Téma: Csatahajó

7/10
ribizli0809 2012 máj. 22. - 17:28:23 7/10
(156/336)
Kicsit olvasgattam kommenteket és véleményeket a film elõtt és majdnem elvették a kedvem az egésztõl, annyira lehúzza mindenki. Viszont így utólag nem bántam meg, hogy megnéztem. Bár tényleg klisék tömkelege van benne, de végülis az egész alapsztori egy klisé, már megfilmesítették legalább ezerszer. Kicsit olyan érzésem volt a film közben, mintha a Függetlenség napját összegyúrták volna a Transformersszel és megspékelték volna itt-ott egy kis Langolierekkel. :D
*** SPOILER***
A burritós nyitás tényleg nagyon csúcs volt, kezdésnek jól megalapozta a filmet, talán a legjobb 5 perc volt az egész film alatt. Az a jelenet mikor Hopperék felmennek a Missourira és megjelennek a veteránok nagyon szép volt, nem vagyok sírós alkat, de ez könnyeket csalt a szemembe. Viszont az már eléggé hihetetlen volt, hogy 80 év körüli bácsikák úgy szaladgálnak és olyan frissek és fittek, mintha 30 évesek se lennének. Az AC/DC is nagyon bejött, jó választás volt. "Rinya" kisasszony viszont harmatgyenge volt, nem alkotott számomra semmi maradandót, jobb ha az éneklésnél marad.
***SPOILER VÉGE***
Összességében nem volt olyan rossz, mint vártam. A speciális effektek jók voltak, nagyon látványosra sikeredett a film, még ha a sztori nem is volt olyan nagy szám. 7 pontot megérdemel.
4/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 22. - 06:39:49 4/10 Előzmény SpencerBarnes
(155/336)
ez a kijelentésed sértõ a Függetlenség napjára nézve :DD nagyon nincsenek egy szinten...
7/10
Kütyüfüggõ 2012 máj. 19. - 23:02:24 7/10
(154/336)
Nem volt olyan rossz film :-) kellemes meglepetés volt.
SpencerBarnes 2012 máj. 14. - 22:13:53
(153/336)
Szerintem bõven ér annyit mint a függetlenség napja
Ahol storyban nem annyira erõs, ott látványban üt...persze ez tipikusan az a film
amit nem kamerás torrent verzióban kell megnézni, és utána fikázni...
Nálam a témában 8/10

SPOILER ****** a veterán szál külön ott van **********
1/10
konig 2012 máj. 13. - 19:12:54 1/10
(152/336)
Minden szánalmas, szokásos klisé szerepel benne, ami szokott, a párbeszédeket is belevéve. Harmatgyenge, csak dvd-re szánt, zs kategóriás filmek közé való...
8/10
Sonic8 2012 máj. 13. - 15:12:20 8/10
(151/336)
Nekik nem...:))
greeen 2012 máj. 13. - 15:07:29
(150/336)
neked mindegy nekik nem:)))
Sz. Péter 2012 máj. 13. - 12:57:50
(149/336)
SPOILER

"Nem derül ki miért jöttek"
De igen. A srác elõtt megjelentek az "intervenció" képei mikor az idegennel balhézott a hajó fedélzetén.
YCE 2012 máj. 13. - 12:48:26
(148/336)
!!!---SPOILER---!!!
Hi-Tech-el idejöttek, nem bántottak senkit, csak haza akartak jutni. Rájuk dudáltak, vissza dudáltak, erre az értelmiségi jenkik elkezdik lõni. Mindenkit aki bántotta Õket, azokat elpusztítják. Nem derül ki miért jöttek, de tény, hogy nem Õk kezdték a másikat bántani és ennek az egynek van realitása, ugyanis az amerikaiakat általában arról ismerjük fel, hogy Õk lõnek elõször. Szerintem harmatgyenge volt. Az ûrben fényévekkel elõttünk vannak, villantottak még jó pár cuccot ami nekünk valszeg sose lesz, de a pajzsukat a saját gépeik ellen már nem tudják megoldani. Sajnálom az amerikaiakat akiket ennyivel meg lehet gyõzni, hogy ez a kikapcsolódás.
8/10
Sonic8 2012 máj. 13. - 11:00:50 8/10 Előzmény greeen
(147/336)
Mind1 ennyi a jelenlegi bevétele és kész.
Kovács kolléga 2012 máj. 12. - 22:22:42
(146/336)
SPOILER!!!!!!!!!!

Korábban több hozzászólásomban is jeleztem, hogy a forgatókönyv nem volt igazán jó. Ezúttal leírnám, hogy hol korrigáltam volna rajta:

1. A film indítása a burritós jelenettel zseniális. Ott viszont változtattam volna, hogy a fõhõs, Alex nem 26 évesen lép be a haditengerészetbe, hanem már ott van (vagyis képzett tiszt). Mi több, számos esetben bizonyította, hogy elképesztõen jó érzéke van hozzá, csak nem képes megkomolyodni. A bátyjával való jelenetben mindezt el lehetett volna mondatni.
2. A filmben a kapitány és a bátyja halála után õ lesz a romboló parancsnoka, és azonnal támadást vezényel. Ez rossz jelenet, mert ellenszenvessé teszi, hiszen a japán romboló miatta süllyed el. Jobb lett volna, ha egy Mr. Köcsög lesz a parancsnok, aki ész nélkül rohamot vezényel, miközben az idegenek erejét már megtapasztaló Alex errõl le akarja beszélni. A japán hajó túlélõinek kimentése érdekében pedig õ provokál ki egy zendülést, és így veszi át a parancsnokságot.
3. Nem lett megmagyarázva, hogy egy csillagközi utazásra képes ûrhajó miért ennyire sebezhetõ. Szerintem hihetõ ok, hogy akárcsak a film elején emlegetett Kolumbusznak, nekik is végesek az erõforrásaik. Mondjuk az energiatartalékaik 99 százaléka az ûrutazásra és a visszaúthoz szükséges tartalékolásra megy el. A maradék 1 százalékból kell fenntartani a hajóikban az életfeltételeket, mûködtetni az óriáspajzsot és a fegyvereiket. Ez az oka annak, hogy a mûholdjaink nélkül nem is tudnak hazafelé üzenni, és emiatt nem lõnek olyan célpontra, ami nem jelent számukra közvetlen és azonnali fenyegetést. Az én verziómban a magyaros nevû Dr. Nógrádi és a segítõje pusztán formál logikai alapon jönnek rá minderre. A hadi tengerészek meg sehogy, csak azt látják, hogy ha lõnek, akkor találat is van. A lényeg, hogy a nézõ kapjon egy hihetõ magyarázatot.
4. Brooklyn Decker lényegesen szebb és tehetségesebb színésznõ, mint Megan Fox volt. Ennek megfelelõen egy kicsit komolyabb szerepet írtam volna neki, néhány akciójelenettel megspékelve, hogy ne csak a combjait nézegessük.
5. A Missouri öreg tengerészei közé elkelt volna egy olyan fazon, mint Donald Sutherland. Egy-két humoros jelenet és hatásos aranyköpés az AC/DC alatt nagyon feldobta volna a filmet.
7/10
pepeninho 2012 máj. 12. - 15:14:30 7/10
(145/336)
Nem rossz a film, jól ki lett találva az ellenség(bár az uniformisuk kissé Halo-s lett), a történet a szokásosnál nem lett rosszabb, a szereplõk meg hozták azt amit egy ilyen moziban hozni kell. Rihanna egyébként számomra kellemes meglepetés volt, bár túlélem azt is ha többet nem látom filmekben. SPOILER a végén a csatahajós driftelés és a benga feka vs. E.T. féle box viszont kiborított SPOILER VÉGE, na ezeket kihagyhatták volna. Biztos nem omlik össze a rendezõ vagy aki ezt a két részt kitalálta, de én speciel ezek miatt vontam le 2 punktent. Egyébként 8 pontot kapott volna tõlem így viszont

6 PONT


lett belõle. Egyszer megnézhetõ, de lehet, hogy pár év múlva elfelejtem,hogy láttam és újra megnézem.
greeen 2012 máj. 12. - 14:10:25
(144/336)
Itt még nincs számolva.Ez a Bruttó jegypénztári bevétel.A Mojo csakis azt mutatja.
8/10
Sonic8 2012 máj. 12. - 10:16:34 8/10 Előzmény greeen
(143/336)
A számolás helyett itt van ez: http://boxofficemojo.com/movies/?id=battleship.htm
9/10
julcseee 2012 máj. 10. - 13:48:41 9/10
(142/336)
nagyon jó kis film volt! El kell persze vonatkoztatni a pár klisétõl, ami egy ilyen filmben tipikus, mint a szerelmi szál, vagy "mielõtt belelövök az ellenségbe mondok egy olyan mondatot amit a való életben tuti nem mondanék, de most kemény vagyok, és vicces". Na szóval ha ezektõl elvonatkoztatunk, akkor jó kis filmet kapunk, én élveztem, szerintem ez egy tipikus olyan film, amit moziban kell megnézni, hangalakkal, és hatalmas képernyõvel. Csak ajánlani tudom. És Rihanna sem volt benne olyan borzalmas, mint amire számítottam :) :P
greeen 2012 máj. 10. - 01:59:17
(141/336)
A nyereséget úgy kell számolni,hogy a bevételbõl kivonod a büdzsét és a megmaradt összeget elosztod kettõvel.Mert ugye 50% a mozit illeti mindenhol!Tehát ha 500 millió lenne a bevétel,akkor a haszon olyan 150 mila lenne kb.Ami amúgy már nem rossz...
Kovács kolléga 2012 máj. 09. - 20:53:12 Előzmény Sonic8
(140/336)
Az Egyesült Államokban csak a jövõ héten fogják bemutatni a filmet. Mivel addigra némileg csitulni fog a Bosszúállók-láz, ezért hazai pályán simán hozhat még vagy kétszázmilliót.

Szerintem 450-500 millió dollár körüli összbevétel várható a végére világszinten, ami egy tisztességes nyereség lesz.
Sz. Péter 2012 máj. 09. - 17:57:46
(139/336)
A film eleje hatalmas, talán nem mindenki látta még az eredeti videót, amirõl azt a bizonyos bolti-jelenetet másolták:

http://www.youtube.com/watch?v=bdu51o6kor0
8/10
beo71 2012 máj. 09. - 11:10:43 8/10
(138/336)
Oké, jogos, csak nem szoktam hozzá, de igyekezni fogok.Fõleg, hogy ilyen szépen kérted!
8/10
Sonic8 2012 máj. 08. - 18:04:31 8/10 Előzmény Sz. Péter
(137/336)
200,100,000 a bevétel.Nem túl biztató...