10/10
susurrus 2006 jún. 13. - 23:04:33 10/10
(5/45)
Szerintem aki szereti Shakespeare-t és a Hamletet, annak nagyon bejön ez a Stoppard-féle átirat. Zseniális az egész úgy, ahogy van! Gary és Tim pedig eszméletlen jók együtt, de ezt már megszokhattuk tõlük külön-külön is :-)
Én már sokszor láttam a filmet, de még nem tudtam megunni. Ilyen is van :-)
amatõõr 2006 jún. 12. - 22:49:00 Előzmény Facing.the.Plastic
(4/45)
Vamalmiért én sosem rajongtam a kultuszfilmeknek kikiáltott alternatív alkotásokért. Errõl is sokat hallottam, hogy ilyen jó, olyan jó, szerintem gyenge, de nekem a montipájtonok sem tetszenek, vagyhát az egyszer nézhetõ kategóriát képviselik.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 09. - 17:06:34
(3/45)
jaja..ezért is mondtam, hogy félig monty pythonos érzésem volt..a sok "fej" miatt...fej..fej..fej..megint fej.. :D és a kérdezösdi játékuk haláli...meg hogy teljesen lényegtelen mellékszereplõk kerülnek elõtérbe, me ugyebár Hamlet, a dán királyfi lenne a fõszereplõ :)))

tényleg szórakoztató..ez jó szó a filmre...nézze meg, aki teheti és akit érdekel az igazán okos és szórakoztató film :D
x-tro 2006 máj. 09. - 15:17:29
(2/45)
bár tom stoppard erre nem lett volna képes, ha nincs shakespeare.... így a forgatókönyvre se az "eredeti" jelzõ a megfelelõ, hanem mondjuk: jó, ügyes :)))

amugy tényleg egy kifejezetten szórakoztató mozi, de a monthy python-asszociáció túlzás azért. nincs ebben semmi abszurd. viszont szellemes...
Facing.the.Plastic 2006 máj. 09. - 01:06:10
(1/45)
ma láttam. nagyon jó film! több, mint egyszer kell megnézni!!!
nagyon eredeti forgatókönyv...bár félig monty pythonos érzésem volt...de sebaj :))
a fatalizmus meséje. Komikus, szarkasztikus, tragikus, ironikus...minden egybegyúrva és Gary Oldman, Tim Roth és Richard Dreyfuss nagyszût alakítanak!
Ha megtehetné, Shakespeare kezet rázna és gratulálna Tom Stoppardnak....