Téma: Godzilla

10/10
DarkGirl 2010 márc. 14. - 22:03:45 10/10
(40/180)
Nagyon szeretem ezt a filmet,már várom mert már rég láttam. :) 10/10
Kivagyok? 2010 márc. 14. - 22:02:24
(39/180)
Szerintem ezt a filmet túlságosan lehúzta a kritika,annyira azért nem rossz.
Nem kell véresen komolyan venni,Reno kimondottan lubickol a szerepében.
10/10
kovi43 2010 jan. 09. - 09:04:15 10/10
(38/180)
Nekem is tetszett a film.
Arra, amire kitalálták, hogy szórakoztasson tökéltetesen alkalmas.
A rajzok is tetszettek.
3/10
Vrahno 2010 jan. 09. - 01:08:37 3/10
(37/180)
Hmm, nem is tudom, ehhez a filmez hogy álljak hozzá. Tetszett amikor elõször láttam, ezt bevallom, de akkor még fiatalabb és tudatlanabb voltam.
Mint film, tényleg telis-tele van rémes-giccses klisékkel, és érteni lehet, miért gyûlölik annyian, akik szigorú, kritikus szemmel nézik. Ugyanakkor agykikapcsolós szórakozásnak elmegy, szerintem.

A legtöbb utálatot egyértelmûen azért kapja, mert ez a film, akármit is mond a címe vagy a szereplõk, nem egy 'Godzilla' film. És ezt nem fanatizmusból vagy hasonlóból mondom, mert a szörnyet azóta hivatalosan is átnevezték (immár csak Zilla a neve). Szóval ha nem "rendes" filmként, hanem Godzilla moziként tekintünk rá, akkor valóban egy kudarc.
Sima szörny-filmnek meg, mint már írtam, elfogadható úgy-ahogy. Abból is inkább középkategóriásnak mondanám.

Hjaj, de a legtöbb szidást a CG szörnyeteg kapja. Én nem értem, miért, szerintem elfogadható egy lény. Nem méltó a Godzilla névre ugyan, de nekem tetszett. A legszimpatikusabb szereplõnek találtam, és attól, hogy a film rossz, még õt nem kéne utálni. Még jó, hogy a rajzfilm-folytatás rengeteget javított rajta. Persze ennek ellenére a japánok legalább két igazi Godzilla filmben kigúnyolták, egyáltalán nem burkoltan.


NAGYON kíváncsi vagyok, milyen lett volna és milyen fogadtatásban részesült volna a film, ha az eredeti tervek alapján dolgoznak -- azaz a '84-tõl '94-ig tartó Godzilla filmsorozat folytatásaként készítik, egy felújított (de nem totál áttervezett) Godzillával, amelyet maga Stan Winston tervezett, meg azzal a másik óriásszörnnyel, amirõl itt-ott olvastam. A G-fanok közt tarolt volna, annyiban biztos vagyok.


Nem értékelem a filmet. Szerintem nem érdemli meg azt a mérhetetlen gyûlöletet, amit kap, de tényleg nem egy nagy szám, és a filmtörténelem is elítélte. Nem tudok rendesen hozzáállni.
8/10
GörögNecsi 2009 dec. 08. - 21:55:29 8/10
(36/180)
Fiatalkoromban hatalmas élményt nyújtott ezen film! :)
Hatalmasra sikeredett sárkánygyíkocskánk jó kis kalamajkát okozott a nagyvárosban :D
Kedvenc részem amikor kijön a vízbõl és a be a városba :)
A kisgodzillák egy kissé gyerekesre sikeredtek de azért félelmetesek a maguk módján.
Amit hiányoltam hogy Godzilla nem fújt tûzet méghozzá zöldet ami igen nagy pusztítást végzett volna de talán túlbonyolította volna a megoldását... :D
Összességében jó szorakozást nyújt a film :)
8/10
8/10
Atis88 2009 nov. 14. - 19:20:20 8/10
(35/180)
Imdb-n 4.8 pontit kapott. Azért ennyire nem gyenge film ez. Nálam 10/8.
10/10
kutatu98@velvet.hu 2009 okt. 31. - 20:37:38 10/10
(34/180)
Hosszú komment lesz, elnézésetek kérem :)
A japánok eddig összesen 15 Godzilla filmet csináltak, és mikor az amerikai Remake változatot látták, terjengtek a hírek, hogy mennyire gyalázatos lett, hogy mennyire elfuserált lett Godzilla kinézete és a fiókás jelenetek, meg hogy teljesen lehangoló volt, és Godzilla nem hõsként viselkedett. Nos, ebben tévedtek. Godzilla kinézete igenis nagyon jó volt, sokkal jobb, mint a japánok betömött orrú muszklis gyíkfeje, így legalább láthattuk, az amerikaiak ezt hogyan képzelhették el. A fiókás jelenetek igaz, tényleg nem lettek olyan isteniek, de szerintem azok sem voltak rosszak. Nos, az is kétséges, hogy lehangoló, hiszen durván 2 és fél órás a film, és mégis kapunk annyi akciót, ami egy Godzilla filmbe belefér. Valamint Godzillának miért kéne hõsnek lennie? Elvégre õ mégis csak az ÚJ Godzilla, tehát ezt a Remake szót teljesen nem kell komolynak venni, ellenben a rajzfilmmel, amiben mindenféle csúszómászót meg egeret meg fingom tudja miket vert el (egyébként az a rajzfilm a film folytatása).
Nos az én véleményem most követezik XD.
Godzilla. Ez a szó akkor is eszembe jut, ha alszok, hiszen kiskoromban ez volt nekem a csúcs, ha tehettem, mindig elõvettem a videókazettát és néztem estig, addig amíg tudtam. Azt hiszem, úgy egy éve kaptam meg DVD változatban, de ez mellékes. A lényeg, hogy Matthew Broderick és Jean Reno is személyes kedvencem, így már ezért megnéztem a filmet újra. Az õrmester egy farok volt, nem bírtam ki azt, hogy folyton okoskodik, hogy "FORDULJON ÉS ADJON NEKI MÉG EGYET", mikor szegény Godzit lelõtték. Basszameg- nem fogja fel, hogy Godzinak fáj, ha 6 cseszett nagy rakéta megy az oldalába, ezt még Superman sem bírná ki, nem! Lõjjél bele még hatot, hadd szenvedje ki magát. Audrey egy ribanc volt, egyszerûen nem bírtam ki. Most összejött volna a Nick haverral, és erre azt teszi, hogy egy titkosított szalagot bead a médiának, pedig Nick megbízik benne.Ez azért elég szar dolog, ha a kedveseddel rég nem jöttél össze, és össze akarsz. Volt azért benne pár dolog, ami azért fura volt XD
Na pl. a liftes jelenet. Mikor Nick bemegy a liftben a lábával kilöki a fejét a kis Godzinak, pedig az az elõbb a 20 évig kiképzett és jó nagy fegyverekkel felfegyverzett katonát csak úgy habzsolta.
A DVD egyébként meg elég gáz lett. Nos, miért? A DVD-n egy körömpiszoknyi extra nincsen, pedig pl. a Terminároton, ami 89-esfilm egy rakat extra van, ez meg 98-as, miért nem tudtak egy minimális extrát rárakni, mondjuk a filmzenét vagy akárcsak fotókat. A hangok jók, az angol, magyar és cseh hangsáv 5. 1-es keverést kapott, ezt meg is köszöntem, na de amit már végképp nem hittem el: a lengyel szinkron. Jó, hihetitek azt, hogy csak úgy mondom, de a lengyel hang olyan, hogy az angol szöveget kimondja a szereplõ és ezután mondja ki a lengyel szinkronhang a mondatot. Ez annyira idegesítõ és az is, hogy a lengyel hangsávban még a nõi szereplõk is férfi hangot kaptak (!!). Na de megbocsátottam :) Jó film, tényleg megéri megnézni,én adok neki egy 7/10-est.
6/10
tombenko 2009 szept. 04. - 23:14:31 6/10
(33/180)
Popcorn-film. Arra jó, hogy amíg eszed a popcornt, addig lekösd a figyelmedet. Egyébként aranyos jószág volt. Mikor vetítik legközelebb?
xzibit2009 2009 júl. 19. - 15:37:43 Előzmény Future08
(32/180)
jó az a rajzfilm is!

S nem is értem minek bûntették meg az RTL-t emiatt??
kismagyar 2009 júl. 19. - 14:35:37 Előzmény Future08
(31/180)
Heló miaza folytatás és hol tudnám megnézni? Amúgy énis sajnálom, hogy nem csináltak 2részt(filmet)! Régen nagyon szerettem..
10/10
Dexxxter 2009 júl. 10. - 17:23:41 10/10
(30/180)
hát igen a kicsik vérszomjasak voltak eléggé, de csak azért mert halszagúak voltak, ezért ették õket oly nagy elõszeretettel
Gio27 2008 okt. 24. - 12:00:57
(29/180)
Nem érdemes, és nem is szabad összehasonlítani a Jurassic Parkkal, mert annak csak szegény Godzilla inná meg a levét... Egyébként egész jó kis film szerintem, sok vicces beszólással, király színészekkel, szóval ha valaki még nem látta, mindenképp nézze meg. Ha másért nem is, azért mindenképp, hogy felhívja a figyelmünket az emberek (és országok) természetkárosító tevékenységeire, amelyek különbözõ formában sajnos mai napig jelen vannak Földünkön!
Future08 2008 okt. 05. - 20:40:00
(28/180)
Nekem tetszik ez a film!Az a furcsa hogy a kifejlett Godzilla a termetéhez képest szinte alig öl meg embert bezzeg az újszülöttek kikelésük után azonnal cafatokra tépik a zsoldosokat.Kár hogy folytatás helyett kaptunk egy furcsa rajzfilmet:(
buddha98 2008 aug. 25. - 11:26:50
(27/180)
A film csak azért ér valamit, mert Jean Reno játszik benne.
afcajax 2008 júl. 27. - 10:20:11
(26/180)
Sztem ez a film arra jo példa h a látványtol nem lesz egy film automatikusan jo, izgalmas vagy félelmetes. De Reno jo benne.
7/10
WARD 2008 júl. 22. - 21:44:29 7/10 Előzmény kevinspéci
(25/180)
Jean Reno az egyetlen pozitívum ebben a filmben!
kevinspéci 2008 júl. 19. - 12:51:14
(24/180)
"Ha Jean Reno valamiben játszik, az csak jó lehet!"

Ez a szabályt erõsítõ kivétel. Jankó itt is jó, de maga a film... Pfff.. Utálom. :)
Miki1900 2008 júl. 18. - 20:24:26
(23/180)
Szerintem a Jurassic Park nem kalap, hanem film.
És az egyik legjobb!
Miki1900 2008 júl. 18. - 20:23:29
(22/180)
Most eszembe jutott a barátom, akivel mentünk a moziba ezt a filmet megnézni.
azt mondja a film vége felé:
- ha mégegyszer felkel (a godzilla), odamegyek és letépem a vásznat!!!

és igaza van. nagyon hamburger ez a film.
Angyal88 2008 júl. 18. - 18:10:24 Előzmény kevinspéci
(21/180)
A Godzilla maga nemében, abban az évben tökéletes film volt, sokkal jobb , mint a mostaniak! Volt értelme, nem úgy, mint a mai szörnyes filmeknek, Jurassic Park 1-2 töknormális volt, a többi már olyan semmilyen! A Godzilla 1-2 szuper, a 3ik szintén a modern világ mocska! Sztem aranyos, normális, és amikor elõször láttam, szupernek tartottam, ma meg jó visszatekintõ! Akinek enm tetszik, nem élvezte át, sztem! :) És ha Jean Reno valamiben játszik,az csak jó lehet!:)