Pünkösdi Kató 2009 aug. 19. - 19:15:50
(189/329)
Megnéztem én is, de nem tetszett. :( Nekem rontotta az összképet a ruha, mert annyira látszott, hogy csak felvették a ruhát 2009-ben... A hajak is borzalom. A 60-as években mindenki a fodrásztól jött ki mindennap? Mert itt mindenkinek fodrász haja volt...
Sajnálom, mert nagyon szeretem a zenés filmeket, a Hungáriát és Fenyõt is nagyon bírom, a dalok nagyon tetszettek, de úgy az egész film sajnos nem.
A végén a kondertrészben mutatták a táncosokat, akkor jöttem rá, hogy mennyire nem tetszettek a filmbeli ruhák. A koncerten lévõ ruhák kellettek volna és akkor elhiszek én mindent. :))
Petrapetrus 2009 aug. 17. - 17:10:42
(188/329)
Tudom. De Fenyõ az Fenyõ, a lényeg meg a lényeg... :-)
10/10
mulao 2009 aug. 17. - 16:48:59 10/10
(187/329)
Nem vagyok 72 éves, de nekem nagyon tetszett a film, szerintem még mondanivalója is volt, és a zene is nagyon jó.:)
mizuki 2009 aug. 17. - 10:33:35
(186/329)
Most hétvégén néztem meg a gyerekekkel és mindhármunknak tetszett. A fiamnak az egész film, a lányomnak (3 éves!) a zene :)
Nekem ugyan mérsékelten de könnyed kis mozi volt, igaz a kilenc évesemnek folyamtosan magyaráznom kellett dolgokat :)

Szerintem egyáltalán nem rossz ez az alkotás! Egy könnyed, zenés-táncos film... ahogy kell .
10/10
delamico 2009 aug. 08. - 16:15:50 10/10
(185/329)
Én is csatlakozom a kellemes csalódás csoporthoz. Ahhoz képest, hogy modern magyar alkotást láttunk, egészen jópofa volt, annak ellenére, hogy a az utóbbi 10, de minimum 5 évben a jó magyar film gyakorlatilag oximoronnak számított. A sztori egészen ötletes volt, bemutatta, amit akart, még valamilyen szinten parodizálnia is sikerült, amit akart és kimondottan szórakoztató volt. Nem volt túl elnyújtott, nem volt tele orbitális véletlenekkel és meseelemekkel, abszolút korhûnek tûnt. Ami pedig kimondottan pozitívan jött le számomra, hogy nem a tipikus pojácagárdát a szõke szilikoncsoda labanclillákkal szerepeltették, hanem olyan színészeket szedtek elõ, akik még játszani is tudnak. Fenyõ Ivánt persze muszáj volt elsütni, de ezt az egyet azért kibírtam én is, pláne, hogy ez a szerep egészen új megvilágítást adott az ocsmány szépfiúpofájának és sokat segített, hogy jóval kevésbé utáljam õt. Összességében pedig erõs közepes volt, amit meg lehet nézni párszor és el lehet vigyorogni rajta. Hazai vígjáték/musical(?) viszonylatban pedig egyenesen 11/10-es.
10/10
mulao 2009 júl. 23. - 19:43:49 10/10 Előzmény Uby
(184/329)
Én is imádom! Bár sajnos nem moziban láttam, ott biztos magyobbat szólnak a dalok.?
Uby 2009 júl. 22. - 09:44:55
(183/329)
Imádomimádomimáádom :D:D
Ma fogom megnézni másodszorra moziban, alig várom.
10/10
10/10
mulao 2009 júl. 21. - 04:26:58 10/10
(182/329)
10/10 ez a film.:)
8/10
Forest78 2009 júl. 16. - 23:54:49 8/10
(181/329)
Én, ma néztem meg dvd-n,és kelemesen csalodtam. Sosem voltam nagy Hungária rajongo,de ez a film NAGYON jol sikrrült. 8/10
auringonlasku 2009 júl. 03. - 12:57:58 Előzmény Egy a sokból..
(180/329)
Én még annó moziban láttam. Én se estem tõle hasra a zenéket leszámítva benne.
Egy a sokból.. 2009 júl. 01. - 23:44:07 Előzmény mulao
(179/329)
Elment a film, de csak a zenék miatt, és a korhûség - tehát a styling miatt, de a kedvencem nem lesz... 6/10
10/10
mulao 2009 jún. 27. - 18:39:20 10/10 Előzmény Semprini
(178/329)
Ne haradudj, hogy írok neked, nem szeretek igazán válaszolgatni, nincs kedvem felesleges vitákba bonyolódni (bár ezzel, hogy írk neked, már benne is lettem nyakig, sajna) egy ilyen filmesfórumon, de most te olyat írál, amivel nem értek egyet, de nem arról van szó, hogy nem tetszett neked a film.
A lányok játéka. Kiss Tünde kislányszerepet játszik, teljesen jól, illik rá a szerep, és a karakterfejlõdése is egész jó, ha nem tetszett neked a játéka, akkor egyszerûen nem éretted amit kellett.
És bocsánat, hogy ezt mondom, de ne csináljuk már azt, hogy mert szép egy színésznõ, a te szavaddal élve, dekoratív Valentin Titánia, az azt jelentené, hogy tehetségtelen, õ is jól játszik, érzi a figurát, és az õ karakterfejlõdése is elég jó! Persze biztos vannak olyan színésznõk, akik szépek, de tehetségtelenek, de ez nem mindig van így, pl Gubás Gabi is szép, de nagyon jó színésznõ is, tudom mit beszélek, láttam színházban, pont kislányszerepben, amiben a színésznõk megtudják mutatni, hogy milyen jó színésznõk.Ja, csak ennyit akartam, üdv.:)
10/10
mulao 2009 jún. 25. - 00:56:07 10/10
(177/329)
Ez csak természetes, hogy egyetértesz, hiszen jól játszanak a lányok!;)
10/10
mulao 2009 jún. 23. - 11:53:20 10/10
(176/329)
A lányok nem játszanak jól? Pedig jól játszanak, jók a szerepeikben. Szabó Kimmelen és Schereren kívûl, a többiek is remekek. Nekem is feltûnt, hogy több filmbõl épûl kissé fel ez a film, de attól még nem lesz rossz. Mármint azzokkal a filmekkel sincs semmi bajom.:)
Milyen negatívúmok voltak is még?
Akármi is volt, nem értek egyet!:)
zara18 2009 jún. 22. - 14:39:31
(175/329)
jaj nagyon gyenge a magyar filmek nagyrésze mind ilyen vacak 10/2 ha a zene nincs még ennyit se adnék
Keba 2009 jún. 21. - 14:33:00
(174/329)
Szívesen idéznék belõle, de csupán zongora hallatszik belõle, az említett oldalon pedig nincs fenn ez a szám :(
Keba 2009 jún. 21. - 14:04:00
(173/329)
Hello! Nem tudja valaki véletlenül, mi annak a számnak a címe, ami akkor csendül fel , mikor Vera-t mutatják, hogy készül a házi buliba? Nagyon kéne a szám címe.
(Azután a jelenet után van mikor a srácok bemennek a mosdóba leosztani a nõket :)
6/10
Semprini 2009 jún. 20. - 22:02:01 6/10
(172/329)
Az összelopkodást úgy értettem, hogy akarva-akaratlanul az említett filmek jutnak eszébe az embernek - persze nyilván szó sincs véletlenrõl, ezt nem állítottam. Természetesen azt is tudom, hogy Fenyõék megnyerték a Ki mit tud-ot, de ettõl a két film hasonlósága ne lesz kevésbé nyilvánvaló.

"Fenyõ Miklós hangszere a zongora, evidens volt egy zongoranyúzós jelenet, ez nem JLL megidézése, hanem Fenyõé"
Ha figyelmesen nézted a filmet, akkor tudhatod, hogy a filmbeli Miki igenis Jerry Lee Lewist idézi meg az elsõ zongorása számával, hiszen meg is említi a nevét, a zongorázási stílusa pedig egyenesen leutánzása a Lewisénak.

"A végén a valódi Fenyõ-koncert bevágása hát esztétikailag nem épp a legfelemelõbb és tényleg nem passzolt bele"
Akkor egyrõl beszélünk, ezzel nem mondtál ellent nekem. :-)

Ráadásul nem adtam olyan rossz pontszámot a filmre szerintem, inkább azokba köss bele akik nagyon lepontozták vagy lehúzták.
6/10
Semprini 2009 jún. 20. - 10:40:56 6/10
(171/329)
Rendesen összelopkodták ezt a filmet korábbi filmekbõl. A szocreál miliõ és a film végi ki mit tud a Csinibabát idézi, a koraográfia kicsit a Grease-re hajaz, amikor pedig Szabó Kimmel Tamás a zongorához pattan, arról egybõl Dennis Quaid jut eszembe a Rock'n Roll ördögébõl - nem véletlenül, hiszen mindkét esetben Jerry Lee Lewis kerül megidézésre. A film Fenyõ Miklós életének egy rövidke szeletét dolgozza fel, de ez igazából másodlagos. Jónéhány Hungária-sláger elhangzik, ezekkel igazából annyi a baj, hogy a Csavard fel a szõnyeget kivételével a 80-as évek elején íródtak, tehát egy hatvanas években játszódó filmbe legfeljebb a zenei stílusuk miatt kerülhettek, ráadásul az, hogy a Fenyõ Miklós által írt számokat nem az õ filmbeli alteregója, hanem annak riválisa, Röné énekli, nem igazán logikus, na de ki keres logikát egy nyári limonádé musicalben?
A szereplõk közül Scherer Péter és Szabó Kimmel a legemlékezetesebbek, nagyon nem tetszett viszont Fenyõ Iván és a Miki szerelmét játszó Kiss Tünde. Puskás Péteren viszont meglepõdtem, szemüveges lúzerként egész jól botladozott. Valentitn Titánia dekoratív jelenség, viszont nem sok szerepe van, ráadásul azzal, hogy a negatív fõszereplõ csaja, még le is rontják a karakterét. Az hogy a végén még egy valódi Fenyõ-koncert részletet is bevágnak, tökéletesen értelmetlen és nem odavaló.
4/10
mimihopps 2009 jún. 20. - 10:11:00 4/10
(170/329)
elég gyenge feldolgozás:(
csalódás volt...szabó kimmel volt az egyetlen aki jól azonosult a szerepével...de fenyõnek nagyon nem ment...hiába állította minden riportban.
hát nem a musical az õ mûfaja, "csak" a szépfiús szerepekben jó:P
a lányok közül se volt kiemelkedõ teljesítés...
sajnálom nekem nem jött be...:(
10bõl 4es