kgyuri0 2008 júl. 30. - 02:01:53
(33/113)
Kedves CS.I!
Megértlek, ezek aa „kommentek” nyilván fárasztóak neked!

Kedves Humpy!
Rendben, használjuk a nagyon elmés „****” megjelölést azzal is rövidebbek lesznk a kommentek(bár ugyanannyi karakter, de tán kevésbé fárasztó?!)
Lám, fenrir nem fejti ki nekünk pár szóban, mi a holokamu, szvsz ez is azt támasztja alá, hogy nem túlzás õt ****-nak tartani. Nekem ugyan már a 22-es „kommentbõl” teljesen nyilvánvaló volt. Hogy esetleg elszégyellte volna magát? Még az is lehet!

Egyébként igazat adok annak, aki szerint jobban jártunk volna egy dokumentum filmmel, a játékfilmes rész csapnivalóan gyenge, megkockáztatom: unalmas és száraz!
czky 2008 júl. 29. - 19:56:08
(32/113)
Lehet,hogy én elfogult vagyok Morettivel,mert õ a z egyik kedvenc színészem,de szerintem jó színész és most sem volt rossz az alakítása.Persze szõrnyû volt õt látni egy ilyen ember szerepébe.
Ludvik Jahn 2008 júl. 29. - 13:32:01
(31/113)
A legnagyobb probléma talán nem Tobias Moretti kiválasztásával van (bár enyhén szólva is vitatható), hanem azzal, hogy Bruno Ganz mércévé vált alakításához bármely remek színésznek is rendkívüli kihívást jelentene fenõnie, és õ semmi esetre sem rendelkezik ehhez megfelelõ kvalitásokkal.
Ha már a Hitler-ábrázolásokról szólunk, ne feldkezzünk el Noah Taylorról sem (Max), akit igazán megnéznék egy nagyobb lélegzetvételû filmben is.

Egyébként: Ha az alkotók bátrabbak lettek volna, tisztán dokumentumfilmet készítenek, mert a Speert közvetlenül ismerõk megszólalásai sokkal érdekfeszítõbbek a játékfilmes elemeknél...
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 12:19:59
(30/113)
Részemrõl teljes a megértés. És bizonyosra veszem, hogy egyikünk sem ****. :))
offtopic
C.s.I. 2008 júl. 29. - 12:09:25
(29/113)
Ezzel egyetértek, és ha nem épp azzal vagyok elfoglalva, hogy rockjano milyen lendülettel náciz le embereket, valamint azzal a lendülettel, ami neki van, akkor én is valami hasonlót írtam volna.
Legközelebb majd egy kicsit körülményesebben fogalmazok, vagy legalábbis alszok egy kicsit.
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 12:05:04
(28/113)
Tényleg, vannak nagyon fárasztó kommentek.
Apropó, mi lenne, ha a jövõben kipontoznánk a 'náci' szót: **** - így. Talán ettõl még jobban szégellnék magukat. És kevesebben tudnának rájuk vadászni. :)
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 12:00:12
(27/113)
Amondó vagyok, hogy van kollektív tudat, sõt az emberiségnek 'õstudata' van, ami közös kincs. Az egyetlen, amink van. Viszont 'kollektív bûntudat'-ban nem hiszek. Nagyon nem.
offtopic
C.s.I. 2008 júl. 29. - 11:58:38
(26/113)
Tudom, tudom, csak mire a kommentje azon részét olvastam, már lefáradtam egy kicsit. No mindegy, ébredés után jól jön egy kis nevetés.
offtopic
C.s.I. 2008 júl. 29. - 11:52:30
(25/113)
Isten óvja a Királynõt!
( És mellesleg remélem , hogy nincs "kollektív tudatunk", néha vannak saját gondolataim és nem ártana ha ezeket megtarthatnám)
rockjano 2008 júl. 29. - 11:32:05
(24/113)
Azért jó hogy az ilyen Fenrir féle náci figurák is felbukkannak errefelé, segít történelmi perspektívába állítani a dolgot. Ez az egész ma is velünk él. Ôk ma is köztünk vannak.

Csak a szitu nem olyan rossz mint akkor.

Van az emberiségnek kollektív tudata? Tanulunk a múltból??
offtopic
Humpy 2008 júl. 29. - 10:19:27
(23/113)
Nocsak, nem valami idõzített bomba ketyeg itt?
kgyuri0 2008 júl. 29. - 09:59:34
(22/113)
Kedves fenrir!

Hogy tetszel érteni, hogy holokamu?
Fejtsd ki nekünk pár szóban!
Mara001 2007 ápr. 24. - 20:13:07
(21/113)
Én nem éáttam!!Mer elaludtam,mostanában olyan r*hadt fáradt vok h beesek az ágyba!!!Eltudnád küldeni?????
Mara001 2007 ápr. 24. - 20:09:57 Előzmény b.veronik
(20/113)
Bocs,utólag néztem meg kinek írtam,nem baj.Különben is rohadt uncsi lehetetett volna nekem.Nektek is megkellett tanulnotok a Walesi bárdokat???Én most szenvedek vele!!!A kutyus nem az enyém.Kár!!Pedig naon ari!!!
VonalZoo 2007 ápr. 20. - 08:57:34
(19/113)
Ha valaki lemaradt róla, néhány napig el tudom küldeni DVD-n, asztali lett felvéve, jó minõségben.
b.veronik 2007 ápr. 19. - 20:32:07
(18/113)
Most már tényleg sajnálom, hogy nem tudtam megnézni a filmet. Talán levetíti majd valamelyik kereskedelmi tv, vagy más olyan adó, amit tudok fogni. Köszi, hogy legalább itt tájékozódhattam egy kicsit a filmrõl. Ami Morettit illeti, így látatlanban szerintem is távol áll tõle ez a figura, de az is lehet, hogy még mindíg a Rex-ben játszott szerepe befolyásol bennünket.Talán, ha szinpadi alakításaiban láttuk volna elõször, más lenne a vélemény.
Brambilla 2007 ápr. 19. - 19:27:42
(17/113)
Rosszul írtam, nem ugyanaz a magyarhangja Morettinek, mint a Rexbe, de a harmadik részben már keveset szerepelt, majdnem csak a börtönben töltött éveket mutatta be, úgyhogy nem volt õrült Hitler.
Huma 2007 ápr. 19. - 19:24:51
(16/113)
Ma tudtam megnézni az elsõ részt. Nagyon jó!Nem unalmas, tetszenek az eredeti filmes bevágások és a hozzátartozókkal készített interjúk. Próbálok idõt szakítani a következõ 2 részre is.
Omachel 2007 ápr. 18. - 23:05:53
(15/113)

Érdekes film, szeretem az ilyeneket...

Ízig-vérig történelmi, nézõpontok ide elkerülhetetlen szubjektivitás oda ezek viszonylag hitelesen ábrázolják a problematikájukként kijelölt kérdést...

A németség végre szembenéz múltjával, a Bukás, a Sophie Scholl, a Kilencedik nap (nem tudom, ki látta ezeket az egyébként zseniális filmeket) után ismét egy igen zseniális történelmi filmmel folytatják ezt a hagyományt.

Speer nem idealizált, ízig vérig emberként jelenik meg, s ezt mi sem támaszthatja alá jobban, mint a hozzátartozók és kortársak közbeiktatott beszámolói.

Ezen kívül meg kell védenem a színészi alakításokat is: Hitler szerepére ugyan nem a lehetõ legmegfelelõbb színészt választották, ám szerintem így is sikerült a kellõ hatást elérniük.

A film egyébként amellett, hogy természetesen elítéli a nácizmust, nem foglal állást Speer ügyében: ezzel nyitva hagy jó pár kérdést és problémát, ám el is kerüli a lehetséges elsõsorban politikai (nem pedig történelemtudományi) támadásokat...

Éppen ezért jó film, húsz év múlva is bátran vetíthetik majd az iskolákban, akármennyit is változik addig a világ...
Brambilla 2007 ápr. 18. - 19:14:31
(14/113)
A keddi második részben már próbálkozott Moretti az õrült Hitler eljátszásával, nem nagyon sikerült neki, meg a magyarhangja is ugyanaz, mint a Rexben volt, így egy kicsit még hiteltelenebb, nem tudja visszaadni Hitler ordítozásait. Az igazi õrültes részek szerintem ma lesznek, ma jutnak el az utolsó napokig, bár már voltak kedden is 45-ös részek, de a java most jön. Bár ha csak Speer utolsó találkozását mutatják be Hitlerrel, akkor Morettinek sem kell annyira megerõltetnie magát. Ami még tetszik a filmbe az az, hogy Speer hibáit és kisebb bûneit is bemutatja és bírája, nem csak a jó oldalát mutatja be.