Bob19 2015 nov. 22. - 21:13:26
(96/136)
Kár, hogy a ütõsökkel meg elfogult volt az ismeretségük miatt, mert én meg azokat nem engedtem volna tovább. Semmi dallam nem volt abban amit ott 50 valahány hangszerbõl összedoboltak. Mintha légbõl kapottan szólaltatták volna meg a különbözõ ütõshangszereket. A mennyiségre mentek és nem a minõségre. Remélem azért az élõ showban sikerül majd néhány ritmust is összedobolniuk, mert kb. ilyen szinten ütögetem a zene ritmusára én is a lábamat.:)
3/10
Semprini 2015 nov. 22. - 17:43:01 3/10
(95/136)
Horgas Eszter a tegnapi adásban átment Puzsérba - fel is kaptam a fejem: hoppá, ez az, ezt hívják zsûrizésnek, példát mutatott a zsûritársainak, mirõl is lenne egyébként szó, miért is ülnek ott és veszik fel a gázsijukat - épp csak az a baj vele, hogy kicsit késõn jutott eszébe, már a legelejétõl fogva ezt kellett volna (a nyálcsorgatva továbbengedett Chippendale-csoporttal az ÉLEN!!!) Három igen amúgy is elég a továbbjutáshoz, és a túl sok továbbengedéssel a saját dolgukat nehezítik meg amikor a kétharmadát ki kell szórniuk.
Mindegy, a lényeg: Horgas tegnap nagyot nõtt a szememben, (Csuja meg nagyot esett!), ezt a (mû)balhét pedig alighanem direkt csinálták, vagy ha nem, akkor is kár volt az adásidõ nagy részét rápazarolni.
Az, hogy a versenyprodukciókból most sem mutattak szinte semmit, kár is leírni, ez úgy tûnik a formátum védjegyének számít, alapvetõ kritérium. Oké, legyen, csak akkor viszont ezt így nem kéne mûsornak titulálni, mert nem az - nem MÛ-sor, hanem összevágott turmix.
Amúgy tragikus az egész. Tényleg az élõ adásra leszek kíváncsi, mennyit fog emelkedni a színvonal - már ha fog egyáltalán...
atticusworld 2015 nov. 22. - 15:44:21
(94/136)
Horgas Eszter igen sajátos értelmezésben alkalmazza a tovább engedjem - ne engedjem dilemmáját. Szerinte a jót sem kell tovább engedni, mert ott már vannak jók... No comment.
offtopic
olahmiki1959 2015 nov. 22. - 11:00:11 Előzmény árvácskácska
(93/136)
Rám tényleg kíváncsiak az emberek, bár én nem érzem fontosnak magam...:)
árvácskácska 2015 nov. 22. - 00:34:39
(92/136)
jah és akkor a mûsorról is: nekem teccik ez a szar :)
offtopic
árvácskácska 2015 nov. 22. - 00:03:13 Előzmény olahmiki1959
(91/136)
én is unlak téged, mégis mindíg hozzászólsz. valszeg õ is úgy van vele mint te, fontosnak érzi magát, és azt hiszi, kíváncsiak rá az emberek
árvácskácska 2015 nov. 21. - 21:42:39
(90/136)
Patrícia mosolya tündéri.kerestem a helyes jelzõt de végül ennél maradtam. mert amúgy elég összetett. kedves, bájos, gyönyörû,édes...nehéz úgy leírni, h minden benne legyen, amit érzek mikor látom.

és Mózes király volt. de ha olvasod, azt a farmert ne erõltesd!(bár lehet a csajok csípik, nemtom)

és még ha majd meglátjátok táncolni...! :)
Vinnie731 2015 nov. 15. - 16:31:38
(89/136)
nagyon jó a mûsor! Jól szórakozok rajta, és még jó produkciók is vannak.
jani-wan 2015 nov. 15. - 15:46:48
(88/136)
Nem hinném hogy jó ötlet.
A minõsíthetetlen produkciókon eleinte még lehet röhögni, de elég hamar megunja az ember a sz*rt, és utána már csak dühös lesz. Mint a Csuja.
Kivéve persze ha eleve úgy van hirdetve, hogy sz*r produkciók fesztiválja, és azok mennek el megnézni akik a sz*ron szórakoznak jól.

Na ez az. Mit csinálnak legközelebb? Mert az énekesek el tudnak énekelni sok mindent, miután megtanultak énekelni rendesen, de egy akrobata bûvész vagy zsonglõr, akik évekig gyakorolnak és állítanak össze 1 mûsort azok nehéz helyzetben vannak. És ezek a fénymûvészek is. Mit fognak csinálni? Másik fény történetet?

A zsûri meg teljesen alkalmatlan. Mindegyikük.
Pl. a bohócokat miért csöngették ki néhány mp után? Az a b*rom bal oldalon már akkor megnyomta mikor elkezdték a mûsort. Hogy a jó anyjába dönti ez el 1 mp alatt, hogy mi a jó?
Nem beszélve arról hogy a 4-10 évesek szórakoztatásához is kell tehetség. És nem az a lényeg?
A katasztrofális, énekelni egyáltalán nem tudó szerencsétleneket meg percekig hallgatják!
Az egyik "hangos pantomimost" (táncost?) meg elküldik pár mp után, a másikat, a "lég-súlyemelõ Menõ Manót" aki semmivel sem volt jobb, meg nem? Sõt felállnak megtapsolni? Oké szórakoztató volt valamennyire, de ennyire azért nem volt jó.

Azt mondják ripacskodás? Ja az van rendesen. Kezdve azzal hogy ott áll két ripacs a befutóban mikrofonnal a kezükben, és van 4 a zsûriben.
Szánalmas az egész bagázs.

Ami jó produkció volt az a tûzzsonglõrök, habár amit elõadtak az nem évek munkája, és a hegedûs lány. Még a "fénytáncos" sem juthatna tovább egy normális versenyen. A fény nélkül az egész egy nagy nulla. Ez akkor lenne jó ha a táncos valóban táncolna a fénnyel, de a nõ nem tud táncolni. Csak hobbi szinten, és az kevés.
olahmiki1959 2015 nov. 15. - 15:42:54
(87/136)
Pataki Ferenc minket a hetvenes években meglátogatott a Veres Pálné gimnáziumban, és különbözõ matematikai feladatokat adhattunk neki, amiket persze pillanatok alatt megoldott.
Nem is tudtam, hogy még él, viszont - természetesen elismerve a képességeit - igazság szerint nem tudom, hogy legközelebb mit fog csinálni, és egyáltalán, az õ múltjával, és nevével, miért gondolta úgy, hogy neki egy ilyen mûsorba jelentkeznie kell.
Mert ez a zseniális képesség ideig-óráig persze érdekes, aztán a közönség - az ámuldozás után - valószínûleg egyszerûen megunja.
jani-wan 2015 nov. 15. - 15:01:07
(86/136)
Dettó.
De maga a produkció nem igazán színpadra való. Nem is értem miért jutott tovább az öreg.
1/10
fél X 2015 nov. 15. - 13:52:39 1/10
(85/136)
lehetene a mûsor neve Lábtörlõ. Találóbb mint ez a mostani.

Mellesleg Pataki "fejszámolómûvész", én is emlékszem rá kisgyerekkoromból.
Edmond Dantes 2015 nov. 15. - 13:12:27
(84/136)
Nekem egyszernézõs mûsor volt, csak a Fókuszban láttam h bent van (volt?) "Ferenc, 95 éves fejszámoló is". Komolyan: senkinek nem mond a neve semmit? Ezek szt csak én vagyok elég öreg, gyerekkoromban = az õ fénykorában országos sõt nemzetközi sztár volt:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Pataki_Ferenc_(fejsz%C3%A1mol%C3%B3)
Vagy ezt ebben a mûsorban nem szokás/nem illik közhírré tenni?
3/10
Semprini 2015 nov. 15. - 09:38:02 3/10
(83/136)
"amikor valaki azzal kezdi a bemutatkozást, hogy én nagyon nagy sztár vagyok, rengeteg fellépésem volt eddig, a mûvésznevem pedig... Az ilyen fellépõk eddig kivétel nélkül lebõgtek a színpadon."
Persze, hiszen a dolog szándékosan van így kipoentírozva az RTL klub részérõl. Magyarán: direkt csinálnak hülyét az indulók (maguk-)ból. Hogy aztán fizet-e nekik a csatorna valamennyit, hogy ország-világ szeme láttára nyilvánvaló dolgokat hazudjanak és így lebõgessék magukat, vagy az illetõk önként és dalolva teszik ezt, végsõ soron majdnem mindegy. A lényeg, hogy döbbenetesen sok emberbõl hiányzik az önkritika és önkontroll szikrája is, viszont van bennük helyette exhibicionizmus és önbizalom - fölös mennyiségben és fordított arányban a (zéró) tehetséggel. Így aztán garantált a kudarc és a bukás amikor a zsûri elé lépnek a nemlétezõ nívótlanabbnál nívótlanabb "produkciók".
Azt szokták mondani, 15 perc hírnév mindenkinek jár. Na igen, csak az nem mindegy, milyen áron. Emlékezzünk a Megasztár egyik régi válogatóján feltûnt "Bikicsunáj" esetére. Alphaville számokat (Forever young, Big in Japan) énekelt, valami elképesztõen rossz angol kiejtéssel, az eredetire nem is hasonlító artikulációval, gyakorlatilag hangtlanul. A retekklub mégis "meglovagolta" - persze negatív értelemben a dolgot és mintegy 'sztárt' (vagy netes kifejezéssel inkább "mémet") kreálva belõle. A Fókuszban még külön riportot is szenteltek neki, sõt Hajdú Péter is meghívta a mûsorába - nem mintha ez bármiféle rangot jelentene persze.
Lényeg a lényeg: ha ezek az emberkék nem szégyellik így lejáratni magukat ország-világ elõtt, igazából megérdemlik, hogy szórakozzunk rajtuk, hiszen õk végülis azért mentek oda - még ha a dolog 'elõjele' nem is stimmel egészen...
fedexx 2015 nov. 15. - 09:01:24
(82/136)
Szánalmas az egész és a legszomorúbb, hogy ezen valki képes szórakozni.
xdm 2015 nov. 15. - 08:43:47
(81/136)
Elég szomorú ez, hogy egyesek mosolyognak a nyomorultakon. Ez freak show. Szerencsétlen emberekkel való szórakoztatás, azok megalázása. Nem õk a felelõsek, ezt a szintet meg kéne már lépni, hogy nem rajtuk nevetünk, hanem nem nézi senki ezt a szart, és azok akik ezeket készítik (az igazi felelõsök), eltakarodnak a mûsorkészítés mûfajából.
Vissza élnek az emberek kiszolgáltatottságával. Igen vannak közöttünk olyan emberek, akik szeretnének kitûnni, viszont nem rendelkeznek önkritikával, esetleg valahol sérült a személyiségük. De visszaélni ezzel, és kihasználni õket szórakoztatásra, ez mindennek az alja.
Ha vallásos lennék azt mondanám, az Isten irgalmazzon ezeknek a kereskedelmi adóknál dolgozó férgeknek, de szerintem nem fog :)
olahmiki1959 2015 nov. 15. - 07:23:38
(80/136)
Megfigyeltem, hogy amikor valaki azzal kezdi a bemutatkozást, hogy én nagyon nagy sztár vagyok, rengeteg fellépésem volt eddig, a mûvésznevem pedig: akkor rögtön megszólal bennem a vészcsengõ, és eddig még mindig bejött a dolog.
Az ilyen fellépõk eddig kivétel nélkül lebõgtek a színpadon.

Viszont az is eszembe jutott, hogy egy élelmes cirkuszigazgató vagy producer, talán összegyûjthetné a minõsíthetetlen produkciókat, és csinálhatna belõlük egy egész estés mûsort.
Lehet, hogy hatalmas sikert érne el vele, mert a közönség könnyesre nevetné magát.:D

Én is várom már az élõ adásokat, többek között azért, mert ha van egy tökéletes, profi, beérett produkció, felmerül az emberben, hogy mit fognak csinálni legközelebb? Bemutatják ugyanazt? Vagy betanulnak egy másik, ugyanolyan színvonalas produkciót, mutatványt, mûsorszámot?
Ez a nagy kérdés...
3/10
Semprini 2015 nov. 14. - 23:16:33 3/10
(79/136)
A mai adást nézve sajnáltam legjobban, hogy nem ült Puzsér Róbert a zsûriben. Csuja Imre azért némileg helyettesítette, ugyanis többször is úgy kezdte mondandóját, hogy "mi volt ez a...?", és én már véltem hallani Puzsér jellegzetes hangján a 'pusztító alpáriság'-ot vagy a 'szellemi kútmérgezés'-t - a két legjellegzetesebb "puzsériádát", de persze nem ez következett, de valami hasonló negatív szuperlatívusz.
És bizony a jelentkezõk meg is érdemelték a negatív kritikákat, még ha a hangnem egy kicsit talán erõs is volt néha, de néha bizony még elbírt volna többet is. Például a valami egészen visszataszítóan pökhendi módon bemutatkozó, vegytisztán önkontrollmentes 'VV Cristofel' és haverja, Futyi', akik tökéletesen értékelhetetlen, vérciki produkcióval mérgezték a közönséget.
A másik nívótlansági csimborasszó a magát viccesnek tituláló, de rögtön az elsõ poén után kínosan belesülõ emberke volt, akinek elég hamar le lett törve a bemutatkozásakor még rendíthetetlennek tûnõ önbizalma. Kínos volt nagyon.
Voltak aztán a mûsorban szimplán "csak rossz" produkciók, melyek a fent említett két mélyponthoz képest már 'majdnem jónak' tûnnek, de persze attól azért igen messze voltak. Az adás vége felé viszont egészen jók is helyet kaptak, például a valóban vicces pantomimes, a hegedûs-énekes kislány illetve a vetítõs-táncos produkció.
A jövõ heti adás - ha jól vettem ki az elõzetesbõl - már az utolsó elõválogató lesz, aztán jön az élõ show. Hát - kíváncsian várom...
1/10
wowow 2015 nov. 14. - 21:09:06 1/10
(78/136)
Eljött az idõ, hogy 1/10-értékeljem ezt a szart.
mushi 2015 nov. 14. - 20:25:11
(77/136)
két perc erejéig belenéztem, elég is volt. nem tudom, ki az a borzas a zsûriben, de elég nagy majomnak tûnik, csuja imre egy vén alkoholistára hajaz inkább, mintsem elismert és tehetséges színészre, ráadásul nem csak a produkció volt botrányos -amit épp mutattak-, hanem az is, amilyen stílussal elküldték az embert onnan. semmi joguk, hogy felsõbbrendûnek érezzék magukat bárkinél, még ha az tehetségtelen félnótás is. attól, hogy nekik megadatott valamilyen szintû tehetség, nem felsõbbrendûek.
emlékszem, az elsõ megasztárban még a legalját is úgy bocsátotta el a zsûri, hogy kb elnézést kértek, hogy nem juttatják tovább.