Téma: Mavi szerelme

Alberia 2023 febr. 14. - 11:14:51 Előzmény Erikácska
(27/87)
A Szerelem kiadó kivételével én is láttam, szerettem a filmeket. Számomra a Végtelen szerelem volt a legjobb, annak ellenére, hogy Emir bosszúálló, gyilkos ösztöne miatt, nem lett hapy end.
A mostani filmben kíváncsi leszek, vajon Mavit az anyósa ugyan úgy megkedveli majd mint Szüreát ahogy megkedvelte, sőt megszerette, az anyósa, mert egyenes őszinte ember volt.
....... na majd 2 év múlva kiderűl.
Erikácska 2023 febr. 14. - 08:56:44 Előzmény Alberia
(26/87)
Hmmm Ali szomorú szemei! Nekem is tetszik, amikor ökörködnek, amikor Refika leöntötte a fiát, az vicces volt, vagy amikor Cemal viccelődik, úgymond. Annak ellenére hogy gonosz. Nem baj, hogy nem veszi magát annyira komolyan ez a sorozat, sok komor török sorozat van. Nekem a hosszúságával az üresjáratokkal, életszerűtlenségével van bajom. Kezdem elveszteni az érdeklődésemet. Hogy fog kiderülni, ki ölte meg Ahmetet, amikor a fivérek nem beszélnek? Ki kell hogy derüljön egyáltalán? Mavi szeresse meg annak ellenére Alit, hogy gyilkosnak hiszi. Sok török sorozatot láttam már, de csak kb három volt, aminek minden részéhez ragaszkodtam. Szerelem kiadó, pl, ahol legjobban az ütődött Koray és Neriman asszony tetszett. Isztambuli menyasszony, Nazif, a mindenes és sofőr, imádtam. Fogd a kezem, Végtelen szerelem, ezeket is imádtam, főleg az utóbbit, sok sírás, sok szenvedés. Bocs, elkanyarodtam a témától.
Alberia 2023 febr. 13. - 22:30:25
(25/87)
Egy ideje nem tudok hozzászólni. Nem technikai akadálya van, hanem nem tudok mit mondani.
Tudom, hogy ez egy film. Tudom, hogy a filmekben szokás az életben megtörtént dolgokat, karikírozva, egyfajta görbe tükörben ábrázolni. Ami ebben a filmben történik, főleg az utolsó 3-4 részben, az már számomra értelmezhetetlen. Az olcsó vásári komédiától, a ripacskodásig, a számomra elképzelhetetlen jellemtorzulásig (Gülizar) itt minden van. A 45 percből 4-5 perc amikor normális, kellemes emberi dolog történik. A facebookon olvasom egyesek kommentjeit, hogy milyen jókat nevetnek rajtuk.
Aki olvassa ezt a bejegyzésemet, írjon valamit: velem van a baj?
Én nem tudok nevetni ennyi aljasságon, kétszínűségen, gonoszságon, együgyüségen (Birgül). Tudom, ne nézzem, de a főhős Mavi sorsa érdekel, csak ne lenne ilyen idióta körítéssel tálalva.
7/10
Elisah 2023 febr. 09. - 23:03:03 7/10
(24/87)
Nézem én is, pedig nem akartam. Ali akkor helyes leginkább, amikor mosolyog. Cemal szerintem egy velejéig romlott ember. A felesége sem sokkal jobb. - Egyébként vannak zavaros kijelentések. Ezt vajon miért nem veszik észre akik a szinkronizálást készítik?
Alberia 2023 febr. 09. - 20:27:31 Előzmény Alberia
(23/87)
A még az M E G lenne, a telefonom már 3 - szor írta át.
Alberia 2023 febr. 09. - 20:22:31
(22/87)
Nos ez a mai rész, elég nagy katyvasz volt szerintem. A Gülizar figurában egy cseppnyi tartás sincs. Ali már rég a tudtára adta, hogy hagyja békén. Nem értem a török filmekben ezt a szerelmet, elküldik, megalázzák, de ő továbbra is csak az egyetlen szerelmét látja benne.
Uramisten!!!! Most kapok észbe, 74 éves vagyok, és lehet, hogy MÉG nem voltam úgyistenigazábólszerelmes??? 😂😂😂
Azért az 50. házassági évfordulónkat Még ünnepeljük, a gyerekeink, unokáink társaságában🥰❤️
Alberia 2023 febr. 09. - 10:00:14 Előzmény evabloch
(21/87)
Ezek szerint a családi kapcsolatokat másként definiálják😃
5/10
evabloch 2023 febr. 08. - 19:47:04 5/10
(20/87)
A mai dilemmám?
Safiye azt mondja Gülizar-nak:
"-Ha lehetnél a menyem Mavi helyett"...
5/10
evabloch 2023 febr. 08. - 10:26:32 5/10
(19/87)
Nekem is nagy a gyanúm, hogy a következetlenségek nem a filmből adódnak, hanem a fordításból!
Brigi52 2023 febr. 08. - 00:21:17
(18/87)
Biztos a gyerek nagyapjára gondolt, rosszul fordították
5/10
evabloch 2023 febr. 07. - 18:51:45 5/10
(17/87)
Így igaz, ráadásul nem is volt az apja...
Alberia 2023 febr. 06. - 20:27:29
(16/87)
Azért vannak következetlenségek a filmben, amikor Fatma azt mondja Cemalnak, hogy "amíg az apja élt, olyan volt mint egy árva". Namármost : a Fatma férje, még a gyerek megszüntetése előtt meghalt. Akkor hogy is van ez? 😃
5/10
evabloch 2023 febr. 06. - 17:13:45 5/10
(15/87)
Meg tudná valaki magyarázni, hogy a pénteki részben, Pembe miért mondja Ismet-nek, "Én a menyed húga vagyok!"? Mikor és hogyan lett Mavi-ból Ismet menye? Én úgy tudtam, hogy Fazil menye, Ismet-nek pedig a sógornője. Vagy talán én tévedek?
Alberia 2023 febr. 06. - 10:17:02 Előzmény QSoft
(14/87)
Valahol olvastam, hogy a Görecki villa ma is szállodaként működik. Ez nem egy, a forgatáshoz fehúzott épület😂, nem úgy mint az Isztambul menyasszonyban látott villa. Ezek szerint nem csak én bújom a Google earth utcaképeit. Én el tudnék ott éldegélni, de autót vezetni?...... hát.... nem szívesen😃. Nekem nagyon tetszenek a sziklából kialakított házak. Bár ahogy elnézem mindenki fázik, így nem is tudom😃
Na de a filmre visszatérve Mavi és Ali is remek. Birgül figurája ( a beszéde, a járása) túl bugyuta, néha már vásári komédiába illő. (a Sorsok útvesztője c. filmben egy fokkal elviselhetőbb volt)
Majd másfél - két év múlva kiderűl, ki milyen ember🤔
QSoft 2023 febr. 06. - 00:10:07
(13/87)
Üdv nézők!
Én hétvégente egy slukkra nézem meg a médiaklikken a heti részeket.
Tetszik a helyszín, végre nem csak Isztambulban játszódik a történet.
Bebarangoltam Ürgüp utcáit az Utcaképpel, meg is találtam néhány helyszínt, de a boltot, meg a Görecki villát még nem.
Én nem bírnék ott élni a "sivatag"-ban, domboldalba vájt barlanglakásban. Igaz van ott is "panel" ami Európaibb, de azért mégis...
Mavi néha elengedi magát, akkor nagyon szerethető, és látszik, hogy szereti Ali-t, de aztán előjön a Büszkeség, és teljesen megváltozik.
Burcu nagyon jól játssza ezt a kétféle érzelem közti vívódást, és Kátya hangja jól illik hozzá.
Alberia 2023 febr. 02. - 19:40:35
(12/87)
Néha gyenge vásári komédia, néha lélektani dráma🤔. Igen.... török sorozat😃
Alberia 2023 febr. 01. - 16:09:47 Előzmény Erikácska
(11/87)
Alit én is sajnáltam, de Mavit sem értem igazán. Az a halva is.... ennyi év után...., hisz a sógornője még csak terhes volt Metinnel, amikor az esküvőjén bevallotta a férjének, hogy terhes. A férj akart bosszút állni, de ő lett a "gyilkosság" áldozata.
Értem én, hogy Mavi bosszút akar állni, de mi az a bosszú? , és mikor? , mert, hogy utána el akar válni. Ugyan akkor meg látszik rajta, hogy nem közömbös neki Ali. Vannak következetlenségek a filmben rendesen, de nézem, ki nem hagynám😂.
Alberia 2023 febr. 01. - 15:31:26 Előzmény Maggixx
(10/87)
Nos abban egyetértünk, hogy a nőknek elég nehéz lehet, főleg a déli vidéken. Egyáltalán, maga a vallásuk is erősen korlátozza a nők jogait.
Erikácska 2023 febr. 01. - 10:15:04
(9/87)
Nagyon sajnáltam Alit, ahogy ott ült a halva fölött... Nekem nagyon tetszik a vidék, a házak, a villa. Bár nem tudom hogy fűtik ki. Csomó török szokás is tetszik, a kézcsók, a teázás, a török kávé, a fejkendő. Aliról néha az öreg kövér Andy Garcia jut eszembe. Imádtam a Keresztapa 3-ban, sajnos megöregedett és meghízott. Nekem tetszik, hogy végre nem egy erőemelő, tetovált, futó, edző, étkezésre odafigyelő macsó férfi a főhős.
Maggixx 2023 febr. 01. - 08:41:27
(8/87)
A minap láttam fotókat Kappadókiáról. Pont úgy nézett ki, mint ez a filmbeli városka. Hú, én nagyon nem szeretnék ilyen helyen élni, tiszta kopár, sivár kő minden, a házak is a kőfalakba vájva, látszik, hogy ezt a kúriát is a sziklákból alakították ki. Az ilyen jellegű történeteket sem kedvelem. 21.század, mégis feudális körülmények uralkodnak, az "aga" vagy a nagyhatalmú földesúr a környék élet-halál ura. Bátran lehet öldösni, embereket kínozni, törvényeket kijátszani, az a törvény, amit a földesúr annak tart. Ha a lánygyerek "rosszalkodik", szokásjog alapján meg lehet ölni, stb, stb, stb....ebben itt kivételesen Ali börtönbe is kerül gyilkosságért, de az ilyen csak százból egy ezeknél a történeteknél. Nekem Ali nagyon csúnya, zömök, tömzsi, semmi nyaka és ami van, az is hájas és mindehhez egy óriási fej.