7/10
zee944 2009 júl. 14. - 19:13:12 7/10
(8/68)
Mostanáig kerültem ezt a filmet, mert tartottam tõle, hogy unalmasnak találom majd. Hiba volt. Sokkal jobb, mint vártam.

Melanie Griffith nagyon idegesített az elején, amikor a szuperokos nõt akarta eljátszani. Nem kell egy pillantásnál többet vetni arra az õsbuta szempárra, hogy megértsük, mitõl olyan fájdalmas ez. A film második felére ez a vonal szerencsére a háttérbe szorult, és az érzelmi töltetû jelenetekben egészen jól teljesített. Azért mégsem nevezném jó választásnak. Michael Douglas alakítása rendben van, mint általában, de túl keveset követel tõle a szerep. Helyette az akkoriban még kevésbé ismert Liam Neeson az, aki a legjobb teljesítményt nyújtja. A karaktere is jobban meg van írva, kár, hogy nem szerepel kicsivel többet, igaz, ez az elsõvonalbeli sztár Douglas kárára ment volna.

A sztori jó, egyáltalán nem kiszámítható minden, akad néhány meglepetés. Ha egy kicsivel többet dolgoznak rajta, mondjuk ráugrasztanak egy A-listás forgatókönyvírót, hogy simítsa el az eldolgozatlan részeket, egy igazi remekmû is születhetett volna. Mert alapvetõen, ha kisebb-nagyobb hibákkal is, de minden benne van, ami egy nagyívû kémeposzhoz kell.

Így is jobb, mint a híre. 7/10

***SPOILER***
1. Amikor Liam Neeson azt hiszi, hogy a Gestapo küldte Griffitht belsõ kémként, akkor miért azon bukik le a nõ, hogy egy elõkelõ német asszony felismeri?
2. Ha lebukott, akkor Liam Neeson miért hagyja olyan óvatlanul magára, amíg õ a fegyverét keresi? Miért nem fojtja meg, de legalábbis teszi ártalmalanná az elsõ adandó alkalommal, akár már az opera elõcsarnokában?
3. Hogy lehet, hogy egy ilyen intelligens és magas rangú náci tiszt ennyire nyilvánvaló helyen rejtegeti a titkos iratokat?
4. Ha Griffith annyira eszes nõ, hogy lehet, hogy egy üvegajtó hajlata mögött bújik el?
5. Hogy lehet, hogy a náci tiszt meg sem jegyzi, mi esett ki tíz másodperccel korábban a padlóra a titkos táskarekeszbõl?

Néhány egyéb hiányosság, amin javíthattak volna:
1. Jobban ki kellett volna hangsúlyozni az abszurditását annak, hogy Douglas egy néma háborús veteránként kémkedik; kiemelni, hogy ésszerûtlennül nagy kockázatot vállal, és éppen emiatt nem gyanakodnak rá (annyira).
2. Hasonló téma, hogy szintén jelezni kellett volna, hogy Neeson azért nem hiszi ellenséges kémnek Griffitht, mert lehetetlennek tartja, hogy az amerikaiak egy hírszerzésben ennyire képzetlen valakit küldenének a nyakára.
3. Griffith elmenekülhetett volna Margaret papírjaival, de legalábbis meg lehetett volna próbálni.
4. Nem lett volna szabad narrációval a film közepén bemondtani, hogy Neeson már gyanakszik. Ez elõre ront a hatáson, miközben Neeson és Griffith kapcsolatának alakulásán izgulunk kéne.
5. Szintén a keretes szerkezet rontja el egy kicsit a film végét, nagyon feleslegesek az utolsó képsorok.
zara18 2009 jan. 27. - 19:23:04
(7/68)
ó nekem ez az egyik kedvenc filmem, izgalmas és hihetetlenül romantikus
moziimádó 2009 jan. 02. - 16:04:41
(6/68)
sziasztok!
Szerintem alapmû , aki szereti a kémfilmeket, a romatikát és Hollywood nagyjait, az nézze meg!
palm 2008 dec. 31. - 16:18:20
(5/68)
Szia! Bocs, hogy ezzel zavarlak de ez a feleségem kedvenc filmje és már nagyon régóta keresem de nem tudtam hozzájutni sehol.Tudnál segíteni? Csak ez miatt regisztráltam. (hudson@freemail.hu) Elõre is köszönöm a választ.
10/10
vivienn.at 2008 nov. 02. - 21:40:45 10/10
(4/68)
kérlek ha lehet mondd meg hogy tölthetem le. A kedvenc filmem, az exem nem adta oda( Nagyon szeretném.
Köszike)
Viv
andika84 2008 okt. 18. - 22:55:48
(3/68)
Szia!

Nekem is nagyon kellene ez a film. Nagyon szeretem, megvolt videokazin, de valaki otthon letörölte:(. Nekem is el tudnád vhogy juttatni.
Elõre is köszönöm.
Andi
haegemonia 2008 júl. 10. - 19:43:01
(2/68)
Szia,

Megvan még Neked ez film szinkronnal?

Engem is érdekelne!

Elõre is köszi

üdv'

Api
kekcsillag 2008 júl. 10. - 12:14:10
(1/68)
Sziasztok

Keressem szinkronosan ezt a filmet, nagyon fontos lenne.