kgyuri0 2008 aug. 03. - 18:08:14 Előzmény Miki1900
(73/113)
Ami azt illeti, olvasgatva a hozzászólásokat,egyre inkább határozottan állítom, hogy Hitlernek kék szeme volt. Aztán, hogy a kék szem türkizkék, tengerkék, nefelejcskék, esetleg zöld, esetleg vizenyõs , vagy seszínû, az jobbára a megvilágítástól, az illetõ kékszemû kedvétõl, hangulatától, egyéniségétõl s fõként a szemlélõ hangulatától kedvétõl függ. Legyen hát Hitlernek vizenyõs semmitmondó tekintete! Mindenesetre történelmi tény hogy hatalmas szuggesztív erõ volt az egyéniségében.

Kedves Miki1900!
Hogy Izraelt Hitler segítette volna létre jönni, ezt kicsit kifejthetnéd, errõl én semmit sem tudok, õszintén szólva alig hiszem.
Egyébként igazad van, a Föld lényegét az európai civilizáció határozza meg(ezt úgy is mondhatjuk: a fehér ember civilizációja) . Ez akkor is így van, ha ez alatt a zsidó-keresztény
kultúrkört értjük és akkor is, ha a Felvilágosodást követõ szekularizált jogállami demokráciát.
és az ipari civilizációt. Ebben a fõvonalban vajmi keveset számítanak a többszázezer éves elõtörténet során legendák ködébe veszõ korábbi népirtások(ha voltak) s persz a neandervölgyieké is.
Az emberellenes bûnök a családon belül súlyosabbak, mint azon kívül. Ezt ösztönösen minden H. sapiens így értékeli, nincs is ezzel semmi baj, ettõl még minden élet kilétása bûn lehet. De azért az útból hangyákat seprõvel elsöprõ jógi figurája derültséget kelt, s méltán.
8/10
Tilla 2008 aug. 03. - 15:22:00 8/10
(72/113)
Én már mindenben kételkedem, azt sem hiszem el amit kérdeznek! :-))
Egyedül a kutyáimban bízok, ott minden egyértelmû, s nem politizálnak.
Morettit is kedvelem, ezért vagyok itt. De ha bebizonyítjátok, hogy politizál vagy nagyon objektíven antiszemita, akkor visszatérek Albert Schweitzer oldalára.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 02. - 23:52:11
(71/113)
én is utálok minden fajelméletet, senki ne higgye, h igen.
de ami tény az tény.
az objektív emberre ne mondják, h antiszemita.
Miki1900 2008 aug. 02. - 23:48:36
(70/113)
" A történelem már letisztult?"
ugye, ezt te sem gondolod komolyan? melyik történelem tisztult le?

http://tdyweb.wbteam.com/DrabikElhallgatottDokumentumok.htm

http://tdyweb.wbteam.com/DrabikElhallgatottDokumentumok_2.htm

ez még érdekesebb. benne van B. Freedman is
offtopic
Humpy 2008 aug. 02. - 22:32:42
(69/113)
OFF: Éppen azért mert szereted történelmet, de utálod a politikát, mindig olvass kétkedve. Sztem nincs olyan, hogy letisztult és objektív történelem. A Római Birodalom és a Hunok. Vagy a magyarok sokezer éves története. Még Trianonról sem biztos, hogy mindent pontosan tudunk. Latin és Észak-Amerika meghódítása, hittérítõk szétküldése nyomukban a hadsereggel. Vagy India és Dél-Kelet Ázsia meg a híres Brit Kelet-Indiai Társaság az angolok 'üzleti érdekeinek' oltalmazására! Nincs és nem is lesz soha történelmi igazság. Kételkedj, magam is ezt teszem, és egyre több mindenre fény derül.

Tényleg nagyon eltértünk a tárgytól. Ezért küldöm ezt 'offtopic'-ban.
8/10
Tilla 2008 aug. 02. - 22:16:08 8/10 Előzmény Humpy
(68/113)
Ok! Kéz a kézben jár, testvérek, szoros rokoni szálak, de nem egy és ugyanaz. Én mindig szerettem a történelmet, de utálom a politikát. A történelem már letisztult, a politika meg a máról és a közelmúltról szól, a jelen érdekek ütköznek.A történelem objektivebb, s nem szól bele a politikába, de a politika nagyon is belemászik a történelembe. Azt és úgy láttatja az eseményeket, ahogy érdeke kivánja.
De szerintem nagyon eltértünk a filmtõl, nem? Különben utálok minden fajelméletet. Látta valaki a Názáreti József-et Morettivel? Érdekelne, ha egy "keresztény" antiszemita kifejtené véleményét mondjuk Jézusról. (Máriáról, Mózesrõl, Dávidról, Salamonról,...)
8/10
Tilla 2008 aug. 02. - 22:13:18 8/10 Előzmény Humpy
(67/113)
Ok! Kéz a kézben jár, testvérek, szoros rokoni szálak, de nem egy és ugyanaz. Én mindig szerettem a történelmet, de utálom a politikát. A történelem már letisztult, a politika meg a máról és a közelmúltról szól, a jelen érdekek ütköznek.A történelem objektivebb, s nem szól bele a politikába, de a politika nagyon is belemászik a történelembe. Azt és úgy láttatja az eseményeket, ahogy érdeke kivánja.
De szerintem nagyon eltértünk a filmtõl, nem? Különben utálok minden fajelméletet. Látta valaki a Názáreti József-et Morettivel? Érdekelne, ha egy "keresztény" antiszemita kifejtené véleményét mondjuk Jézusról. (Máriáról, Mózesrõl, Dávidról, Salamonról,...)
offtopic
Miki1900 2008 aug. 02. - 21:30:46
(66/113)
az objektivitás lenne a fõ cél, hogy megismerjük az igazságot.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 02. - 21:25:13
(65/113)
Nekem is feltûnt: nagyon jól beszél. nem úgy mint egy õrült, hanem mint egy értelmes, komoly ember.
antiszemitának tartani? végülis egy zsidó is lehet antiszemita. még át is keresztelkedett, azt írják.
de nem biztos, hogy ilyen könnyû lenne a megoldás, h a beszélõ antiszemita.
Humpy 2008 aug. 02. - 20:30:45 Előzmény Miki1900
(64/113)
Nagyon érdekes volt. Fõleg, hogy a pasast, Benjamin Freedman-t hallani is lehet. Higgadtan és elég logikusan fogalmazott. Azt állította, hogy Amerika I. vh-ba lépését a német és kelet-európai cionisták érték el akkor, amikor Németország gyakorlatilag nyerésre állt a háborúban és egyetlen idegen katona sem lépte még át Németország határait. A németek ekkor békeajánlatot tettek a briteknek, amit Anglia elõszõr komolyan mérlegelt.
Amennyiben ez igaz, akkor Amerika I. vh-ba való lépését az amerikai nép teljes kizárásával érték el és azóta sem vallották ezt be az amerikaiaknak. A kételkedõknek B.F. azt mondta, hogy (írásos) dokumentumai vannak a háttér tárgyalásokról. Természetesen B. Freedman-t antiszemitának tartják bizonyos körök.

Nos, ha mindez bizonyítást nyerne néhány beavatott számára, történne valami változás a jelenlegi politikai folyamatokban és azonnal átírnák a töri könyveket?
Senki nem lehet ennyire naív.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 02. - 20:25:33
(63/113)
lehet, h neked van igazad. nem tudom.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 02. - 20:23:36
(62/113)
egyetértek amit a tojásról mondasz, persze. csak mi tágabban értjük a poli-töri kapcsolatot, mint te. mi is tudjuk, h vannak különbségek, meg hogy nem teljesen ugyanaz, de a különbségek kicsik, és a gyakorlati életben nincs is meg, de - és ezzel te is egyetértesz - : a politika írja a történelmet. a politika hozza létre.
Talmácsi nagy magyar hõs mégsem fog bekerülni a történelembe. hiába van hatással magyarok millióinak az életére, ez nem politika, hanem sport.
Miki1900 2008 aug. 02. - 19:33:04
(61/113)
Humpy 2008 aug. 02. - 17:51:21
(60/113)
A történelmet és a politikát hiába választod szét, mert közös a gyökerük: a hatalom gyakorlásáról szól mindkettõ. Aki ezen a körön kívûl marad, az nem fog bekerülni az iskolai töri tankönyvekbe.
Egy példa. Nemrég járt nálunk Ucsiraltu mongol nyelvészprofesszor, aki 'A hun nyelv szavai' címen megírta jelentõs összefoglaló mûvét a hun nyelv múltjáról és a ma fellelhetõ hun-mongol-magyar-török hasonlóságokról. Ezután eljött Mo-ra, ahol a Nyelvtudományi Intézetben nem fogadták, sõt még az elõadását sem hallgatta meg senki az intézet 'kutatói' közül. Így reagál sokszor a Nyugat-központú tudományos világ a Keletrõl jött kutatásokra és felfedezésekre.
A történelem és a politika kéz a kézben jár. Pedzed már a lényeget??
8/10
Tilla 2008 aug. 02. - 14:28:31 8/10 Előzmény Miki1900
(59/113)
Nem vagyok Hitler szakértõ, nem is akarok az lenni. Néro és Caligula sem érdekel. Hogy kísérleti célból pusztította el Blondi nevû német juhász kutyáját, azt Ernst Günter Schenck írta. "Kéksavval mérgezte meg Blondit, hogy lássa, hatékony-e a méreg. Tökéletesen biztos akart lenni abban, hogy ha beveszi, meghal."
Nem tudom, ki hogy van vele, de azt még elfogadom, hogy az életemrõl én döntök, de máséról, még ha egy kutya vagy macska is!?
Morettirõl nem tudnám elképzelni, hogy hasonlóan cselekedjen.
8/10
Tilla 2008 aug. 02. - 13:57:23 8/10 Előzmény Miki1900
(58/113)
Miki, ez a kép nem kellett volna Moretti oldalára. Inkább elhiszem, hogy lila üvegszeme volt!
8/10
Tilla 2008 aug. 02. - 13:53:51 8/10 Előzmény Miki1900
(57/113)
Ebben egyetértek! De a törit és a politikát akkor is szétválasztom. Nagyapám nevet, lapozgatva a mostani töri könyveket. Úgy a Kiegyezésig azt mondja, nagyjából ugyanaz, de õ tanult a 30-as években, aztán az 50-es, majd 60-as években. Látta amit a 80-as években tanultak, s olvasgatja, amibõl most tanulnak a gyerekek. Persze, hogy az anyaga ugyanaz, csak máshogy elkészítve, tálalva. A tojásnak sem használják fel minden alkotórészét minden ételhez, s más-más lesz az eredmény. Az adalékokról nem is beszélve.
Miki1900 2008 aug. 01. - 23:36:48
(56/113)
vagy ha kék is volt, semmiképp nem olyan élénk mint Morettinek.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 01. - 23:33:49
(55/113)
mi tértesz te kísérleti cél alatt?
mert megölte a kutyát, mielõtt magát.
nem volt kék szeme, mert voltak színes felvételek 1930-as 40-es évekbõl.
de nem is ez az érdekes, hanem hogy leleplezõdik a maszk alól Moretti. kitûnik a smink.
Miki1900 2008 aug. 01. - 23:29:04
(54/113)
"A történelem nem a politika szolgálóleánya."
de igen sajnos. a töri és a politika ugyanaz.
mibõl van a rántotta? tojásból. tojás mindakettõ.