10/10
SunyiMad 2008 jún. 15. - 08:56:42 10/10
(39/99)
Angelina Jolie miatt már bõven megérte megnézni :D
5/10
sleepwalker77 2008 máj. 12. - 13:30:14 5/10 Előzmény palmer
(38/99)
Én nem az 1500 évvel ezelõtti sztoriról beszélek, ez a filmrõl szól, annak a sztorija pedig nekem összecsapottnak tûnt, de ez csak személyes vélemény, nem kell egyetérteni velem. :)
palmer 2008 máj. 06. - 19:25:30 Előzmény sleepwalker77
(37/99)
összecsapott a sztori? kb pont 1500 évvel ezelött keletkezett Angliában, szerintem úgy jó ahogy van, bár picit felgyorsították az esményeket itt a filmben.
atyx88 2008 máj. 05. - 23:32:23
(36/99)
Én pont tegnap néztem meg és sztem jó film. A grafikára nem találni szavakat, elõször komolyan azt hittem h valódi film, valódi szereplõkkel. Persze nemsoká kiderült h mégse. Mindenesetre nem találtam smi komolyabb negatívumot a filmben. Jóllehet, nem egy korszakalkotó, szuperprodukció de egyszer mindenképp érdemes megnézni. 10/8
5/10
sleepwalker77 2008 ápr. 23. - 18:04:30 5/10
(35/99)
Nagyon gyenge sztori, nekem összecsapottnak tûnt az egész.
A grafikával semmi gond, de az ugye nem elég önmagában. :)
sipka 2008 márc. 02. - 16:27:00
(34/99)
Hát én egyáltalán nem ilyen filmre számitottam... Én abban a hitben éltem, hogy (ez a fantasy mûfajú alkotás) egy kicsit akciódúsabb lesz.. Persze nem azt mondom, hogy "Beowulf és csapata" mindvégig angol teát hörpölgetett, miközben a "Fashion" nyári ruhakatalógusát lapozgatták :DD Nem errõl van szó!! :) Csak arra akarok rávilágitani, hogy számomra egyáltalán nem jött át a legendás "Beowulf-mítosz"..
De ettõl függetlenül nem volt rossz film, mivel látványos volt, és remek zenei betétek színesitették a cselekménytelen részeket (is) :)
S az sem elhanyagolható tény, hogy a filmben egy új magyar szó hangzik el a férfi nemiszerv szinonimájaként... :)
Ez a szó pedig nem más, mint a: "LÕCSE" :DDD Bakkker, annyit röhögtem ezen a (számomra eddig ismeretlen) szón, hogy majdnem hasra estem :DD Egyáltalán létezik ilyen kifejezés?! :) Na mindegy.

UI: Amúgy az alkotás miatt úgy megkívántam a méz-sört... Vajon, a hazai kocsmákban árulnak ilyet?! :)
hellboi 2008 febr. 28. - 18:50:04
(33/99)
Mondjuk az is vicces volt, hogy míg a Butleres verzióban maga Grendel vágta le a karját miután annál fogva rabul ejtették láncal,

--------------------------------------------------------
SPOILER
--------------------------------------------------------

addig ebbe a részben meg maga Beowulf teszi ugyanezt :D
hellboi 2008 febr. 28. - 15:46:46
(32/99)
Szó ami szó, a Gerard Butleres nekem is jobban tetszett, de itt legalább az egész eposzt elmesélték, beleértve sárkányos mondát is. Na jó mondjuk ott egy kicsit változattak a sztorin, mert a régi monda szerint elrabolják a sárkány kincsét, és azért támadja meg õket... nem pedig Beowulf porontya válik tûzokádó szörnyeteggé.

10/10
peca1000 2008 febr. 26. - 23:48:25
(31/99)
Ma néztem meg. Hát nem volt semmi! Az óriás annyira gusztustalan és rémisztõ volt, hogy majdnem kikapcsoltam de azért sajnáltam szerencsétlent, hogy csak a mulatozás zaja miatt ment el "panaszkodni", nem akart õ rosszat :). Néha a szomszédokat is kinyírná az ember, ha sokat zajonganak, bele lehet õrülni. A királynõ és Angelina kívételével nagyon élethûre sikeredtek a szereplõk, sõt, öregebben még hitelesebbnek tûntek. A látvány egszerûen pazar (bár kár hogy nem 3d-ben láttam), és a történet is igen meglepõ fordulatokkal volt tele. Örültem, hogy nem a megszokott jön a makulátlan hõs, legyõzi a gonoszt, és boldogan éltek...Bizony az ember esendõ, és sokszor hazudik a saját vagy más (itt az ország) érdekében, és hiába a kívülállók számára hõs, ha magában, tudja, hogy egy hazug senki. És ezzel a tudattal szenvedi végig az életét, miközben a párja valahol titokban sejti, hogy mi történt valójában Sajnáltam õt is és a királynõt is, hisz ez a fájdalom mind a két ember tekintetén annyira kiüt. Fantasy és dráma a csúcson. Nagy alkotás! Csak az a meztelen harc a film elején! Háát... a nõknek biztosan tetszik :)
Metfogamma 2008 febr. 06. - 19:01:28 Előzmény Nezelodo
(30/99)
A hõsöknek nem csak fizikai nagysággal, hanem erkölcsi nagysággal is rendelkeznie kell, ami itt hiányzott. Beowulf idõskori - nála jóval fiatalabb szeretõjérõl- én, és még 3 ember akikkel megnéztük, azt hittük elsõre, hogy Beowulf kislánya. Ez lehet az animációt készitõ hibája. Nevetséges volt, és gyenge.
3/10
Nezelodo 2008 febr. 01. - 20:03:10 3/10 Előzmény Zsenivagyok
(29/99)
Naigen, eleg osszecsapott a sztori, de hat az animacio... Ez kizarolag azoknak tetszhet, akik jatek introkon nottek fel... Eskuszom, anno az "Alone in the dark" jobban volt animalva... A sarkany (jojo, az is van benne, nem spoiler) egesz helyesre sikerult, de nagyjabol ez minden, ami pozitivumkent emlitheto. Ha moziban kellett volna megneznem, a 10. perc utan tavozom felhaborodottan.

Ui: Allitolag joile mellet magyarok dolgoztak ki, nos nekik azt tanacsolom, hogy referenciakent az egesz filmet ne emlitsek.
Zsenivagyok 2008 jan. 18. - 16:54:25
(28/99)
Sikerült megnéznem, ami nem volt kis teljesítmény, mert szerintem a film színvonalát nem húzza fel az, hogy egy eposz az alapja, szegény költõk bizton forogtak a sírjukban, mert a történet egész jó, nevelõ hatású (ne igyál, ne csald meg a feleséged, ne hazudj,stb.) de a képi megjelenítés még nem érte el azt a szintet, amiért egy filmet "okolni lehet". Mintha egy játékot néztem volna, kicsit nagyobb képernyõ elõtt...
rescuer dawn 2008 jan. 17. - 19:15:56
(27/99)
Pontosan...egy germán legenda..és valóban picit átírták. de nembaj..hadfikázzák csak ha jolesik nekik...
crazysheep 2008 jan. 14. - 21:41:38
(26/99)
Már bocsánat, de a történetet nem most találták ki, asszem ez egy germán legenda. Lehet, hogy picit átírták, de ha vki a történetet fikázza jó ha tudja mit szól le. Bár gondolom ezt tudja mindenki, nem okoskodni akartam, bocs ha úgy jött le.
rescuer dawn 2008 jan. 03. - 19:40:19
(25/99)
Engem teljesen magával ragadott ez a film. Bár a régebbi verzióját nem láttam...de..nemtudom. Valami megfogott benne.Maga a hangulata, a filmnek meg van a maga varázsa. És Érdemes beülni és megnézni. A látvány is óriási. A zenéjérõl meg nem is beszélve. Alan Silvestri egy rettentõ tehetséges zeneszerzõ.És a film zenéje tükrözi magának a filmnek a történetét...
Maga a szereplõk karaktere, nomeg annak a megformálása,filmvászonra vitele...és hát akikrõl formázták a szereplõk képét..hajjaj;)
Összegzésül csak annyit mondok,hogy ez egy rettentõ jó film, érdemes megnézni.Az emberre nagyonnagy hatással van:)
cubu35 2008 jan. 03. - 14:01:39
(24/99)
Nem tudom, hogy Ti mire számítottatok,de én aki 60.-,70.- forintos moziárakkal kezdtem a mozizást 20-25 évvel ezelõtt, azért ez a film oda tudott szögezni a székbe,ami azért nem fából van mint annak idején.Itt nem a történetrõl van szó,mert azért ez mégiscsak egy mese,bár én már talán kinõttem a mesékbõl, de azért nagyon szeretem a meséket.Egy valószínüleg forradalmi dolognak voltunk tanúi,ami minden bizonnyal filmrõl-filmre tökéletesedni fog. Szemüveges vagyok, de semmi problémát nem jelentett a REALD -s szemüveg és a dioptriás egyidejû viselése.Az pedig,hogy úgy nézki a REALD-s mint egy régi SZTK-s már tényleg nem zavart,mert nem is azért van,hogy mások valami szépséget fogjanak meg bennem-bennünk! Itt van az alkalom drága mozinézõ kollégák és tessék megalkotni egy olyan valamit ,amivel tökéletesen élvezhetõ egy kitûnõ forgatókönyvbõl,kitûnõ rendezésben,kitûnõ szereposztásban készült film, és még jól is nézünk ki benne, akár egy sötét moziban is!
Wilospring 2007 dec. 29. - 00:40:31
(23/99)
Széhgyen!!!:D!!!!:D Egyszerûen döbbenet mily szar film!!Persze a látványa lenyûgözött,de a történet a karakterek,a párbeszédek....Az egész terem szakadt a röhögéstõl!!Aki meg nem tette túl fáradt lehetett hozzá:))
Tudjátok van különbség a gagyi és a komédia/humor között...és sajnos nekik az elõbbi jött össze.

Így utólag,azért érdemes megnézi, a 3D miatt. De számíts rá h egyes jeleneteknél kényelmetlenül fogod érezni magad:)))Mert nem tudod majd röhögjél-e rajta vagy megbotránkozz-e azon h ezért kiadtál 1700 Ft-ot!!
7/10
Kayley 2007 dec. 27. - 22:04:49 7/10 Előzmény perecesek
(22/99)
Hát, mi heten néztük meg a filmet, és egy barátnõmet meg engem leszámítva a többiek szemüvegesek. Csak rátették a 3D-set a szemüvegükre oszt' ennyi. Nem mondták hogy zavaró lett volna, bár gondolom kényelmes se lehetett éppen... :/
osg82 2007 dec. 26. - 11:27:41 Előzmény perecesek
(21/99)
Bár én nem vagyok szemüveges, így nem tudtam kipróbálni, de ami szemüveget adnak akkora, hogy az egykori SZTK keret sírva jön receptért. Nem tudom kizárni, hogy simán ráfér egy dioptriás szemüvegre, persze nem mindegy, hogy annak mekkora a kerete.
A bátyámnak egy diszkrét keretû, kb 3 cm magas és 13 cm széles szemüvege van, arra fel tudta venni. Viszont õ nem a moziban tette ezt, hanem pár nap múlva hülyéskedtünk azzal a csinos mûdarabbal. Szerintem ha elmégy a vesztendbe, meg tudják mutatni jegyvásárlás elõtt. A szemüveget a jegykezelésnél vagy a terem bejáratánál adták - már nem emlékszem pontosan.

A film szar, a látvány döbbenetes. Talán mégegyszer megnézem emiatt.
Castia 2007 dec. 20. - 10:08:33
(20/99)
Látod ez egy jó kérdés. A 3D-s szemüveg olyan mint egy napszemüveg, elég vastag, merev mûanyag kerettel, egy rendes szemüveg fölé bajos lenne feltenni. Ha nincs kontaklencséd, akkor érdemes lenne felhívni a mozit, és náluk érdeklõdni, van-e erre valami más megoldásuk.