Téma: Fehér pokol

grace08 2012 okt. 19. - 21:35:04
(169/249)
:D. Komolyan kezdtem kételkedni abban, amit láttam.
grace08 2012 okt. 19. - 21:23:17
(168/249)
hogyhogy?:)
10/10
Thomasfrank8 2012 okt. 19. - 21:19:51 10/10
(167/249)
Csak úgy mondom - !!Spoiler!! - nem mindenki halt meg...
Jankaou 2012 okt. 18. - 00:12:15
(166/249)
Szerintem jó kis film ez. Van mondanivalója, tartalma, nem mondható sablonosnak sem, tökéletesen bemutatja, mennyire reménytelen kis senkik vagyunk, ha kiszakadunk a civilizációból... mindenképpen érdemes megnézni. A vége kissé suta lett, hiányzott az elégtétel érzése. Azt hittem fõhõsünk berág, és nekiáll egymaga revansot venni a társakért, de inkább elkenték, és a ma olya divatos, "a nézõ fantáziájára bízom mi a vége" típusú befejezése lett.
James Uram Benson Madame 2012 okt. 17. - 22:21:10 Előzmény sawyerx
(165/249)
Ez a zionosdi a könyvbõl derül ki? Mert elég érdekessé teszi az egészet.
offtopic
Marcipáncica_ 2012 okt. 14. - 15:15:24
(164/249)
SPOILER

A film lényege:

A remény hal meg utoljára..... és Liam Neeson!!

bocsi, tudom hogy morbid volt, de nem tudtam kihagyni... :DD
kovy007 2012 okt. 13. - 08:17:24
(163/249)
Ez pont olyan film, ami jó lehetne de nem az. Elõször is ez nem akció film inkább dráma. Tehát úgy kell készülni rá. --- SPOILER --- A második 1 órában már abszolút semmi nincs csak sírás, beszélgetés, emlékezés megint sírás --- SPOILER VÉGE --- Egyszer ki lehet bírni, de nehezen vártam, hogy vége legyen.
10/10
Findzs 2012 szept. 29. - 21:21:45 10/10
(162/249)
sok ember "nem nõtt még fel" ehhez a filmhez úgy látom
csaszizsuzsa 2012 szept. 22. - 20:37:11 Előzmény mikehodges
(161/249)
Szerintem is... illetve csillagos 10-es :)
8/10
_Freddy_ 2012 szept. 22. - 18:21:53 8/10
(160/249)
Nos, én tegnap néztem meg a filmet, és nekem tetszett, voltak benne érdekes dolgok de szerintem jó film. :)
Bevallom csak Liam Neeson miatt néztem meg, meg a film rövid tartalmát olvasva azt kellett mondanom, hogy én ezt tuti megnézem a sok negatív hozzászólás miatt is. És nem bántam meg. :)
Valóban bele tudja magát élni az ember ebbe a helyzetbe, izgalmas, jól felépített történet volt, igaz a vége kicsit kiszámítható volt, de az is csak részben. :)
Jók a karakterek, a színészi teljesítmény is remek. Liam Neeson hozza megint a formáját, õ volt a legjobb a színészek közül az õ játéka volt a legmeggyõzõbb. Szerintem tipikus egyszernézõs film. Hibákat csak annyit találtam benne, hogy mikor közelrõl mutatták mennyit kell ugrania a palinak hogy átérjen a túloldalra, az volt vagy 20 méter is vagy 30. Messzirõl meg 5 méternek mutatták, szerintem ez nevetséges volt. :D Meg nem hiszem hogy a film 100%-át egy valódi környezetben vették fel, mert a mûhavat én is észrevettem párszor...
Jókat már mondtam róla, csak még annyi, hogy ha az ember úgy áll hozzá valóban bele tudja élni magát a filmmbe és jól szórakozhat rajta, egy esti filmnek tökéletes. És még poénokat is tettek bele (igaz nem sokat) amiken mind röhögtem és az ritka, hogy egy filmnél minden poénnál nevetek. :D Csak ajánlani tudom a filmet. Ne rettentsen el titeket a sok negatív vélemény. :)

SPOILER!!!

A vége nagyon tetszett. "Ma élek, és meghalok." :)
Azért az utolsó harcot megnéztem volna, de hát szerintem érthetõ.
Nesson egymaga egy általam ún. csicskafarkassal se tudott elbánni egyedül, csak segítséggel...nemhogy az alfafarkassal. :D De hát ez ilyen film volt, épp ezért tetszett, a vége miatt. Jó hogy nem úgy csinálták hogy Neeson megöli egymaga az alfafarkast és hazajut, hanem ez, épp ezért dráma is egy kicsit, és azt szeretem egy filmben. :) Persze, csinálhatták volna másképpen is, de ez így volt jó. :)

SPOILER VÉGE!!!

10/8
10/10
mikehodges 2012 szept. 20. - 13:56:33 10/10 Előzmény BedeKrisz
(159/249)
Itt nem igen volt mûhó,,,a film 100%-a Brit Kolumbiában készült,eredeti helyszíneken.A film meg egyébként csillagos 5-ös.
1/10
öregnigger 2012 szept. 19. - 19:34:46 1/10
(158/249)
uh. nekem sem tetszett,kár volt az idõt rápazarolni.
9/10
sawyerx 2012 szept. 18. - 20:55:02 9/10
(157/249)
aki 1-esre szavazta, annál nagyon nincsenek rendben odabenn a dolgok, õk inkább nézzenek dragonbólt vagy valami pörgõs akciót, mert ez NEM VOLT UNALMAS, egy drámának ilyennek kell lennie, az alaphelyzet pedig viszonylag egyedi és ettõl olyan jó, hogy bele lehet élni magad a reménytelen helyzetükbe. A FARKASOK PEDIG NEM PRÉRIFARKASOK, a sok idióta nézzen már utána, mielõtt okoskodik! a viselkedésük nem tudom, milyen az alaszkai prériken, talán félnek a tûztõl, talán nem, de a fõszereplõ szerint, aki nagy szakértõjük azt mondja, védik az odút, szóval a film szerint meg van magyarázva. a CGI-vel pedig nekem semmi bajom nem volt, nem az a film célja, hogy felülmúlják az Avatar képi világát...

azon meg felröhögtem, hogy "Ilyen idõkben, amikor az embereket erõsíteni, bátorítani kellene, egészen hihetetlen, hogy azt kommunikálják neked: légy depressziós, ne küzdj, ne bízzál, meghal mindenki!" - te tényleg ilyen h*lye vagy? a filmesek állítsák le a drámák gyártását? egyébként is, a film könyvön alapszik, majd a te kedvedért akkor filmesítik meg, ha minden happy a világban xD

egy dologban viszont egyetértek: a végén a fagyos vízbõl kimászott a fagyos levegõre, és nem lett jégkrém - cö!
gondi78 2012 szept. 17. - 16:33:55
(156/249)
Úgy látszik, nektek ez a film magas volt, és nem értettétek:)
1/10
Istenasszony 2012 szept. 17. - 10:23:26 1/10 Előzmény BedeKrisz
(155/249)
Mintha én írtam volna - teljesen egyetértek.
2/10
BedeKrisz 2012 szept. 16. - 15:46:14 2/10
(154/249)
Egy mondatban összefoglalva ez a film a 2011-es év legfeleslegesebben leforgatott celluloidszemete és a leggyengébb film amihez Liam Neesonnek valaha is köze volt. Ócska, nevetséges, kiszámítható, komolytalan és a létezõ összes filmes bakitól hemzsegõ túlélõfilm. Ahogy halad a történet elõre egyre jobban belassul a cselekmény és egyre jobban várjuk azt a percet amikor a stáblista elkezd leperegni és végre véget ér ez a rémálom bár én ezt nem vártam meg de azt hiszem semmit nem vesztettem. A farkasok nagyjából annyira életszerûek és hitelesek mint akármelyik idióta Alkonyat epizód CGI farkasai egyszóval gagyik. Talán a film egyetlen pozitivuma a táj és a mûhó-vihar ami jól kivitelezett lett csak sajnos nem tart ki sokáig és emiatt már ez sem szegezi a tekintetünket a képernyõre. Összefoglalva minden idõk egyik legértelmetlenebb filmje abszolut idõrabló, csak olyan mazohistáknak ajánlott akik két órát kínszenvedéssel kívánnak tölteni.
DoctorMorreau 2012 szept. 15. - 02:58:15
(153/249)
Elõzõ hozzászólásban SPOILER
DoctorMorreau 2012 szept. 15. - 02:57:30
(152/249)
***SPOILER PÓTOLVA***

Óriási csalódás volt a film.

Maga az alaptörténet és a helyszín nagyon jó, de a rendezõnek, forgatókönyvírónak sikerül kihoznia belõle egy, a reménytelenséget, kilátástalanságot erõsítõ üzenetet.

Ilyen idõkben, amikor az embereket erõsíteni, bátorítani kellene, egészen hihetetlen, hogy azt kommunikálják neked:
"légy depressziós, ne küzdj, ne bízzál, meghal mindenki!"


Azon már a végén röhögtem, hogy egyenként meghal az összes, gyakorlatilag végignézettek velem egy hosszú kínlódássorozatot.

Az elvontságot persze díjazom én is, de önmagában ettõl még nem lesz jó egy film.
9/10
sawyerx 2012 szept. 11. - 20:28:26 9/10
(151/249)
az év egyik legjobb filmje, lekaki, ki mit mond!

===SPOILER lehet===

- az igaz, a munkások egy kicsit trógereknek lettek beállítva, de vannak ilyenek is, ez nem általánosítja õket. érdekesen reagált némelyik a helyzetre, de belekötni nem lehet, mindenki máshogy cselekszik.
- nem értek hozzá, de a farkasok szerintem vannak ilyen "tüzet is bevállalóan" vadak, fõleg, ha hullák tucatjai vonzzák õket, a termetükrõl meg annyit, hogy ha nincs lezuhant repülõ, naphosszat hamburgert esznek (ezt az extrákban meg is lehet tekinteni). az alfáról pedig kiderül, valójában a Zion bolygóról számûzött lázadóvezér, aki farkasnak álcázva bujkál a Földön és telepatikusan tudja irányítani társait.
- azért tûnik néha unalmasnak, mert az ilyen niggerbolha pörgõs gyerekeknek, mint néhányotok, nem az ilyen filmek valók, nem lehet állandóan farkasharc!
- Liamnek azért nem lesz semmi gondja, miután kijön a fagyos vízbõl, mert õ meg a Zion egyik fejvadásza, akin mint kiderül, nanoruha van, ami melegen tartja. de ezt társainak korábban nem említheti, mert elvennék tõle.
- a drámaisággal semmi gond nem volt, sõt, a zenéje a kedvencem lett!

9/10
5/10
kekszon 2012 szept. 08. - 00:20:26 5/10 Előzmény sanderb
(150/249)
Dettó, ötöst adtam én is. Olykor bántóan unalmas, bizonyos esetekben kényelmetlenül felnevettem a film valóságtól elrugaszkodottságán. Sok esetben tökéletesen elõre látható események és sajnos a színészi teljesítmény sem kárpótol. Ezért baromi kár volt negyed1-ig ébren maradnom :(
Borzasztó nagy csalódás...