Téma: Lorenzo olaja

nemkati 2009 jún. 11. - 13:32:16
(18/38)
Egy éve halt meg Lorenzo Odone. 30 éves volt.
10/10
Viola Erzsébet 2009 jún. 11. - 13:19:08 10/10
(17/38)
Ez egy fantasztikus, csodálatos film, sok mondanivalóval. Bár csak sok hasonló nívójú filmet vetítenének a sok brutálitást, erõszakot, trágárságot ömlesztõ filmek, mûsorok helyett!
egoca 2009 jún. 11. - 12:01:32
(16/38)
Ha jól értettem mikor utánanéztem, Lorenzot többen játszották.

* Billy Amman
* Noah Banks
* Elizabeth Daily (voice, some shots only)
* Zack O'Malley Greenburg (main)
* Michael Haider
* Cristin Woodworth
egoca 2009 jún. 11. - 11:54:30
(15/38)
Sajnálom, de nekem nem tetszett. Drámai és megrázó, valóban, de kissé túlságosan is "touchy" szerintem. Egyáltalán nem volt annyira jó, mint amilyennek vártam.
agnyieszka 2009 jún. 11. - 11:37:30
(14/38)
Még csak 25 percet láttam a filmbõl, és már "ríttam" egyet.
twillight 2009 jún. 11. - 08:55:13
(13/38)
A film zseniális. Ráadásként meg az orvostudomány egy igen gyenge pontjára világít rá.

Az én kedvencem amikor a vén tudóst felkérik, hogy izolálja azt az akármilyen olasavat. Tuti az a fim csúcspontja amikor azt kutatgatja.
wheel 2009 jún. 07. - 12:12:35
(12/38)
Lorenzo tavaly halt meg, 30 éves korában, édesanyja halála után 8 évvel. Szívszorító film.
Senike 2009 jan. 29. - 10:04:56
(11/38)
Több évvel ezelõtt láttam, de a mai napig emlékszem rá. Nagyon nyomasztó, ha valaki olyan érzékeny, mint én, akkor képes együtt sírni a szülõkkel. Szomorú, idevágó hírt olvastam ma: http://www.muvesz-vilag.hu/film/hirek/8864. A film mindenképp csillagos ötöst érdemel.
Csiga1 2007 jan. 09. - 19:01:19
(10/38)
Arról nem is beszélve, hogy ha sikeresek lesznek a kutyakísérletek, talán még maga Lorenzo is megérheti, hogy visszanyerje az egészségét. Valakinek mindig meg kell tennie az elsõ lépést. Ami pedig a megérte-e vagy sem kérdéskört illeti a szülõk szemszögébõl: ha ezalapján mérlegelnének, soha egyetlen szülõ se ajánlaná fel halott gyermeke szerveit átültetésre, hiszen rajta az már úgysem segít. Azt gondolom, hogy ha Lorenzót nem tudták volna megmenteni, a szülõknek akkor is talán könnyebb lett volna feldolgozniuk a halálát, ha tudják, hogy 1. õk megtettek minden tõlük telhetõt 2. a fiuk élete nem volt teljesen hiábavaló, mert legalább másoknak megadta a túlélés esélyét-reményét. A film tényleg nagyon jó, kár, hogy nemfõmûsoridõben adták, bár így is leragadtam elõtte (ami sajnos a vizsgákra való készülés rovására ment...).
cstimcsi 2007 jan. 09. - 10:46:46
(9/38)
A 3-ból? :)

Különben pedig szerintem csodálatos dolog, az amit a szülõk a fiuk megmentésért tettek. Szerintem kevés ember tudná ezt utánuk csinálni. Annak ellenére, hogy a környezetükben lévõk nem hitték el, hogy sikerülhet, õk mégis mindvégig bíztak benne. Szerintem nem sokan lennének erre képesek.

Egyébként az olajról pedig bebizonyosodott, hogy valóban segít és korai stádiumban teljesen megakadályozza a betegség kialakulását.

A film vége felé az apa feltette a kérdést az anyának, hogy gondolt-e már arra, hogy mindazt amit tettek, azt nemcsak Lorenzo érdekében tették, hanem más gyerekeken és családokon segítettek.
huba1 2007 jan. 09. - 08:34:23
(8/38)
Egyébként a film nálam három csillagos!
huba1 2007 jan. 09. - 08:26:26
(7/38)
Ezzel a véleményeddel egyet értek.
Nagyon régen láttam a filmet, de tudom, olyannyira meg viselt, hogy napokig nem tudtam másra gondolni, csak erre a szerencsétlenül járt kisgyerekre.
Én a messzemenõkig tisztelem Lorenzo szüleit a kitartásuk, emberfeletti erejük bizonyítása miatt.
Semmi egyebet nem tudok a filmrõl, olyan értelemben, hogy kapott e valami dijat, mert a színészek nagyon odatették magukat a filmben.
Keveset tudok errõl a betegségrõl, de mint a filmben is kiderült, már megmenthetõk a gyerekek sokkal jobb eséllyel, mint Lorenzo ugye?
Sajnos régen láttam a filmet.
Athelas 2007 jan. 09. - 01:18:20
(6/38)
Így, racionális alapon feltehetõ a kérdés. De egyediesítve már teljesen más a helyzet. Egy szülõ, bármilyen beteg is a gyermeke, sosem mondja azt, jobb ha meghal. Lorenzo szülei mindent megtettek, hogy megmentsék az egyetlen gyereküket. Ha elindul valamilyen javulás, ki az, aki nem hisz abban, hogy talán még sokkal jobban is lehet? És ha csak egy bizonyos fokig javul, és tovább nem, akkor mit kell tenni? Utólag már könnyen lehet azt mondani, megérte vagy nem érte meg. De mindig hiba.
Botlee 2007 jan. 09. - 00:12:55
(5/38)
Én is olvastam róla, hogy most 28 éves. Csak az a kérdés, hogy megérte életben tartani ilyen áron, hogy szinte teljesen csak a vegetatív funkciók mûködnek nála? Mondjuk nekem nincs gyerekem és lehet hogy csak ezért gondolom így, de szerintem nem éri meg Lorenzónak sem. Mert így csak szenved.
cstimcsi 2007 jan. 08. - 15:16:52
(4/38)
<a target="_blank" href="http://www.myelin.org/aboutlorenzo.htm" title="http://www.myelin.org/aboutlorenzo.htm">www.myelin.org</a>
A Myelin Project honlapján találtam Lorenzoról.
cstimcsi 2007 jan. 08. - 14:57:09
(3/38)
Egyetértek, valóban dráma, és nagyon jó film. Szerintem Nick Nolte és Susan Sarandon nagyszerûen játszották a szülõk szerepét. Egyébként úgy tudom, hogy Lorenzo még ma is él, betöltötte a 28-at, de még mindig béna és csak szem- és ujjmozgatással kommunikál. Az édesanyja 2000-ben tüdõrákban meghalt. Aki még nem látta, érdemes megnézni.
Zolkó 2007 jan. 08. - 14:39:24
(2/38)
Egyetértek, én sem értem a kategorizálást, hisz ez egy igazi dráma. Pláne úgy, hogy megtörtént.
Athelas 2007 jan. 07. - 23:54:54
(1/38)
Szép film, igaz történet, pedig szinte hihetetlen. Nem tudom itt miért kategorizálták romantikus filmnek, sztem ez dráma.