Téma: Godzilla

9/10
Semprini 2010 márc. 18. - 13:13:48 9/10 Előzmény Vrahno
(80/180)
"Godzilla karaktere pedig egy ikonná vált"
Ez nem Emmerich filmjét minõsíti, hanem azok igénytelenségét, akik ikonná tették - mármint a japán eredetit ami szerintem minden idõk egyik legrosszabb filmje. Hogy akciófilmmé "silányították" a hollywoodi verziót - hát ebben legalább akció van, nemcsak gagyibbnál gagyibb bénázások, na tényleg hagyjuk, nem is értem, hogy tetszhet valakinek az az ótvar, amikor itt van helyette ez.

"sehol egy árva Godzilla."
ezt pontosan hogy érted? A nagy Godzilla mellett ott voltak még a tojásokból kikelt utódok, ez neked nem elég?

"gyengus színészi játék, kiszámítható cselekmény, abszurd események, kigondolatlan forgatókönyv,"
Ez ma már a legtöbb hollywoodi filmre jellemzõ - sajnos. A forgatókönyvek megdöbbentõ hanyatlása figyelhetõ meg az elmúlt években - de ez megintcsak nem Emmerich filmjének a hibája.
3/10
Vrahno 2010 márc. 16. - 22:19:48 3/10
(79/180)
"Hát annál gagyibbat és cikibbet, amit a japcsik csináltak a Gojrával, aligha lehetne az USÁ-ban összehozni"
Ezt letagadni ostobaság lenne, de mégis, szerintem a közönség akkoriban azt várta, hogy ha már egy nagyobb, pénzesebb amerikai filmvállalat rátette a kezét a karakterre, akkor kihoznak belõle többet, mint ezt a középszerû kliséhalmot. Eleinte ezt is tervezték, csak munka közben váltottak rendezõt/írót/mindent.

Godzilla karaktere pedig egy ikonná vált, és sokan rosszallták, hogy lealacsonyították egy ostoba, a katonaság elõl menekülõ anyahüllõre. Néhány fõ jellegzetessége, hogy: nagyobb rombolást okoz az embereknél, nem fél semmitõl, elpusztíthatatlan lõfegyverek által, atomsugár-lehelete van. Ezek egyikét sem foglalta magában az amcsi újratervezés, így érthetõ a csalódottság. Ezért is van, hogy egyesek szerint a film inkább egy Pánik New Yorkban remake vagy valamiféle generikus óriásszörnyes film, semmint egy legitim Godzilla film.
Természetesen ezt az itteni közönség aligha figyelte, szóval nem lep meg, ha nekünk, "japánidegen" népeknek könnyebben emészthetõ volt a film. Eleinte én is kedveltem, még mielõtt megtudtam volna, hogy mi fán terem a Godzilla.
Ám akkor is ez a fõ panasz: a cím ellenére, a szörny neve ellenére sehol egy árva Godzilla.
A mellékes panaszok meg a gyengus színészi játék, kiszámítható cselekmény, abszurd események, kigondolatlan forgatókönyv, stb...
Ezért nem tudom "jó" filmként elkönyvelni, annak dacára, hogy régebben tetszett.

Megjegyzem, szerintem is túlzásokba estek sokan a film és a szörny gyûlölésével, de érthetõ a harag. A rajzfilmet meg csak azért hoztam fel, hogy szemléltessem, annak is jobban örültek, mint egy folytatásnak (s nem is fikázom, nekem is tetszett, annak idején).
9/10
Semprini 2010 márc. 16. - 17:25:38 9/10 Előzmény Vrahno
(78/180)
Hát annál gagyibbat és cikibbet, amit a japcsik csináltak a Gojrával, aligha lehetne az USÁ-ban összehozni, még szándékosan se sikerülne, akkor se ha Uwe Boll rendezné 25 dollárból.
Rajzfilm a Star Wars-ból is készült, úgyhogy ez abszolút semmit nem jelent, a kritikusok meg gyakrolatilag Emmerich összes filmjét lehúzták, ami már-már zsigeri ellenszenvrõl tanúskodik.
9/10
emyle 2010 márc. 16. - 16:15:03 9/10
(77/180)
Én szeretem ezt a filmet. Nálam örök kedvenc. Az sem érdekel, hogy nem tarolt, nem lett olyan nagy "világszám" és? az akkori idõhöz képest szerintem elég nagyot alkottak.
Miért kell a másikat leblamálni? csak azért mert neki tetszett és nekem meg nem? na és? lehet hogy másik film esetében meg fordított lenne a helyzet.
Minden embernek más az izlése, más tetszik.
3/10
Vrahno 2010 márc. 16. - 16:06:01 3/10 Előzmény Semprini
(76/180)
"ez egy igencsak jól sikerült remake"

Ezt azért nem állítanám. Annak a tudatában legalábbis, hogy nemcsak a kritikusok, az átlagnézõk közt se tarolt, persze világviszonylatban nézve.

Nem véletlenül maradt el a folytatás, nem véletlenül lett belõle rajzfilm, nem véletlenül tiltotta meg azóta Japán, hogy az USA filmes népe akár csak fél kézzel is hozzá merjen nyúlni a gumijelmez-szörnyükhöz.
7/10
NANU..! NANU..! 2010 márc. 16. - 00:12:38 7/10
(75/180)
Nem rossz, csak a méretarányok, igen túlzásba vannak vivve, Jean Reno minek bele ? Nem az Õrá írt szerep. Ez neki nem áll jól.
Egyszer ki lehet bírni, de nálam csak 7.
vanessaigornh 2010 márc. 15. - 23:23:47
(74/180)
Tudjátok, hogy mit nem értek? Mindenki azzal jön, hogy ünnepnap van. Én igazából még senkit se láttam, hogy ünnepelt volna ilyenkor valamit is. A kereskedelmi tv-ket sokan vádolják, hogy milyen mûsorokat tesz estére (Godzilla). Én személy szerint nem szeretnék csak forradalmis filmeket nézni. Van elég nyomor anélkül is. Persze a választás lehetõségét megadhatják. Furcsa is lenne, ha mindenütt ugyanazok a filmek mennének. Mert nem hiszem, hogy ezzel a témával kapcsolatban olyan sok film készült volna.
5/10
Kulcskészítõ 2010 márc. 15. - 23:23:35 5/10
(73/180)
Van benne itt-ott túlkapás, meg némi szentimentalizmus, de látszik azért, hogy Emmerich fater anno lényegesebben jobb filmeket tudott készíteni, mint a mostani 2012 például. Mozijegy ára még nem fájt annyira kidobott pénzként, a Godzillát meg kétszer is megnéztem moziban, szóval nem mindegy.
Egyébként a végén sajnáltam. Tulajdonképpen csak az ösztöneinek engedelmeskedve akart (volna) élni, és ami lett belõle, az az emberek miatt lett.
vanessaigornh 2010 márc. 15. - 23:17:14
(72/180)
Én sajnáltam a végén Godzillát. Az emberek hibájából lett ilyen nagy. Ez a film is példázza, hogy az ember bármit megtehet. Ha nem tetszik neki valami, akkor elpusztítjuk. Tiszta sor.
offtopic
ghostraider 2010 márc. 15. - 22:32:39
(71/180)
Te nézel komolyabb filmeket is vagy leragadsz az Avatar szintjén? Mert ha igen akk az ilyenek nem kellenek. Kössz Csá :)
ghostraider 2010 márc. 15. - 22:30:03
(70/180)
Az hogy ostobaság-e vagy nem az szerintem teljesen mind1 mivel a dokumentum filmeken kívül akármit is vesz az ember egy szemszögbõl ostobaság. Ez egy gyerekfilm. Annak a korosztálynak a filmje akik a 90-es évek vége felé élték a "kissrác" korukat. Ilyen a Jurassic Park is például, a Vissza a jövõbe, és talán az Indiana Jones is. Azért a 90-es évek vége mert ezek a filmek akkoriban élték itthoni TV-s korszakukat. Éppen ezért engem irritál, hogyha az ilyen filmeket húzzák. Szerintem ezek pont azért nagyszerû filmek mert az olyanok mint kb én most is itt ülnek elötte és azért nézik mert olyan jó az érzés meg visszaemlékezni arra milyen áhítattal néztem akkoriban a bazinagy szörnyet. Mostmeg hiába nézem végig újra és veszem észre a hibákat nem zavar annyira mint egy most kiadott hasonló filmnél mint például az Avatar.
7/10-et simán megér.
duckshoot 2010 márc. 15. - 22:14:55
(69/180)
Nagy tapsot a nyertesnek! :)
ginamacikicsim 2010 márc. 15. - 21:58:39
(68/180)
Már nem azért, de most itt komolyan azon vitatkoztok hogy a kereskedelmi TV mit mikor ad le??? Nekik a fennmaradás a cél és a sok pénz :) szóval egyértelmû hogy nem politikát és régi történelmi filmeket fognak adni legalábbis szerintem. És nem tudom miért nyavalyognak itt az emberek, ha valaki nem akarja nézni nem nézi és az M1-en amúgy is adják az ünnepi mûsort meg a Kossut díj átadását is. És a tévékettõ adta ma a Rokonokat is :)
10/10
leogyuri 2010 márc. 15. - 21:13:17 10/10
(67/180)
Sztem egy jó film akkori technikával nagyon jól megcsinálták.. a sztori is jó eredeti.. igaz nem ünnepi film de egy jó kikapcsolódásnak jó...:)
offtopic
hErO 2010 márc. 15. - 19:55:08
(66/180)
Hátte télleg kivagy. xD
Kora Délutáni Kornél 2010 márc. 15. - 19:53:11
(65/180)
Egy kereskedelmi tévén igenis kiváló választás március 15-ére a Godzilla. Az állami adókon ott vannak a hatvanas években forgatott, rongyosra játszott nagy nemzeti giccsek. Aki még nem látta legalább hatszor, nézze meg azokat.

KDK
goger83 2010 márc. 15. - 19:52:33
(64/180)
kíváncsiságból kérdezem, h szerinted melyik msotanában készült magyar film közvetít kultúrát? mondjuk az Argó vagy a Kútfejek? vagy melyik ezekhez hasonlóan igényes magyar filmre gondoltál?
Zsákos ember 2010 márc. 15. - 19:42:03
(63/180)
Az Avatar is az !
Zsákos ember 2010 márc. 15. - 19:41:00
(62/180)
1000 éves filmek ünnepnapra 2. ! :(
Vajon Húsvét hétfõre mit fognak betenni ?
Tipp:Fuvolaszólók avagy tanulóhangszertõl a mesterhangszerig a regensburgi fiúkórus és Georg Ratzinger elõadásában ! XD XD XD XD 8-D
1/10
zsolti1999 2010 márc. 15. - 18:22:39 1/10
(61/180)
A film egy ostobaság.