Téma: Hibrid

Ford Mustang 2011 szept. 29. - 14:47:24
(150/210)
Érdekes, újság sci-fi horrornak írja, itt viszont thrillernek van feltüntetve. Nem mindegy.
5/10
Rahar 2011 szept. 29. - 10:44:51 5/10
(149/210)
"Igen és szerintem meg az Éliennek nincs is savas vére, mert igazából az Õ mértékükkel mérve az valójában édes...."
Mire volt jó eme gúnyos hangvételû mondat? Mert számomra nem vicces.
"Ha száz-százalékosan ragaszkodsz a "realitáshoz" akkor miért nem a Discovery-t nézed???"
Mert szeretem a meséket, még ha felnõtteknek szólnak is. Engem zavarnak ezekben a filmekben leírt irreális dolgok. Ha más környezetben játszódna, például Eredet címû film, ott nem zavar, de itt igen. Azt viszont én nem értem, hogy téged miért zavar az amit leírtam, hogy képes voltál ezért egy hozzáírást készíteni.
Jah és visszatérhetnénk a Sztár Várzhoz is, mert ugyebár furcsa lenne egy ûrcsatát lenémítva nézni....nem hinném, hogy akkora sikere lett volna úgy is....
Valóban, bár a zenei aláfestés hanghatások nélkül is élvezhetõvé tenné, valamint más filmekben is alkalmaznak zenei hátteret.
Sirius111 2011 szept. 29. - 08:28:11 Előzmény Rahar
(148/210)
Igen és szerintem meg az Éliennek nincs is savas vére, mert igazából az Õ mértékükkel mérve az valójában édes....
Ha száz-százalékosan ragaszkodsz a "realitáshoz" akkor miért nem a Discovery-t nézed???
Jah és visszatérhetnénk a Sztár Várzhoz is, mert ugyebár furcsa lenne egy ûrcsatát lenémítva nézni....nem hinném, hogy akkora sikere lett volna úgy is....
5/10
Rahar 2011 szept. 24. - 17:21:40 5/10
(147/210)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Az alaptörténet érdekes, a cselekményvezetés sok helyen kiszámítható. A színészek jól játsszák a karaktereiket. A hibridet nagyon jól megcsinálták. Sajnos a befejezésre számítottam. A cselekményvezetésbeli kiszámíthatóságon kívüli problémáim:
***SPOILER***
A természetben a nemváltás akkor fordul elõ, ha az egyik nembõl kevés van, a filmben egyikbõl sem volt kevés. A lény fagypont közeli hõmérsékleten meztelenül van a szabadban, rá nem hat a hideg, pedig tudtommal olyan bõre van mint az embernek, ez egy hibrid nem a predator vagy az alien. A szárnyaival pedig legfeljebb siklani tudott volna, de repülni nem. Egy hattyúnak vagy egy gólyának mennyit kell nekifutni, hogy fel tudjon szállni, de ennek a testsúlyilag sokkal nehezebb lénynek nincs ilyen problémája. Ezeket a dolgokat minden filmben elrontják, legalábbis én még egy olyan filmet sem láttam, amiben a mutáns, idegen, keverék, stb. jellemzõi korrektek lettek volna.
***SPOILER VÉGE***
5/10
Rahar 2011 szept. 24. - 16:36:19 5/10 Előzmény Sophie Undead
(146/210)
Mostanában egyre több embernek van baja vagy csak teszi szóvá, illetve betûvé a szexjelenetekkel szembeni problémáját. Remélem ezzel együtt nem jönnek vissza egyéb európai középkori jellemzõk :) Ha valakinek problémája van a szexuális jelenetekkel, annak akkor a szexualitással van valami baja. Ergo nem a film problémás, hanem a nézõ.
5/10
gnep89 2011 júl. 23. - 14:44:22 5/10
(145/210)
Kicsit csalódás volt számomra a film. A történet újszerû, és kimondottan tetszik a fõ vonal, de az utolsó harmadában már úgy éreztem, eléggé elcseszték.

***SPOILER***
Drent szerintem nagyon jól megcsinálták, viszont azt nem értem, hogy miért kellett a végére átváltoznia hímnemûvé (azon kívül, hogy nõként nem tudta volna felcsinálni Elsát). Ha akkor vége lett volna, amikor a nõi Dren "meghalt", vagy onnantól valamivel másabb lett volna a sztori/megvalósítás, azt mondanám, ez egy egész tûrhetõ film volt, de így csak 5/10.
Sophie Undead 2011 jún. 25. - 00:04:05
(144/210)
Én nem értem, miért van mindenki kiborulva a szex-jelenetek miatt. Semmit sem mutatnak benne, nézzetek meg egy kis részt a Szerb filmbõl és aztán gondolkodjatok el rajta, hogy mi az ami tényleg kicsapja a biztosítékot ;). Amúgy egyáltalán nem sorolható a horror mûfajába ez a film, inkább sci-fi drámának nevezném. Teljesen együtt éreztem Drennel, nagyon szép volt az érzelmek megjelenítése egész idõ alatt. Az igaz, hogy a színészi játékon lehetett volna mit csiszolni, de a címszereplõt alakító nõ elõtt megemelem a kalapomat. Nem lesz a kedvencem, lehet, hogy le is törlöm a géprõl de egyszeri nézésre ajánlható bárkinek aki nyitottabb az ilyen elvont filmek felé :).
CséZé0 2011 ápr. 11. - 14:43:52
(143/210)
Egyik legnagyobb filmes csalódásom. A rendezõ (Vincenzo Natali) "A kocka" c. filmjével igazán maradandót alkotott, egy valódi remekmûvet. Így utólag nézve talán rögtön ezután abba is kellett volna hagynia filmes pályafutását, mert eme legújabb "alkotása" egyszerûen méltatlan hozzá.

A legrosszabb benne, hogy túlságosan komolyan veszi magát a film. Mindenképpen valami "nagyon megdöbbentõt", "nagyon elgondolkodtatót" akar mondani, ezzel szemben viszont (vagy talán éppen ezért) a történet elõrehaladtával egyre görcsösebbé, egyre erõltetettebbé válik, a végére pedig kifejezetten gagyi kategóriába süllyed.

Talán ha az alkotók egy kicsit könnyedebben közelítették volna meg a témát, és nem próbálták volna mindenáron telerakni a filmet különféle (ál)filozófiai-pszichológiai-etikai "mondanivalóval", akkor összejöhetett volna egy nézhetõbb darab. Nem tudom, mindenesetre ez így sz@r.
1boszorka 2011 ápr. 11. - 14:36:35 Előzmény 1boszorka
(142/210)
alábbi eszmefuttatás SPOILER!
1boszorka 2011 ápr. 10. - 21:10:10 Előzmény mdzsonsz
(141/210)
***SPOILER PÓTOLVA***

Tulajdonképpen igaz is... nem is... Azért Clive egész jól viselte, hogy a "kiskorú" lény-lány-valami szemezget vele, míg õ a nejével él nemi életet a nappaliban... Én "lényt" nem tartok otthon, de ha a gyerek ránk nyitna, abbahagynánk! Amúgy persze, legalább a "kifejlett példányt" kettyintette meg, 1 pont dicséret nekik :) :) :) Viszont az, hogy testileg kifejlett és esetleg úgymond veszélyes is, (fullánk, miegyéb), keveset változtat azon, hogy (ha alapállásként feltételezzük, hogy vannak érzelmei) érzelmileg éretlen, tapasztalatlan és kiszolgáltatott. A film amúgy tetszeni nem tetszett, de némi gondolkodnivalót adott. (Én meg az a típus vagyok, aki a Predators-ból is inkább szociális tanulmányt csinál, a hányás elkerülése végett... :) )
9/10
mdzsonsz 2011 ápr. 09. - 17:47:14 9/10
(140/210)
Ja, az elõzõ hozzászólásom

SPOILERVESZÉLYES

!!!
9/10
mdzsonsz 2011 ápr. 09. - 17:33:16 9/10 Előzmény 1boszorka
(139/210)
Nem tudom, hogy Te valóban pszichológus vagy-e, de ha igen, akkor valószínûleg mégiscsak tetszhetett a film, mivel egész jó pszichológiai tanulmányt skicceltél fel belõle.
Én nem vagyok pszichológus, de szerintem az nem igaz, hogy a férfi fõszereplõ pedofil hajlamait éli ki a lényen, hiszen pont õ volt az, aki az elején nem tekintette érzelmi lénynek, hanem csak egy "kísérleti masszának", egy biológiai szervezetnek. És csak akkor kezdett vonzódni hozzá, amikor az "érett nõ" lett, és kezdte a férfi felé "kibocsátani a feromonjait", tehát nem a gyerek-lényt kívánta meg a faszi. Az pedig, hogy látta megszületni, és felnõni... na és? Nem hiszem, hogy feltétlenül pedofil lenne az, aki felnõttként látta felnõni a majdani párját, akihez természetesen csak annak testi-lelki érettsége után kezd vonzódni.
De ez csak az én véleményem.
1boszorka 2011 ápr. 07. - 19:12:25 Előzmény alexfe
(138/210)
Végig SPOILER

Szóval... nekem nem igazán tetszett. Nõi szemmel: Dren-fiú és Mr Brody pfuj. Férfiszemmel lány-Dren és zavarodott Elsa pfuj. Pszichológus szemmel, nos, az egész pfuj. Bár a pszichológus nézõpontjából vannak érdekességek. A szerencsétlen Dren gyerekrajzaiból már elõre kiderülnek a dolgok, hiszen elõbb csak Clive képeit rajzolgatja (vonzódik hozzá), sokkal késõbb csak Elsa képeit (na, vajon mi lesz?)Elsa pedig anyjával átélt saját érzelmi konfliktusait adja tovább. A szexjelenetet köszönjük szépen a rendezõ bácsinak, lehet, hogy a színészek jól szórakoztak közben, a nézõk már kevésbé. Igenis felháborító volt, és nem csak az abszurditás és ízléstelenség miatt. Inkább az a gondolat rémisztõ, hogy egy "normális férfi" egy teljesen kiszolgáltatott, éretlen lényen tulajdonképpen pedofil ösztönöket él ki (látta megszületni...felnõni...)És esetleg olyan a beállítás, mintha ez teljesen kézenfekvõ reakció lett volna az adott helyzetben. Ami a másik szexjelenetet illeti, olvastok drámát? Oidipus király... Vagy pszichológiai alapismereteket? Oidipus komplexus... A nemváltás pedig elõre várható volt, a másik kísérlet mintájára.
Ja, és miért ölte meg a macskát? Hát a gyengén élte ki az aggressziót, amit az elszigeteltség, érzelmi zavarodottság és a lázadni akarás váltott ki belõle. Emberi tulajdonság!
9/10
mdzsonsz 2011 ápr. 05. - 16:27:36 9/10
(137/210)
Sok fórumon lehet látni (hadd ne írjak ide weboldalcímeket, tény, hogy "egészséges" társadalmunk legnézettebb internetes oldalai), hogy rengeteg nõ, és férfi létesít szexuális kapcsolatot nem emberi lénnyel... (lovak, kutyák stb.) Lehet, hogy a szomszédod is ilyen. Lehet, hogy a tanárod. Lehet, hogy a legközelebbi rokonaid... Sok híres emberrõl lehet tudni, hogy állatokkal kefél, majd büszkén mutogatja a kamerák elõtt a gyerekét is. Errõl ennyit. Nem kell itt álszenteskedni senkinek azért mert egy filmbe ilyen részt raktak. Sokkal durvább jelenetek vannak olyan filmekben, amiket drámaként, vagy vígjátékként kategorizálnak...
És a rajzfilm, amiben a zsiráf, vagy mittudomén mi, szerelmes lesz a vízilóba, vagy mibe???
alexfe 2011 márc. 15. - 19:52:54
(136/210)
(Spoiler lehet)

Sok filmes fórumon olvastam, hogy egyes emberek felháborodnak, hogy egy férfi egy nem emberi lénnyel létesít szexuális kapcsolatot. Lehet visszataszító a jelenet, viszont dramaturgiai szempontból igen jelentõs, mivel a megcsalás maximálisan próbára teszi a pár kapcsolatának erõsségét, ezáltal fokozódik a dráma. Érdekes lélektani folyamat megy végbe emiatt. Megszállott anyából- saját vérére féltékeny nõvé válik- majd ismét anyává válik(?).
Mindenképp elgondolkodtató film, több kérdés is felvethet a nézõben. Azt hiszem nem egy egyszer nézhetõs film.

7/10
alexfe 2011 márc. 15. - 19:38:16 Előzmény deathmon
(135/210)
***SPOILER***

Megszületik a teremtmény (Dren), aki nem épp olyan lesz mint várták (csápok és miegymás). Ám Dren a gyors egyedfejlõdés során határozottan emberi jelleget ölt. Ezen nincs mit ragozni, hogy miért tûnnek el a csápjai:)

Az is egyértelmû, hogy a "szörnytõl" lesz terhes ^^.

***SPOILER VÉGE***
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 15. - 19:18:37
(134/210)
Ugye,ugye, mikor felületesen nézünk meg egy filmet:)
deathmon 2011 márc. 15. - 19:13:02
(133/210)
Jah, és még valami: Hova tûnnek a lény "csápjai"??? Mert mikor még kicsi volt, ott ugyebár ott voltak.
deathmon 2011 márc. 15. - 18:23:31
(132/210)
Én azt nem értem, hogy a csaj a végén kitõl lett terhes? Mert mikor a barátjával szeretkeztek, az azt mondta neki hogy nincs nála semmi, viszont az a szörny is megdugta a végén, szóval az is elképzelhetõ hogy tõle lett terhes. Azért még sok mindenre kiváncsi lennél, remélem hogy lesz második része!
6/10
h.tibi91 2011 márc. 06. - 22:57:28 6/10
(131/210)
Különös film. Hihetetlenül groteszk. A téma és a tartalom egyaránt. Érdemes megfigyelni miképpen változik Clive és Elsa viszonyulása, érzelme Drenhez. Különös aberráción megy át a lény rövidke élete során. A szexuális kapcsolat mindkét nemmel külön furcsa. A vége pedig egy igazi elvarratlan szálat hagy maga után. Elképzelhetõ a folytatás?!
Horrornak nem nevezném, bár végig benne van levegõben, hogy most öl meg mindenkit. Az utolsó 15 perc sem igazán félelmetes.
Biológusoknak és a mutációkkal foglalkozó filmek szerelmeseinek ajánlanám, illettbe azoknak, akik szeretnék a kötõdés egy más formáját látni.
6/10