perecesek 2007 dec. 19. - 11:40:39
(19/99)
Én még nem láttam a filmet, ezért nem tudom, miféle a hozzá való szemüveg. Gondoltak a rövidlátókra? Aki szemüveggel nézi a filmeket az hogyan tudja felvenni a 3D-s szemüveget?
devil-doll 2007 dec. 14. - 17:42:28 Előzmény Kayley
(18/99)
ez a film csak azért elõnyös,mert könnyû lesz belõle számítógépes játékot csinálni...de most komolyan,miért hiszik azt, hogy bármit odadobnak az emberek elé az eladható?nagyon sajnálom, hogy megnéztem,számomra nem volt élmény...
7/10
Kayley 2007 dec. 14. - 11:06:41 7/10
(17/99)
Én szerdán néztem meg a barátaimmal, már csak a 2. sorba kaptunk jegyet, de ez annyira nem volt gáz.
A film maga szerintem nem egy nagy szám, látszik hogy a sztori alaposan le lett butítva (kizárt, hogy az eredeti eposz is ilyen gyenge történettel bír XD), a jellemek nincsenek éppen kidolgozva, stb. De a látvány az pazar :D A 3D-s moziélményért szerintem mindenképp megérte megnézni ^^
Amúgy a film magában sem volt rossz, de lehetett volna sokkal jobb is. Gondolom itt a cél nem az volt hogy csináljanak egy remek sztorival és kidolgozott karakterekkel zsúfolt fantasyt, hanem az hogy összehozzanak egy látványos mozit, és ez szerintem sikerült is. Én mindenesetre jól szórakoztam a filmen. Nem számítottam ennyi vicces jelenetre, de a végén úgy voltunk vele, hogy ez egy jó kis vígjáték, amit az ember egyszer megnéz, de semmi több. A 3D-s vetítés adja hozzá azt a pluszt, amiért az ember nem bánja meg hogy moziban megnézi. Szerintem.
Vadrenalin 2007 dec. 06. - 02:10:36
(16/99)
Ne aggódj, a szemüvegeket steril csomagolásban kaptuk és megtarthattuk film után.
Anteris 2007 dec. 05. - 20:57:49
(15/99)
fúj, nem dzsuvások azok a szemüvegek? Gondolom utoljára a gyárban törültek rajta egyet a ronggyal.
Vadrenalin 2007 dec. 05. - 18:23:49
(14/99)
Na, ennek a mondatnak egyetlan szavával sem értek egyet: Több apró részlet miatt is a film elsõ fele jobb mint a vége, de összeségében remek mozifilm.

Szerintem a film elsõ fele egy idealizált mesének tûnik, aztán elindul az eposz drámai vonala (azért még mindig kellõen látványosan) és a zárókép az, ami még némi gondolkodásra is késztet. De nem nagyon hiszem, hogy 3D nélkül is élveztem volna a filmet. Nem is nagyon értem, hogy 2D-ben mit kezd a nézõ azokkal a beállításokkal, amelyeknek láthatóan az egyetlen funkciója, hogy kijöhessen valami térben az orrunk elé.

Én persze nagy 3D rajongó vagyok, még az Andy Warhol féle Frankenstein filmet is képes voltam élvezni :-)) Ezért a legfontosabb infók:

A film nem gagyi piros-zöld szemüveges 3D film, hanem a sokkal jobb minõségû polarizált fénnyel dolgozó változat, amihez nem kényelmetlen papírszemüveget adnak, hanem jó minõségû mûanyagkeretest. Ez a hagyományos megoldáshoz képest könnyebben adja ki a térbeli képet és a színeket sem rontja el.

A Westendben a negyedóra különbséggel kezdõdõ két verzió közül eddig mindig a korábbi volt a 3D-s.
De vigyázat, mivel ezt speciális gépen vetítik, amin a hagyományos reklámok nem leadhatók, pontosan kell érkezni a meghirdetett kezdési idõpontra!
baadu 2007 dec. 05. - 12:50:54
(13/99)
Azt leszámítva, hogy nem hiszem hogy szilikon mellel és tûsarkúval írták le eredetileg Grandel anyját teljesen jó. (illetve Beowulf a barbár, a csaták õsi hõse teljesen szõrtelen...picit se hihetõ) Igazából ez se nagy hiba, sõt még mosolyogni is adott okot. A Grandeles részt nagyon trasmúvisra csinálták meg, de még pont passzolt a filmbe.
A fõbb karakterek olyan pontossággal vannak megcsinálva, egy egy pillanatra teljesen élethûek, sajnos egyes mellékszereplõk inkább számítógépes játékra hasonlítanak. Kárpotol minket az amúgy megoldhatalan látványvilág és a hangulat.
Több apró részlet miatt is a film elsõ fele jobb mint a vége, de összeségében remek mozifilm.
Hrothgar ünnepe, nagyon jó, valahogy így képzelem egy félig barbár mulatságát. A bálványimádás is remekül van ábrázolva, de ez nem feltétlen a rendezõ érdeme, hanem a régi könyvé.
seti 2007 dec. 04. - 09:43:18
(12/99)
A film csak a Westendben megy 3D-s változatban, ott is csak egy teremben. Gyõzõdj meg róla, hogy a 3D-s elõadásra veszel jegyet, mert 2D-ben is vetíti a mozi.

A jegyárból már következtethetsz. A normál a szokásos 1250Ft, a 3D-s jegy ára 1750Ft. Ahogy elnézem a mûsort ezen a héten is 10:00 -kor kezdõdik az elsõ 3D-s vetítés. Ezután két és fél óránként követi egy újabb vetítés.
worldpeace 2007 dec. 03. - 22:23:33
(11/99)
Meg tudja valaki mondani, h. a Corvinban megy-e 3D-ben?...
10/10
sztibivánder 2007 dec. 02. - 22:02:30 10/10
(10/99)
Hát nemtudom, én ma néztem meg és néha szakadtam a nevetéstöl igaz csak mi páran haverokkal :) nekem nagyon tetszett jol megvolt csinálva nemvolt tul rövid , nekem tetszett.
10/10
rot 2007 dec. 01. - 23:40:06 10/10
(9/99)
Utoljára 3D-ben a Freddy halálát láttam moziban, de ez... Az elsõ pár kép alatt egyszerüen fülig ért a szám a nevetéstõl (a látvány miatt!), annyira durva volt! :) Nekem maga a film is nagyon tetszett. Egyszerû emészthetõ mese, brutális látvánnyal. Én pont ezért járok moziba!:) Várom a többi 3D- s filmet is!
Seemann 2007 dec. 01. - 01:52:51
(8/99)
A film nézhetõ, vannak benne izgalmas, érdekes részek. Szerencsére csöpögõs sem lett, ez külön öröm.

Viszont "Andzselina Dzsolitól" most már borsódzik a hátam. Pár éve még egy iniciálés senki volt, ma meg film nem készülhet nélküle, a Brad Pitt utánfutójáról, mint valami nagyasszony, akkora hátszéllel hogy a fogast is viszi a kabáttal együtt. Szépen megretusált, kibõvített derékkal, mert hát szegénynek abból nem adatott.

Egyébként inkább amellett vagyok, vagy teljesen animált legyen egy film, vagy normál, de ne kutyulják-keverjék, mert az egyben a film halálát is jelenti.

U.i: Grendeltõl majdnem lecsokiztam a bokámat.
E-gábor 2007 nov. 27. - 21:33:05
(7/99)
Nekem ma volt szerencsém megtekinte a filmet premier elõtt, és hát azt kell mondjam nagyon jó, elég élethû lett ahoz képest hogy animációs film, ugyan az a technika mint a polar expressnel, biztos hogy amint idõm engedi megnézem 3D-s változatban is.
myrcy 2007 nov. 21. - 12:30:48
(6/99)
Stay with me...give me a son... and I should make you the greatest King!
BlackFish 2007 nov. 13. - 16:10:01
(5/99)
Én már veszettül várom jó ideje és remélem, hogy az animációs technika miatt nem lesz vacak. Egy olyan látvány, mint a 300 esetében, nem lenne rossz. Ugyanakkor bízom Gaiman forgatókönyvében is:)
Egyébként az eposz maga is remek olvasmány (pl. Tolkien rajongóknak), régebben írtam egy kis alliteráló paródiát az elsõ énekrõl, amelyben meghenteli Grendelt; ha érdekel, **moderálva**
angellany 2007 nov. 07. - 17:50:03
(4/99)
Nem tudom,h milyen,de nagyon látszik rajta,hogy tiszta számitogépes izzé,amilyen elõzetest láttam benne.Lehet,h túl mû lesz,majd meglátjuk!Én a Gerard Butleres Beowulf&Grendelt szerettem amit a tv is leadott!!!!!!!!!!!!!!
Sarolt 2007 nov. 07. - 17:43:23
(3/99)
Én is kíváncsi vagyok... a 8. századi óangol nyelven írt eposzt úgysem fogom egyhamar elolvasni... :D
Az érdeklõdõknek: http://hu.wikipedia.org/wiki/Beowulf
8/10
Zajac 2007 nov. 07. - 13:38:52 8/10
(2/99)
Már várom én is :-))
sipka 2007 okt. 23. - 21:38:07
(1/99)
Ez biztos hogy egy nagyon szuper film lesz!! (Legalábbis az elõzetese alapján jónak tünnik...) Azt hiszem november 29.-én fogják adni nálunk... S szerepelni fog benne Angelina Jolie is!!! Ezt azért hangsúlyoznám ki, mivel már régóta nem láthattuk egy filmben sem. (Mondjuk már leforgatott egy dráma mûfajú alkotást, amit már réges-rég bemutattak Amerikában, így elég valószínû, hogy nálunk már csak DVD-n jelenik meg...) Na mindegy. Amúgy a film: ANIMÁCIÓS. Tehát olyan technikával készült mint a "Polar Expressz"... Szerintem érdemes lesz megnézni :)