k11zoltan 2023 márc. 17. - 22:27:22 Előzmény ztani
(76/196)
Neked erről a filmről is ez ugrik be??? Jól kimosta az agyadat az orbán rendszer.
Pedig a fő mondanivaló pont a félédnek szól. Lehet ezért is kapott Oscart épp most, amikor aktuális.
k11zoltan 2023 márc. 17. - 22:23:39
(75/196)
Nem volt ez rossz. Annál a jelenetnél szakadtam a röhögéstől, de sok poénos dolog volt benn.
A fő mondanivaló sablonos, és egy másik filmben jobban átjött.
Az, hogy az Oscart megérdemelte-e, ahhoz látnom kéne a többit.
ztani 2023 márc. 16. - 19:24:44
(74/196)
Komolyan ez a film kapta meg az oscart, ahol két mellékszereplő seggeseket ugrik egy műbrokiba? Ez egy másik univerzumban lehet vicces lenne, de itt ahol lassan minden filmbe beletuszkolnak direkt hasonló dolgokat nem az. (Persze hogy az az ugrás nem a főszereplőnek sikerült, ezen mondjuk egyáltalán nem lepődtem meg) Hááát hogy beleégett az agyamba az oké, de nem jó értelemben:( Összességében nem volt rossz, bár egy pár éve még a Sziget szellemei nyert volna szerintem. Már kajak azt "várom" hogy Nolan következő filmjében az Eredetet keverje a Túl a barátságonnal😊 nem tudom hogy, de valahogy megoldja elvégre tehetséges rendező. vagy Denis Villrneuve kövi filmje a Sicario3 a ratyi bérgyilkos legyen..nevetséges. Bár reménykedem sosem jutunk el odáig🥺🙄
2/10
sisteryes 2023 márc. 16. - 11:37:47 2/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(73/196)
Tökéletesen össszefoglaltad
Roberto DiCapribogyó 2023 márc. 16. - 09:07:38
(72/196)
El sem tudom képzelni szegény Cate Blanchett mit érezhetett, amikor szembesült vele, hogy M Yeoh alakítását az övé elé helyezték... igaz, csak 1 óráig bírtam ezt a filmet, de addig intenzív óbégatáson és kiabáláson kívül mást nem igényelt a karaktere.

Pár éve volt ugye volt a White Oscar műbalhé, gyorsan a következő évben csináltak is egy "Black Oscar"-t... úgy látszik ez a tematikus Oscar most már trend lesz... idén úgy tűnik "Yellow Oscar"-t akart az Akadémia, szóval ezek alapján a 20-as évek végére prognosztizálok egy összevont "Gay-Trans Oscar"-t.....
capt.nemo 2023 márc. 15. - 19:58:32 Előzmény Orsi7
(71/196)
az oscar-t is utolérte az infláció. a nagy streaming dömpingbe bele fojtott minőség végre meghozta a gyümölcseit, a filmvilág devalválódását.
3/10
Makkos Bandi 2023 márc. 15. - 16:26:07 3/10
(70/196)
Céltalan marhaság ami semmiről sem szól csak vágásról. Videóklipnek jó, de ezt filmnek nem nevezném.
8/10
port_boy 2023 márc. 15. - 14:08:12 8/10
(69/196)
Zseniális, végre nem egy kommersz tucatmarhaság.
3/10
Orsi7 2023 márc. 15. - 11:19:44 3/10
(68/196)
Az már tényleg a filmvilág csődje, ha ez a film tarolt az Oscar díjkiosztón. :-( Alig nézhető katyvasz. Mondandó: 3 pont. Kivitelezés: 1 pont. Átlagban 2. Kegyelemből plusz 1 pont, mivel új műfajt teremtett: a családi horror sci-fi sitcom tragikomédiát.
1/10
Tiglát Pilészer 2023 márc. 15. - 08:48:43 1/10
(67/196)
Azért adok rá 1 csillagot, mert számomra nézhetetlen ez a film. Szó szerint: belekezdtem (de már nem most, a nagy oszkár hírére, de még hónapokkal ezelőtt), de nem tudtam sokáig nézni. Inkább maradok olyan amarőrfilmeseknél, mint Antonioni, Fellini, Kuroszava, Fábri, Bunuel, stb.
8/10
danek87 2023 márc. 14. - 22:27:58 8/10 Előzmény danek87
(66/196)
Bár mondjuk ha nekem valami tetszik vagy érdekel akkor k*rvára nem izgat,hogy itt IMDB_n vagy bármelyik más oldalon milyen számokkal szerepel vagy hogy húzzák le,úgyis mindenkinek a saját véleménye a legmérvadóbb,egyetemes igazság meg nincsen :)
8/10
danek87 2023 márc. 14. - 22:23:38 8/10 Előzmény InteriorLulu
(65/196)
Te jöttél itt arra hivatkozva hogy milyen pont különbségek vannak IMDB és Port között.Én csak arra céloztam hogy utóbbi teljesen hiteltelen ,már csak a szavazatszámok mennyisége alapján is, amik csak csepp a tengerben a nagyobb nemzetközi(vagy az általam felsorolt) oldalak szavazataihoz képest.Az való igaz ,hogy midnenhol van valamekkora szórás de IMDB-hez képest a Port-on a legnagyobb,itt sokszor a valóságtól teljesen elugaszkodott pontszámok állnak... Alkonyat helyett más példát is mondhatnék de ha neked nem nyílvánvaló az itteni hiteltelen pontozás akkor hagyjuk...
6/10
offtopic
InteriorLulu 2023 márc. 14. - 21:50:16 6/10 Előzmény danek87
(64/196)
Írod: "A port teljesen rossz példa, először is az IMDB_s és port-on értékelt filmek között szinte a legnagyobb a szórás mindenhol és míg egy alkonyat itt 7,6 ,addig egy élősködők csak 7,4 ...szóval ennyit a porton leadott szavazatok hitelességéről."

Már ne is haragudj, de nagy butaságokat írsz. Az egyik, hogy a nagyközönség által használt, általános filmes indexekben, legyen az IMDb, port, filmweb, OFDb, bármi, általában véve nagy a leadott pontok szórása, ellentétben a kifejezetten kritikusok értékeléseit gyűjtő filmes indexekkel, és ebben nincs is semmi meglepő. És mondom, nem kivétel ez alól sem az IMDb, sem a port, mert hiszen miért is lennének azok, és miért is pont ők?!...
A másik, hogy az égvilágon semmit nem mondasz sem a hitelességről, sem másról azzal, hogy jelzed, a porton az Alkonyat ennyi pontos, míg (!) az Élősködők annyi pontos. Oké, de mi köze egymáshoz ennek a két filmnek? Az egyébként 2008-as Alkonyat a valós művészi értékeihez képest tényszerűen azért olyan kedvelt film, mert mint mindenütt a világon, akkoriban nálunk is egyszerűen pont telibetalálta a tiniket, a tinilányokat - nincs még egy film, amely utóbbiakra akár csak megközelítő hatással tudott volna lenni. A 11 évvel későbbi, és amúgy minden szempontból tök másmilyen Élősködők pedig gondolom több ok miatt is "csupán" 7,4: mert távol-keleti, mert igényetelenek a főszereplői, mert a végén túl brutál, mert unalmas, mert idegesítő, mert mittudomén, ezer hasonló okból, gondolom... (És külön jelzem, ezek egyike sem az én véleményem, bár itt teljesen mindegy, mi az Élősködőkről vagy bármi másról az én véleményem). A lényeg, hogy érvelni érvekkel érdemes.
FilmExpert 2023 márc. 14. - 13:37:41 Előzmény Atis88
(63/196)
"Csak az a baj, hogy az a végére áll össze és addig annyi baromságon át vezet az út, hogy ember legyen a talpán aki ezt kibírja."

Igen, én is ezért nem tartom jó filmnek. Egy európai művészfilmekhez szokott embernek kínszenvedés ezt végignéznie.
4/10
Atis88 2023 márc. 14. - 12:06:08 4/10
(62/196)
Egyáltalán nem értem, hogy miért kapott ez a film Oscar díjat. Persze van mondanivalója ez oké, meg is értettem. Csak az a baj, hogy az a végére áll össze és addig annyi baromságon át vezet az út, hogy ember legyen a talpán aki ezt kibírja. A színészek viszont kiválóak csodálkozom rajta, hogy nem röhögték el magukat sokszor. Ezt a multiverzumos témát talán másfél órában jobb lett volna fejtegetni, kevesebb hülyeséggel megfűszerezve...
FilmExpert 2023 márc. 14. - 11:42:13 Előzmény danek87
(61/196)
Hát, akkor te vagy az üdítő kivétel. :)
8/10
danek87 2023 márc. 14. - 11:29:52 8/10 Előzmény FilmExpert
(60/196)
Nekem bejött és 35 múltam, ezek szerint kifinomulatlan ízlésvilággal rendelkezem ?! 😀 Az általad felsoroltak közül is van akit szeretek,nálam a kettő nem zárja ki egymást.
FilmExpert 2023 márc. 14. - 11:17:31
(59/196)
Szerintem ez a film elsősorban a 30 alatti, filmművészetileg nem feltétlenül kifinomult ízlésvilággal rendelkező embereknek tetszik leginkább. Nekem, így 40+-osan, túl olyan rendezők művein, mint például Fellini, De Sica, Antonioni, Pasolini, Tarr Béla, Jancsó, Tarkovszkij, Bresson stb. különösebben nagy élményt nem okozott.
8/10
danek87 2023 márc. 14. - 07:23:01 8/10 Előzmény danek87
(58/196)
Benéztem amúgy különböző nem tengerentúli filmes portálokra is(csfd,filmweb, kinopoisk) és azokon is valamivel alacsonyabb az értékelése (ilyen 7 körül mozog) szóval abban egyet értek,hogy nem kifejezetten európai emberek számára készült de mindegyiken reálisabban értékelik mint itt port-on.
8/10
danek87 2023 márc. 14. - 07:10:19 8/10 Előzmény InteriorLulu
(57/196)

A port teljesen rossz példa, először is az IMDB_s és port-on értékelt filmek között szinte a legnagyobb a szórás mindenhol és míg egy alkonyat itt 7,6 ,addig egy élősködők csak 7,4 ...szóval ennyit a porton leadott szavazatok hitelességéről.Amúgy meg Letterboxon 4,4 az átlaga több mint egymillió szavazattal .Fáj elfogadni vagy sem ez a film bizony tetszett a nemzetközi nagyközönségnek és nem csak a ferdeszeműeknek ,az meg hogy itt egy utolsó szar trash-nek állítják be, hát nem a filmet minősíti....mondjuk a 7 Oscart én is túlzónak tartom de az sem állja meg a helyét amit itt fröcsögés címén sokaktól kap...