Téma: Engedj be!

wim 2009 júl. 19. - 23:44:47 Előzmény jamamura szadakó
(67/327)
Ha a rendezõ így állt hozzá a dologhoz, az sok mindent megmagyaráz. Kösz az infót! Érdekelne a forrásod. Lélektaninak azért így elég felemás, talán nem a legmegfelõbb történetet választotta a megfilmesítéshez. Mi szüksége volt a fantasztikumra,fõleg ha távol is áll tõle az ilyesmi...
jamamura szadakó 2009 júl. 19. - 15:17:28
(66/327)
igen, még jelezte is, hogy õ idióta a vámpírfilmekhez, s nem is szereti a horrort. :)

amúgy engem a rendõrség hiánya zavart a filmben, ami vámpíros megközelítésben van helsinget takarja. :) pl. hogyhogy senki nem õrizte hakant, a sorozatgyilkost? a nõvér miért reagált úgy, hogy "szegény leányka", mikor eli bement a korházba hakanhoz, mikor tudnia kellett volna, hogy ki fekszik odafenn?

egyébként ezek a dolgok csak a film vámpír/horror/krimi/thriller oldalát gyengítik, aminél sokkal erõsebb a lélektani vonal.
wim 2009 júl. 19. - 14:35:56
(65/327)
Bocs, hogy a leányzót nem tettem idézõjelbe! (Különben ha a film megnézése elõtt nem olvastam volna el minden spoilert, akkor is elég hamar rájöttem volna, mi az ábra, elég világosak az utalások. Már Eli megjelenése is gyanús, hát még mikor megszólal...)Nem az emberi viszonylatok ábrázolása tekintetében volt bajom a filmmel, hanem vámpírfilmként. Mert végül is az, ha már ezt a sztorit adaptálta. Vagy szerinted a rendezõ azért nem törekedett nagyobb igényességre ezen a vonalon, mert inkább érdekelte az elidegenedés?
jamamura szadakó 2009 júl. 19. - 10:46:31 Előzmény wim
(64/327)
ugyan, még neked sem tûnt fel, hogy nem is leányzó.

komolyra fordítva: ez a film az elszigeteltségrõl szól, az embereket maximum annyira érdekli a másik, hogy fizessen neki egy rundót vagy hogy terrorizálja egy sort. még oskar szülei sem tudják, hogy a saját fiuknak mi jár a fejében.
wim 2009 júl. 18. - 23:19:54
(63/327)
Kicsit összecsapott, de szerethetõ. Fõ erõssége a képi világa, hangulata, na meg a sztori. Azért az furcsa, hogy a leányzó senkinek sem tûnik fel, hogyan éldegél ott a besötétített ablakok mögött.
QT.buff.Lilcsy 2009 júl. 13. - 14:52:29
(62/327)
Téényleg, ott is van :D Tudtam, h vhol láttam még ilyet XD
Nem tom mér, de szerintem, ez a legröhejesebb dolog a világon XD Az abszolút humor: Macskásnéni!!!
jamamura szadakó 2009 júl. 13. - 12:40:23 Előzmény QT.buff.Lilcsy
(61/327)
a SOUTH PARK-ban is van macskás néni? azt hittem, csak a THE SIMPSONS bír ilyesmivel (ráadásul õ macskákat hajigál a közeledõkre :).
Huko 2009 júl. 12. - 18:12:54
(60/327)
Végig olvastam a kritikákat,a kommenteket,így mondhatni elég nagy elvárásokkal tekintettem a filmre.
Nekem,sajnos nagy csalódás volt.Nagy rajongója vagyok a lassú és/vagy északi alkotásoknak,és szinte mindennek ami nem amerikai tömegtermék.
De ez a film nekem nem nyújott újat,a sok klisé,(számomra) felesleges és elnyújtott jelenetek tömkelege.
Az igaz,hogy nem a szokványos "vámpír-film",és a hangulata különleges,de ezzel az északi filmek nagyrésze rendelkezik.Én semmi különlegeset nem találtam benne.
QT.buff.Lilcsy 2009 júl. 12. - 11:56:22
(59/327)
Serintem nagyon is pörgõs a film, habár én nem szeretem, a mostani hollywood-i pörgõs csodákat XD szóval nekem ütemes na!
És hát igen... A vámpíros dolog, annyira jól sikerült:) És a többi vérszívos filmhez nem hasonlítható.
Egy csomószor ledöbbentem, a moziszékben, aztán meg röhögtem, és ezt imádom a legjobban.
Komolyan mondom, annyira vicces volt, hogy nem igaz!


SPOILER!
A legviccesebb egyértelmûen, a macskás jelenet, amikor azt az asszonyt elepik a macskák XDXDXD
Engem a south parkból ismert macskás nénire emlékeztetettXD
Spoiler vége!!!!


Nem szeretnék, ennek a filmnek folytatást, de ha az alkotók nekiállnak, egy új ilyen jellegû filmnek, azt tuti megnézem!
Andolini 2009 júl. 12. - 11:44:00
(58/327)
Igazán remek alkotás, még a lassúsága sem zavaró, mert hát ha ennél pörgõsebb lenne, akkor nem lenne ugyanaz a film!

Kritikai észrevételek, bõvebben, alanti címen:
http://www.pactolous.netkey.hu/index.php?menu=news&to=cikk&hr=242#comment
benkewood 2009 júl. 07. - 15:33:05 Előzmény fulcsy
(57/327)
Na, asszem ugyanazt írtam le én is, de csak most olvastam végig a kommenteket..... :-) Szóval nekem is ugyanaz a gyanúm, mint neked. :-)
benkewood 2009 júl. 07. - 15:28:01
(56/327)
Nagy reményekkel ültem le itthon megnézni a filmet (nagy TV-n, szuper minõségben, felirattal), mivel mostanában rá vagyok kattanva a vámpírfilmekre (Twilight, True Blood stb.).
Sajnos a film nagyon lassú, szinte elaludtam rajta, pedig végig érdeklõdéssel néztem. Maga a film elég jó, de annyira lassúúúúúú..... ahogy az a gyerek motyog, meg az a mulyaság... A színészek jók, inkább a könyvírónak kellett volna élettelibb figurákat kitalálnia. De valahogy csak végignéztem, és persze nem bántam meg. :-)


*** SPOILER KÖVETKEZIK!!!!!!!!!!!!! ***
A kis vámpír kétes nemiségét elég jól sikerült érzékeltetni, egyrészt a szövegekkel ("ha nem lennék lány, akkor is szeretnél?", "én nem vagyok lány"), másrészt azzal a kis pucér-jelenettel (mintha valami mûtéti heg lett volna ott alul a "kislánynak"... mindenesetre a kissrác is meghökkent valamin). A másik érdekesség az öreg pasi, aki a vért szállítja a vámpírkának: lehet, hogy õ is kisfiúként ismerkedett meg a "lánnyal", és mellette öregedett meg? Lehet hogy a kis Oscar is ugyanezt a "munkát" fogja végezni? Végülis szereti a késeket.....
*** SPOILER VÉGE ***
raptor. 2009 júl. 07. - 07:48:30 Előzmény kvmoly
(55/327)
bocs, rossz volt a címzés
raptor. 2009 júl. 07. - 07:42:07 Előzmény tettingerr
(54/327)
Senki sem mondta, hogy a vámpírgyereket meg kell érteni. A filmbéli magányos kölök is csak azért áll mellé , mert érzelmileg kiszolgáltatott. Inkább megérti a tömeggyilkos szörnyet, minthogy újra egyedül legyen. Éppen errõl
a nem túl bonyolult helyzetrõl szól a film.
raptor. 2009 júl. 07. - 07:37:09 Előzmény kvmoly
(53/327)
Senki sem mondta, hogy a vámpírgyereket meg kell érteni. A filmbéli magányos kölök is csak azért áll mellé , mert érzelmileg kiszolgáltatott. Inkább megérti a tömeggyilkos szörnyet, minthogy újra egyedül legyen. Éppen errõl
a nem túl bonyolult helyzetrõl szól a film.
jamamura szadakó 2009 júl. 06. - 08:20:25
(52/327)
mikor megjelenik dvd-n (amit a kiadó a könyv-megjelenéshez igazít majd).
ghostgirl 2009 júl. 06. - 08:03:47
(51/327)
tényleg, ennek lesz egyáltalán magyar szinkronja vmikor?
jamamura szadakó 2009 júl. 06. - 01:15:21 Előzmény roceskori
(50/327)
ha jót akarsz a cornerfilmnek, illetve hasonló filmeket szeretnél látni hazai forgalmazásban, akkor moziban is nézd meg a filmet: sok artfilmmel ellentétben ez a mozi 3 vadonat új kópián megy (kettõ budapesten, egy vidéken), s valami elképesztõen jól néz ki vásznon.
kvmoly 2009 júl. 05. - 11:22:12
(49/327)
Ha tetszett a film, a könyv talán még jobban fog.
Bocs a népszerûsítésért, de látom, hogy a kommentelõk zöme kultúrember, képtelen vagyok magamban tartani, hogy õsszel megjelentetjük (Könyvmolyképzõ Kiadó) Lindqvist regényét.
Nekem (Katona Ildikó) személyes élményem, örülök, hogy "átnyújthatom".
Engedj(étek) be!
tettingerr 2009 júl. 04. - 10:38:25
(48/327)
Jótanács a budapesti vámpíroknak: Inkább a Véradó Szolgálat készletét csapoljátok meg!
Akkor megértõbb leszek...