-csengõzoli-- 2015 nov. 23. - 23:31:48
(333/353)
Frei az a tipusú ember, akinek a kérdése is hazugság...
100%ig biztos lehetsz benne, hogy már rég perelne, ha nem lenne igaz, amit Juszt állít.
És ez alól az sem menti, hogy szórakoztatóak voltak a mûsorai vagy hogy Juszt is mmegéri a pénzét...

Deutsch Tompika meg egy igazi féreg, aki szerintem már maga is elhiszi, hogy amit csinál, azt jó cél érdekében teszi.
Annyira kellemetlen már az internetes bohózata, borzasztó... Fidesz szavazóként nekem ég a pofám, hogy ennyire hlének néz bennünket ez pszihopata...
Adjanak neki pénzt, banomisén, csak ne engedjék emberek közé, pláne döntési pozícióba...
olahmiki1959 2015 nov. 23. - 23:17:38
(332/353)
Ez nagyon jó cikk, bár személy szerint az a véleményem, hogy a teljes igazságot mi, átlagos nézõk, soha nem fogjuk megtudni.
Mert nem vagyunk olyan helyzetben, nem látunk be a kulisszák mögé.
Én egy dolgot tudok, - annak idején be is telefonáltam vele egy beszélgetõs mûsorba, - mégpedig azt, hogy valóban észrevehetõ volt, hogy Frei történeteinek a nagy része kamu, és hiába érdekes, egzotikus, izgalmas az alaphelyzet, ha a történet maga úgy nem igaz, mert nem is lehet igaz.

Helyszín: Dél-Amerikai õserdõ.
A stáb - katonák kíséretében - megközelít egy drogültetvényt a dzsungelen keresztül, halkan beszélnek, óvatosan lépkednek, a kamera forog, aztán egyszer csak elkiáltja magát valaki, hogy "Jönnek a fegyveres bûnözõk, meneküljön, aki tud!"
Mindenki beugrál a folyó mellett várakozó csónakba, és mint az õrült, elkezd evezni, hogy mentse az életét.
Kivéve az operatõrt, aki ott marad a parton, és mindezt filmre veszi!!!!

Ennél nagyobb manipuláció és lebukás szerintem nem volt a Magyar Televízió történetében!
Frei egyéb munkásságához nem tudok hozzászólni, a mûsorai nézhetõek és szórakoztatóak voltak, de ettõl kezdve én nem tudtam hinni neki.:D
olahmiki1959 2015 nov. 23. - 23:08:20 Előzmény pneklara
(331/353)
Sok mindenrõl lehetne szó, de engem két dolog zavart kifejezetten. Mindkettõ Tomika fõzés közbeni viselkedése volt.
Kifújta az orrát, a papírzsebkendõt beledobta a szemétbe, utána kézmosás nélkül hozzálátott a zöldségek felaprításához.
Állandóan a hajába túrt, utána ugyanazzal a kézzel folytatta a fõzést, és ezt nagyjából tíz másodpercenként megismételte.
Ezek - legalábbis a számomra - olyan elemi, viselkedésbeli, vagy inkább neveltetési hiányosságok, amik után már csak fanyalogva tudok ránézni bárkire.
A többi megnyilvánulásáról már nem is beszélek, többen elég jól kielemezték.:D
-csengõzoli-- 2015 nov. 23. - 22:00:18
(330/353)
pneklara 2015 nov. 23. - 19:03:16
(329/353)
Jó kérdés, de most Tompira gondoltam. Mikor beletúr a dús hajába, ami azonnal rakoncátlanul visszahullik. A legbanálisabb mondanivalót is úgy adja elõ, mint egy professzor a téziseit.Sokszor nem is arra figyeltem, amit mond, hanem a kifejezõ eszközeire.Bámulatos.
tortura 2015 nov. 23. - 18:54:14
(328/353)
Mármint melyik a modoros, Fridi vagy Tompika?
pneklara 2015 nov. 23. - 16:46:53
(327/353)
Még nem szundítottam el Fridi mûsora alatt, mert érdekeltek az eddigi alanyai. Most megnéztem felvételrõl, hogy mi okozta ezt az érdektelenséget részemrõl. Rájöttem, hogy annyira modoros ez az ember, és olyan kiszámítható. Vártam is, hogy megemlíti, hány szemesztert végzett a Csepûrágók Önmûvelõ Színi Egyletében. A beszéde, a mozdulatai olyan kiszámítottak,teátrálisak, és olyan SOK, ahogy magát fényezi. Ez idõvel fárasztó, el is aludtam rajta.
Én ezt a jelet szeretem: :) Nem pepecs, nem körülményeskedõ. Nem látványos, de árad róla a jókedv:)
offtopic
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 14:19:10
(326/353)
Ha nem tudta értelmezni, akkor bizonyára a mondatomban van a hiba. Arra reagáltam benne, hogy azt írta, elaludt a legutóbbi "Összezárva.." alatt. Úgy tudom, a mûsor végén házigazda+vendég is elalszanak. Nos, ezt a két dolgot kapcsoltam össze: ha legutóbb a mûsor alatt aludt el, onnantól azaz legközelebb "már csak egy lépés lesz elaludni "összezárva Friderikusszal" azaz nem a mûsora ALATT, hanem a mûsoráBAN.

A szmájlik használatát nem ismerem 100% biztonsággal, régebben ezt használtam 8-) aztán ezt :) aztán ezt :-) de önnek jó szívvel és egyszerre küldöm mind3at és a fenti írtak mögé is odateszem!
pneklara 2015 nov. 23. - 12:14:31
(325/353)
Elnézést, de ezt a mondatot én nem tudom értelmezni.
Azt sem, hogy a köv. hozzászólásában a mosoly jelet kidolgozza: :-) Azt mondják, így a nõk jeleznek, a férfiaké ennyi:)
Úgy látszik, ez a nap mára nekem ilyen nem érthetõ dolgokat adott.
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 11:17:30 Előzmény tortura
(324/353)
Hszodban választ is adsz dilemmáidra. Pl:

"...emberek, akik még évek, évtizedek múlva is ugyanazon az egy témán pörögnek egy adott illetõt tekintve..."
versus
"Valakinek futott a szekere, neki nem annyira, végre belerondíthatott."

"... õ <JL> viszont - ellentétben Frei Tamással - kissé rosszabbul viseli, hogy már kikerült a köztudatból."
Errõl van szó.

Hogy FT miért készítette a hamis riportot? Ilyenkor szokás azt válaszolni: ezt tõle kell megkérdezni.

Hazudni meg én sem tudok. Nagy hiba. Mondhatnám több mint hiba: fogyatékosság.
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 11:08:03
(323/353)
Ha elaludt, onnantól már csak egy lépés lesz elaludni "összezárva Friderikusszal" :-)
pneklara 2015 nov. 23. - 07:37:24
(322/353)
Ilyen még nem volt, hogy elaludtam volna az Összezárva... alatt. De most annyira érdektelen, mondhatni unalmas volt. Fridi egész idõ alatt a Deutsch nõügyeit firtatta, meg a trágár megnyilvánulásait, Deutsch meg igyekezett a korrektség látszatát kelteni.
A pontot az tette fel az i-re, amikor összecsomagolta a gyümölcsöstálat a vendégének, s az EP képviselõ 3 bevásárló szatyorral lépett ki az ajtón. S ekkor felsejlett elõttem Hajdú Pí jellegzetes, sunyi mosolya.
tortura 2015 nov. 21. - 16:46:35
(321/353)
Látom én is már, sajnos, hogy ki lesz a következõ vendég. Hát, valaki másnak talán jobban örültem volna.
offtopic
tortura 2015 nov. 21. - 16:45:52
(320/353)
Semmi gond. Ha te így jobban érzed magad, hajrá!
(Az a te véleményed, ez meg az enyém. Nem hasonlítanak egymásra, és így a jó.)
offtopic
sofi 72 2015 nov. 21. - 13:06:17 Előzmény tortura
(319/353)
Már jó ideje megszoktam, hogy az átlag emberek egyszerûen képtelenek felfogni egy vélemény lényegét, és azt is megszoktam, hogy teljesen félremagyaráznak dolgokat. Ugyanakkor ezt a hozzászólásomat ilyen mértékben félreérteni, "megmagyarázni" a szellemi képesség olyan alacsony szintû megnyilatkozására enged következtetni, hogy még engem is válaszra késztet, aki már semmin sem csodálkozik.

Okulásul; sokan olvassák ezt az oldalt, így talán hasznukra válik, és megpróbálják a magyar nyelvet úgy értelmezni, ahogy van, és nem a saját orbitális tévképzetüket belemagyarázni a szavak mögé.

Legjobb technika a totális sületlenség leleplezésére annyi lenne csak, ha visszakérdeznék, így neked is talán világossá válna, hogy idiótaságot magyaráztál bele a véleményembe. Egyszerûen képtelen voltál felfogni, hogy általánosságban reagáltam arra, hogy "õszintén beszél..". Ezt a jelenséget nap, mint nap megfigyelhetjük. akár munkahelyen, akár ismerõsök körében, a médiáról ne is beszéljünk, aminek a "kenyere" legtöbbször a nagyérdemû szájának tátva tartása, különbözõ dolgok ferdítésével kiszínezésével. Ettõl még lehet jó egy mûsor, és lehet részben hiteles is. DE! Javaslom a szkeptikus hozzáállás, és az elfogultságból adódó hiszékenység kerülését.
wowow 2015 nov. 20. - 00:52:23
(318/353)
Vazze, milyen csöcse (igen, csöcse, ráadásul lógó - ahogy a zöld pulóverén keresztül mutatkozik) van a Dojcs Tamásnak! Na meg a bele sem semmi! Legalább ne vette volna fel azt a pulóvert. Roppant igénytelen öltözetben bírt megjelenni.
tortura 2015 nov. 19. - 19:39:20
(317/353)
Már azóta olvastam valamelyik portálon ezt a Juszt Laci-féle dolgot.
Igazándiból számomra ez sem szentírás. Egy állítás, egy tagadás. A teljes igazságot sohasem fogjuk megtudni, szerintem. Õszintén szólva engem nem is érdekel.... Már ami a bérgyilkosos sztorit illeti. Valahogy sosem értettem azokat az embereket, akik még évek, évtizedek múlva is ugyanazon az egy témán pörögnek egy adott illetõt tekintve. Ilyen pl. Frei "bérgyilkos"-interjúja, Csisztu pajzán házi videója, Király Linda Himnusza, stb.
Én ezeken túllépek.
Juszt Lacit általában kedveltem. A TV ügyvédje címû mûsorát (meg a korábbiakat, pl. Össztûz) nagyon sajnáltam, hogy vége lett, nagyon hasznos mûsor volt. Viszont anno ahogy kezelte ezt a témát, cseppet sem tudta tisztelni a nagy "leleplezéséért". Valahogy olybá tûnt, hogy olyan volt, akár a diadalmas macska. Valakinek futott a szekere, neki nem annyira, végre belerondíthatott. Elolvastam a FB-os bejegyzését is, ahol folytatódott a Freit célzó szövege. Nos, ha figyelmesen elolvassuk, nálam az a konklúzió, hogy most õ tartozik egy millával Freinek. Ugyanis most õ szegte meg a megállapodást.
Egyébként lehet, hogy igaz, amit Juszt állít. De ugyanúgy hazudhat õ is, a nagyobb felhajtás, a siker, a vágyott dicsõség reményében.
Néha az az érzésem, hogy õ viszont - ellentétben Frei Tamással - kissé rosszabbul viseli, hogy már kikerült a köztudatból. Pedig írhatna õ is könyveket, nyithatna kávéházat... Bár az alkatához a kolbászsütõ jobban passzolna.
Igazad van, elvileg tényleg mindenkinek lehet oka hazudni. De vajon Freinek mi oka lenne?
Tudom, megint ott hibázom el a dolgot, hogy magamból indulok ki. Én ugyanis nem nagyon hazudok. Nem is tudok. Ha hazudnék, 2 másodperc múlva le is buknék, olyan rosszul csinálom.
offtopic
pneklara 2015 nov. 19. - 13:02:50
(316/353)
Az elmúlt 3 nap tv mûsorait összemosva alakult ki egy véleményem, hogy csupa szemvényvesztés az élet körülöttünk.A WADA is azt deríti fel, amit akar. Békesi szerint a kalapácsosainkra is azért járt rá a rúd, mert valakik akarták. Hosszú Katinkát bizony éri doppingvád az amerikaiak részérõl,mai hír! sõt Katinka pert is tervez ellenük. Na most, ha van olyan, hogy a mai eszközökkel nem lehet kimutatni biz. doppingszereket, akkor addig vádolhat mindenki keresztbe-kasul mindenkit, nem lehet igazságot tenni. Viszont a pisit õrizhetik pár évig, s akkor már meg lehet fosztani egy sportolót minden aranyától, s netán akkor már be is vallja, amit addig körömszakadtáig tagadott/kerékpáros/ Ma nem lehet azon csodálkozni, hogy emberfeletti eredményeknél felmerül a dopping kérdése, csak legfeljebb nem lehet bizonyítani. Egy darabig.
Edmond Dantes 2015 nov. 19. - 09:26:46
(315/353)
Kedves Cordelia, tortura, Sofi és Klára,
mindannyiukkal szoktam ritkábban-gyakrabban eszmét cserélni = 1 hszban reagálok lenti hszaikra.

Idézet innen: http://www.168ora.hu/itthon/a-mi-kutyank-kolyke-74192.html

"Még 2001-ben botrányt kavart, hogy Frei Tamás az RTL Klub Dosszié címû mûsorában megkérdezett egy állítólagos orosz bérgyilkost: hajlandó-e likvidálni Orbán Viktort.
A válasz igen, az ár egymillió dollár. A politika és a közvélemény felháborodására a csatorna programigazgatója és vezérigazgatója lemondott, az RTL Klub és Frei Tamás bocsánatot kért a miniszterelnöktõl. De ezzel nem ért véget az ügy. Néhány hét múlva Juszt László a televízióban azt állította: Frei „bérgyilkosa” szimpla bolti eladó, aki némi készpénzért vállalta, hogy kamera elõtt eljátssza a szerepet. Frei elõbb tagadta a vádat, késõbb elismerte a csalást." Idézet vége

FT ezt követõen hosszabb idõre külföldre távozott. Tul.képpen a "hosszabb idõ" máig tart, ha úgy vesszük.

Tudjuk, fent belinkelt cikkbõl is, máshonnan is, nem csak õ követett el hasonló stiklit. Sõt, a mai (köz)média (köz)állapotokhoz képest FT kispályásnak számít(ana) a 2001-es álriportjával.

De ez a mûsor v e l e készült, róla szól, róla alkotunk véleményt. Elismerem, nem lehet ill nem kell valakit egyvalamiért élethossziglanra megbélyegezni, kirekeszteni, FT-t sem. Csak nem szabad és nem kötelezõ elfelejteni sem.

Cordelia: JL friss megszólalása nem valami elegáns gesztus, de JL-t nem is az eleganciájáért, elegáns stílusáért "szeretjük", már aki szereti. Lejárt lemez õ maga és a most felmelegített ügye is FT-sal. JL-ra is, akinek ugyancsak voltak "ügyei", igaz a régi mondás: Si tacuisses...

tortura: biztos nem volt minden szava hazugság, talán Sofi sem gondolta szó szerint így. (Majd megírja.) Az azonban túlzó általánosítás h "Az égvilágon semmi oka rá, hogy hazudjon." Min-den-ki-nek VAN-lehet rá oka, JL-nak is, FT-nak is, másoknak is.

Klára: hogy jön ide a doppingügy? Ott állami szintre emelt tömeges doppingolás a VÁD vagy még nem is vád, csak gyanúsítás. Majd felderíti a WADA. FT ügye viszont réges-rég "felderült". Hosszú Katinka végképp nem passzol ide, semmilyen vizsgálatról nem tudok, nemhogy vádról, még kevésbé bizonyítottságról. Még-már Kovács Ágnes doppingvádja is réges-rég lefutott.
Hogy hol mikor milyen kérdéseket illik feltenni, az nézõpont kérdése. Vannak tabuk...amik aztán ledõlnek. És vannak tabuk, amik nem. És egyénenként eltérhet 1-1 tabu ledõlése vagy le-nem-dõlése. Szvsz közszereplõnek nem nagyon érdemes tabukat rejtegetnie: a mai világban nincsenek igazán elrejthetõ titkok, legfeljebb zsarolható személyek vannak. Közszereplõnek vagy ne legyenek tabui (ez elég nehéz, tudom) vagy jöjjön elõ velük.
pneklara 2015 nov. 19. - 06:20:12
(314/353)
Ilyenek miatt jutottunk el oda, hogy ma már mindent kétkedve fogadunk, nem hiszünk senkinek. Ennek kárát csak az õszinte, hiteles emberek látják, hisz az õ szavaikat is gyanakodva hallgatjuk. De az elhallgatás az nem egyfajta hazugság? Napokban beszélgetett Bánó András Békesi Lászlóval az oroszok doppingolásáról. Békesi szavaiból azt lehetett sejteni, hogy tökéletesen tisztában voltak a teljesítményfokozók rendszeres használatával, csak nem beszéltek róla. Most is csak azért robbant ki, mert valakik érdekeit nagyon sértette a szituáció. Békesi szerint ma a teljesítménysportokban hosszasan kiemelkedõ eredményt nem is lehet dopping nélkül elérni! Csak a doppingszerek megalkotói lépéselõnyben vannak, s a szereik a mai eszközökkel nem mutathatók ki. Úgy megkérdeztem volna, hogy akkor mit gondol Hosszú Katinka eredményérõl? De ilyen kérdéseket nem szalonképes nyilvánosan feltenni. Az ember meg hisz, amit akar.