Téma: Õrület

Radél 2009 márc. 30. - 17:33:47
(6/86)
Gyönyörû az a jelenet, amikor a lány - nem akármilyen francia színésznõ! - táncoltatni kezdi Harrison Fordot a bárban. Közönségesnek is találja a csajt meg vonzza is, zavarban van, belemelegszik... Gyönyörû!
pozsizsuzsi 2009 márc. 30. - 12:19:03
(5/86)
Ezt a filmet nem láttam, és a tájékoztató nem említi a végkifejletet, de az alapszituáció rettenetesen emlékeztet egy õsrégi fekete-fehér pszichotrillerre, ahol a párizsi világkiállításra vendégként érkezõ házaspár nõtagja tûnik el szõrén-szálán a motelból... De még a szoba is, ha jól emlékszem.
k11zoltan 2007 dec. 04. - 23:55:51
(4/86)
Én úgy emlékszem tetszett, de nagyon régen láttam már, szívesen megnézném újra...
verdeleth 2007 aug. 02. - 23:22:05
(3/86)
ez az Az elején nagyon jól ábrázolja a kétségbeesést, de ez az árnyalat egyre jobban eltûnik a közepétõl, sima nyomozás Ez nem vall Polanskira
Redfield 2007 aug. 02. - 23:12:13 Előzmény verdeleth
(2/86)
Valóban, a befejezés átlagos, és a film is elveszti azt a csodás, nyomasztó hatását, miután megtudjuk, hogy mi is történt a feleségével, és hogy az egész játszma mirõl szól. Ezt még hagyhatták volna odébb. Színvonalas és feszült krimi/thriller ez, mely Ford alakításának is köszönhetõen eléggé kétségbeesett helyzetet sikerült eléggé hitelesen megjeleníteni, bár néhol egy kicsit még mindíg visszafogottnak tûnt. Például a zokogást hiányoltam. (a kedvencem ez: az eltûnõs-keresõs szitu a filmekben, amikor teljesen átjön a reménytelen helyzet szülte megszállott fõhõs minden érzése) Összegezve: Polanski egy kicsit hosszú, de átlagból kiemelkedõ filmet csinált, jó sztorival. Kár, hogy nem lett mégjobb, mert több másik rendezését ismerve: lehetett volna.
verdeleth 2007 júl. 02. - 22:56:17
(1/86)
Vegyesek az érzelmeim a filmmel kapcsolatban Az eleje nagyon jól indul, de 50 perc után csak egy közepes krimi/akcióvá fajul Kicsit öncélú a rengeteg idõhúzás, a sok fordulat és a film vége sem az igazi Persze nem vagyok forgatókönyviró de szerintem ezt a sztorit jobban is be lehetett volna fejezni Viszont Harisson Ford hatalmasat játszik benne