7/10
offtopic
zee944 2009 jan. 13. - 16:27:45 7/10
(17/57)
(Hát nincs benned semmi tartás? :D)
7/10
zee944 2009 jan. 13. - 16:21:39 7/10
(16/57)
Remélem, legalább a Shop-Stopot láttad. Az a legjobb. Eszméleten dumák és nagy életigazságok hangzanak benne. Ha kihagytad volna, annak még adj egy esélyt a Comic strip ellenére is.
7/10
zee944 2009 jan. 13. - 15:24:23 7/10
(15/57)
SPOILER

Persze, végül a sztori szerint is baromság, hiszen tönkretesz mindent. De én nem ezért mondtam. A filmbeli karakter részérõl baromság, mert egészen addig normálisan viselkedik, aztán ez a képtelen ötlete támad.
kaizer chiefs 2009 jan. 13. - 14:50:32
(14/57)
spoiler

ahogy én láttam, a film is azt üzente, hogy nem jó megoldás a hármasban dolog, ergo baromság. egyébként én is annak tartom, de ha jobban belegondol az ember van benne logika és az életben is simán el tudok ilyet képzelni.
a film minõségével kapcsolatban egyetértek veled, egyáltalán nem rossz.
7/10
zee944 2009 jan. 13. - 13:06:17 7/10
(13/57)
Én sem értek veled egyet. Nem vagyok Kevin Smith-rajongó (a Shop-Stop tetszett tõle csak igazán, a többi szellemtelen és/vagy közönséges), de ez a film rendben van, és nem a dumák miatt. A sztori meglepõ, mégis hihetõ, és van benne néhány nagyon emberi pillanat. Helyenként csiszolatlan, némely szöveg ízléstelen is, ezt nem vitatom.

Innentõl SPOILER.

Talán tényleg sok egy kicsit a csaj rinyálása (meg kéne néznem újra, hogy ellenõrizni tudjam), de ennek megvolt az oka. Tiszta lapot akart kezdeni, maga mögött hagyni a zavaros múltját, és ez majdnem sikerült is, de a csávó csak nem hagyta békén vele. Ami engem zavart, az az, amikor Ben Affleck kitalálja, hogy õk most majd hármasban, és akkor minden rendben lesz. Ez baromság volt. Ezzel együtt is a filmet inkább építõnek tartom, mint károsnak.

7/10
Moldávia bánata 2009 jan. 13. - 12:49:25
(12/57)
Azt mondják - s ez valószínûleg igaz is -, hogy úgy érdemes filmet nézni, könyvet olvasni, hogy ha bele is éled magad. Illetve ez sokszor elkerülhetetlen, mert ez szinte adja magát.
Nos, ha az én kiszemeltem, egyszer csak, egyik pillanatról a másikra, hirtelen egy másik lánnyal kezdene el csocsizni...
Abban a pillanatban lenne az alanyból tárgy.
10/10
ace111 2009 jan. 10. - 18:51:25 10/10
(11/57)
Egyáltalán nincs igazad, sõt, ez egy nagyon aranyos kis történet a nagy életrõl!!!
10/10
ace111 2009 jan. 10. - 18:51:06 10/10
(10/57)
Egyáltalán nincs igazad, sõt, ez egy nagyon aranyos kis történet a nagy életrõl!!!
tombenko 2009 jan. 10. - 18:19:31
(9/57)
Na, ezt megnézem, mint minden filmet, amiben Jay és Néma Bob szerepel! Remélem, nem vágták agyon valami idióta szinkronnal a szövegeiket!
Necros 2008 jún. 21. - 05:25:08
(8/57)
Ezzel a véleményeddel szerintem nagyon egyedül vagy. :) A filmet megnézõk és a kritikusok többsége nem ért egyet veled.
Platypus L.K. 2008 jún. 10. - 23:07:19
(7/57)
az odáig oké, hogy valami képregényes cucc, de nekem a címfordítók logikáját esik nehezemre felfogni. nem is szó szerint fordítják le az eredeti címet (persze az önmagában nem baj), hanem adnak neki egy magyar címet, és még egy angol címet is, és mindkettõben szerepel a "képregény" vagy ahogy te írtad "képsor" szó, de az eredeti angol címhez (Chasing Amy) ráadásul egyiknek sincs köze, tartalmukat tekintve...

normális esetben nem akadok ki ennyire egy címfordításon, habár sokszor lehetne, de ilyenkor komolyan kíváncsi vagyok, hogy miféle zseniális elme csinálja ezeket a címfordításokat, meg miféle logikával...
Platypus L.K. 2008 jún. 09. - 21:34:35
(6/57)
Mi az a Comic Strip???

Az eredeti cím Chasing Amy, akkor ez hogy jön ide?

magát a filmet még nem láttam, lehet h ez a baj
de akkor is angol film magyarosított címe egy másik angol szó???
persze van olyan is hogy Shop Stop meg Shop Show
a Dogma magyarosított címe meg lehetne Fallen Angels vagy ilyesmi... :D
Wale 2008 febr. 17. - 21:30:29
(5/57)
Leszedtem és megnéztem feliratosan délután és meg kell mondjam, hogy még mindig a hatása alatt vagyok. Eleinte azt hittem, hogy egy röhögõs film lesz és ez sokáig így is maradt, majd egy idõ után szerelmes filmmé vált a szemeim elõtt.. a film vége felé azt hittem, hogy Kevin Smith elrontotta a film végét, majd hirtelen olyan befejezést kapott a film, ami az egyik legjobb Kevins Smith filmmé tette.
Mondanom se kell nagyon meglepõdtem, amikor a neten olvastam, hogy Smith a saját történetét mesélte el a filmben.
Brambilla 2007 júl. 19. - 10:28:39
(4/57)
Kicsit beteg film, de jó értelemben.
És még a vége is tetszett.
9/10
mikka 2007 júl. 18. - 23:35:23 9/10
(3/57)
Most láttam a filmet és lényegében szóhoz nem jutok, teljesen letaglózott. Sokkal könnyedebb valamire számítottam, ami egyébként egyfelõl igaz is rá, de nagyon nagy meglepetés volt részemrõl Smithtõl egy ilyen szerelmi, lelki szempontból nagyon mély történet. Nagy tisztelõje voltam eddig is, de most ismét egy szinttel feljebb emelkedett a szememben. Jay és Néma Bob pedig megint megmondja a frankót: szépen megfogalmazzák a mondanivalót: "jedi mester bölcselkedik", "jay meg paréj, mint mindig". Paréjság és bölcselkedés: kábé ilyen ez a film. Talán ettõl olyan életszerû és b*sz oda annyira..
ADRENALIN 2007 febr. 05. - 23:15:58
(2/57)
A Star Warsos duma tényleg óriási...na meg persze a fehér-gyûlölõ feka (aki mentes a rasszizmustól).Ez egy olyan Smith film aminek van storyja,nem is akármilyen (A Jay és Néma Bob visszatér-bõl ez valahogy hiányzik).Mindenkinek ajánlom.Ja és még valami: AFFLECK ÁLLAT VOLT A FANTOMOKBAN!!!AZ TUTTI-FRUTTI!
LeslieTheHorse 2006 szept. 05. - 19:45:56
(1/57)
Na igen, HATÁROZOTTAN a legjobb film amit valaha is láttam!
Nem vagyok egy romantikus alkat, de emlékszem mikor lementek a betük a film végén meg se tudtam szólalni annyira meglepett a zsenialitása..