Téma: Engedj be!

Judgement 2011 jan. 08. - 06:43:34 Előzmény sushi
(10/50)
Engedd meg hogy felhívjam a figyelmed arra hogy ez itt egy fórum. Vannak írott szabályai mint hogy kerüljük a trágár kifejezéseket, a rasszizmust és hasonlókat. Szerintem az iratlan szabályok ugyan ilyen fontosak. Többek között hogy megpróbálsz helyesen írni. És miután felhívták a figyelemdet arra hogy igen csak hiányosak a szövegszerkesztési ismereteid te ahelyett hogy megfogadnád a tanácsot feleselgesen felkapod a vizet.

De hogy a filmrõl is essen szó, én már egy korábbi kritikámban jeleztem hogy a hátamon felállt a szõr mikor azt olvastam az amerikaiak erre is rátették a mancsukat.
Viszont ez nem von le semmit az eredeti értékébõl, sõt ha csak pár embert arra ösztönöz hogy megtekintsék az eredeti svéd változatot is, amirõl talán nem is hallottak korábban már is nyertünk valamit a dologgal.
Az egésznek a valódi forrásáról a regényrõl nem is beszélve :)

Továbbá egyszerû barátom, az amerikaiak nem féltékenyek, usa nem egy önálló személy :)
Sõt a filmipara egy jól mûködõ gépezet, és amibõl pénzt lehet kicsikarni abból ki is fog.
Nem az elsõ eset és nem is az utolsó hogy valami sikeresbõl vagy épp (sikertelen de értékes dologból) õk is kivszeik a részüket és megfejik újra azt a szegény tehenet.

Ha neadjisten nem egy ilyen totál B-kategóriás cucc lenne, hanem a kedven színészeiddel és rendezõddel készült darab akkor is morcos lennél miatta?
Én lehet hogy teszek vele egy próbát, kíváncsi vagyok honnan közelítették meg a dolgot. Remélem nem szenvedek majd maradandó sérüléseket, volt már pár gyilkos találkozásom az amcsi filmiparral :)
sushi 2011 jan. 05. - 20:03:40 Előzmény Kregon
(9/50)
és elmagyaráznád nekem, hogy miért kell az amerikaiaknak mindent remake- ké (ejtsd: rimék szépen magyarul, többé kevésbé helytelenül) tenniük???Nem volt lepukkanva, hogy fel kellett volna újítani.Ezért szerintem teljesen felesleges volt az engedj be címû filmet újra megcsinálni, hiszen önmagában egy fantasztikus film volt.Ezt a remake-t (ejtsd: rimék szépen magyarul, többé kevésbé helytelenül)biztos nem kívánom megnézni,mert minek???Minek?Amikor már egyszer láttam az eredeti változatát és az úgy ahogy volt tökéletes.Nem érdekel,hogy az amerikak hogy csinálják meg, nem érdekel milyen ez a remake.
Persze az egy teljesen más remake,amikor egy batman féle filmet felújítanak,több év eltelt az embereknek tetszett, nyitottak voltak egy újabb batmanre.De ez, hogy nem telik bele egy két év és máris kiadják...mert nem bírják elviselni, hogy más nemzetiségû filmek is jók tudnak lenni.
Szerintem ebben a filmben az amerikaiak részérõl volt hátsószándék,ami nem más mint mi is fussunk be ezzel a filmmel és szedjük be a pénzt.Hiába mondod nekem hogy ez egy remake,szerintem akkor is egy utánzás.Az utánzás nem feltétlenül koppintás,hanem másolat,ergo ugyanaz.

ui: mellesleg "Ez az oldal nem az oktatásról szól, így nem is áll szándékomban ezt tenni."
De sikerült ezt tenned...és ha lehet máskor ne oktass ki arról hogy hogyan írjak és hogyan ne!!!
human374 2011 jan. 05. - 18:36:55 Előzmény Kregon
(8/50)
Valóban igazad van. Az 1989-s Batman megérett egy remakere és az az alacsony költségvetésû gagyi is aminek jó a története, de rosszul lett megfilmesítve. De a "Let the Right One in"-l mi a gond? 2008-s film megvalósítás effektek minden a helyén.
Kregon 2010 nov. 23. - 02:46:32
(7/50)
Ez az oldal nem az oktatásról szól, így nem is áll szándékomban ezt tenni. Viszont felhívnám sokak figyelmét, hogy ez egy remake (ejtsd: rimék szépen magyarul, többé kevésbé helytelenül) és a jelentése a következõ: egy korábban készített (általában sikeres) film, televíziós filmsorozat, illetve egyéb termék (videojáték, képregény, esetleg regény) felújított változata. Tehát nem koppintás, nem lopás, hanem vehetitek akár tisztelgésnem is.

Kedves Sushi!
Ha pirosan alá van húzva a begépelt szöveg, akkor valamit elgépeltél, például: Háááát, gáááááz, ÚÚÚristen és gáááz (értem, hogy hangsúlyozni szeretnéd a véleményed, de erre van más módszer is! (<- itt látod)
Mellesleg a vesszõ után minden esetben egy szóközt illik tenni. (Ez a pontra, kérdõjelre és a felkiáltójelre is érvényes)
sushi 2010 nov. 22. - 22:29:33
(6/50)
Hááááát ez nagyon gáááááz...el sem hiszem....az amerikaiaknak mindent koppintani kell???Szükségét érzik ?vagy mi van ezekkel???Féltékenység?irigység?
ÚÚÚrsiten, de gáááz...
Kregon 2010 nov. 16. - 18:35:23
(5/50)
Lehet tudni, hogy mikor jelenik meg itthon? Az eredeti nagyon tetszett, bár a szinkron sokat rontott az élményen.
Noncika 2010 nov. 06. - 14:32:33
(4/50)
Nah kiváncsi leszek, hogy csináltak egy jó, elgondolkodtató, igazi mondanivalóval rendelkezõ filmbõl egy amerikai tucat vámpírfilmet. De az már egy jó pont, hogy Chloe Moretz játsza a fõszerepet, õt bírom:)
Mr. D 2010 nov. 05. - 00:47:21 Előzmény Von Schwartz
(3/50)
Nem koppintás, hanem remake. Koppintás akkor lenne, ha más címen készítenék el a filmet, és úgy állítanák be, mintha teljes mértékben az õ ötletükbõl származna, de ez egyértelmûen a svéd eredetit dolgozza fel.
10/10
Von Schwartz 2010 okt. 25. - 21:27:44 10/10
(2/50)
Engedj be címû svéd film koppintása!
10/10
Luke Ryan 2010 okt. 21. - 20:23:55 10/10
(1/50)
Chloe Moretz a fõszerepben!