kazsagx 2015 dec. 12. - 21:24:12
(116/136)
Kijelentem a magam neveben persze,hogy ez a legunalmasabb tehetsegkutato eddig szamomra!
Mar csak arra leszek kivancsi,hogy ki nyeri meg mert van egy ket tippem...
Elajulva nem vagyok senkitöl es senki nem volt ram nagy hatassal...
teardrops 2015 dec. 06. - 19:34:24
(115/136)
Az nagyon "komoly", mikor megszokásból bemondják, hogy a biztos továbbjutókat NEM sorrendben közlik...
merthogy ez 2 produkciónál éppenséggel úgyanúgy egyértelmûvé teszi a dolgot. :-)
3/10
Semprini 2015 dec. 06. - 13:35:52 3/10
(114/136)
A múlt heti rémesen unalmas és színvonaltalan elsõ élõ show után egy klasszist javult a mûsor - a tegnapi már "csak" szimplán unalmas volt - már ez is nagy szó, legalább rosszabb nem lett. A zsûrirõl annyit, hogy miután nem is tudom, hány héten keresztül bizonyították alkalmatlanságukat (csupán Horgas Eszter keményített be az egyik adásban), alighanem kaptak egy instrukciót, amely így hangozhatott: "Fanyalogni, fanyalogni, fanyalogni! Néha, de csak nagyon néha szabad elájulni is - arany középút viszont NINCS!" Így is tettek, majd' minden produkcióra volt legalább az egyik zsûritagnak valamilyen negatív megjegyzése. Amikor meg elájultak, azt olyan tüntetõ negédességgel, letagadhatatlan elfogultsággal tették, hogy csak annál jobban kilógott a lóláb.

Naná, hogy Horgas Eszter "csókosai", a Talamba ütõegyüttes csont nélkül továbbjutott, és naná, hogy az All In nevû (szintén csókos - a bemutatkozó kisfilmjükön is látszott!) fiútáncos csapat is - bevallom, az õ kiesésüknek örültem volna leginkább, remélem, azért nem nyerik meg-, viszont a legjobb produkciók megint csak kiestek, egyet kivéve, a Supergirls továbbjutásával én is messzemenõkig egyetértek, ha egyet juttattam volna tovább a tegnapi élõ show-ból, õk lettek volna, náluk van talán legjobban arányban a befektetett munka és a produkció színvonala. Nem gondoltam volna, hogy ezt mondom, de miután az összes kedvencemet kiejtették, egyelõre nekik szurkolok - pedig nem áll tõlem egyetlen mûfaj sem távolabb mint a tánc.

Balázs vigyori jópofizása, Dombi erõltetetten alpári poénkodása sem javított az összképen, de hát miért pont a mûsorvezetõk lennének a helyzet magaslatán?

Összefoglalva: szerintem ez minden idõk legeslegrosszabb magyarországi tehetségkutatója. Pedig erõs a mezõny...
Cordelia 2015 dec. 06. - 11:29:52 Előzmény Edmond Dantes
(113/136)
nekem sem mond semmit ez a név, de csak azért mert a nagyszüleim "gazdasági okokból" sokkal késõbb jutottak hozzá az elsõ Vesna tévéjükhöz. Viszont büszkék lehetünk Neumann Jánosra, aki néha azzal szórakoztatta a kollégáit, hogy versenyzett a számítógéppel (az akkori számítógéppel) fejszámolásban és mindig õ nyert :)
malvinkicska 2015 dec. 06. - 07:31:19
(112/136)
A válogatókat nem néztem, csak most, akik élõ adásba kerültek, ha ez a szórakoztatás manapság akkor biztosan valami, fogalom zavarban van a világ, mert a tegnap este egy monoton dög unalom, volt azok a táncos lányok meg a kislány amit érdemes volt, hogy láttam. A zsûrit én nem tartom alkalmasnak erre a feladatra, sokszor olyan semmiktõl el vannak ájulva, aztán a mûsor vezetõk Balázs nekem nagyon hadar, Dombi meg nem ide való nem tud kérdést sem fel tenni pár vulgáris beszólással, palástolja, mennyire nem ért ehhez, de lehet csak én látom így.A harmadik adásban mi lesz most már megnézem, pedig nem egy érdek feszítõ szórakoztató, de kíváncsi vagyok a semmit, hogyan lehet fokozni.
olahmiki1959 2015 dec. 06. - 06:24:11
(111/136)
A mai mûsor (a második élõ adás), tökéletesen beigazolta az összes félelmünket - azt hiszem, sokunk nevében fogalmazhatok így - tulajdonképpen unalmas volt, nyögvenyelõs, és ami a lényeg: a szereplõk, a fellépõk nagy része nem tudta felülmúlni a múltkori önmagát, sõt, a legtöbb esetben sokkal gyengébb produkcióval állt elõ, mint régebben.
A második adás - a második nagylemez, a második film, a második könyv, stb. - mindig vízválasztó egy elõadó, egy mûvész életében.
Ott mutatkozik meg, hogy képes-e fejlõdni, megújulni, továbblépni, meghaladni önmagát.
Ma ez szinte senkinek sem sikerült, ki is estek jónéhányan a "hatalmas tehetségek" közül.
A zsûri ismét szembesülhetett korábbi elhibázott, vagy kétséges döntéseivel, én meg arra gondoltam, hogy ha ebbõl a választékból fog kikerülni a késõbbi gyõztes, akkor az elég nagy szegénységi bizonyítvány lesz mindnyájunk számára...
Talán az utolsó, a harmadik elõdöntõ még tartogat a számunkra meglepetéseket, én ebben reménykedem...
Papp Sándorné 2015 nov. 29. - 19:23:46
(110/136)
Teljesen egyezik a véleményünk, csak másként fogalmaztunk. Nem is olvastam, hogy kritizálták szegény gyereket a súlya miatt. Egyébként meg jellemzõ a magyarokra, hogy egy ötéves gyerekbe is belekötnek. Túlsúlyos.., hát istenem, egyébként se szépségverseny volt.
3/10
Semprini 2015 nov. 29. - 14:02:52 3/10
(109/136)
"sikerült a tényleg tehetségeseket kiejteni. Összesen 4 volt igazán összerakott produkció. Közülük a 3 továbbjutó szerintem:
new dance world, infusion trio, wallkings"
Egyetértek, én is ezt a hármat engedtem volna tovább, ha rajtam múlik. Az Infusion zeneválasztása nekem sem tetszett.
jani-wan 2015 nov. 29. - 13:59:15
(108/136)
Elõször is ezt nem tévében kell nézni és akkor nincs reklám. De még csak videó sem kell. Ha van internet.
http://rtl.hu/most/gottalent/hungary-s-got-talent-elso-elo-elodonto
Ennyi. :)


Sajnos sikerült a tényleg tehetségeseket kiejteni. Összesen 4 volt igazán összerakott produkció. Közülük a 3 továbbjutó szerintem:
new dance world
infusion trio
wallkings


new dance world:
Ami kevésbé tetszett talán hogy break dance elemeket is raktak bele, de az akrobatikus rész meg rendesen ott volt.
Ez a produkció jól össze van rakva, erõs és látványos.

infusion trio:
Nem tetszett a zeneválasztás (depeche mode), pláne nem az ének része. A múltkori sokkal ütõsebb volt, és az alapján bennük ennél több van. Sokkal.

versmondó kislány:
Aranyos, jól csinálja, de ...
"nem egy súlycsoport azokkal, akik nagyon nagy munkát fektettek bele" a produkciójukba.

wallkings:
Nem túl erõs elemekkel ugyan de ötletes, jó mûsor. Ez egy produkció.

hot men dance (chippendale):
Nagyon gáz. Ez nulla tánctudás, legalább a zsûri (nõi fele is) észhez tért.

dirty led light crew
Mit adnak elõ a világításon kívül?
Aki tehetséges az az aki kitalálta hogy világítsanak a sötétben, és kb. ennyi. A többi technika. Ebbe a csoportba egy alapképzéssel bárki 1 hét után befér.
A produkció látványos, de nem egy nagy durranás. Egy erõs mezõnyben esélytelen lenne, de legalább egy produkció.

Badár bûvész
Nagyon gyenge. De most komolyan. Ezt tényleg mindenki meg tudja csinálni teljesen képzetlenül, 5 perc után. Ehhez nem kell tehetség, csak magabiztos fellépés. Az meg elõadómûvészek esetében alapkritérium. Ami jó volt benne az az interaktivitás saját magával.

triálos (biciklis)
Erõs elemek, de ez így még nem mûsorszám. Ezt össze kellene rakni produkcióvá. Segítségre van szüksége.

énekes csaj
Zsûri jól látja, tehetséges, de kevés az énektudás. És hiányzott a mozgás, de ennyi ruhában ez gondolom problémás :)

tüzesek
Eléggé képzetlen a színpadi mozgásuk, látszik sajnos, hogy önképzõ amatõrök. De nem állnak messze attól ahová el kellene jutniuk.


A zsûri teljesítménye valamit javult a korábbi katasztrofálishoz képest.
És Dombi egyre rosszabb választásnak tûnik.
3/10
Semprini 2015 nov. 29. - 13:02:29 3/10
(107/136)
Lehet, hogy kissé szarkasztikus stílusom miatt félreérthetõ voltam: nem vitatkozni akartam, hanem egyetértettem! Pusztán megpróbáltam megvilágítani, miért történt meg az, aminek nem lett volna szabad.
A versmondó kislányt egyébként elég sokan szidják, mondván: egyáltalán nem is cuki, túlsúlyos, modoros, affektál, idegesítõ - ilyen véleményeket olvastam róla más fórumokon. Nekem a bemutatkozója, amikor limerickeket szavalt, sokkal jobban tetszett, mint a tegnapi verse, innen én már egészen biztosan nem engedtem volna tovább (miközben a legjobb produkciók KIVÉTEL N É L K Ü L mind kiestek!!!). Utasi Árpi 2.o.
Papp Sándorné 2015 nov. 29. - 12:57:15
(106/136)
Nem akartam én ezt a kis tündért bántani, én is nagyon imádtam, nem áll szándékomban lekicsinyleni, csak azokat is sajnálom, akik még igazán megérdemeltek volna még egy esélyt. Tudom, hogy ez egy verseny, és "csak egy maradhat"!
3/10
Semprini 2015 nov. 29. - 12:00:21 3/10
(105/136)
Én egyáltalán nem csodálkozom, hogy az 5 éves Zsófi továbbjutott. Emlékezzünk csak vissza: a legelsõ Csillag Születik-et egy mesemondó kisfiú nyerte, akirõl persze azóta sem hallottunk semmit (- na persze az akkori zsûri még alkalmatlanabb volt). Ugyanakkor a mostani zsûribe beültettek kettõ darab(!) prózai színészt, amikor vers-és prózamondóból van talán a legkevesebb (táncos produkcióból meg a legtöbb, de táncos vagy koreográfus bezzeg nincs a zsûriben!) Naná, hogy a T. zsûri keze maga felé hajlik, és a nekik tetszõ legjobb versmondót bejuttatják! Mivel a többi olyan hihetetlenül gyenge volt, aligha volt kérdés, ki megy tovább ebben a kategóriában. Azon lepõdtem volna meg, ha kiesik. A nézõk meg aztán már végképp nem szakmai szempontokat vesznek figyelembe, hanem, szimpátia- és/vagy cukiságfaktor alapján szavaznak, és ebben nyerõ volt Zsófika, ott a helye tehát a fináléban, nem számít, hogy hány jobb, érdemesebb, érdekesebb, színvonalasabb produkció esik ki miatta (vagy helyette).

Badár Tamás tényleg tehetséges bûvész, neki valóban helye van a döntõben, de én a tánccsoportok közül is másikat juttattam volna tovább - egyébként mivel ebbõl a kategóriából van a legtöbb, itt lesz a legdurvább a nyirbálás, és végül garantáltan nem az fog nyerni, aki tényleg megérdemelné - lévén semmiféle szakmai szempont nem játszik, hiszen már a zsûriben sem ül senki, aki kicsit is értene a tánchoz, a közönség meg ugye nem szakmaiság alapján szavaz mint tudjuk.
Csak remélni merem, hogy a majdani gyõztest még nem láttuk...
Papp Sándorné 2015 nov. 29. - 11:45:26
(104/136)
Csatlakozom azokhoz, akik hibákat véltek felfedezni a rendezésben, szervezésben, Tudom, hogy ha megvesznek külföldrõl egy mûsort, akkor a szabályokat be kell tartani. Ez a tündéri, cuki, okos kis Zsófi egy tünemény, megpuszilgatnám, ha lenne rá módom, de miért nincs valami korhatár? Persze, hogy szavaztak rá az emberek. hisz ritkán lát az ember egy ennyire "tökös" óvodást. Azt viszont nem tartom korrektnek, hogy világszínvonalú produkciók kiestek, akiknek lehet, hogy évtizedes munkájuk van ebben. Úgy gondolom, ez nem jó megoldás.
malvinkicska 2015 nov. 29. - 10:59:55
(103/136)
Az elõttem szólók már szinte mindent leírtak errõl, a tehetség kutatónak csúfolt mûsorról, elõbb azt hittem, hogy nem jó helyre kapcsoltam, mert olyan produkciók voltak, hosszú távon annak nincs jövõje, mit tud majd mutatni. A másik miért nem egy értelmes mûsorvezetõ volt Dombi helyet aki legalább normálisan beszél, de õ még egy rendes kérdést sem tudott feltenni, neki ebben nincs rutinja, gyenge, Balázs sem volt olyan formában ami elvárható tõle, mert azért õ ott van ebben a szakmában, asok szarkasztikus humorával. Azt leszûrtem ez zsûri semmi annyit értenek hozzá, mint tyúk az ÁBC-hez, ez biztos. Az Elõválogatókat nem néztem, mert mikor poharat evet egy férfi nekem elég volt.
kazsagx 2015 nov. 29. - 10:56:32
(102/136)
Inkabb vartak volna meg egy 1evet,es keresgeltek volna tovabb igazi tehetsegeket,igazi zsürivel!
Igy ez csak egy "szodaval elmegy" kategoria marad es lesz.
Mondjuk annyi az egyetlen pozitivum,hogy Dec19.re a vegere erünk,nem kell vegig szenvedni több honapot.
A kiscsaj pedig edes nagyon,de nem lett volna szabad kitenni ennek.
Mar most latszott Zsofikan,hogy megvan illetödve,kicsi meg ö ehhez szerintem.
olahmiki1959 2015 nov. 29. - 10:21:26
(101/136)
Az elsõ élõ adás felvonultatta szinte az összes gyermekbetegséget, ami csak egy ilyen mûsorban elõfordulhat.

Igazából most ütött vissza a zsûri felületes, hanyag, nem valódi szakmai szempontok szerinti ítélkezése, amivel továbbjuttatott olyan produkciókat a válogatókból, amik kifulladtak, "nem volt bennük több", miközben értékesebb-érdekesebb produkciók nem jutottak tovább annak idején.
A tánccsoportok mögötti háttér villódzása, túl harsány mûködése sokszor egyszerûen kioltotta, élvezhetetlenné tette ezeknek a csapatoknak a számát, nem lehetett látni, hogy mi történik a színpadon - az operatõrök továbbra is értékelhetetlen munkáját már meg sem említem...
A mûsort elképesztõen sokszor megszakították reklámokkal, minden két produkció után, Oláh Gergõ énekszáma után, a szavazatok összeszámlálása után, folyton, menetrendszerûen jött egy reklámblokk - "néhány másodperc, és jövünk vissza!" - felkiáltás után, ráadásul, egy-egy ilyen reklámcsomag 8-10 percig is eltartott.
Mi videóra vettük a mûsort, és késõbb néztük meg, átpörgetve a reklámokat még elviselhetõ volt a dolog, de ha azt mind végig kellett volna szenvedni!... Rágondolni is rossz...
A két mûsorvezetõ közül Balázs "hozta a kötelezõt", jó szokása szerint pörgetett, mint a géppuska, szórta a jobb-rosszabb poénokat, Dombiról viszont bebizonyosodott, hogy erre a szerepre totálisan alkalmatlan, nem tud riportot készíteni a szereplõkkel, "lefagy", nem tud azonnal, frappánsan reagálni, és még a továbbjutók nevének a felolvasásakor is bakizott.

Ma egyértelmûen Badár Tamás bûvész volt a legjobb, legemlékezetesebb, - a mesemondó kislány bûbáj, aranyos, cuki, de nem egy súlycsoport azokkal, akik nagyon nagy munkát fektettek bele abba, hogy itt legyenek, én õt nem juttattam volna tovább -, a világító tánccsoport méltó volt a továbbjutásra, bár nem tudom, legközelebb mit fognak elõadni.
A meztelen énekeslány produkciója az elsõ meghökkenésen túl, mint éneklés, majdhogynem a nullával volt egyenlõ, jó, hogy kiesett, az izmos "chippendale fiúk"-ban is ennyi volt, a tûzzsonglõrök kiesését kicsit sajnáltam, mert õk nagyon látványos mutatvánnyal szerepeltek, szerintem bárhol a világon felléphetnek vele.

Szerintem nagyon nagy szervezési baki, hogy a szavazás nem csak akkor kezdõdik el, amikor már az összes produkció lemegy, hanem rögtön a mûsor elejétõl indul.
Ami azt jelenti, hogy az elsõ produkcióra kb. két órán keresztül lehet szavazni, míg az utolsóra nagyjából 15 percig. Tehát, a mûsor vége felé szereplõk sokkal kevesebb szavazatot kaphatnak, mint azok, akik az elején lépnek fel.
Ezt a mûsor szerkesztõi nem vették észre?

Számomra nagyon tanulságos volt az elsõ élõ adás után következõ mûsor, a "Got Talent a világ körül" ugyanis ebbõl kiderült, hogy a mi változatunk a nyomába sem ér a külföldieknek, ahol igazán meghökkentõ, lélegzetelállító mutatványok, és hihetetlen képességû versenyzõk tûntek fel, míg a mi mûsorunkban tombol a középszer, a visszaköszönõ fordulatok, a "ilyet láttunk már" érzés, ami néha már valódi unalomban jelentkezett.

Lehet, hogyha már több évadot meg fog érni nálunk is a Got Talent, sikerül levetkõzni a gyermekbetegségeket, de ahhoz elsõ lépésben az kell, hogy egy igazi szakértõkbõl álló zsûri vegye át ennek a szedett-vedett társaságnak a helyét, mert ezeknek a mûködése a selejtezõk alatt majdhogynem a nullával volt egyenlõ.:D
NHzsolt 2015 nov. 29. - 08:52:29
(100/136)
Ez volt az a mûsor, amit ha valaki tv elé ülve nézett meg, szerintem iszonyatosan unhatott. Háttérnek úgy elmegy, hogy néha, ha érdekes valami, oda figyel az ember, de ilyen percek nem nagyon voltak benne.
A zsûri rájött, hogy a nézõk szavazatai megint befolyásolóak lesznek és nem biztos, hogy a cukiságfaktort szabadott volna tovább engedni, ez által olyan produkciók esetleg a háttérbe kerülnek, amiknél magasabb a színvonal és lenne benne folytatás, lenne benne lehetõség, van benne eladható "termék".
Félek, szerintem ezzel nem vagyok egyedül, hogy a "mesemondó fiú" sorsára jut a döntõ, amit láttunk anno egy csillag születik-ben (ha jól emlékszem a mûsor címére)...
3/10
Semprini 2015 nov. 29. - 00:32:38 3/10
(99/136)
A balsejtelmem beigazolódott: nemhogy emelni nem sikerült a tétet, de az elsõ élõ show unalmasabb lett, mint a válogatók. Ez azért teljesítmény! Sok oka lehet, egyrészt a teljesen alkalmatlan és inkompetens zsûri, amint az várható volt, igen sok esetben olyanokat engedtek tovább, akikben nem volt "még egy kör", azaz másodjára nemhogy nem tudták felülmúlni a bemutatkozó produkciójukat, de második nézésre már érdekesek sem tudtak lenni. A felhozatal is minden eddiginél gyengébb lehetett a válogatókból ítélve, tehát nem lehetett túl könnyû helyzetben a zsûri, de alkalmasabb zsûri talán jobban végezte volna a dolgát. Mindenesetre eddig nekem bármelyik Csillag születik-nél gyengébbnek tûnik a mezõny. Talán lesznek még jó produkciók a késõbbiekben, de ha azok közül sem a megfelelõek jutnak tovább - amint az most is történt - akkor bizony igen gyenge fináléra van kilátás.
A zsûribõl számomra mostanra egyértelmûen Kovács Patrícia a legirritálóbb és legnagyobb csalódás, nem irritál de ugyancsak nagyot csalódtam Csuja Imrében is, horgas eleinte irritált, most már valamivel kevésbé, Márkót pedig kezdettõl fogva nem bírtam, és ez nem is változott.
Dombiékon pedig tényleg látszott kicsit, hogy õk is meglehetõsen unják ezt az egészet, de hát meg tudom õket érteni.
kazsagx 2015 nov. 29. - 00:17:52
(98/136)
Nem volt egy erdekfeszitö musor....
Horgas Eszter nagyon irritalo,Pati meg olyan semmilyen.
Dombi es Balazs is unta az egeszet es most hiaba probaltak ökörködni,nem igazan ütött.
Az enekes kiscsaj es a sztriptizelös fiuk minek kerultek be,azt nem is ertettem...
Elment egynek az adas,de semmi egetrengetöt nem nyujtott a szamomra,lehet bennem van a hiba.
3/10
Semprini 2015 nov. 22. - 21:22:50 3/10
(97/136)
Az ütõsökkel nem egyszerûen elfogult volt - ezzel még nagyon keveset mondtunk -, hanem mint kiderült, korábban dolgozott is már velük, koncerteztek együtt, sõt közös lemezük is megjelent.
https://www.google.hu/search?q=horgas+talamba&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJtdjk7aTJAhVD2SwKHZRBBSYQ_AUIBigB
Azért ez megérne egy óvást valóban.