8/10
Midnight67 2019 dec. 04. - 16:40:27 8/10
(240/260)
Elkövettem azt a hibát, hogy megtekintés előtt nem kukkantottam rá a játékidőre, így közel másfél óra után már kissé megfeküdte a gyomrom a Titanicra hajazó love story, de úgy voltam vele, ha már eddig néztem, csak kivárom a végét. Mint kiderült, jól tettem, hiszen a 180 percbe még az is belefért. Miután ezen túlestünk és végre következett az "égi háború", onnantól igazán nem lehetett ok a panaszra, a rendezői és operatőri munka remek volt, a jelenetek odaszegeztek a képernyő elé. A színészi játékot nem igazán tudnám kiemelni, kivéve talán Jon Voight-ot, de összességében kapunk egy igazán látványos dirr-durr- csitt-csattos háborús összecsapást. Úgyhogy nem szabad feladni a film negyedénél.
fourdogs 2019 aug. 24. - 15:43:00 Előzmény Drizari
(239/260)
Érdemes pontosítani, nem csak egynek fogyott el az üzemanyaga, hanem gyakorlatilag mindnek. A kijelölt körzetet egyik sem érte el. 5 gép szárazföldön szállt le (kettő megsérült, ezeket a személyzet meg is semmisítette), 4 Kínában, egy Vlagyivosztok közelében, ezt konfiskálták - jó szokásukhoz híven - a szovjetek. /Ne felejtsük el, ezekben a gépekben rengeteg "óra" volt, és mind máshogy járt./
A 4 Kínában kényszerszállt gép személyzetéből 2-őt elfogtak a japánok.
Egy B-25 vízre szállt partközelben, a maradék 10 gép személyzete (köztük a kötelék parancsnoka, Doolittle alezredes) pedig ejtőernyővel kiugrott.
8/10
Drizari 2019 aug. 10. - 23:22:19 8/10
(238/260)
Tokió első amerikai légitámadása és bombázása 1942. április 18-án történt. A támadó gépek közül egynek a többiekétől kevesebb üzemanyaga maradt, ezért Kína helyett a Szovjetunióban, Vlagyivosztokban szállt le. Ekkor már közel egy éve bevonult területükre a német hadsereg, és tul. képpen azonos oldalon álltak az amerikaiakkal. Ennek ellenére a náluk leszállt amerikai bombázógépet lefoglalták, és a gép személyzetét internálótáborba zárták.
sexykex 2019 jan. 11. - 08:18:27
(237/260)
Nyilván nem először láttam, de korábban nem volt időm véleményekkel traktálni a fórumozókat. Már korábban is tetszett, mint ahogy most is, azaz kiállta az „avulás próbát” és még jobban tetszett volna a szokásos amcsi melldöngetés és hazafias propaganda nélkül. (Noha, ebben most sok igazság volt, valóban megtörtént a Doolittle–rajtaütés.)
Sajnos az emberi test nem alkalmas harcászkodásra – nem is értem miért erőltetjük. Ez a nem hétköznapi csatajelenet – ami körülbelül a film harmadát teszi ki – is ezt bizonyította.
10/10
szookedorina 2018 febr. 20. - 21:41:30 10/10
(236/260)
Én sem szeretem a nyáladzást de ha mások igen az még nem baj. Van akinek jól áll. A giccs is mindenkinek mást jelent, de az sem biztos, hogy a közízlés nem giccs.
Különben szép film! Különösen a zenéért is 10 pont.
10/10
gyurmok 2017 okt. 27. - 16:58:32 10/10
(235/260)
naggyon jó film10/10
9/10
sadrok 2017 júl. 17. - 21:20:29 9/10 Előzmény Hematit1
(234/260)
Élveztem a filmet, és én sem értem a viperanyelvû hozzászólásokat :-)
Bajban lennék, ha meg kellene határozni a mûfajt, talán egy látványos akciójelenetekkel tûzdelt, háborús-romantikus-dráma. És aki nem ezt látja benne, mert esetleg egyéb elvárásokkal ült neki nézni, az valóban átkapcsolhat :-) Jó film, érdemes megnézni, nekem megérte a 9/10 -t.
10/10
Hematit1 2017 júl. 13. - 18:59:40 10/10
(233/260)
Megunhatatlan kedvenc ! :)

( nem tudom megérteni a viperanyelvû hozzászólókat : van elég gomb a távirányítón! .......átkapcs.!!!! :)

Mi pedig : dõljünk hátra, ..és élvezzük ezt a szép filmet!
Legyen szép napod! :)
István Pityu Herczeg 2017 máj. 25. - 11:24:58
(232/260)
Michael Bay próbált egy Titanic szerû háborúsfilmet csinálni XD.
1/10
meehrlin 2017 máj. 07. - 14:35:31 1/10
(231/260)
Egy jó kis háborús filmet vár az ember, aztán kap egy ilyen csöpögõs, nyálas maszlagot.
Kész átverés az egész... undorító... pearlharborító...
filoszemitabéluska 2016 dec. 05. - 14:28:53
(230/260)
Jól megcsinált mesefilm. Szépek a helyszínek, szépek a fõszereplõk. És minden idealizálva van benne. Aki olvasta a "Meztelenek és holtak"-at, vagy a "Most és mindörökké"-t az pontosan tudja, hogy nem igazán létezett az amerikai hadseregben az a fajta bajtársiasság, amit film bemutatni próbál.
SPOILER
A történetbe ügyesen bele van ágyazva a "Waterloo Bridge" alapszála, a feloldhatatlan konfliktus, ami csak az egyik fõszereplõ kinyírásával oldható meg. Alapvetõen szórakoztató filmecske, csak megnézvén, nem érzi a nézõ, hogy több lett általa. Kate Beckinsale valóban szép benne, Ben affleck meg jóképû, mi kell még?
cellasto 2016 dec. 03. - 22:48:10
(229/260)
pont akkora szar ez is, mint az ellenség a kapuknál
egy ostoba love-storyval szétcsesznek egy ilyen témát...
9/10
sawyerx 2015 nov. 07. - 18:19:14 9/10
(228/260)
10/10 helyett és is 8-ra javítanám, az a reális pontszám.
Nem szeretem a romantikus filmeket, de ez a Titanichoz hasonlóan eléggé megfogott. Persze, aki egy vérbeli háborús filmre számít, az csalódik benn, de ez egy remek film. A zenéjét bármikor meghallgatom, meg is van az összes száma. A szinkron is el lett találva. Az Armageddon a filmtörténelem legepicebbje, utána talán a Pearl Harbor és A szikla következik.
cellasto 2014 aug. 02. - 19:34:05
(227/260)
a csatajeleneteken kívül egy nagy nulla
viszont azok tényleg szépen meg voltak csinálva
8/10
-NOMAD- 2014 jún. 26. - 13:28:27 8/10
(226/260)
Reálisnak tartom a pontozásár (~8).
Szépen megalkotott film, de rettenetesen unalmas és túljátszott pár jelenete. Olyannyira, hogy számomra egy egész pontot levon az értékébõl. Túlnyújtott és nekem a zenéje sem tetszett. Ezekért kapja meg tõlem a 8/10-et. Egyszer bõven nézhetõ kategória, mert igényes film a hibái ellenére is.
Fox Mulder 2014 jan. 05. - 17:26:29 Előzmény webulon
(225/260)
Hé Webula!
Inkább hogy: elindult a Wehrmacht ,szerencsére(!), nem gyõzedelmes támadása... !
1/10
webulon 2013 dec. 08. - 21:59:41 1/10
(224/260)
Nem, nem az akkori amerikai kormányzat tervezte el
De azt is tudni kell,hogy Japánt belekergették a támadásba....ugyanis..embargót vezettek be 1940-ben..
Valamint Sorge tájékoztatta a szovjeteket a várható támadásról ....s õk tájékoztatták az illetékes nagykövetséget.
Ott van a feltört japán kód rendszer...
Plusz egy amerikai repülõ észlelte a nyugat felé igyekvõ japán flottát
Az is tény ,hogy szándékosan késõbb vették át a japán hadüzenetet (várakoztatták a japán követet az amerikai külügyben ..,hogy de facto mondhassák a hadüzenet nélküli támadást ..
A csapás mérésre képes hordozókat kihozták a kikötõbõl ..
stb..


Ez pont olyan játék volt mint 1942 jun 22. Wehrmacht támadása a Vörös hadsereg ellen ...hajnalban még átment egy vonat a Szu -ból ( Moszkva - Berlin gyorsvonat ) ...aztán hajnali 4/30 kor durr elindult a Wehrmacht sajnos nem gyõzedelmes útjára.
(ezt is jelezte elõre egyébként Dr Richard Sorge )
filoszemitabéla 2013 dec. 07. - 20:54:10
(223/260)
Nem õk tervelték ki, de tudtak róla és sokkal kisebb veszteségek árán elháríthatták volna. Viszont szükség volt az amerikai nép feltüzelésére, mert Pearl Harbour-ig a békepárti vonal volt az erõsebb. Ezért feláldoztak néhány amerikai katonát, hogy aztán a többi önként és dalolva menjen a háborúba.
Keló Scofield 2013 dec. 07. - 20:04:45 Előzmény webulon
(222/260)
Én aztán nem vagyok Amerika párti, sõt...
Ez 'mán' megint olyan, mint a World Trade Center támadása, vagyis a jenkik tervelték ki Pearl Harbor bombázását? Ez remélem nem komoly.
A film valóban gyenge.
1/10
webulon 2013 dec. 07. - 13:49:48 1/10
(221/260)
Ez egy f.s........

Hihetetlenül okádék..
átszövi az amerikai pátosz..a hõs aki mindent legyõz..sikerül bemutatni a II. világháború legkisebb csatáját..úgy mintha az valami rettenetesen hatalmas ütközet lett volna...,elsüllyedt pár rozsdás amerikai teknõ...
Semmi hitelesség
Ott nevettem fel hangosan amikor a két okos lelõtt egy zérót s a vízben ujjongtak az amcsi katonák ...:D
hah ott kikapcs ....

Mondjuk az továbbra sem értem ,hogy búbánatos 3,14 csába lehet ez egy háborús filmdráma...

A Szakasz óta nem tudott összekalapálni az Amerikai filmgyártás egy normális háborús történetet

Olvastam egy kritikán ,hogy : " Nekem máig rejtély, hogyan sikerülhetett egy akkora vizet (a Csendes-óceánt) észrevétlenül átúsznia az egész japán flottának " Nos kedves kritikus...nem sikerült ...tudták ,hogy jönnek nem véletlenül vitték el onnan a repülõgép anyahajó flottát..stb...Érdemes lenne Sorge munkásságáról olvasni ..
plusz nem véletlenül mentették fel : Kimmelt meg Shortot...egy pár évvel ezelõtt