Téma: Ragadozók

1/10
Bölönc Úr 2011 ápr. 07. - 20:48:28 1/10
(954/1054)
ez a képkockasorozat a hollywoodi pénzgyár leghígabb végtermékei közül való

irritáló színészek (jó, trejot leszámítva), nulla sztori idióta fordulatokkal idióta ellentmondásokkal idióta módjára viselkedõ predátorokkal

igen nagy hurka, 16-os iq felett nem ajánlom
8/10
thorgard89 2011 márc. 05. - 11:37:07 8/10
(953/1054)
Fel voltam készülve, hogy egy gagyi filmet fogok nézni, ehelyett kaptam egy izgalmas, egyben tisztességes iparosmunkát. Több ilyet a rendezõtõl !

8/10
10/10
Lympha 2011 febr. 27. - 13:53:22 10/10
(952/1054)
Nekem tetszik is, nem is a film. Annak viszont nagyon örülök, hogy elkészült, és ha még folytatás is készülne, annak is örülnék - még akkor is, ha "csak" ennyire lenne jó. Manapság sok "rossz" vígjáték, akciófilm is készül, és persze a szerencsésebbek elkerülik ezeket. Sajnálom azokat, akik nem tudnak kulturáltan kiértékelni v. kritizálni egy "átlagos" filmet, mert minden csak ízlés kérdése. Nekem vannak kevésbé "menõ" kedvenc filmjeim is, és pl. az Avatarnak bármennyire is tetszett a látványvilága, viszont ha ezt elvennék, akkor nagyjából csak egy már máshol is megjelenõ motívumokból összeeszkábált mese lenne.
SPOILER! Kicsit számomra sablon, hogy egy nõ és egy férfi élte túl, viszont az elején nem hittem volna, hogy ennyire sablonos lesz (ezért nem is igazán számít...).
8/10
convar 2011 febr. 10. - 22:41:06 8/10 Előzmény Shanks
(951/1054)
Nem vagyunk egyformák. Nekem már a Kaptár 2 is überszánalmas volt, de annyira, hogy a folytatásokra azóta se vagyok kíváncsi :D
Shanks 2011 febr. 10. - 21:19:03 Előzmény convar
(950/1054)
Ennél a f0snál még az új Kaptár is jobb..
offtopic
imrenyibalazs 2011 febr. 10. - 21:06:35
(949/1054)
Ha kezdhetem azzal, hogy ez egy elég jó és szerintem mondhatjuk, hogy elég komoly is, csak a legalább 18-20 éveseknek készült attól még, hogy nincs benne annyi vér és trancsír. Ez is egy kicsit elgondolkodtató film, de igazán csak az érti, aki valamennyire ismeri a történelmet is, de a megnézett filmeken, pl. Mátrix, Riddick, Silent Hill, Darkness(A rettegés háza), Impostor, Felejtés stb. elgondolkodik. A Silent Hillrõl olvastam egy-két beírást szintén a porton, bocs, hogy ilyet írok, de akik oda beírtak, néhányan nem sokat tudtak pl. a középkori spanyol inkvizícióról (a boszorkányégetés, ráadásul az erény nevében, a gonosz kiûzésére is az ilyen dolgoknak a jelképe). Na jó, mondjuk, hogy ezeknél a filmeknél tudni kell "a sorok között olvasni". Azonkívül a Predators ha nem is régen készült, nem a tömény akcióról szól. Ez más mûfaj, abban tényleg még egy-pár John Woo film is elverné, akár már a Tökéletes célpont is, ami 93-ban készült.
Ha még arról írnék, hogy ehhez nem árt egy kevés amolyan csillagászati ismeret is. Mi, emberek használjuk a Föld felszínének egy kis részét, de pl. a Nap anyagáról nem tudunk igazán sokkal többet, mint hogy plazma. Az biztos, hogy ha a mai technológiánk mellett olyan Földön kívüliek érkeznek hatalmas ûrhajókkal, mint a Predatorok, vagy akármilyen hasonlók és akár egy egyed közülük netán erõsebb, mint a legerõsebb Marvel-karakterek (persze azok is fiktívek) pl. az X-MEN-filmek legerõsebb mutánsai, akkor az emberiségnek nyílt háborúban nincs esélyük.
7/10
h.tibi91 2011 febr. 06. - 02:23:42 7/10
(948/1054)
Nem rossz film. Antal Nimród egyre inkább elindult felfelé a hollywoodi filmgyártás rögös útján. Pörgõsebb, és látványosabb, mint „A szállítmány” bár a vizuális effektek még kissé olcsónak mondhatók.
A mi világunk ragadozói egy ragadozó világban... érdekes gondolat, bár ami még érdekesebb, hogy itt is egymást ölik az emberek, összefogás helyett.
* * * S P O I L E R * * *
A végét én úgy képzeltem el, hogy új csapat verbuválódik a túlélõkkel és indul minden elölrõl, bár ez nem elképzelhetetlen, ha lesz második rész.
* * * S P O I L E R V É G E * * *
Különösebbet nem ad a film, de nem is kell neki. Egy átlagos film, amit csak úgy megnéz az ember.
7/10
1/10
Shipkiller 2011 febr. 02. - 00:23:23 1/10
(947/1054)
Lehet!Róla viszont rögtön lerítt volna,hogy egy pszihopata.Így viszont Laurence-nél bár furcsán viselkedett,a végkifejletig bizakodhatott az ember,hogy csak egy túl sok mindenen keresztülment túlélõ harcosról van szó,aki segíteni akar...Több ilyen nehezen kiismerhetõ "körmönfont" figura kellett volna ehelyett a nyomi banda helyett,mert így nekem már az elsõ nyávogós kiscserkész csapatgyûlésük után világos volt,"említésre sem való" szereplõk gyülekezete,egy "említésre sem való" filmben...
7/10
JOHNNY-BOY 2011 jan. 29. - 15:45:07 7/10 Előzmény Shipkiller
(946/1054)
Na ja, Laurence Fishburne hozta a számomra nem éppen megnyerõ flegma "stílusát". Említésre se méltó. Állítom, hogy Steve Buscemi sokkal alkalmasabb lett volna Noland megformálására...
1/10
Shipkiller 2011 jan. 28. - 18:35:41 1/10
(945/1054)
Szerintem ez egy nagyon gáz film lett!De hát mit várjunk az utóbbi években egyre vacakabb hullavúdi produkcióktól?Romlik a színvonal rendesen...
Laurence Fishburne volt az aki egy kis szerep erejéig hozta a profi formáját,a többieket meg hagyjuk békében pihenni.Sajna nem mindenki fordult fel a végére...pedig úgy már szórakoztatóbb lett volna!
Woody Allen mondta:-A két legnagyobb zsidó ünnep,a Hanuka és az Oszkárdíj átadás...
Na csak ennyit az oszkárdíj jelentõségérõl.Ajándék maguktól-maguknak........
7/10
JOHNNY-BOY 2011 jan. 21. - 14:18:22 7/10
(944/1054)
Na akkor én ezután a film után mondom azt, hogy Adrien Brody egy zseniális színész, aki bármilyen szerepet kiválóan el tud játszani és komoly értéktöbbletet tud vinni bármilyen filmbe. Nem véletlenül kapott Oscar-díjat az biztos! Írták itt elõttem, hogy sz@r volt és nem testhez álló szerep volt számára. Ha egy brutális izomagy kapja Royce szerepét, sõt, Alice Braga helyett (aki ebben a filmben is ugyanúgy tetszett mint a Végrehajtókban) más alakítaná Isabelle-t akkor ebben a filmben tényleg nem lenne semmi! Ez a film egyébként egy nagyon jó remake LEHETETT VOLNA ha kicsit még alakítottak volna a forgatókönyvön és az általam említett két színész kivételével mások kapják a szerepeket. Voltak benne nagyon jó ötletek és jó akciók de ez így ebben a formában számomra kevésnek bizonyult. Így én ezt a filmet jóindulattal is csak egy átlagos amcsi akciófilmnek mondanám. Ha nem vár tõle sokat az ember akkor 107 percnyi unalomûzésnek viszont tökéletesen megfelel. Az aki még nem látta a filmet ha másért nem is legalább Adrien Brody és Alice Braga miatt nézze meg.
8/10
convar 2011 jan. 20. - 21:53:04 8/10 Előzmény Todd
(943/1054)
"Nem az a lényeg,hogy a fõszereplõ izomagy legyen,hanem az,hogy a nézõ azonosulni tudjon vele és beleélhesse magát a sztoriba."

Te nem tudtál, én tudtam. Ennyi :)
1/10
Todd 2011 jan. 20. - 00:33:07 1/10
(942/1054)
Száz szónak is egy a vége,aki LÁTTA "ezt" és valóban ismeri a filmes PREDATOR verziókat,netalán még RAJONGÓ is,az csak erõs undor és gyomorforgás közepette bírta megnézni ezt a tákolmányt,vagy véleményt írni róla.../Közben le is hánytam a klaviatúrámat.Mozi közben meg az elõttem ülõ fejét.Pedig se pia se romlott kaja nem volt elõzõleg.../
Ami lényegében tönkre vágta az egészet,az szinte a komplett szereplõgárda.Szerintem ez a legfõbb baja a filmnek.Egyszerûen nem ideillõk a karakterek./adrian brodyval az élen -szándékosan írtam a nevét kisbetûvel,mert annyira sz*r volt-MEGASZ*R/
-a.b. szerintem menjen vissza zongorázni... ott biztosan nagyszerû!
Nem véletlen,hogy pl.Danny De Vitót nem rakják be hasonló akciófilmszereplõnek,mert finoman szólva is nem az õ karaktere és mûfaja./Vígjáték lenne belõle,éppúgy ahogy a ragadozók esetében meg tragikomédia lett.../
Danny Trejót és az orosz specnazost tudnám csak kiemelni a sorból,de minõ színvonal,õket már a film elején kinyíratták,a 2.osztályú predatorokkal.Még a legelsõ predator film ragadozója is fényévekkel jobban és hihetõbben nézett ki a mostani selejtes utódaiknál.Nem csoda,hogy a legjobbjukat el is intézte a.b/éna/. a végén...
Nem az a lényeg,hogy a fõszereplõ izomagy legyen,hanem az,hogy a nézõ azonosulni tudjon vele és beleélhesse magát a sztoriba.Lehet mazsolázni a helyszínen,a rendezõn,hogy mennyibõl hozták ki ezt a "celluloidpocsékolást",de ha a történet nem adja el magát,akkor mehet a kukába,mert felejtõs lesz!
Egyszóval aki ARNOLD féle minõséget vár,az vegye elõ a legelsõ/és egyetlen../PREDATORT,mert ez a "valami" pont olyan mint az Élet legtöbbünk számára:-Sokat várunk tõle,de iszonyú NAGY CSALÓDÁS!!!
8/10
convar 2011 jan. 16. - 18:19:51 8/10
(941/1054)
Ez volt számomra 2010 egyik legjobban várt filmje (a másik a Machete volt).

Összességében: egész jó kis film ez. Engem végig lekötött, nem untatott, de nem át a másik végletbe sem, amikor már annyi a csimm bumm hogy belecsömörlesz :D (mondjuk 40 misibõl nem is ment volna :D) És ennek semmi köze ahhoz hogy magyar rendezte meg hogy az egyik kedvenc rendezõmnek is benne van a keze.

Az alapfelállás tényleg eléggé Predator 1, talán már túlzottan is, nameg az utalások is kicsit túlzásba lettek víve...de elnézem. És bár volt pár kisebb, elsõsorban logikai baki, de ebbõl sem volt olyan sok ami már jelentõsen csökkentette volna a film élvezeti értékét :)

Amikkel sokan támadják:

- hogy "ügyetlenek" a Predatorok: nekem ez így nem jött le. Egyedül a 2.nál néztem, hogy mi az hogy egy jakuza lekardozza :) De õ biztos egy ügyetlen kezdõ volt még :) De tényleg, ezek is élõlények, miért kellene mind1iknek u.olyan profinak, erõsnek lenni? Azt meg eddig is tudtuk, hogy nem sebezhetetlenek.

- Adrien Brody: ezzel sem értem mi a baj. Ki mondta, hogy csak testépítõ izomzattal lehet vki zsoldos? :D Egy predi ellen úgyis csak ésszel lehet vmire menni, nem testi erõvel. Sztem hiteles volt.

Amik inkább rontottak a látottakon, az inkább a költségvetésnek köszönhetõ. Pl. a "túl földi" környezet. Itt lehetett igazán érezni, hogy nem dúskáltak úgy a suskában, mint pl. Cameron az Avatar esetében. Egyébként ezért szégyeljje is magát Hollywood, hogy mára a Predator franchisezal ilyen mostohagyerekként bánik :S

(Azt már meg sem merem említeni, hogy mennyi az esély rá, hogy egy idegen bolygón mind a légkör, mind a táplálékforrások, mind a gravitáció megyegyezik a földivel, ez minden ilyen scifinél a vesszõparipám, na mind1 :D)

Nameg a kutyák: sztem egyáltalán nem lettek bénák, az már egy más tészta, hogy sztem teljesen feleslegesek voltak, fõleg, ha úgyis csak a pénzt vitték :S

Ja, ami még igazán wtf volt, az a bolygós látkép. Mert ilyen nincs :D

Szal sztem ez a film egy erõs 7es vagy gyenge 8as, majd még eldöntöm melyikre szavazok :) Akinek meg annyira nem tetszik, az nézzen Kaptárt meg hasonló hatásvadász sz.rokat :)

És ne is válaszoljon senki (fõleg SD-1507 ne), mert nem érdekel, ez a véleményem és kész. Nameg úgysem fogom elolvasni, mert ez a topik nem lesz a kedvencek között a friss topik listát meg am sem szoktam figyelni :D

Végül itt egy interjú Antal Nimróddal (ha volt már sorry), amibõl kiderül, hogy Danny Trejohoz õ ragaszkodott, nem Rodriguez, õ épp hogy ellenezte volna:

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2010/08/18/lenne_helye_a_magyar_filmeseknek_hollywoodban_-_antal_nimrod-interju/
Shaba 2011 jan. 14. - 01:05:01
(940/1054)
Elfogulatlannak lennem lehetetlen. Két okból is. Egyfelõl, mert az eredeti Predatort klassz ötletnek (mint sztorit) és színvonalas filmre vitelnek tartom, ami már eleve megad egy kritikus alaphangot minden további rész (azaz utólagosan megírt folytatás) elbírálásához. Másfelõl meg: ez a mozi magyar rendezõ keze nyomát viseli magán, és hát hazánkfiai ugyancsak elvétve jutnak hozzá, hogy ilyen karakterû filmeket tisztes büdzsébõl megvalósítsanak. Ez a film nagyjából hozza az elvárt színvonalat, noha alig nyújtózik túl a szakmai minimumon. Se nem csalódás, se nem különösebben eget rengetõ. Nézhetõ, és manapság már ez is valami.
7/10
indienemesh 2011 jan. 07. - 13:15:49 7/10
(939/1054)
A portos 'kritikusok' sosem képesek normális kritikát írni, bár igaz, hogy a kritikáknak amúgy sincs sok értelme. A kilenc pont azért elég nagy túlzás. Nem volt rossz a film, én jónak találtam a forgatókönyvet, azonban a színészek nem adták a maximumot. Néha vannak benne érthetetlen dolgok, meg néhány WTF bullshit is van a történetben. Ez nem tudom hogy a forgatókönyvíró, vagy a rendezõ hibája, de hiányosság. Ezen kívül Antal Nimród egész jó filmet hozott össze, gratulálok neki. 10/7
ibacs2 2010 dec. 30. - 17:15:57
(938/1054)
Ez a lényeg a sok copy/paste az direkt volt.Egy nagy respect az eredetinek.
VectraZo 2010 dec. 30. - 16:54:16
(937/1054)
Jézus de szar. Csomó minden copy paste az eredetibõl. És mi a vége? Nincs is vége. Se füle se farka.
7/10
peti2006 2010 dec. 30. - 10:34:57 7/10
(936/1054)
Ne legyünk azért olyan szigorúak ezzel a filmmel. Számomra Antal Nimród az egyetlen magyar filmrendezõ aki nézhetõ! filmeket csinál.
Bár hozzá kell tennem mostanában láttam az AVP filmeket, azokat simán veri. Igaz az eredeti 2 Ragadozót nem sikerült felülmúlnia, de talán nem is kell.
Szóval ez egy jó film, amire méltán lehetünk büszkék. Még akkor is, ha néha gagyi a CGI effekt, vagy éppen Adrien Brody mint dzsungelharcos, kicsit necces is.
De egyébként szerintem a Predator filmek erejébõl ennyi a max. ami kihozható. Az Alien filmekben több erõ és perspektíva van. Szerintem.
Shanks 2010 dec. 30. - 00:20:13 Előzmény johnny91
(935/1054)
hát szódával elmegy.

De amúgy kritikán aluli szar film.