akció ne hiúsuljon meg. Ha felnõtt lett volna nem élt volna -sztem- 5 mp-et sem és nagy valószínûséggel Szaddamot is likvidálták volna. A parancs kiadása azonban nem történt meg. Mivel így meg a gyerek elszaladt és várható volt hogy nem egy óvodáscsoport fog visszajönni, rögtön kérték a kiemelésüket. Amíg a helikopter érkezett, addig odaért pár teherautónyi iraki katona. A kiemelést végzõ pilóta szerint hihetetlen látvány tárult a szeme elé. A kommandósok körül körben feküdtek a halott és sebesült iraki katonák. Az amikat úgy kiemelték, hogy még sebesültjük sem volt! A másik oldalon jóval több mint 150 halott és sebesült!
A pk azt nyilatkozta, hogy azért döntött így mert nem gyereket ölni mentek oda, másrészt eszébe jutott a saját hasonló korú gyereke.

1. tanulság: A parancsnok "megmentett" egy gyereket, így megmenekült Szaddam. Ennek árát viszont az elesett/megsebesült iraki katonák fizették meg. (Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen akció mekkora tervezést-szervezést igényel, hány ember munkáját tette értelmetlenné egy pillanat alatt.)
2. tanulság: A liberális sajtó által sulykolt gonosz és kegyetlen amcsi katona nem mindig felel meg a valóságnak, bármennyire is könnyû és egyszerû lenne õket ilyen szemüvegen keresztül nézni.

A filmjeiket ettõl függetlenül idiótának tartom!
1/10
EgyNézõ 2008 nov. 21. - 16:47:21 1/10
(18/40)
" Beowulf a boszorkánnyal is végez, ám ekkor egy kisfiú, Grendel, a meggyilkolt emberevõ szörnyeteg fia bukkan fel. Ám Beowulf az ártatlan gyermeket nem tudja megölni.
"

Hja persze ... amerikai hotvolé öl mindent, de gyereket akkor sem, ha a világot pusztítaná el.
Ez van a filmekben.
Valóságban több civilt (köztük megannyi gyereket) pusztítanak el, mint olyan személyt, aki valóban káros a világunkra.
Hányinger ez az amerikai stílus.

Láttam 1x, 2x olyan filmet (amerikai persze), ahol egy kisgyerek körüli hercehurca folytán tucatjával pusztultak a felnõttek.
A jók ... nem a rosszfiúk.
Kérdeztem magamtól: hány fasz amerikai felnõtt képes még a filmben(!!!) meghalni azért, hogy egy szem gyerek (ráadásul a szokásos amerikai, idegbeteg típus, aki mindent megtesz, hogy még többen haljanak meg érte) elérje a partot ... vagy akármit.

Régen volt, hogy bosszankodtam ezen.
Ma már csak röhögök.
Igen! Röhögök.
Mert ez röhejes.
Ha komolyan venném, nem lenne tévém, számítógépem, mert szétvertem volna mindet :-))
offtopic
7szünyü 2008 szept. 03. - 20:59:21 Előzmény pozsizsuzsi
(17/40)
Kicsit elhamarkodottan és elõ-ítélsz, de nem baj, ezúttal nem tévedtél. Nem vagyok oda a pasikért, még ha zöld szemük van is. ;-) Legyen ez most off.
pozsizsuzsi 2008 szept. 03. - 14:58:44
(16/40)
Ja, fiú vagy! Akkor Foster szép macskaszemei storno.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 03. - 14:57:51
(15/40)
Pedig szépen fotografálták, "Foster"nek szép macskaszemei vannak, és a három fejû pittbull szimpi. :) Vigyorogni tényleg nem rossz.
7szünyü 2008 szept. 03. - 14:53:43 Előzmény pozsizsuzsi
(14/40)
Na neeeem, egy szintnél lejjebb azért én se adom (csak ha már nagyon-nagyon álmos vagyok, és tényleg sehol nincs semmi értelmes.) A cerberust nem bírtam végignézni.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 02. - 14:32:21
(13/40)
Cerberus?
7szünyü 2008 szept. 02. - 14:29:44
(12/40)
Részvétem... Bár én fölvettem (mert én meg a ratyi fantasy filmeket ... ööö... nézegetem idõnként ;-))))
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 02. - 13:33:23 Előzmény 7szünyü
(11/40)
Ajjaj az a Lambertes. Múltkoriban volt hozzá szerencsétlenségem...
cavanna 2008 szept. 02. - 13:30:55
(10/40)
Köszi az infókat, ezekszerint nem csoda, hogy megkeveredtem.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 10. - 15:44:58
(9/40)
Neked is köszi. Ez olyasmi nyilván, mint a Bröjgel - Bröchel - Brojgel talány, (pedig az térben és idõben is sokkal közelebb van), de azért nem árt néhány támpont. :)
pozsizsuzsi 2008 aug. 10. - 15:40:57
(8/40)
Köszi. :)
blackman 2008 aug. 10. - 15:22:57
(7/40)
Igaz,ez is csak egy kiejtési változat amit én kiírtam.
blackman 2008 aug. 10. - 15:20:05
(6/40)
A barátnõm segített. http://www.howjsay.com/index.php?word=beowulf. Itt megtudod hallgatni a kiejtést Zsu!
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 10. - 15:18:50
(5/40)
Kössz, pussz, küsszentyû, válogass kedvedre...
offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 10. - 15:10:56
(4/40)
Le tudná nekem valaki viszonylag éthetõen pötyögni, hogy hogyan is ejtik ki azt, hogy Beowulf? Már rég fúrja az oldalamat. Viccelõdõk kerüljetek, tényleg nem tudom.
7szünyü 2008 aug. 10. - 15:05:42 Előzmény cavanna
(3/40)
Ebbõl a filmbõl jópár változat van. Amit említesz, az teljes egészében számítógépes animáció. Aztán volt egy 'modern' mekszmed-szerû feldolgozás Christopher Lamberttel a fõszerepben :-/ a címe roppant találóan 'Beowulf' volt. Aztán valóban a 13. harcos, bár abban nagyon nehéz felismerni a Beowulf-sztorit (nekem ;-). Ha körbekeresel az imdb-n, szerintem sokat találsz még.
cavanna 2008 júl. 29. - 15:43:03
(2/40)
Na akkor most valaki magyarázza el, hogy ebbõl a filmbõl kettõ van? Én tegnap láttqm egy Beowulf c. filmet, amiben Gerrynek se híre, se hamva nem volt, nem tom hogy hívják az ilyet, félig ilyen.. animációs film volt, nem normális emberek voltak benne, csupa mese, gyilkolós öldöklõs. Abban is volt Grendel, de nem Gerry öldökölte. Valaki világosítson fel hogy mi van lécci!
cavanna 2008 júl. 29. - 15:37:17
(1/40)
Felháborító, hogy mekkora tévedések vannak itt fent a port-on. Gerry NEM játszik ebben a filmben!!!! Nem õ a fõszereplõ, ajánlom valamelyik külföldi oldalt, tessék ellenõrizni! Csak a port és a wikipédia írja, de sem a film végén nem szerepel a neve, sem külföldi oldalak szerinti stáblistában!!!! Tessék javítani!