Arden 2007 febr. 07. - 13:50:50
(29/169)
Hát igen. Mondjuk sztem pl Martin S. a tégláért nem érdemelne oscart - de most tuti meg fogja kapni, mivel nem kapta meg akkor, mikor megérdemelte volna.

Lehet, h nem sokat ér, de a szakmában nagyon sokat számít. Costner 10millát zsebel filmenként, csak azért mert jelölték párszor - Alan valszeg nem kap ennyit, pedig nem kérdés, h ki a jobb színész.
Arden 2007 febr. 07. - 13:29:33
(28/169)
Igen, az az.;-) Alan írta.B-)
mollo888 2007 febr. 07. - 12:46:53
(27/169)
egy szám van meg belõle, a címe: take me with you.
mollo888 2007 febr. 07. - 12:44:33
(26/169)
nem baj, mi értékeljük, ez a lényeg! meg aztán az oscar sem ér semmit ma már... a színvonal mélyebbre már nem is süllyedhet. régen nem azok kapják a díjakat, akik igazán megérdemelnék.
Arden 2007 febr. 06. - 14:30:39
(25/169)
Amúgy félek, hogy már nem fogja megkapni azt az elsimerést, amit érdemelne. Nem tudom mennyire vagy képben a munkáival, de volt egy-két olyan dolog körülötte mostanában, ami (valszeg és sajnos) jóidõre borítékolta, hogy nem fog Oscart kapni. Az új projectek közül meg amúgy is egyedül a Sweeney Todd tûnik annyira "hollywoodinak", hogy szóbakerülhessen az akadémiánál egyáltalán... meg hát õ se lesz fiatalabb és 60 felett nem dobálnak agyon Oscar-gyanús szerepajánlatokkal. Persze én bizakodó vagyok, de jelenleg sajna így állnak a dolgok.
Arden 2007 febr. 06. - 14:11:00
(24/169)
Naná, hogy láttam.:-D Nagy nehézségek árán végre megkaptam a szinte beszerezhetetlen Closet Land-et is, ami igazi csemege.:-)))

Amúgy a téli vendég nagyon jó film. Hallottad már a dalt, amit Liz Fraser énekel, és Alan írta a szövegét? Ennek a férfinek nagy szíve van.:-) Mindjárt megnyitom a Téli vendéges topikot, mert kell neki a promóció.;-)
mollo888 2007 febr. 06. - 13:48:05
(23/169)
Nekem is egészen tetszett ez a film, kellemes kikapcsolódás, hiszen nem lehet állandóan csak kõkemény drámákat nézni...))
Egyetértek veled Alan Rickmant illetõen, hogy nem kapta meg (még) azt a státuszt, amit megérdemelne. Egyébként láttad már a Téli vendéget? Érdekelne... Egyáltalán hozzá lehet jutni??
Arden 2007 febr. 05. - 16:25:40
(22/169)
Alan csak a Téli vendéget rendezte - eddig. Sajna. De remélem a Sweeney Todd utáni pár szabad hónapjában nekilát vmi új projectnek. :)

Amúgy Kevinnel nincsen baj - mármint nem jobb mint Mel - csak Melnek több haja van (volt).:P
anonymus75 2007 febr. 05. - 15:43:12
(21/169)
Azt hiszem Costner nem szorul védelemre... de mégis azt kell, hogy mondjam, Mel Gibson az ún. "akciófilmjeiben" semmivel sem nyújt jobb színészi teljesítményt, mint Costner a Nincs kiútban vagy a Több, mint testõrben. Úgy gondolom, hogy Costner igenis maximalista, csak kevés nagy szerepet sikerült jó filmekben elcsípnie... s lám, maximalista lénye legjobban akkor tûnik ki, mikor rendez is... azt hiszem kevesen lettek volna képesek és egyben merészek egy 180 perces Farkasokkal táncolót leforgatni... és eljátszani a fõszerepet (és azt is nagyon jól). Az bizonyos, hogy Costnernek néhány szerep fekszik igazán, de jó színészi munkája a nagy filmekben érzõdik... mint pl. Clint Eastwoodnál, a Tökéletes világban, de említhetném a Wyatt Earp-öt is. Legelõször a Silveradoban figyeltem fel még anno rá... s azóta rengeteget változott... de a Fegyvertársakban, a saját rendezésében... Bobby Duvall-lal valami eszméletlen jót, nagyot nyújtottak. Mindenki a Waterworld-öt említi... hát igen... azt hiszem a maximalizmusa, a lelkesedése tévútra vitte... viszont úgy vélem, mint alapötlet, jónak tûnt... csak félresiklott - s hogy visszautaljak Mel Gibsonra, megjegyzem nem sokkal jobb film vagy téma a Mad Max sem! :) Egyszerûen pénzügyileg bukta lett... imigyen híresebb.
Még annyit, hogy igazi vígjátékban keveset láthattuk Costnert... s a Fejjel a falnak is egy nagyobb féle csõdnek tekintik sokan, mégis azt hiszem Roy McAvoy története tökéletesen mintázza egy mániás, megrögzött, infantilis, sportõrült alakját... és alapvetõen Costner ebben is nagyszerû... akár a Bull Durham-ban még anno.

Ja, és egyébként nézzetek Alan Rickman rendezte filmeket... azok még jobbak! :)
Arden 2007 febr. 05. - 14:01:29
(20/169)
Sztem Costner nagyon kopaszodott itt már... de ez csak az én véleményem.:)
Facing.the.Plastic 2007 febr. 05. - 12:11:02
(19/169)
Szép, dús..Kostneré meg nem..csak ennyi :D
Facing.the.Plastic 2007 febr. 05. - 12:04:05
(18/169)
Én is ;) én a teste miatt szerettem volna..tudod..az a vízeséses-fürdõs jelenet..Gibson jobb lett volna oda..na igen..meg a haja :D
Arden 2007 febr. 05. - 11:33:25
(17/169)
De neki akkor még volt haj a fején...:P
Arden 2007 febr. 05. - 11:32:27
(16/169)
Amiben játszik, azt se hozzák be. Pl a Raszputyint (Emmyt és Golden Globe-ot is kapott érte) és a Mesmert - mindkettõt részben itt forgatták nálunk - úgy kellett levadászni, és pl a Snow Cake, amiben Sigourney Weaver-rel szerepelt és tavaly a Berlinale nyitófilmje volt, szintén nem jutott el idáig. Iszonyat, hogy ennyire el vagyunk szigetelve a világtól...:P még jó, hogy van ebay, amazon, meg torrent.:))))
Arden 2007 febr. 05. - 11:26:49
(15/169)
Hát Mel tényleg jobb lett volna.:P
Facing.the.Plastic 2007 febr. 05. - 11:13:11
(14/169)
hehe..jó kis "vita" én a fõnökkel vagyok..Mel Gibson jobb lett volna...bár akkor kettéhasadtam volna, mert Alan Rickman és Mel Gibson között vívódtam volna végig, így nem nehéz, persze, hogy a Nottinghami sheriff-nek szorítok (vagy a magyar fordításban, Nottingham hercege):P

amúgy könnyed kis film..kellemes kikapcsolódás...de azé meg lehet unni...még így Alan Rickmannel is... ;-)
Newcastle United 2007 febr. 05. - 10:33:59
(13/169)
És akkor ki lett volna Robin?:) Szerintem az ilyen idealisztikus hõsök megformálására Kevin Costner az egyik legalkalmasabb. Túlzott tehetség nem kell hozzá.
Newcastle United 2007 febr. 05. - 10:12:08
(12/169)
A válasz egyszerû: Alan Rickman azért ennyire alulértékelt, mert nem játszik túl sok hollywoodi szuperprodukcióban, ellenben mondjuk Ben Affleckkel vagy Jennifer Lopezzel.
De azért mi tudjuk, hogy nagyon nagy színész.:)
Arden 2007 febr. 05. - 09:39:23
(11/169)
Egyébként legalább 10-15 percnyi George-os jelenetet vagdaltak ki a filmbõl, mert a tesztközönség neki szorított, és nem Robinnak (- ezért Costner kivágatta õket.) A dvdn szerencsére rajta vannak az extrák között, de akkor is mekkora szemétség már, hogy kevesebb jutott nekünk a sheriffbõl.;) Pl az egyik jelenetben kiderül, hogy a banya George anyja...stb.
Alan Rickman meg amúgy is baromira alulértékelt - fõleg itthon - és lövésem sincs, hogy miért...
anonymus75 2007 febr. 04. - 21:04:55
(10/169)
Többször láttam már ezt a könnyed filmecskét, de most találtam egy jó kis bakit (vagy nem?), mindeddig erre nem figyeltem fel. Megnéztem, az IMDb-n sem említik (goofs). Akkor lehet, hogy nincs is igazam. :)
Marian és a nottingham-i seriff frigyét Hereford püspöke cerebrálja. Azeem és Robin megpróbálja betörni az ajtót, mivel csak onnan lehet bejutni (legalábbis úgy tûnik). Aztán Robin az ablakon próbálkozik, míg Azeem továbbra is az ajtóval foglalatoskodik (meg a banyával). Robin és a bíró küzd... a következõ jelenetben Tuck barát "megbünteti" a püspököt, aki menti a vagyonát, a rezidenciáján. Késõbb Azeem betöri az ajtót és megmenti Robint. Hol ment ki a püspök? Hol ment ki a banya Azeem-hoz? Volt egy másik (rejtek)ajtó? Na, ne! Akkor Robin és Azeem is tök stupid. :) Tuck barát viszont jó helyen volt, jó idõben.

Egyébként ez a film tényleg Rickman miatt óriási... eszméletlenül jó hozza a figurát!
Az meg egyszerûen nem igaz, hogy "a Farkasokkal táncoló után a legjobb Costner-film"!