Ford Mustang 2010 dec. 28. - 20:41:53
(23/43)
Szerintem mind a két része egy jó nagy baromság. Ha francia, akkor maradjunk a Taxinál, vagy a Pofa be!-nél, a többi filmjük marhaság.
offtopic
imrenyibalazs 2010 dec. 02. - 17:57:09
(22/43)
Most olvastam Judgement kicsit erõsebb (de helytálló) esszéjét, kritikáját. Viszont amit Naphinel úr ír, arról annyit, hogy õ kellemes titokzatosságról szól; én szerintem mind félelmetes, mind durva, erõszakos dolgokat látunk ebben a filmben; akárcsak amolyan Predator(1)-félében, vagy a Ben Affleckkel a Fantomokban.
Ezért borzalmas erõs a mûfajváltás, amikor már azt látjuk, amint a német (Heinrich von Garten) Halálos fegyver-filmekbe illõ maffiájával (különben tényleg egy kisebb sereg nem rossz fegyverekkel) "teszi a rossz fát a tûzre".
De az is, hogy lényegében két rendõr száll velük harcba egyszerû pisztollyal, vagy hogy felborított vasszekrények mögé bújva (késõbb) csak egy percig is túlélik, állják a golyózáport és term. az is igaz, hogy a régi amfetamin olyan erõt úgy sem ad, de az is pont ott van... ezek miatt ez tényleg nem nagy film - azt hiszem, most töltöttem le a Szárnyas fejvadászt, az 82-es, de biztos jó lesz.
offtopic
imrenyibalazs 2010 dec. 02. - 16:57:39
(21/43)
Cicalány nem mond túl rosszat, ahogy így olvasom. A városi, kicsit predatoros, vagy nem is tudom, milyen fantom-"dzsungel"-háború után és egy két egyszerû polgár durva halála után igen nagy Crash, amikor megjelenik Heinrich von Garten a Fehér-Európa-projecttel, meg azzal a mondjuk, keményebb Richard Donner-filmbe illõ bulldózeres, de öldöklõs, kissé vérengzõs "maffiás-fanatizmusával"; jön egy sereg jakúzaseregével. Többször láttam a filmet és szerintem von Garten felbukkanásánál és megszólalásánál vált a legjobban mûfajt. azért hozzáteszem, ami megmarad, az az, hogy látható, hogy továbbra is a gonoszat kell harcolni, új-nácik 2004-ben, ezt én is rögtön vágtam. Na ma 2.-án, csütörtökön megint lesz az X-MEN(1), parádés szereposztással, rengeteg konfliktussal és sok érzelemmel, de Bryan Singer ott nem halmozza a különféle szörnyetegek és szörnyûségek rengetegjét. Ha belegondol az ember, abban (1. X-MEN) egyik fugura sem igazán a Sátán, egyik sem annyira gonosz.
offtopic
imrenyibalazs 2010 dec. 02. - 16:06:29
(20/43)
Bocs, mert megint nem sok kritikát és hozzászólást olvastam eddig errõl a filmrõl, a színészek neveit részben tudom, a készítõ stábot nem ismerem annyira. De azt mindenképpen el kellett volna dönteniük a producereknek és a rendezõ úrnak, hogy egy horrorisztikus akcióthrillert készítenek, melyben a tényleg rosszak valamiféle fantomok, akik akrobaták is, néhol rendkívûli erejûek és tényleg félelmetesek, "Az apokalipszis angyalai". Vagy politikát visznek a filmbe ha úgy vesszük, nem is kicsit, legalábbis a film végénél és francia nemzeti érzésekre is játszanak. Mit mondjak, vannak dolgok, amiket külön kell kezelni; többször láttam a filmet és a "fantompapok" valóban hatottak rám, de ilyet régebbi idõk borzalmaival keverni, mint Hitlerizmus (itt), Sztálinizmus, vagy lehetne a spanyol inkvizíció akár, az igen-igen fura, komoly filmnek rossz.
1/10
Istenasszony 2009 okt. 19. - 09:10:07 1/10
(19/43)
Gagyi a köbön. Az elsõ rész még nem volt rossz, de ez a semmilyen történet ezekkel a halhatatlan papokkal... Pffff...
pozsizsuzsi 2009 okt. 02. - 11:50:32
(18/43)
A turbómonkokon mindenesetre jókat vidultam. :D
8/10
Naphinel 2009 okt. 02. - 11:45:26 8/10
(17/43)
Nem igen tudtam néhol eldönteni, hogy nézzem a filmet.
A misztikusság (magyarul misztikum :P) az elején erõteljes, és dominál, aztán mintha ott sem lett volna, eltûnik, és az akció (vagy mi az) veszi át a helyét.
A nyomozósdi okás lett volna, de nem találtam a kiutat (megoldást) a megkezdett rejtélybõl.
Christopher Lee... hát, mit mondhatnék róla... érdekes, elõször nem hittem a szememnek, mikor megláttam :).

Ha nem kapkodják el, nem próbálnak három stílust belezsúfolni a filmbe, hanem megmaradnak a rejtélyességnél, a nyomozásnál, teljesen okés lett volna.
Így sem rossz, de hiányzik az elején érezhetõ kellemes titokzatosság.
10/10
legolas 2009 okt. 01. - 20:01:40 10/10
(16/43)
Szerintem meg jó volt :)
bandikaa 2009 okt. 01. - 18:57:59
(15/43)
Sajna a lehúzókhoz kell csatlakoznom, nagyon gyenge, fõleg a vége...
Az elsõ jó volt, de ez csak a húzzunk le még egy bõrt kategória.
Ayrton Corvus 2009 szept. 22. - 20:23:43
(14/43)
Az elõttem hozzászóló egy igazi idióta. Ha nem tetszett minek szólsz hozzá, gondolom a te szellemi szinted a Halálos Iram magasságában, tündököl. Szerintem egy jól sikerült francia akció film egy kis vallási misztériummal tûzdelve. (Természetesen a régi legendás francia filmeket nem közelíti meg) Mi jogon hurrogod le a 87 éves legendát, aki több, mint 200 filmben szerepelt. Szerintem üde színfoltja volt Christopher Lee megjelenése a filmben. Meglepõdtem, hogy angol létére milyen tisztán beszéli a francia nyelvet, nem utószinkront kapott, mint némely mai pályatársa. Nekem Vincent Cassel nem hiányzott (az apja amúgy is sokkal jobb színész volt), Benoit Magimel remek választás volt, A Király Táncol címû filmben XIV.Lajost nagyon hitelesen alakította.
Érdemes volt megvenni DVD-n, 400 forintot már csak az ilyen igénytelen DVD másolgatók sajnálnak érte. Francia DTS 5.1, Francia DD 5.1, Magyar DD 5.1, Magyar DD 2.0, magyar és angol felirat. Elõzetes, félórás werkfilm. Szerintem ez önmagáért beszél.
Judgement 2009 szept. 20. - 21:57:12
(13/43)
Lesz némi SPOILER a hozzászólásban így aki még nem látta annak csak annyit üzenek hogy kritikán aluli a film. Hogy miért?
SPOILER
Ugyebár azon már nem lepõdünk meg manapság hogy ha nem tudnak mi kitalálni a film készítõi akkor elõhúzzák a gonosz nácikat az egyre apadó ötletzsákból. Ez nem is feltétlen baj, fõleg ha megnézzük az elsõ részt ami jól felépített látványos helyenként izgalmas és feszült thriller, stb stb. Mit kapunk a második résszel? A film teljesen jól indul, izgalmas érdekes, sok vallási történelmi utalás és visszatekintés - A misztikus démoni figurák akik halhatatlanok és egy szempillantás alatt eltûnnek. Gondoltam a két motívum végül kerek egészt alkot és összefügg erre mivel magyarázzák a film egészét? Mire szolgál nagy mûgonddal véghezvitt nyokmozás, a sok misztikum, vallási jelképekkel tarktott gyilkosságok? Egy tag kiszáll a kocsiból és annyit mond: "Fehér európa" oO
Ennyi? A srácok meg belõnek valami gyorsítót, amit kb a patikában is megvehetsz (kis túlzással), ezáltal istenek lesznek és pont. Az összes többit ami addig történt felejtsd el. Onnantól az van hogy a nácik gonoszak és megint ittvannak és Dúkú gróf élete leg szánalmasabb karakterét kell elviselnünk.
Kérdem én, ezt komolyan gondolják? Muszáj hülyének nézni a nézõt? A legócskább B kategóriás szutyoknál elnézem mert nem várok jobbat, esetleg legyintek egyet. De ez már szó szerint átb*szás. És képesek voltak ezt moziban leadni. Még jó hogy nem adtam pénzt érte (pedig terveztem).
A plakát a legjobb pontja az egésznek, mert jól mutat.
SPOILER vége
Annyit javaslok hogy aki mindenképpen meg akarja nézni, várakozások nélkül üljön le a film elé, mert a film vége fele az egész átmegy viccbe.
Cicalány 2009 máj. 18. - 07:52:30
(12/43)
Hát ez a film, nem volt egy nagy szám! Nem tudták eldönteni, hogy akció, háborús, vagy misztikus film legyen-e belõle! Olyasmihez tudnám hasonlítani, mintha valaki nem tudná eldönteni, hogy édestésztát, vagy sóstésztát akar-e csinálni, ezért csinál egy bazi nagy masszát, azt jól megsózza, meg jól meg is cukrozza, aztán mindenki döntse el, hogy mit eszik: édeset, vagy sósat, érezze annak az ízét, amit éppen akar enni! Nahát ez a film éppen ilyen volt! Szar.
7/10
*Abby* 2009 máj. 17. - 13:14:48 7/10
(11/43)
A film nagyrészét nem láttad így nehéz megítélni!
Egyébként nem egy nagyon nagy alkotás de meglehet párszor nézni....
10/7
Anyiyta 2008 nov. 23. - 10:23:08
(10/43)
behalok ezeken a TV csatornákon...tegnap ment az RTL klubon a Bíbor folyók 2..jövõhéten pedig a TY2-õn a Bíbor folyók...XD ezen behalok XD...
igorrr 2008 nov. 23. - 00:11:02
(9/43)
most akkor miért kellett kinyírni a '12 apostolt?' és mi volt a bajuk nekik, hogy ezt hitték magukról?
femina 2008 nov. 22. - 22:34:27
(8/43)
Vincent Cassel nagyon hiányzik ebbõl a "második részbõl". Legalábbis nekem.
Az esztétikum miatt.
A sztori szánalmas. A Bíbor folyók 1. története talán kicsit fantázia dúsabb volt.
Azt pedig végképp nem értem, hogy Jean Renonak miért kell ilyen filmekben részt vennie. Ezt nevezik "pénzkeresõs mozinak"?
De ilyen alapon a Godzillában alakíthatta volna magát Godzillát is. Nem? Vagy igen? :) Azért én kómálom a pasast.
norton15 2008 nov. 22. - 21:00:13 Előzmény Dr.Genya
(7/43)
Minden bizonnyal.:/ Marad a dvd.
atomasd 2008 nov. 22. - 20:52:01
(6/43)
Hmm, nehéz döntés. Rendkívûl kiváncsi vagyok a "Jézusra tökéletesen hasonlító" emberre, de mi van ha pont ezt vágják ki a retkek?
Dr.Genya 2008 nov. 22. - 12:46:19
(5/43)
Ezt is megvágta a retekklub?
w3hrm4ch7 2007 szept. 20. - 20:07:48
(4/43)
valaki tudja mi annak a bitang számnak a címe, ami Reda és a drogdíler bunyója közben megy?