10/10
offtopic
Noncika 2010 aug. 10. - 11:49:04 10/10 Előzmény twillight
(101/141)
Nem rosszból, csak tényleg kíváncsiságból kérdezem. Neked van valamilyen vallásod? Ateista vagy? Csak a kereszténységgel lépsz fel ilyen ellenségesen? És ha igen, akkor mi ennek az oka? Úgy értem olvastam már a hozzászólásaidban, hogy a kereszténység egy "hazugság" meg minden rossz onnan származik, de mi ennek az oka, hogy így a vallás ellen fordultál? Egyáltalán volt saját tapasztalatod, vagy csak felszínesen érinted a kérdést?
10/10
offtopic
barnan 2010 júl. 20. - 22:23:10 10/10
(100/141)
Kedves twillight!

Tanúbizonyságnak nevezném, persze lehet "hazugságnak" is nevezni, a lényegen ez mit sem változtat. Valóban mondhatok bármit, ha ez nem vetül ki életemre, a cselekedeteimre. Az igazi tanúbizonyságot azt gondolom, ezek jelentik. Fontosnak tartom, hogy mindennapjaimban éljem meg hitemet, egyetértek Veled a hitelesség fontosságában. Fontos, hogy ebben az emberi szeretetlenségben, önzõ világunkban megmutassuk a szeretet fontosságát, az egyén mellett a közösség szerepét.

A csatolt kisfilmeket nézve örömmel tölt el, amikor keresztény fiatalokat látok világifjúsági találkozókon egymásnak örülni, mert számomra a szeretetet hirdetik. Örömmel tölt el, amikor fogyatékos embereket mosolyogni látok, és örülök, amikor Krisztusba vetett hitüket hallom, mert erõt meríthetek belõlük, tiszteletet ébresztenek bennem.
Köszönöm Neked is ezen eszmecsere sorozatot, mert sok mindenen el tudtam gondolkozni, része volt az utamnak.
awanti 2010 júl. 18. - 14:02:38 Előzmény twillight
(99/141)
igazad van twilight. de a film a témáján kívül naon jó és a zenéje iszonyatoan teccik :)
offtopic
twillight 2010 júl. 07. - 11:18:35 Előzmény barnan
(98/141)
Azt MONDOD másként látod, de mindketten tudjuk hogy ez hazugság.

A hitnek és a szeretetnek semmi köze egymáshoz, a bibliai szeretetnek és a modern szeretetfogalomnak dettó.

Továbbá bennem abszolúte semmi igény egy vérnõszõ pszichopatát imádni.

***SPOILER***
Az elsõ vidcsidben fenyegtõzöl, ami nekem nem tetszik. Nyilvánvalóan a "majd a halálos ágyadon meglátjuk" marhasággal hozakodsz itt elõ, ami idiotizmus, és a felmérések szerint éppenhogy a hívõk rettegnek halálos ágyukon az általuk lehetségesnek tartott pokolra kerülés miatt (vallási elõírásaik szerint oda is fognak jutni), míg egy ilyenben nem hívõ valószínûbb hogy nyugodt.
Az SEM tetszik ha ezt a "akarok" dolgot arra használják hogy az egyetlen értelmes erõfeszítésnek az istenhívést állítsák be.
Továbbá a faszi jobban tette volna ha a vallás helyett a tudományhoz fordul, akkor lehetne neki fasza mûvégtagja. (Megjegyzem maga a show sem lenne megcsinálható a komoly technikai vívmány nélkül, mert az a szinti sem az égbõl pottyant oda.)
Végül pedig nem tetszik hogy a hallgatóságot egy csonkabonkával ijesztgetik (= látod te is így fogsz kinézni hamarosan! - suggalja a video).

A második vidcsin mit látunk? Egy rakás marhát aki saját dogmái szerint bálványimádást követ el, és várja a csodás gyógyulást, ami soha nem következik be.
A gyûlés pedig nyilvánvalóan kirekesztõ és "mi vagyunk az árja faj" szózatok hangzanak el benne (az szokott menni, bár a feliratokat itt nem t'om elolvasni, nem t'ok olaszul).

A harmadik videón valami katonai õrséggel nyitnak - roppant barátságos. A pápán látszik hogy már megette az agyát az alcheimer, de a felszólalások nyilvánvalóan továbbra is a "Sieg Heil" kategóriába esnek (keresztények = übermensch, nemkeresztények = örök kínzás).
A videon látható továbbá pedofília (alig 18 éves lánykát felküldeni a 90éves kéjenchez...) és agymosás.
Vicces továbbá itt is hogyan jelenik meg a szegénység eszméje a milliós költségû tüzijátékban, milliárdos költségû márványpalotában...
10/10
offtopic
barnan 2010 júl. 06. - 07:38:31 10/10 Előzmény twillight
(97/141)
Kedves twillight!

A kereszténység nevében elkövetett bûnöket elsoroltad, a saját meglátásaidat, vélekedéseidet szintén. Köszönöm.

Én arról tudok beszélni, számomra mit jelent, mit adott Jézus, a keresztény hit. Másként látom az életet. Megváltozott gondolkodásom. Egyénieskedés helyett, az "én" szeretete mellett (helyett) megjelent a "mi" szeretete. A békességre, alázatra való törekvés. Persze ez nem egy nehézségek, buktatók nélküli út, de megkapja az ember az erõt hozzá, ha elesik feláll és megy tovább. Egy jobb világ reményében.
Ezt látom barátaimban, társaimban (értsd testvéreimben) is. Egy-egy ima alkalmával is, amikor kéz a kézben imádkozunk, egymásért, akár az országért (értsd mindenkiért), míg a falakon kívül "lövészárkokban" látom az embereket. A feladatunk az, hogy a szeretet, jóra való törekvés a hétköznapjainkban, életünkben is megnyilvánuljon, saját példánkon keresztül kivetüljön a világra s eközben mi is változzunk, mert tökéletesek soha nem leszünk.

Számunkra a jelenben, gyakorlatban így valósul meg a gyûlölet, a háború, uszítás, ...

Persze lehet javasolni, törekedni ezen szándék "bezárására", de a szeretetre való igény és a hit, olyan alapvetõ emberi igény, amely bennünk fakad, egy velünk született ûrt tölt be, amelynek külsõ, hatalmi eszközökkel nem lehet gátat szabni, csak az ember hátán a keresztet megnövelni.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4f_UNMNONA
http://www.youtube.com/watch?v=5FpDLZAopOE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pAp2Mssyiw0&feature=related
offtopic
twillight 2010 jún. 23. - 11:39:40 Előzmény barnan
(96/141)
2000 éven keresztül találkotunk az igazzzi kerezsténységgel Drágaszágom! Gyûlölet, háború, uszítás, csecsemõk roston...
10/10
offtopic
barnan 2010 jún. 22. - 07:10:44 10/10 Előzmény twillight
(95/141)
Eszerint a keresztény hittel, amit próbálsz bemutatni, tényleg nem találkoztál még.
twillight 2010 jún. 21. - 18:45:31 Előzmény barnan
(94/141)
A hit veszélyes õrület. Nem véletlen javasolták már nem egyen hogy a vallásosokat be kéne zárni...

A szeretetnek amúgy nem sok köze van a hithez, aminek inkább a háborúhoz és a gyûlölethez van köze:
"a testvéred, a te anyádnak fia, vagy a te fiad vagy leányod, vagy a kebleden lévõ feleség, vagy lelki-testi barátod titkon csalogat, mondván: Nosza menjünk és tiszteljünk idegen isteneket, a kiket nem ismertetek sem te, sem atyáid.
Ama népek istenei közül, a kik körültetek vannak, közel hozzád vagy távol tõled, a földnek egyik végétõl a másik végéig;
Ne engedj néki, és ne hallgass reá, ne nézz reá szánalommal, ne kíméld és ne rejtegesd õt;
Hanem megölvén megöljed õt; a te kezed legyen elõször rajta az õ megölésére, azután pedig az egész népnek keze.
Kövekkel kövezd meg õt, hogy meghaljon"

"áldott legyen aki sziklán veri szét a csecsemõk fejét"

"Találtok másokat közülük, akik biztonságban szeretnének lenni tõletek és biztonságban a népüktõl. ... ragadjátok meg és öljétek meg õket, ahol hatalmatokba kerítitek õket! Az ilyenekkel szemben nyilvánvaló hatalmat adtunk nektek."


És a végén jegyezzük még meg: anno a "szeretet" nem ugyanazt jelentette, mint ma.
10/10
offtopic
barnan 2010 jún. 19. - 07:52:49 10/10 Előzmény twillight
(93/141)
A hit ajándék, amit nem lehet kiharcolni, levezetni, ágaskodva elkapni ...

"...A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,
a szeretet nem féltékeny,
nem kérkedik, nem is kevély.
Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát,
nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel.
Nem örül a gonoszságnak,
örömét az igazság gyõzelmében leli.
Mindent eltûr, mindent elhisz,
mindent remél, mindent elvisel.
A szeretet nem szûnik meg soha...."

Tiéd is lehet, ha még nem is érted, a szeretet is. Minden jót kívánok Neked!
offtopic
twillight 2010 jún. 18. - 21:30:52 Előzmény barnan
(92/141)
Mi, egy másik alfórumon? PM-ben? Lenyomoztál és eljösz hozzám?
10/10
offtopic
barnan 2010 jún. 17. - 22:38:25 10/10
(91/141)
"A biblia istene sosem létezett, azt ugye tudod legalább?"

Ezt majd megbeszéljük odaát :)
twillight 2010 jún. 17. - 20:05:12
(90/141)
Tekintve, hogy az Egyház szerint a Bilbiában foglaltak igazak, így alapvetõen összeegyeztethetetlen ez az állsápontjuk a tudománnyal.

Egyébként pedig fogadok hogy nem tudod a Bibliában leírt 10parancsolatot. Azt ugyanis nemigen tanítják hittanórán.
10/10
offtopic
Noncika 2010 jún. 17. - 19:32:18 10/10
(89/141)
Csak tudom már, hogy hogy tanítják az evoluciót:D:D:D Hidd el, pont úgy ahogy van. A 10 parancsolatot tudom kívülrõl (mondjuk ez nem nagy szám, szerintem elég sokan tudják) kb. elsõben meg kellett tanulni, de nincs kedvem leírni. Mondjuk igaz én csak a mi iskolánkról tudok nyilatkozni, nem tudom, hogy máshol hogy van, de nekünk nem is tudom kb. hányadikban elmagyarázták hittanon, hogy az egyház is elfogadja a tudományokat, az ember fejlõdését, a teremtéstörténetnek meg van a maga magyarázata.
twillight 2010 jún. 17. - 13:42:39
(88/141)
Ja, és kap egy sütit aki ma éjfélig meg tudja mondani a Bibliában leírt 10parancsolatot.
twillight 2010 jún. 17. - 13:39:59
(87/141)
Az igazi hívõk a vallási fanatikusok.

Amúgy nem hiszem el, hogy "úgy tanítják az evolúciót ahogy van". Fogadok, hogy azt tanítják, holmi isten (ráadásul olyan, ami saját szent könyvük standardjai alapján legalább háromféleképpen bizonyítható hogy nem létezik) teremtette a világot, porból a férfit, bordából a nõt, hogy a kígyók beszélnek...
10/10
offtopic
Noncika 2010 jún. 17. - 13:23:59 10/10 Előzmény twillight
(86/141)
Én keresztény iskolába járok, ahol van az iskolának kápolnája, legalább havonta egyszer van a sulinak miséje, heti két hittanóra, tanév elején, karácsony és húsvét elõtt nagy gyóntatások, a ruházkodásunkat is eléggé korlátozzák (lázadozunk is ellene:)), szóval tényleg figyelnek a katolikus neveltetésre, de azért ugyanúgy vannak természettudományi óráink és még az evoluciót is úgy tanultuk ahogy az van. Úgyhogy amikrõl te beszélsz, úgy gondolom, csak bizonyos emberekre vonatkoznak, nem igazi hívõkre, hanem inkább vallási fanatistákra.
twillight 2010 jún. 16. - 15:10:43 Előzmény Noncika
(85/141)
Hm, mi bajom is származhat a tudomány totális eltörlésébõl? Annak hírdetésébõl, hogy mindneki aki nem az én vallásom tagja azt ki kell írtani, el kell törölni?

Oh, mi baja is lehetne bárkinek abból, ha megtagad mindent ami emberré tesz minket, és egy bronzkori pszichopatává korcsosítja magát és mindenki mást...
10/10
offtopic
Noncika 2010 jún. 15. - 17:54:25 10/10 Előzmény twillight
(84/141)
"...ezzel halálraítéli magát és mindenki mást."????
Nem igazán értem, neked mi bajod származik mások hitébõl, de biztos meg van erre a válaszod. Mind1, szerintem fölösleges errõl vitatkozni. A hit az tényleg olyan, hogy van akinek van és van akinek nincs és elég nehéz megváltoztatni emberek véleményét ebben a témában.
twillight 2010 jún. 14. - 15:52:52
(83/141)
Én inkább azt az idézetet hoznám, miszerint:
"Aki hisz, az minden bizonyíték ellenében hisz, és ezzel halálraítéli magát és mindenki mást. Aki nem vallásos, csak annak van reménye a hosszútávú túlélésre, lévén nyersanyagaink végesek."
Vagy rövidebben: "The meak will inherit the Earth. The rest of us will go into the stars."
10/10
offtopic
Noncika 2010 jún. 14. - 12:08:36 10/10 Előzmény twillight
(82/141)
Azért lehetnél annyira nagylelkû, hogy hagyod, hogy más higgyen a létezésében.

Múltkor volt egy sorozat a tv-ben, amiben elhangzott ez az idézet (lehet, nem pontos, csak emlékezetbõl írom):
"Aki hisz, annak nem kell bizonyíték, aki nem hisz, annak semmi sem az."