sumetrolin78 2009 szept. 15. - 11:51:56
(66/206)
Hoppá...most néztem hogy már törölték a linkeket...:(
sumetrolin78 2009 szept. 15. - 09:17:13 Előzmény lyon.95
(65/206)
1 .rész: Úton a haza felé...
Az elsõ részben az Õshazától a Kárpátokig kísérjük a vándorló magyar népet. Utánajárunk annak, hogy mi köze van Ungvár nevének a "Hungária" névhez; megtudhatjuk, hogy mire való az "istenfa" a jurtaépítés közben; hogy miért nem szabad rálépni a küszöbre; hogy milyen madár a turul; mi köze a "nemzés"-nek a "nemzet"-hez; és megnézzük, milyen látvány tárult a honfoglalók szeme elé a Vereckei hágóról?

http://download.hellshare.hu/magyaro...aul.avi/384116

2. rész: A honfoglalás
A Magyarország története címû sorozat második adásában hont foglalunk. Ezúttal is sok ismert legenda után nyomozunk: mi a valóságtartalma az egy marék földért, egy kulacs vízért és egy tépés fûért vett országnak? Tényleg a szerét ejteni kifejezésbõl ered Ópusztaszer neve? Hol van az, ami az Óperencián is túl van? Ettek-e õseink nyereg alatt puhított húst? Milyen volt a honfoglalók instant levese? Miért reszketett egész Európa a kalandozó magyarok íjától? Mi az igazság Lehel és az õ kürtje körül? Egyáltalán: hogyan, milyen épületekben éltek, milyen ruhákat viseltek a honfoglaló õseink? És az igaz, hogy a magyarok hozták keletrõl, és õk terjesztették el széles körben Európa népei között a gombot?

http://download.hellshare.hu/magyaro...aul.avi/384122

3. rész: Államalapítás
A sorozat harmadik részében felkeressük István király - "Vajk" - születésének a helyszínét; Gizella királyné passaui sírját; az István és Koppány közötti harc feltételezett helyszínét; és utánajárunk a koronázási ékszerek eredetének. Ezúttal is érdekességeknek, titkoknak, legendáknak eredünk a nyomába: tudták azt, hogy a szóvégi "d" betû a középkorban kicsinyítõ képzõ volt, vagyis Árpád neve árpácskát, Várad kicsi várat jelentett? És arról hallottak, hogy a pannonhalmi alapítólevél szerint az apát egyik privilégiuma az, hogy szandálban is misézhet?

http://download.hellshare.hu/magyaro...aul.avi/384124

4. rész: István királysága
Ezúttal is számtalan kérdést teszünk fel a mûsorban, amelyek többségére válaszolunk is. Vajon hogyan alakult ki az az ezer éves hagyomány, hogy a magyar királynéknak a koronázásukkor varrniuk kellett néhány öltést a koronázási paláston? Hogy nézhetett ki az elpusztult fehérvári bazilika? Mi köze az "eladó leány"-nak a "vevõ-legény"-hez? Mennyit ért egy féldénár? Valóban ellopták István jobb kezét? Hány helyen halhatott meg Imre herceg? Hogyan lett Vazul megvakíttatásában "bûnbak" a királyné? Hogyan alakultak ki a mai címerünk alapjai?

http://download.hellshare.hu/magyaro...aul.avi/384129

5. rész: A magyar szentek évszázada
Számunkra a 11. század Szent Istvánnal kezdõdött, és az õ szentté avatását kezdeményezõ Szent Lászlóval végzõdött; de ebben a században élt Szent Imre, Szent Gellért, - és talán kevesen tudják, hogy a feltételezések szerint Skóciai Szent Margit, a skótok patrónája is Árpád-házi szent volt! Megnézzük, Margit hol született, de utánajárunk a feldebrõi templom titkának, és a hét napjai magyar elnevezésének is. Érdekes történetû sírokat is meglátogatunk: Pulán Salamont, Feldebrõn Aba Sámuelt, Csanádon Gellértet, Tihanyban I. Andrást temették el. És azt tudták, hogy Budapest területén elõbb a nyugati, vagyis a mai budai oldalt hívták úgy, hogy Pest?

http://download.hellshare.hu/magyaro...aul.avi/411916

6.rész: I. Lászlótól III. Béláig: a két lovagkirály
Rendkívül izgalmas nyomozásokban járhatnak velünk a mai adás nézõi: az Árpád-kori templomok többsége ? ma is fellelhetõ az évszázadok során rá épült részletek alatt, csak le kell hántani róla az évszázadok alatt ráépült épületelemeket! Öskü és Hidegség templomaiban jártunk; Velemérben pedig találtunk egy Szent László-ábrázolást, amely hihetetlenül érdekes feltételezésekre ad okot... Hallottak arról, hogy Kálmán király nem is törölte el a boszorkányüldözést? És hogy a késõbbi magyar királyok õse egy megvakított herceg volt? Vajon hogyan követhette a trónon IV. Istvánt III. István? Miért június 27-én van László-nap? Megértenénk-e a 12. századi magyar beszédet?...

http://download.hellshare.hu/magyaro...aul.avi/384145
10/10
helpdesk 2009 szept. 13. - 20:54:13 10/10 Előzmény lyon.95
(64/206)
Kedves lyon.95!
Úgy tudom, hogy letölteni nem tudod, de mától újra kezdi sugározni az M1 az egész sorozatot, az elsõ adástól kezdve, próbáld meg felvenni.
10/10
szuszo 2009 szept. 12. - 13:52:26 10/10
(63/206)
pm
lyon.95 2009 szept. 12. - 11:44:21 Előzmény helpdesk
(62/206)
Nem tudod véletlenül, hogy hol tölthetném le az elsõ 6 részt, ugyanis be kellene vinnem történelemórára, mert az itteni tankönyvek nagy részben a szerb történelmet dolgozza fel, és a tanárnõ szeretné megmutatni az osztálynak. Elõre is kösz!
henett 2009 aug. 01. - 19:14:35
(60/206)
Idézet egy honlapról:

" - duplagondol - válasz | megnéz 2009.05.24 20:22:12 © (6)
Ma láttam elõször ezt a sorozatot. Az alapgondolat, ha jól sejtem, az volt, hogy ismeretterjesztõ munkát végezzenek, ehhez viszont manapság látványos, képileg is erõs filmeket kellett volna készíteni. Semmi mást nem tesznek, csak röviden felsorolják azt, ami bármelyik rövidített történelemkönyvben benne van; akit ezek nem érdekelnek, az nem fogja megnézni a sorozatot sem, akit meg igen, az az olvasás helyett talán inkább a tv-nézéshez szokott hozzá, de ez már messze vezet a témától.

Az angol nyelvû csatornákon általában eléggé vegyes színvonalúak ezek a filmek, egyvalami viszont soha nem hiányzik belõlük: az élõszereplõs történeti rekonstrukció. Nálunk ezt letudták annyiban, hogy Nagy György kisétál két fa közül, a háttérben pedig könyvekbõl scannelt képek futnak. De a BBC-nél nem is fordulhat elõ túl sûrûn, hogy egy könyvkiadó megszponzorálja a közszolgálati tv-adást. "

forrás: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191122
henett 2009 aug. 01. - 19:01:34
(56/206)
Megnéztem a sorozathoz tartozó könyveket.

Elképesztõen szép kivitelezés!!
Hajreddin Barbarossza 2009 jún. 23. - 18:44:18 Előzmény henett
(55/206)
Skóciai Szent Margit története nekem is az egyik kedvencem, külön érdekessége a történetnek, hogy maga George Washington, az elsõ amerikai elnök is ennek a Margitnak a leszármazottja volt, ezáltal az Árpád-házzal is vérrokonságban állt. Persze ahogy lenni szokott, Margit magyar származását sok környezõ országban vitatják, de mi ezzel ne foglalkozzunk... :)

Szerintem is nagyon jó a mûsor, várom a folytatást!
10/10
szuszo 2009 jún. 12. - 18:19:25 10/10 Előzmény helpdesk
(54/206)
Köszi szépen az infót!
Ahogy látom a 46 epizód nem lesz meg idén! :(
Amit eddig láttunk az 10 pontos, s a mai világban igazi kuriózum...
Nagyon remélem, hogy nem kallódik el a folytatás. Lesz pénz a befejezéséhez!
Elõre is köszönöm! :)
10/10
helpdesk 2009 jún. 07. - 19:04:50 10/10
(53/206)
Kedves Érdeklõdõk!

A sorozatnak eddig 6 adása ment le, és nyáron - mint sok más sorozat esetében, - a Magyarország története sugárzásában is szünetet tart az MTV. Ennek az az oka, hogy ebben az idõszakban jelentõsen kevesebben nézik a mûsorokat, sokan nyaralni mennek, és õk lemaradnának néhány epizódról. Ezért a sorozatmûsorok sugárzását õsztõl folytatja az MTV, - így a Magyarország történetét is, amelybõl jelenleg 10 rész van készen, és folyamatosan dolgozunk a további részeken. Most éppen Nándorfehérvárra készülünk, hogy õsszel megmutathassuk Önöknek a várat, a török hajók által eltorlaszolt Duna-szakaszt, a Kapisztrán által vezetett keresztesek zimonyi gyülekezõhelyét, és azt a várudvart, ahol Hunyadi László emberei V. László jelenlétében meggyilkolták Cilleit... De szeptemberben elmeséljük majd azt is, hogy mit jelent a CSÍZIÓ, elmegyünk a kenyérmezei csata helyszínére, utánajárunk a déli harangszó históriájának, és megmutatjuk Corvin János horvátországi sírját.......
És persze még mesélhetnék sokáig, mert rengeteg izgalmas történetet feldolgozunk a magyar történelembõl, de nem szeretném ezt a mûsorajánló topicot ezzel terhelni... Remélem, hogy õsszel találkozunk; addig is nagyon köszönöm az érdeklõdést és azt, hogy megtisztelik a figyelmükkel a sorozatot; mindenkinek jó nyaralást kíván - Nagy György
Jersey 2009 jún. 07. - 16:47:28
(52/206)
Sziasztok!
Én úgy olvastam, hogy nincs minden rész még leforgatva, majd most folytatják a forgatásokat!
De remélem azért még van pár rész amit le fognak adni mert nekem is nagyon tetszik a sorozat! Igazán érdekes!

Ebben az évben érettségizem és sajnálom, hogy nincsen készen minden rész! Sok érdekességrõl tudnék belõle informálódni! Biztosan megnézném õket a szóbeli felelés elõtt!:) Pl. ma tanultam meg Szent István tételét és utána eszembe jutott ez a mûsor meg is néztem a 4. részt mivel eddig mindig lemaradtam a tv-ben való sugárzásáról!

Szomorúan vettem tudomásul, hogy ma nem lesz...:(

A történelmet igazából eddig nem szerettem... 9.-ben 2-es voltam belõle. Ma már a harmadik történelem tanárral, 12. év végére 5-ös vagyok történelembõl (és az osztályomba egy ponttal lemaradva az elsõtõl, a második legjobb írásbelit írtam meg:), érdekel minden kis apróság és hajlandó vagyok utána nézni a dolgoknak. Szerintem a hozzáállástól és a tanártól is függ, hogy ma mennyire szeretik a diákok a történelmet. Ebbõl arra is következtetek, hogy ide biztosan nem 20 év körüli fiatalok írogatnak, hogy mennyire jó a mûsor bár ha így van akkor örülök neki! Jó olvasni, hogy vannak még olyanok akiket érdekel az ilyen mûsor és nem csak a rengeteg sorozat a tévében.. Jobb lenne ha minél több fiatalt lekötne a téma!

Bocsánat ha valakit untattam de úgy éreztem most már én is hozzászólok, nem csak olvasgatom a komikat!

Üdv & szép napot kívánok mindenkinek,
Ági
Subrizeny 2009 jún. 07. - 11:48:41
(51/206)
Szép jó napot!
Nem tudjátok, mikor lesz a következõ rész?
Ez után nyomozok már 1 órája, hogy hátha valahol van errõl hír, de semmi...
Nagyon jó a mûsor szerintem és nem értem, miért vették le szó nélkül a mûsorról. Félek, hogy egyszercsak visszakerül majd, más idõpontban, mint amit megszoktunk és lemaradok róla...
Mert éppen nem nézek folyton tv-t, hogy felfigyeljek a beharangozókra...

remélem, nem tûnik el végleg a süllyesztõben...

Sziasztok!
10/10
gombavizsla 2009 jún. 06. - 13:48:31 10/10
(50/206)
Küldök e-mailt.
10/10
papageno 2009 jún. 04. - 11:11:43 10/10
(49/206)
Nincs meg valakinek DVD minõségben a 6. rész? A szolgáltatóm átrendezte a csatornákat, így lemaradtam rõla :-(
10/10
papageno 2009 jún. 04. - 10:26:24 10/10
(48/206)
Vajon mikor lesz a sorozat folytatása? A mûsor szerint legalább két hétig nem adják. (?) Tud valaki valamit?
10/10
bestboy 2009 jún. 02. - 19:32:13 10/10 Előzmény Maker
(47/206)
http://videotar.mtv.hu/Kategoriak/Magyarorszag%20tortenete.aspx
Itt meg lehet nézni az eddig vetített részeket