8/10
Viktor6665 2015 nov. 12. - 22:08:58 8/10
(76/136)
Nagyon jó, könnyesre röhögtem magam rajta:D
Ezüstliliom 2015 nov. 12. - 10:34:24
(75/136)
Amelyik hozzászólásodra reagáltam, az durván sértõ volt, ráadásul most is csak a nõi zsûritagokat kritizálod, sõt le is k...-zod. Amikor a férfiak ugyanezt tették, az egyáltalán nem volt visszatetszõ, ugye? Õk is csorgatták a nyálukat, õk is lefektették volna azokat a majdnem pucér csinibabákat, akik a színpadon vonaglottak, de az persze nem elítélendõ, csak ha egy nõ teszi ugyanezt. Ráadásul, amikor azt írod, csoda, hogy a rúdtáncost nem húzták le, akkor kiderül, hogy nem értesz semmit az egészbõl. A két nõ arra mondott nemet, hogy csupán a szexi kinézet döntsön a továbbjutásról teljesítmény nélkül. Amikor a fiúk kockás hasáról beszélt Eszter, akkor szerintem viccelt, de neked már ez is elég, hogy lekurvázz valakit.

Valószínûleg szelektíven olvasol, mert már írtam a mûsorról, legfeljebb nem a legutóbbi adásról, mert azt a technika úgy intézte, hogy ne láthassam. (Nem mintha nagy lenne a veszteségem ettõl.)

Amúgy meg úgy teszel, mintha Te nem épp megmondóember lennél...

És szivi az öreganyád.
offtopic
Ezüstliliom 2015 nov. 12. - 10:17:21 Előzmény olahmiki1959
(74/136)
Ketten is voltak azok az egyek, és épp azért tettem idézõjelbe a kifejezéseket, hogy érzékeltessem, én nem osztom a nézetüket.:)
pneklara 2015 nov. 11. - 15:13:17 Előzmény -csengõzoli--
(73/136)
Akik engedték ennek a kisfiúnak a színpadra lépését, azokat arra kárhoztatnám, hogy reggeltõl estig nézzék az arcát, mi minden ült ki rá az értékelés pillanatában!Az egy dolog, hogy a felnõttek szórakoznak, mûsort csinálnak, játszadoznak, röhécselnek egymás közt. De kivel teszik ezt? Egy kisfiúval, aki sorskérdést csinál abból, hogy híres lesz, sok pénzt keres majd, hogy az anyukája meggyógyuljon. És akkor elkaszálják a lelkesedését, tehát õ nem jó, nem értékes. Ez volt az arcára írva. Nincs ezeknél egy pszichológus, aki fel sem engedte volna a színpadra, mondván, hogy kisfiú, nemes a szándékod, de a produkciód nem üti meg a mércét? Büntetni kellene azokat, akik kiteszik ennek a szórakoztató hacacárénak a gyermekeket, csak azért, hogy mûsort tudjanak összedobni. De az elsõ számú felelõs a szülõ. Aki biztatja a gyermekét, hogy te oda való vagy a talentbe, s akár meg is nyerheted. Azért lennének a "szak"emberek, akik lehúzzák a sorompót a nem odavaló elõtt. Persze õk örülnek az ilyen könnyet fakasztó perceknek, pedig még nem is vagyunk karácsony havában. Mi lesz még akkor!Fájdalmas volt nézni a kisfiú bánatát, s mi vár még rá az osztályban a gyerekek bántása, kinevetése után. Nem volna szabad gyereket kitenni ennek meggondolatlanul.
offtopic
cellasto 2015 nov. 10. - 23:18:13
(72/136)
nesze neked emancipáció :D
olahmiki1959 2015 nov. 10. - 19:03:31
(71/136)
Nem hiszem.
Ezüstliliom általában nagyon jó meglátásai vannak a mûsorokkal kapcsolatban. Kötekedni meg nem szokott, én nem olyannak ismertem meg.
olahmiki1959 2015 nov. 10. - 16:49:16
(70/136)
Drága Lili!
Legalább Te ne általánosíts, ezt a hihetetlen véleményt a "magyar nõkrõl" nem a "magyar férfiak" fogalmazták meg úgy általában, hanem egy valaki, akire ne is vesztegessünk több szót.
Üdv!
xdm 2015 nov. 10. - 13:28:05
(69/136)
A médiában 90% ilyen féreg, emberalatti szardarab, akinek megolvad a gerince némi HUF-ért, meg szakmai "elõrelépésért". Rendkívül szomorú, hogy itt tartunk. És a sok zombi meg ezt nézni, és erre nyáladzik otthon...
Ezüstliliom 2015 nov. 10. - 13:00:29 Előzmény Gollam24
(68/136)
Kedves "magyar férfiak"! Elõbb nézzetek magatokba, csak azután kritizáljátok a "magyar nõket"!:)
Ezüstliliom 2015 nov. 10. - 12:55:00
(67/136)
Gondolom, kb. egy szinten is vagy minden tekintetben azzal a punk gyerekkel.
1/10
wowow 2015 nov. 09. - 20:24:00 1/10
(66/136)
Tényleg volt ilyen? Nem láttam a mûsort. És a jövõben sem tervezem nézni.
-csengõzoli-- 2015 nov. 08. - 20:47:36
(65/136)
Ezúton szeretnék "gratulálni" Kónya Gergely fõszerkesztõnek és Mazula Vanda "adásfelelõs szerkesztõnek", amiért a halálos beteg anyukáját sirató kisgyerekekkel szórakoztatnak!
Bravo!
Remélem holnap errõl cikkezik majd a Blikk, lehet mit írni errõl az adásról is!
Csak így tovább,minden ráfér a pofátokra!
A sikerért semmi sem drága,ugye? Itt egy jó story,miért hagynátok ki?
Miért merülne fel bennetek,hogy undorító dolog ezzel szórakoztatni?
Rákos anyukája miatt szomorkodó kisfiú, mint szórakozató elem? Komolyan itt tartunk?
És ez ellen senkinek egy szava sincs?
Undorító!
3/10
Semprini 2015 nov. 08. - 11:38:52 3/10
(64/136)
Egy pár fokkal kevésé volt nézhetetlen a tegnapi adás mint a korábbiak. Valahogy ebbe több továbbengedett produkciót sikerült belepakolni, melyek közt volt valóban egész szórakoztató is. Ezúttal túltengtek a táncos produkciók, viszont most nemcsak az nem derült ki, hogy melyek kaptak igent, de az sem, hogy milyen zenére táncoltak, lévén a hat vagy hét összemontírozott tánccsoport alá UGYANAZT(!!!) a zenét vágták be. Hát ilyet még tényleg nem láttam, ez valahol már vicces is volt, bár aligha annak szánták.
Ami viszont direkt volt vicces: a stand up-os ikerpár, akiknek a spontán bemutatkozó szövegelése és ironizálása a zsûrivel fura módon sokkal jobban sikerült, mint a tényleges produkciójuk, de persze azért továbbjutottak, nagyon kíváncsi leszek, mit fognak legközelebb mutatni, már ha még látjuk õket - ugyanis az hogy itt most továbbmentek, még nem jelent bekerülést az élõ adásba, lesz még rostálás.
Önjelölt "tehetségekbõl" is akadt megint szép számmal, volt olyan produkció, amikor egyszerûen nem értettem, miért gondolja valaki, hogy az tényleg produkció, és csak néztem ki a fejembõl, hogy oké, hogy ezzel oda mert állni, de valakik meg ott a retekklubnál azt gondolják, hogy ez tényleg képernyõre való szombat este fõ mûsoridõben?!
A zsûrit minél többet mutatják, annál inkább zavaró, hogy mennyire rosszak. A mûmeglepõdések, túlzásba vitt reagálások, mûvigyorgás-vicsorgás egy idõ után rémesen irritáló tud lenni, fõleg úgy, hogy közben meg magukból a produkciókból nem látunk szinte semmit. Eleinte Csuja Imrét tartottam a legjobb zsûritagnak, most már õ sem tûnik igazán odavalónak, pedig õt legalább színészként kedvelem. Azt viszont továbbra sem értem, miért kell két prózai színész a zsûribe, mikor ez nem vers-és prózamondó verseny, viszont ha már ennyi táncost és tánccsoportot becastingolnak, akkor miért nem ültetnek be legalább egy olyan valakit a zsûribe, aki valamilyen szinten ért a tánchoz, és érdemben hozzá tudna szólni a produkciókhoz - mondjuk koreográfus vagy ilyesmi. Jó, persze, bûvész vagy artista sincs a zsûriben, na mindegy... Eleinte Linczényi Márkó irritált a legjobban, de most már a két nõi zsûritag, nem is tudnék különbséget tenni, hogy melyik jobban.
Szóval: "értem én, hogy villamos, de mi hajtja?" :-)
1/10
Bodellger 2015 nov. 07. - 06:47:59 1/10
(63/136)
Mindig van lejjebb...
kaboca12 2015 nov. 03. - 10:54:49
(62/136)
Bocsánat, hogy beleszólok a vitába, de azért az általad lenézett -ennek ellenére tökéleten nyomon követett- tehetségkutatókból kerültek már ki tehetséges emberkék. Például Radics Gigi, vagy a visszahúzódó Szíj Melinda. Az, hogy azt állítod, hogy te értesz a zenéhez (mindenki azt mond itt, amit akar egyébként) nem jelenti azt, hogy a másik botfülû, mert éppen nem a zenei szakterületet választotta. Ismerek olyat, akinek abszolút hallása van és ezenkívül rohadtul nem érdekli a zene, viszont egybõl megállapítja, ha valaki nem jól teszi a dolgát. De énektanárt is tudok, akit kín hallgatni. :)
Régen, amikor még Ki mit tud? volt a neve, az egész ugyanerrõl szólt. Akkor is voltak olyanok, akik nem érdemelték meg, hogy tehetségesnek nevezzék õket, csak akkor más volt a módi úgymond, fegyelmezettebbek voltak az emberek és sokkal kevesebb "celeb" volt. Kövezzetek meg nyugodtan, de szerintem Kovács Kati NEM jó énekes, egyáltalán nincs hangja, megkopott volt régen is, most meg pláne. Az már más kérdés, hogy mivel jóval kevesebb elõadó volt, így persze vele (is) kellett foglalkozni, vagy õt is kellett "sztárolni". Az õ zenei pályafutását inkább Szenes Iván munkássága emelte ki. De ez csak az ÉN véleményem.

A mûsorról annyit, hogy nézhetetlen. Részben azért, mert igaz, hogy folyamatosan a zsûrit mutatják, másrészt szerintem fizetnek ezeknek az embereknek. :) Nekem hihetetlen, hogy ennyi ember önként és dalolva képes leégetni magát ország-világ elõtt. Valóban a néptáncos fiúk voltak a legjobbak és azért be kell látni, hogy ahhoz, hogy ennyire egyformán dolgozzanak azért kell gyakorlat és tudás. A homokfestõk is jók voltak. A rúdtáncos nõ is jó volt, (valóban volt benne egy tartás attól függetlenül, hogy nekem egybõl egy sztriptíz-bár jut ilyenrõl eszembe) de nem tudom, hogy késõbb mit fog mutatni. Max. egy másik zenére fog föl-le vonaglani a rúdon.

Ennek ellenére ha van idõnk, nézzük. Pont azért, mert mindig ledöbbenek, hogy mennyi ember képes leégetni magát és nem utolsó sorban a családját, baráti körét.
olahmiki1959 2015 nov. 02. - 20:38:36
(61/136)
Oké, bár szerintem volt már arra példa, - nem is egy -, hogy egyetértettünk valamiben, én nem adnám fel ilyen hamar.
Az, hogy egy tehetségkutató mûsor elsõ néhány adásában - a közönség szórakoztatása miatt - klinikai idiótákat, abszolút tehetségteleneket, az önkritika legkisebb morzsájával sem rendelkezõ nímandokat mutatnak, az nem jelenti azt, hogy ne bukkanhatna fel közöttük néhány zseniális tehetség.
3/10
Semprini 2015 nov. 02. - 20:22:24 3/10 Előzmény olahmiki1959
(60/136)
Nem azt mondtam, hogy kizárt, de elég kicsi a valószínûsége. Ráadásul ez nem egy komolyzenei- vagy táncos verseny, hanem egy szedett-vedett, kereskedelmi tévés, sokadik tehetségkutató. Az eddigi felhozatal - már amit eddig mutattak belõle - elképesztõen siralmas, minden eddigi hasonló versenyt mélyen alulmúl, ehhez nem kell hozzáértõnek lenni, teljes bizonyossággal ki lehet jelenteni. Ehhez az elképesztõen nívótlan átlagszinthez KÉPEST (és nem más világversenyt nyert táncsoprtokkal összehasonlítva!) megértem, ha neked az a néptánc-crossover produkció ennyire tetszett, szuverén jogod, istenítsd õket. De ha még csak nem is értesz hozzá - hiszen nem vagy táncos sem pedig koreográfus-, akkor pláne nem kell ilyen erõs kifejezést használnod. Szerintem ezt a parttalan és meddõ vitát most hagyjuk abba, úgysem fogunk soha egyetérteni, csak azért is kötni fogod az ebet a karóhoz, én meg szintén fenntartom a véleményemet.
olahmiki1959 2015 nov. 02. - 20:11:00
(59/136)
"Egy tehetségkutatóban látott produkcióval kapcsolatban - pláne a selejtezõn! - én óvakodnék a világszínvonal-kifejezéstõl, akár értek hozzá, akár nem. Ennyi."
Na látod, ezzel abszolút nem értek egyet. Miért ne lehetne világszínvonalúnak minõsíteni egy produkciót, ha az megüti azt a szintet?
Klasszikus zene - a te asztalod.
Biztosan tudsz több példát is mondani arra, hogy ma már világszerte ismert zongoramûvészeket, hegedûmûvészeket, operaénekeseket pontosan egy zongoristáknak, hegedûsöknek, vagy énekeseknek meghirdetett versenyen fedeztek fel, olyanokat, akik addig ismeretlenek voltak, és fiatalon megnyertek egy ilyen versenyt, ami által egy csapásra ismertek lettek.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha valaki egy tehetségkutatóban tûnik fel, az a tény egyáltalán nem zárja ki, hogy világszínvonalú produkciót nyújtson, legyen akár zenész, akár artista, vagy éppen táncos az illetõ.
olahmiki1959 2015 nov. 02. - 19:46:51
(58/136)
Nem szeretnék túl hosszú vitát nyitni ebben a kérdésben, de valóban, dolgoztam már - vagy közelrõl láttam - rengeteg nagynevû táncossal, énekessel, zenésszel, (Medveczky Ilona, Cserháti Zsuzsa, Pege Aladár, Szakcsi Lakatos Béla), mégpedig hosszú ideig, ami azt eredményezi, hogy biztonsággal "be tudom lõni" valakinek a mûvészi teljesítményét, nem azért, mert tévedhetetlen ítész lennék, egyszerûen az évtizedes tapasztalat segít ebben.
Egyébként meg érdeklõdésembõl kifolyólag állandóan a legnagyobb zenészeket és énekeseket hallgatom, - mindenféle mûfajban, a klasszikustól a dzsesszig -, ami megint csak ad egyfajta alapot ahhoz, hogy segítsen valakinek a megítélésében.
Viszont például a borokhoz abszolút nem értek, mert soha nem szoktam alkoholt inni, tehát óvakodnék véleményt mondani bármilyen szeszesitalról, és ugyanez a helyzet a futballal. Nem értek hozzá, nem érdekel, nem nézem, nem foglalkozom vele. Ezért fogalmam sincs, hogy Ronaldo, vagy éppen Dzsudzsák Balázs-e a jobb futballista, és éppen ezért, sohasem, nyilvánulnék meg velük kapcsolatban.:D
3/10
Semprini 2015 nov. 02. - 19:24:52 3/10
(57/136)
Köszönöm, pontosan kifejtetted, amire gondoltam, nem is nagyon tudok mit hozzátenni, így igaz.
Szóval attól mert valamitõl el van valaki ájulva, mert õ maga nem lenne képes azt a dolgot megcsinálni (hiszen sosem tanulta, sõt talán nincs is hozzá képessége), az adott dolog még nem lesz automatikusan 'világszínvonalú', legfeljebb az illetõ számára lenyûgözõ, elérhetetlen, stb. De egy igazán hozzáértõ szakmai szem esetleg csak legyintene rá, hogy "ugyan már, ez csak üres virtuozitás tartalom nélkül" - mert bizony, ilyen is van.
Egy tehetségkutatóban látott produkcióval kapcsolatban - pláne a selejtezõn! - én óvakodnék a világszínvonal-kifejezéstõl, akár értek hozzá, akár nem. Ennyi.