Téma: Hibrid

aniiron 2012 jan. 02. - 09:23:35 Előzmény Babito
(170/210)
Ha nem láttál még betegebb filmet, akkor nézd meg az Emberi százlábút.:)))
aniiron 2012 jan. 02. - 09:21:27 Előzmény Dikolau
(169/210)
Hát szerintem abból elég egyértelmû, amit a végén mond neki a fõnöke, illetve hogy mindenféle nyilatkozatot aláíratnak vele...
Dikolau 2011 dec. 23. - 01:43:44
(168/210)
Hello mindenki! Most lett vége az HBO-n... megmondom õszintén csak ment a háttérben, aztán elkezdtem nézni és borzongani egészen a film végéig. Nem az a tipikus horror, de végig fenntartja az izgalmat.
Van egy kérdésem, ami a filmbõl nem egyértelmû, ti viszont írjátok:
HONNAN TUDJÁTOK HOGY A HÕSNÕ A HÍMHIBRIDTÕL LETT TERHES, MIKOR A PASIJÁVAL IS SZEXELT KORÁBBAN? SÕT, A PASIJA EGYÉRTELMÛEN ELÉLVEZETT, A HIBRID NEM!
3/10
DirtyBlond 2011 nov. 06. - 17:20:41 3/10
(167/210)
Érdekes film volt. Igazából nem nagyon kedvelem az ilyen témájú filmeket, de nem bántam meg, hogy ezt megnéztem.
SPOILER
Szerintem a lény nem lett volna erõszakos a végén, ha nem bánnak vele olyan szemét módon. Oké, hogy fura meg minden, de egy élõlény sem bírja, ha bezárják és lekötözik. A faszi kinyírta volna, a csaj meg nem törõdött vele úgy igazából. Mindketten csak a karrierjük és a nagy felfedezést akarták az egésztõl, de szegény kis lénnyel nem törõdtek igazán.
De basszus a gyomrom kifordult a szexjeleneteknél. A csávó, hogy gerjedhetett rá?? FÚJJJJ!! A végén meg a nemi erõszak... hát csodás. Ezek után már nem volt kérdéses, hogy a csaj a végén terhes lesz. Mégegyszer: FÚÚÚÚJJJ!!!! B+
SPOILER VÉGE
Szerintem egyszer nézhetõ. 10/3
7/10
Babito 2011 nov. 05. - 13:56:26 7/10
(166/210)
Én már egész sokmindent láttam, de ennél betegebb, morbidabb és félelmetesebb filmet még nem. És ezt most mindenki annak veszi aminek akarja, akár dicséretnek akár fikázásnak. Egyrészrõl tényleg végigizgaultam az egészet és szinte rettegtem(bár ez visszavezethetõ a kóros ufó és torz szörnyfélelmemtõl),viszont néhány résztõl elégé kitaccsoltam és csak röhögni tudtam az egészen, hogy ki volt az az elmebeteg állat aki ezt kitalálta. Mégis azért néhány szálban voltak jól sejtetõ összefüggések:
***SPOLIER***
Például amikor a két kis izé nemetváltott, azután már sejtettem, hogy Dren nem halt meg csak nemetvált, mint amikor azt hitték, hogy az az embriószerû izé meghalt, közben meg csak valami burok volt.Egész jó film volt, de azok a szexjelenetek azért nekem eléggé odab***tak.
***SPOLIER VÉGE***
De a Dren-t játszó színésznõnek minden elismerésem, a színészi játék mindenki részérõl jó volt, így kerekedett egy 10/6-7-es film. Egyszer nézhetõ, de az az egy megrázó.
6/10
Voldemort 2011 nov. 03. - 13:20:45 6/10
(165/210)
Nálam 10/6. Egyszer nézhetõ, de jó volt.
Citromfû 2011 okt. 20. - 20:20:53
(164/210)
Hmm...mi is kellett ebbe az alkotásba? Zene, amit eltaláltak...szereplõk, akik jól alakítottak...történet...nos,igen, amit sokan kifogásolnak. Szerintem kell témázni errõl, és el kell játszani a gondolattal, hogy mi is lenne, ha... A szexuális jelenetet nem lehetett, és nem is kellett ennél jobban palástolni, ez így volt rendjén, ezt egy ilyen helyzetben így élték volna meg. A drámai helyzetekre való reakció a szereplõk részérõl pedig egy adott cselekmény hatására következett be, és ez még a személyiségükbõl is fakadt...Szóval, minden, ami ebben a filmben van, az emberi és személyes cselekvések egymásra való hatása...valamint merés, akarás, félelem, és a meg nem szerzett tapasztalat és tudás birtoklási vágya...ettõl függetlenül, amit itt agyaltam, a film nekem nem tetszett.
nyunyedli 2011 okt. 19. - 12:06:09 Előzmény zetorka
(163/210)
:D Köszi! Így már értem.
Viszont tök hülyének néztek a kollégáim, mikor felröhögtem a válaszodon... ;)
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 18. - 18:06:40
(162/210)
Szellemes párbeszéd :)
9/10
zetorka 2011 okt. 18. - 17:09:32 9/10 Előzmény nyunyedli
(161/210)
SPOILER
igen, ezt a férj is megállapítja amikor rájön.
A saját DNS-ét használta fel, ezért mondja Elsa Drennek, hogy "benned vagyok" és azért mondja ugyanezt Dren amikor megdugja õt.
nyunyedli 2011 okt. 17. - 09:19:24 Előzmény zetorka
(160/210)
Tegnap láttam a filmet, véleményt inkább nem írnék :). Nem olvastam végig az összes hozzászólást, úgyhogy lehet, hogy már más is kérdezte korábban, vagy csak én értettem félre valamit: szóval lehet, hogy hülye vagyok, de a nõi fõszereplõ nem valami olyasmit mondott Dren-nek a pajtában, hogy "ott vagyok benned"? Mert bennem valamiért az élt végig, hogy az õ (Elsa) DNS-eit keverték össze a többivel az elején, szóval hogy tényleg õ volt az "anyja" a lénynek. Rosszul értettem? (Mert akkor végülis a saját "gyerekétõl" lett terhes... Nagyon benéztem? :) )
9/10
zetorka 2011 okt. 14. - 21:22:28 9/10 Előzmény zetorka
(159/210)
na jó nagy hülyeségeket beszéltem össze: a béka
9/10
zetorka 2011 okt. 14. - 16:09:36 9/10 Előzmény Rahar
(158/210)
SPOILER
engem meg az zavart egy picit, hogy amikor Dren kicsi volt akkor a szemei úgy helyezkedtek el, mint a madaraknak vagy hüllõknek, aztán meg középre rendezõdtek mint a fõemlõsöknél, és nyilvánvalóan ilyen nincs a természetben, nem lehetséges se rendes élõlénynél se hibridnél (a bõrbõl kijövõ szárnyakról nem is beszélve, amik tényleg nem alkalmasak alakjuknál fogva repülésre), de hát muszáj volt emberszerûvé tenni, hogy a felnõtt lényt eljátszhassa egy színész és létrejöhessenek a közeli jelenetek, meg az érzelmek mutatása az arcon stb. Ezek ilyen muszáj-kompromisszumok a sci-fiknél, nem véletlen, hogy az írott sci-fiben sokkal sûrûbbek a nem emberszerû idegenlények
9/10
zetorka 2011 okt. 14. - 16:02:58 9/10
(157/210)
a témája kivesézett, más fajta lényekkel már ezerszer megjelenített, tulajdonképpen egy Frankestein történet, de azért nekem tetszett

SPOILER
pont a legtöbb hozzászóló által kifogásolt szex-jelenet teszi szerintem egyedivé, mert ezzel egy csomó újabb filozófiai kérdést vett fel. Ráadásul én is ledöbbentem meg minden, amikor megláttam, de tulajdonképpen nagyon szép jelenet volt, szépen volt felvéve, és lehetett benne látni az újszerûség izgalmát. Dren tulajdonképpen elcsábította Clive-ot. Azon gondolkodtam közben, hogy Clive nem normális, mert ha Dren terhes lesz, akkor fixen lebuknak Elsa elõtt.
Elsa szerintem nagyszerûen játszotta a szerepét, anyai ösztöneit élte ki a lényen, aztán mikor az megölte a macskát, és leesett neki, hogy Dren minden emberi tulajdonsága ellenére mégsem kislány, akkor megpróbálta visszacsinálni a dolgot, csakhogy ilyet nem tehet az ember semmilyen lénnyel: egyszer felengedem a kutyát az ágyra, egyszer leszidom érte? Sajnáltam Drent végig, és ez tulajdonképpen a végén sem változott meg. Mitõl lennének morális gátjai a gyilkolással kapcsolatban amikor csak félig-meddig ember? Számára, mint minden vadállat számára, az élelemszerzés és a szaporodás a legfontosabb.
Az egyetlen ami nem tetszett, hogy a vége teljesen kiszámítható volt, az is, hogy megtartja a valamit, elvégre miért tanulna a saját hibájából? Az emberiségnek, meg a tudománynak ez amúgy sem szokása. Arról nem is beszélve, hogy nincs vesztenivalója.
Csak annyira logikusan következett a vége a történetnek, hogy ha beletesznek egy csavart, ezáltal nem kiszámíthatóvá téve, akkor meg az nem tetszett volna.
Ford Mustang 2011 okt. 07. - 19:26:58
(156/210)
Talán megnézem (rászánom magam) ha adják. :)
8/10
NADALFAN 2011 okt. 07. - 18:04:19 8/10 Előzmény Ford Mustang
(155/210)
nekem kimondottan + csalódás volt ,mert itt nagyon lepontozták. igaz a 2 fõszereplõt kedvencemnek mondhatom ,de ettõl függetlenül jó film.ez egy pszicho- horror inkább ,és ebben a kategóriában élvezhetõ. ráadásul a témája is elgondolkoztató..
Io 2011 okt. 01. - 19:21:26
(154/210)
Ritkán nézek ilyen filmeket. Nem rajongok érte. És nincs rá szükségem ahhoz, hogy lássam a problémát, amit felvet.


A filmrõl. Elsõre ellenszenvet vált ki belõlem. Igazából még mindig, de most már el tudok gondolkodni rajta. Tudatosan terel a témája irányába. A készítõk egész ügyesek voltak, bár néha tényleg gondot okoz eldönteni, vajon melyik kategóriába is tartozik a film. Az itt oly sokat emlegetett szex jelenetek igen is kellenek bele. Így kerekebb lesz a történet. A színészi játékkal meg voltam elégedve. Magán a filmen lehetett volna még javítani. Végeredményben egész jó, a céljául kitûzött hatást szerintem eléri.


"Az ember ezt, ha egykor ellesi,
Vegykonyhájában szintén megteszi." M.I.
5/10
offtopic
Rahar 2011 okt. 01. - 12:51:12 5/10 Előzmény Ford Mustang
(153/210)
Azért egyszer jó volt megtekinteni, annyit talán megér, bár ha az a megérzésed, hogy nem kell megnézd, akkor ne tedd.
Ford Mustang 2011 szept. 30. - 13:13:24 Előzmény Rahar
(152/210)
Gondolkoztam rajta tegnap, hogy megnézzem-e. Végül úgy döntöttem, hogy nem nézem, mert több a valószínûsége annak, hogy nem fog tetszeni.
5/10
offtopic
Rahar 2011 szept. 30. - 12:02:11 5/10 Előzmény Ford Mustang
(151/210)
Valóban nem, szerintem thriller, ez nem horror kategória.