Téma: Prometheus

antiszudorika 2014 jan. 11. - 09:54:07
(1893/2133)
Imádom a scifit és az ilyen filmeket!!!Kedvencem a Végjáték, Alien...nagyon emlékeztet a trailer rá.Remélem 3 D -ben adják...alig várom.Az ilyet vétek otthon nézni Legszivesebben nyomnék egy 10 pontot:)
Sz Peter 2014 jan. 10. - 18:04:54
(1892/2133)
Én is.
3/10
Keló Scofield 2014 jan. 10. - 11:55:50 3/10
(1891/2133)
Kíváncsi leszek mi lesz a címe, mivel a hajónak már vége:)
Elsõ látásra adtam a filmre 10/3-at, de olyan 10/7 inkább.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 10. - 11:44:09 8/10
(1890/2133)
Igen, még 2 Prometheus rész van betervezve. A 2. rész valamikor 2017 környékén érkezik, ha nem késõbb.
3/10
Keló Scofield 2014 jan. 10. - 11:27:28 3/10
(1889/2133)
Úgy hallottam, hogy a "Prometheus-t" még követi 2 rész, mire elérnek a 8. utasig.
Mi az igazság?
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 10. - 11:19:14 8/10
(1888/2133)
De az nem ugyan az. Az Alien-ben lévõ ûrhajó+lény+bolygó eltér attól attól ami itt a Prometheusban történt, hiába követi az Alien 1 a Prometheus-t idõrendben, az egy másik bolygó+másik lény+másik lezuhant ûrhajó. :D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 10. - 11:17:03 8/10
(1887/2133)
A 2. részben sok lehetõség van. Egyik a nyitott kérdések lezárása lehet, másik pedig az hogy, a fõszereplõ és a robot (Fassbender) elutaznak a Teremtõk bolygójára ahol utánajárnak a dolgoknak. Nagyon érdekes történetet lehet kihozni a 2. részbõl, a lehetõségek adottak.
6/10
jani-wan 2014 jan. 09. - 19:54:16 6/10
(1886/2133)
Jaja. Nincs ott semmiféle sisak. Az a feje.
Aki nem hiszi nézze meg az Alient.
Sz Peter 2014 jan. 09. - 19:52:47
(1885/2133)
És ha õ és az egész fajának összes egyede ugyanúgy néz ki? Ez eszedbe sem jutott? :)
tomecs 2014 jan. 09. - 17:05:12
(1884/2133)
Hogy mirõl? Tulajdonképp az egész Prometheus film csak egy felvezetés volt, az érdekes kérdések nyitottak. Remélem komoly filozofálgatást kapunk majd a második részben ( ha elkészül).
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 09. - 15:20:33 8/10
(1883/2133)
nem lehet, hanem biztos, a filmben kiderül :D
de majd a 2. rész után biztos okosabbak leszünk, már készülgetnek a háttérben...csak sajnos 17 elött foyltatás biztos nem lesz
euglena_viridis 2014 jan. 09. - 00:35:19
(1882/2133)
SPOILER!
Az elején elmondják a levegõ teljes összetételét, tehát elvileg a CO szinten kívül nem lehene más gond, de az biztos, hogy a valóságban igen óvatosak lennének, már csak azért is, mert tényleg elkaphattak volna valamilyen vírust, ha leveszik a sisakot, de vannak ilyen emberkek! Mit tehetnek vele? Ott hagyják? A saját élete a tét.

Igazad van. A biológusokkal kapcsolatban elfogult vagyok, mert szeretnek, mindenbe belenyúlni, anélkül, hogy értenék.(A jelenség fizikájáról semmit sem tudnak, de õk azt mondják értik. Na mind1)

Végeredményben igaz az, hogy elméletben fel lehet szerelni egy precíz érzékelésre képes robotot szupererõs fémötvözetborítással. De általában ha gépet tervezünk, akkor azt valamilyen céllal csináljuk. Ha egy modern, embert megszemélyesítõ gépet tervezek(Bárcsak egyszer képes lennék rá!), akkor nem foglalkozok a teherbírással meg hasonlókkal. Mert nem harci célra vagy teherhordásra készítettem, hanem személyi aszisztensnek. Tényleg volt egy kis kavarc a gondolatmenetemben. Mert nekem a modern érzékelõs cucc magától értetõdõen nem bír sokat mer nem arra van, pedig nem magától értetõdõ, de továbbra is úgy gondolom, ha ilyet csinálnak egyszer, akkor az sérülékeny lesz a fentebb kifejtett dolog miatt.

Ja az önfeláldozés dolog tényleg úgy nézett ki, hogy a teremtéshez áldozta fel az életét, de azon kívül, hogy erre miért volt szükség, szerintem az se klappol, hogy önmagukat föláldozva teremtenek, aztán meg az egészet ki akarják nyírni? Ez azért fura. Tényleg kiderülhetett volna errõl valami. Na majd a 2. részben. Ha lesz ilyen.
tomecs 2014 jan. 08. - 17:08:23 Előzmény euglena_viridis
(1881/2133)
SOPILER
"...barlangban már normális a CO szint"
Emlkészem rá, de egy x millió kilóméterre lévõ bólygón bármi lehet a levegõbe, attól még, hogy rendes a CO, én várnék vele. SZvsz alapos vizsgálatok után vehetné csak le, lehet az ottani kütyük alaposak:D meg ha nem veszi le nem derül ki él e vagy hal, komolyra fordítva, szerintem valós helyzetben ez felelõtlenség a régésztõl is!
"A csávó azért édesgeti a gilisztát mert BIOLÓGUS"
Itt is ugyanaz a szitu, távoli bolygón ne édesgessen senki a földbõl elõbújó bizar külsejû lényeket, hacsak nem fontos neki aza élete, meg a társáé.
"robot nem lehet szuper-mindenálló anyagból, ha valamennyire a realitásnál maradunk"
Amit írtál utána szerintem nem függ össze, attól mert valami rohadt komplex még nem kell, hogy szétroppanjon az elsõ fuvallattól. 2100 küröl játszódik a film, ha már odatudnak menni akkor kell lenniuk erõs robotoknak, bar attol meg David mivel nem harci robot:) így ok, lekapja a fejét. De attól még lehetne olyan erõs anyagból, úgy megépítve amit nem intéz így el. Épp az lenne a lényeg, hogy ellenálló legyen az ilyen behatásnak, de elfogadható ismétlem, hogy david nem ilyen.
"Honnan tudod, hogy nem csipogott be neki? " Na jó, valamennyire ezt is meglehet adni az ûrzsokénak, ha már úgy is olyan dadogva száll fe az a vas, elképzelhetõ, hogy a protonágyúnak is lemerült az aksija.
"Jó kérdéseket feszeget"
Egyet értek, számomra is érdekes.


_Freddy_

"Az elején az a jelenet egy önfeláldozás volt, egy anyaggal szétbomlott az "isten" és bele a folyóba, ezzel elindítva az életet a FÖLD-ön."
De ehhez miért kell megölnie magát? Amúgy persze lehet ez is magyarázat. Talán a második részbõl kiderül.
SPOILER END
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 08. - 14:35:46 8/10
(1880/2133)
Hát valamivel oda kellett menniük...:D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jan. 08. - 13:56:00 8/10
(1879/2133)
Az elején az a jelenet egy önfeláldozás volt, egy anyaggal szétbomlott az "isten" és bele a folyóba, ezzel elindítva az életet a FÖLD-ön.
euglena_viridis 2014 jan. 08. - 13:25:40
(1878/2133)
SPOILER
De hülye vagyok. Hisz volt náluk fegyver. Csak el kellett volna találnia a fejét és akkor szerintem megdöglik.
euglena_viridis 2014 jan. 08. - 13:05:24
(1877/2133)
Ja bocsánat valami elmaradt!
Értékelés:
Nekem tetszett! Jó sci-fi. Jó kérdéseket feszeget. Kicsit sûrûn vannak a dolgok és azért mondujk (SPOILER) kár, hogy csak a végén mutatják meg az Aliant sárkányalakban(Meg hogy nem csinált semmit) (SPOILER VÉGE). 2 részbe minden belefért volna. De egyébként elégedett vagyok vele. Nézzétek meg! És tekerjétek át a sok írást a végén, mert azután van a
(SPOILER)Sárkány alak" (SPOILER VÉGE) :)
euglena_viridis 2014 jan. 08. - 12:58:06 Előzmény tomecs
(1876/2133)
Spoiler!
Ha már belemegyünk a filozofálgatásba:
Láttad te ezt a filmet? A tag azért veszi le a sisakját, mert közvetlenül elõtte mondja, hogy a barlangban már normális a CO szint. A többiek még kiabálnak is, hogy ne, de õ mégis leveszi, mert még David is azt mondja, hogy tényleg nincs gond. A csávó azért édesgeti a gilisztát mert BIOLÓGUS. És ez szerintem mindent elmond(Megelõzés: És-el nem kezdünk mondatot te kretén! Tudom, de nem érdekel!)(<-Ez nem Tomecsnek szól).

A robot nem lehet szuper-mindenálló anyagból, ha valamennyire a realitásnál maradunk. Ha elnézed a mai robotokat, amik alig tudnak felmenni a lépcsõn, akkor nem várhatsz sokat tõlük. Egy ilyen bonyorult ezköz valószínûleg nagyon sérülékeny lenne. Habár a az amcsi hadseregnek van egy jó gépe amit a Bostoni-ak csináltak az elég sokat bír: http://www.youtube.com/watch?v=W1czBcnX1Ww <- Itt megnézheted. De az nem egy bonyolult cucc. Mármint nem képes olyan magas szintû érzékelésre amire egy ilyen ezköz képes lenne. Más szempontból bonyolult.

Honnan tudod, hogy nem csipogott be neki? A mi ûrhajóink kise tudnák kerülni, nemhogy felé fordulni. Akkor ez az lény egy ócska tragaccsal, ami már kb ezer éve ott rozsdásodik(Csoda, hogy fel tud szállni!) és nem is biztos, hogy hadihajó, simán kilövi az emberiség egyik legfejlettebb ûrhajóját? Hát nem tudom.

Fegyverük lehetett volna! Ezt aláírom. Hisz már az elsõ kalandra is vinni akartak. Egyszer csak meggondolták magukat?
tomecs 2014 jan. 04. - 21:45:21
(1875/2133)
Kissé nyomasztó hangulatú volt. Pár idétlenség volt benne ami vicces is volt, hogy miért ilyen szarul oldota meg a stáb, ugyanakkor elégéé zavaró is!
SPOILER
Ilyenre gondolok, hogy a sisakot miért veszi le egybõl a barlangba, a tag miért kezdi el édesgetni a giliszta szörnyet, ilyesmi. Amit még mondok, az csak lehet az én fejemben fordult meg, de lehettek volna olyan fegyvereik a vén hapek testóreinek amivel lerobbantják a fél fejét annak a lénynek. A másik, hogy a robot is lehetett volna olyan anyagból amit nem tud csak így lazán letépni. A másik ami nagyon bizar, hogy David nem segít a nõn akinek a testében van az a lény, sõt mondhatni õ maga juttatja oda. Ez kissé ilyesztõ ha belegondolok.
A földi hajón is lehetett volna fegyver, de, hogy az idegen hajó a felszállásnál, hogy nem észlelte, hogy egyenesen felé tartanak az is fura, ezt úgy tudnám elképzelni, hogy a sj-nek becsipog a radar, az meg két gombnyomás és már lövi is ki a földi hajót. A kezdõ jelenetrõl sem derült ki egyértelmûen, hogy mi történik (lehet rábízták a nézõ fantáziájára). Kár, hogy az idegen meg sem mukkant, valamint érdekes lehetne mit hadovált neki David?!
SPOILER VÉGE
Maga a történet az jó kis sci-fi sztori, és foglalkoztathatja is azokat akinek bejönnek az ilyen világegyetemes témák, szóval én is kiváncsian várom a folytatást, mert ha a leírtaktól eltekintek amúgy jó kis film lehet majd a következõ rész. Értékelésem: 7.5/10 de lehetne 8.5/10 is ha pl. a spoileres részek egy részét számomra emészthetõbben oldják meg.
offtopic
moderator2 2013 nov. 28. - 21:08:38
(1874/2133)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a személyeskedést kerüljétek!

Köszönettel:
A moderátor