10/10
offtopic
cellasto 2015 aug. 14. - 23:47:17 10/10
(48/68)
igazán meg tudom érteni aki lehúzza,mert nem mindenki nézte rongyosra VHS-en,mint mi :)
csak legalább ne tenne fel ilyen videókat
bár dancsó nagy divatot csinált ebbõl
10/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 11. - 18:05:01 10/10
(47/68)
tényleg,ráadásul fender hangja is vass gábor volt :D
mondjuk én a vico-s szinkronnal nézem csak,nekem az a bestof :)
6/10
nikato 2015 máj. 11. - 17:56:28 6/10
(46/68)
Miért szinkronizál ugyanaz a személy 2 embert is a filmben? A jót és a rosszat? Hm... Attól, hogy elváltoztatják még hallani. Ilyen alacsony volt a költségvetés a 2. szinkronban? Egyébként sem passzol Van Damme-hoz Vass Gábor hangja!!!
Hasonlít az Amerikai kiborgra. Ott is a férfi segíti a nõt, ott is egy világmegmentõ dologról van szó.
10/10
cellasto 2014 okt. 05. - 21:53:34 10/10
(45/68)
én spec nem tudtam errõl a verzióról,de nekem is a kedvenc az eredeti verzió marad :)
egyébként köszi,hogy megosztottad :)
10/10
Cleric Preston 2014 okt. 05. - 19:09:45 10/10
(44/68)
Ízlések és pofonok. Nekem (power)metálosnak és Beethoven rajongónak ez tökéletes. Idõ kell egyes zenékhez. Néha akár egy év is.
Ha nincs az emberben nyitottság, akkor totál esélytelen, bennem meg volt. A fanyalgás után ráéreztem az ízére, s íme most ezt istenítem. Ennyi!
Idióta kritikákat meg nem érdemes olvasgatni.
Én csak megosztottam itt valamit, ami talán idõvel eljut olyan emberekhez akiket érdekel. Tetszik nem tetszik az már nem az én bajom, de, ha, már egy embernek ezzel nyújtottam információt, akkor megérte.
10/10
Cleric Preston 2014 okt. 04. - 19:02:30 10/10
(43/68)
A film zenei anyaga ami fent van youtube-n.

Rendezõi változatból.
www.youtube.com/watch?v=qFyAbpCsT1o
www.youtube.com/watch?v=QoAzbs-LqqI


A Cyborg teljes zenei anyaga Kevin Bassinsontól, az utolsó tíz percben a Slinger zenéibõl is vannak részletek.
www.youtube.com/watch?v=cYwIk3SPE_A

Nekem ez a kedvenc zeném a Slingerbõl a film eleji kezdés.
www.youtube.com/watch?v=frAQprHoSyo (rossz minõségû olyan kamerás, de a zene hallható)
10/10
cellasto 2014 okt. 02. - 21:57:43 10/10
(42/68)
szép tényleg.

de ennyiért megéri simán a blu-ray szerintem :)

http://www.amazon.de/Slinger-Albert-Directors-Bonus-DVD-Blu-ray/dp/B00FSC9W90
10/10
Cleric Preston 2014 okt. 02. - 21:31:39 10/10 Előzmény cellasto
(41/68)
Nekem megvan. Hónapokig kutattam utána, kínomban már a mmarktnak is írtam mivel németországban õk forgalmazzák. Esélytelen, hogy valaki itt forgalmazza. A német amazonnal vagy ebay-el nem is próbálkoztam.
Mondom magamnak, ha ruszkik nem töltötték fel sehova, náluk minden fent van, akkor hol találom meg. Végül úgy kerestem, ami a legfrissebb, nem baj, ha a cyborg név szerepel. Az egyik friss linknél ott volt két komment, a slingerre utaló jelei voltak. Nagyon nehezen jött le, igaz egy nap alatt, de egy majd 3 gigás filmnél, ez nagyon sok. Megérte!
A kép (1280x608) a hang (dd 5.1). Notebook-n néztem. A minõsége dvd szinten jó, jelenleg ennek is örülök, idõvel megveszem jobb minõségben, vagy felkerül valahova.
10/10
cellasto 2014 okt. 02. - 17:11:17 10/10
(40/68)
kösz!

ahogy nézem,letölteni nem nagyon lehet ezt a változatot,viszont amazonon láttam a blu-ray verziót,lehet megrendelem :)
10/10
Cleric Preston 2014 okt. 02. - 16:44:46 10/10 Előzmény cellasto
(39/68)
Igen a Cyborg filmhez passzol az a zene, ami anno nekem is nagy kedvencem volt, sõt most is van néhány rész ami emeli a film színvonalát, de a Slingerhez sokkal jobban illik a metálosabb zene.

Az elsõ 6 perc.
www.youtube.com/watch?v=kbWp9vSpvBc
A második teszt.
www.youtube.com/watch?v=mU17WJbvS50
A harmadik remaster.
www.youtube.com/watch?v=QMzwAxgURqk
cyborg workprint fight
www.youtube.com/watch?v=Snh1VC3fCWg
workprint fight 2
http://www.youtube.com/watch?v=Tfc_ZnG9UkI
workprint fight 3
www.youtube.com/watch?v=9Rt1jgJ-YZ0
Kicsomagolós videó a német kiadásról.
www.youtube.com/watch?v=GJkwi_zpWlc
10/10
cellasto 2014 okt. 01. - 01:41:01 10/10
(38/68)
irtál érdekes dolgokat,de a zenével vitáznék
szerintem baromi jó ugy ahogy van
a kivágott cuccoknak utánanézek feltétlen(nem bánnám,ha belinkelnéd,ha nem gond:)
a balesetrõl tudok,ha jól tudom konkrétan kirúgta a szemét :/
10/10
offtopic
Cleric Preston 2014 okt. 01. - 01:30:54 10/10
(37/68)
SLINGER azaz a Cyborg rendezõi változatáról szeretnék elég sok mindent mondani, remélem aránylag érthetõ lesz.

Talán akad még a korosztályomból aki olyan 90 környékén látta elõször vhs-n, és azóta a dvd-n és bd-n is.
Mai fejemmel 36 évesen azt mondom a Cyborg egy horror volt, embertelen kegyetlenség, és egy drámai érzelmi szál ami a hõst bosszúra sarkalta. A zenéjét régen szépnek tartottam, de valójában csak a Cyborg mozi változatához passzolt.
Minimalista költségvetés mégis kult lett belõle pillanatok alatt. JCVD legjobb filmje egyértelmûen.

Azonban én nem a Cyborgról akarok beszélni, hanem a Slingerrõl. 2011-ben Albert Pyun kiadta az 1988 októberében elkészült vágását, amit sose mutattak be a nagyközönség elõtt. Ez a nyersvágás rough cut vagy workprint szerintem teljesen más dimenzióba helyezi a filmet. A youtube-n fent vannak a mai napig jelenetek a filmbõl meglehet tekinteni õket. A film nyers vágására lett igény mivel a németek 2013 decemberében kiadták a Platinum Cult Edition keretein belül a filmet. Felhasználva a mozi változat jó minõségû jeleneteit, amibe beleillesztették a rendezõi változat jeleneteit. A hangot teljesen átkeverték, a film életre kelt. Persze óriási a különbség, de szerintem nem zavaró, mert így lehet látni a plusz pillanatokat, jeleneteket stb.
Szóval a Cyborg egy horror míg a Slinger egy fantasztikus film kicsit dark fantasy-s beütéssel.
Különbségek:
-A legfontosabb a film zenéje és a többi hang. A Cyborg zenéje most már egy-két betéten kívül idegesítõ és monoton. A Slinger zenei anyaga zseniális Tony Riparetti és Jim Saad életre keltette a filmet a húzós gitár szólókkal az egész rockosabb, metálosabb, nem idegesítõ pampam.
-A felvezetõ párbeszéd ami a film kezdése(itt Gibson az árbócon lóg, a platinum kiadásba már csak a sötét kép van)
"Gibson: Megakarom ölni magam." Jön rá a válasz "Miért?" ........
G: I wanna kill myself. Why? Because I can't stand living in this hell anymore. There is only death and horror. And perversion.
F: But you're alive.
G: But I can't feel nothing.
F: But you're alive.
G: So what I'm alive.
F: Because that's what it's all about. Surviving. For another hour. Another day. Any way you can. That's what it all comes down to.
G: God, I wanna kill myself.
Én sokáig azt hittem istennel beszél. Hát tévedés, mert állítólag a másik hang Fender hangja, csak ott nincs eltorzítva. Szóval ez a kezdés megadja az alaphangot a filmhez.
-A Slingerbe nincs szó a pestisrõl, az a jelenet sincs benne amikor pestises betegeket mutatnak.
-Itt egy sátánista kalóz bandáról van szó, akik rettegésben tartják a világot. A Cyborgban kannibál állatok voltak. Szerencsére a rendezõ kivágta az esküvõi mészárlást, az tényleg horror volt.
-Pearl azaz cyborg hangja egy robotszerû hang ami így hitelesebbé teszi a karakterét.
-A filmben robotnak és droidnak hívják csak egyszer hangzik el a cyborg a saját szájából.
-A filmvégi hülyeséget, amikor Fender fel kell miután Gibson felvágta a rendezõ nem tette bele, mivel az õ változatában totál ketté vágja, így JCVD harcmûvészeti egójának emelése ebbõl a változatból kimaradt.
-Rengeteg Fender utószinkron van a filmben, amikor csak a hangját lehet hallani. Van benne egy hosszabb Fender monológ a zenei aláfestéssel zseniális, ez a jelenet akkor van amikor Gibson a meglõtt vállát fogja és a banda felsorakozik Fender mögé, a kamera végig pásztázza szinte az összes karaktert, közben Tremolo monológját hallhatjuk, a sátánista világukról stb.
-Ebben a változatban a visszaemlékezések is másképp vannak, néha csak villanások, talán egyetlen negatívuma, hogy itt nem törekedett a rendezõ a drámaiság fokozására.
-A kútból való kimászás hiányzik.
-Plusz jelenet a labdás gyerek gyilkosainak elintézése, aminek hatására kerül fel a romos épületbe, ahol szintén van egy Fender monológ, ahogy a sötét úrhoz fohászkodik.

A film zenéje és ez a rendezõi vágás annyira, de annyira más érzést kelt bennem. Elfogult voltam évtizedekig a Cyborg felé, dehogy ez most végre hivatalosan is elérhetõ. Kiváltságosnak érzem magam, hogy beszereztem.
Lehet, hogy anno a rendezõ mérges volt a producerekre, a gyártó cégre és JCVD-re mert nem engedték ki adni ezt a változatot, de talán most jött el az ideje ennek a filmnek, megelõzte a korát ez a vágás.
Ha jól tudom Albert Pyun alapból Slinger néven akarta forgatni és Chuck Norris-t akarta a fõszereplõnek. Azonban a cannon jött Univerzum Mestere 2-vel, és végül a Cyborg címmel, na és JCVD, ami valljuk be a legjobb döntés volt.

Vannak pillanatok amik nekem is hiányoznak ebbõl a verzióból, de összességében ez sokkal jobb.
Gondolom sokan nem tudják , hogy Jean Claude egy baleset következtében megvakította Jackson Rock Pinckney-t.
10/10
offtopic
cellasto 2014 márc. 09. - 21:57:44 10/10
(36/68)
a vico filmjei,az ön kedvenc filmjei! :))
10/10
cellasto 2014 márc. 09. - 21:49:08 10/10
(35/68)
igen,mester :)

tökkkéletes lett,de tényleg :))

nagy-nagy köszönet érte!!
10/10
offtopic
cellasto 2014 márc. 09. - 21:42:14 10/10
(34/68)
persze,érdekes módon eddig nem tûnt fel,csak a red hot chili-s fazont ismertem fel :D
egyébként nem sok filmet csinált ezen a 2 filmen kívül.
10/10
cellasto 2014 márc. 09. - 21:38:23 10/10
(33/68)
van egy arcberendezése fender-nek :DD
10/10
cellasto 2014 márc. 09. - 21:28:35 10/10
(32/68)
egyébként,most kb ezredszer újranézve újra megállapítom,hogy alacsony költségvetésbõl is lehet jó filmet csinálni..
10/10
offtopic
cellasto 2013 júl. 06. - 13:35:58 10/10 Előzmény Spooner
(31/68)
halványan dereng valami,de én sem tudom a címét....
10/10
Spooner 2013 jún. 23. - 16:42:57 10/10
(30/68)
volt régen egy scifi film csak nemtom a címét.. vmi olyasmirõl szólt h a faszinak volt egy bombanõ robotja aki fõzött rá meg dugtak is stb.. aztá vhogy egyszercsak elkerült mellõle nemtom má hogy.. és a film végén elmegy érte emberünk a robottemetõbe h felélessze.. de ott volt akció is talán mad max szerû kalózokkal... ilyen régi vicos film.. tudja vki esetleg mire gondolok? :))
10/10
offtopic
cellasto 2013 jún. 18. - 19:20:25 10/10
(29/68)
passz,ha jól emlékszem pár másodperccel rövidebb,mint a bd-film.
meg kell keresnem,vmelyik vinyómon van.