Heathcliff 2009 aug. 23. - 20:29:08
(7/27)
Keserves látlelete a nyugati civilizációnak, életmódnak. Amikor néztem, buddhista szerzetesek harcmûvészeti bemutatóját elõzte meg. Letaglózóan fájdalmas volt a lelki tartások közti különbség.
Anditos 2009 aug. 23. - 19:02:36
(6/27)
Nagy és kedvenc színészek, nagy alakítások, de: a téma nem érdekelt engem sem, és nagyon zavart a káromkodás.

Kevin Spacey nyiltakozta a filmmel kapcsolatban, hogy gyakori volt az improvizálás, ami aztán benne is maradt a filmben. Az egyik ilyen az volt, amikor Al Pacino lecseszi õt, amiért megfosztotta a 6000 dollártól. A "te buzi", meg hasonlók nem voltak benne az eredeti szövegben, és Pacino sokkal több mindent mondott, mint ami elõre meg volt írva. Spacey-t meglepte vele és mert Pacino annyira hitelesen volt dühös rá, Spacey szó szerint megszeppent és a reakciója teljesen õszinte volt, ahogy ott megbántottan, szótlanul hallgatta Pacino kirohanását.
6/10
ktdini 2009 aug. 23. - 18:02:30 6/10
(5/27)
Nekem az a problémám ezzel a filmmel, hogy egy számomra teljesen érdektelen témáról szól, innentõl pedig hiába a nagyszerû színészi játék - én nem emelnék ki senkit a nagy nevek közül - nem tud meggyõzni a film értékérõl, még akkor sem, ha figyelembe veszem a rendezõi és operatõri ötletességet:
különbözõ szituációkba keveredõ párbajhõsöket variálva állítják egymás mellé, s a köztük fennálló aktuális hatalmi viszonyt a színészi magasságokkal, a fény-árnyék különbségekkel vagy éppen dinamikus kameramozgással ábrázolják.
Remélem, érthetõ lett.:)
Moldávia bánata 2008 júl. 11. - 23:17:15
(4/27)
Hát, igen. A 'kabbe'-film! :)) (Már ha a magyar szinkront nézzük.)

Nekem kifejezetten tetszik, de az tényleg érzõdik rajta, hogy színpadra írt mûrõl van szó.
getout77 2006 szept. 14. - 21:14:58 Előzmény mdavid
(3/27)
Sok jó filmet át sem hoznak Európába, csak azt nem tudom miért? Én Amerikából hozattam el, és még egy párat amirõl itt még említést sem tettek. Ezenkivül a port.hu adatbázisa elég hiányos, sok jó szinész profi filmje nem szerepel az illetõ filmjei között. A Warner Film-et (Mo.-n) hívd fel és rendeld meg. talán õk segítenek...
mdavid 2006 szept. 07. - 17:09:50 Előzmény getout77
(2/27)
Nekem is nagy kedvencem ez a film: végre ezt az amerikai filmet a történeten felül a színészi játék és a fantasztikus dialógus teszik izgalmassá.
Nagyon örülnék, ha a Glengarry Glen Ross megjelenne DVD-n!
getout77 2006 aug. 28. - 22:13:19
(1/27)
ez a film tele van ékkövekkel. Talán Jack Lemmon játszik a legjobban. Hát igen, õ aztán régi motoros volt. Sajnos már nem él. De a többi sem marad el mellette. A film témája ma is aktuális, az élet minden területén, de még mennyire!