Téma: Star Trek

bakancs446 2013 máj. 17. - 22:27:11
(326/346)
Már megint reklám, 10 percet ment a film most és 10 perc reklám megint..na ebbõl elég volt kapd be tv2
Pikacsu 2013 máj. 17. - 22:14:00
(325/346)
Nee azt nem szabad!
bakancs446 2013 máj. 17. - 21:55:58
(324/346)
Gratulálok! Elkezdõdött a film és 5 prec múlva egy 10 perces reklám, bravo!! Ha ez így fog menni kikapcsolom a picsába a tévét!!!!
10/10
kacskarina 2013 máj. 17. - 20:17:41 10/10
(323/346)
Végre, végre, végre, végre, hogy van egy normális film a tv2-n!

Akit zavarnak a reklámok, annak ajánlom, hogy a hajnali ismétlést nézze meg, az 2.50-kor kezdõdik és 4.50-ig tart kb...
Hematit 2013 máj. 17. - 19:59:50
(322/346)
Igazatok van! Én sem itt nézem meg,és fõleg nem a sok felesleges idióta reklámokkal!
ma.il 2013 máj. 17. - 18:11:26
(321/346)
az imdb szerint 127 perc, a port szerint 120 perc, a tv2-nél jut rá 191 perc...
nem (itt, a tv2-n) fogom megnézni ;)
bakancs446 2013 máj. 17. - 17:27:52
(320/346)
Normálisak ez a tv2 hogy egy ilyen rohadt jó filmet képesek vagytok leadni 21.40-kor mint a Star Trek??!?!?!? És tart 0:51 percig??!?!? Inkább az elötte lévõ hülye idióta senkit nem érdeklõ mûsorok helyett (családi titok stb.) kezdtétek volna idõben, hogy mindenki meg tudja nézni!!Idióták
10/10
Muhammad Ali 2013 máj. 17. - 07:36:00 10/10
(319/346)
10/10 de ez a pontszám gyakorlatilag az összes Star Trek filmre adható! A karakterek szenzációsak, a képi világ fantasztikus. A Star Trek a legkidolgozottabb sci-fi történet, minden egyes figurának saját múltja, története van, minden filmkocka aranyat ér! Kötelezõ darab minden Star Trek epizód! „Az ûr a legvégsõ határ. Ennek végtelenjét járja az Enterprise csillaghajó, melynek feladata különös új világok felfedezése, új életformák, új civilizációk felkutatása, és hogy eljusson oda, ahová még senki nem merészkedett.”
offtopic
rosickyz 2013 jan. 05. - 14:10:11
(318/346)
Fontos kérdés: élvezhetõ úgy is, ha ez lesz az elsõ Star Trek-film, amit megnézek?
3/10
ReignMan 2012 szept. 16. - 10:46:22 3/10 Előzmény csab-csab
(317/346)
Ugyanazt a filmet láttuk?
Történet egy belevaló, csajozós fenegyerekrõl ûrruhában és egy félénk okostojásról, csak tettek alájuk egy ûrhajót. Nem is értem, emberek mit pontoznak itt, vagy az imdb-n? Mert van benne robbanás? Vagy mert tök sablon az egész film? Tinigimisztory az ûrben? Történet meg semmi. Pont tegnap adták a Tökéletes trükköt is. Elég markáns volt a különbség...
Arról nem is beszélve, hogy lyukat fúrnak egy 2 méter átmérõjû vasszerkezettel a bolygókba. A lakosok meg csak nézik. Szuper ûrhajókat építenek, 9 milliárdan vannak, baromi okosok, de egy csövet, amit egy mezõgazdasági permetezõgépre épített gépágyúval szét lehet lõni, vagy egy iraki egy vállról indítható rakétával 2 másodperc alatt röhögve elintéz, õk csak nézik... Nem idegesítõ?
9/10
-greghouse- 2012 szept. 15. - 23:00:33 9/10
(316/346)
Isten látja lelkemet, én is tudom, hogy ez nem egy természettudományos film és nem illik ilyesmibe belekötni, de az elején mégis ORDÍT, hogy a zseni Spock hadarja "a gömb térfogatát" ami szerinte "négy harmad pí szer r-négyzet". Azt hittem rosszul hallok, de megismétli. Hát ha ezen múlik a Vulkán jövõje, akkor nem sokáig jutnak a tudományban. Ehhez nem kell asztrofizikusnak lenni, egy sima érettséginél is bukás lehet...
....Egyébként meg jó film.
csab-csab 2012 szept. 15. - 21:38:23
(315/346)
Össze lett rakva a film. Kapcsolódik sok ponton az eddigi produkciókhoz, és egyben újraindítja az eredeti karaktereket is. Sokkal jobban ezt nem lehetett volna elkövetni...
algi 2012 szept. 15. - 20:41:31
(314/346)
Nekem a Star Trek a felfedezésrõl szólt, meg Kirk kapitány és Mr. Spock barátságáról. Ebben a filmben mindennek az ellenkezõje volt.
Bobby1 2012 szept. 15. - 14:21:40
(313/346)
90 környékén, még a régi analóg mûholdas mûsorok idején, amikor nem volt se internet (Magyarországon), de még az egyetlen nyamvadt, déli, angol nyelvû híreket is levették. (- minek, kinek?) Nos, akkor az egytelen még ingyenesen nézhetõ Sky One nevû angol filmcsatornán nyomatták a Star Track (The New Generation etc) sorozatokat.

Minden igaz abból amit itt leírtatok, de Én rengeteget köszönhetek nekik, mert minden bugyutaságuk, esetleges technikailag õskori megoldásaik ellenére, nézhetõek voltak, és fõként tanulóként is érthetõ volt a nyelvezetük! Sokat tanultam belõlük, sok sikerélményt adtak! Szóval rengeteg nosztalgikus érzés köt a sorozathoz, és ma is - ha választani lehetne!- ezerszer inkább egy régi Star Track epizód, mint egy gagyi Hajdú produkció..
ceia 2012 szept. 15. - 11:51:26
(312/346)
Ezt még nem láttam, de jöhet - van tv-m, és nem félek használni :) Szerencsére a 9/11 filmet Sigourney Weaverrel holnap ismétlik - igaz, kicsit késõn.
kybuck 2012 febr. 29. - 06:49:54 Előzmény Kattrin
(311/346)
Nos a film - helyesen - újítani akart, ezért nem baj, ha Kirk, Spock, meg a többi ismerõs más egy kicsit: idomulnak a mostani trendekhez, mert a régi ST-éra mai szemmel sokszor nagyon nevetséges és olykor a nyugdíjas tempó is igaz rájuk. A hatvanas évek alapjain mentek tovább kényszerbõl a történetek, de az ma már nem piacképes, ezért kellett újítani. Az idegen lények túlnyomó része pedig tényleg csak egy-két ráncban tér el az embertõl, a különbözõ más fajok, akik jelentõsen eltérnek az embertõl csak hébe-hóba szerepeltek, mert drága volt a maszk meg a trükktechnika, ezen kívül sokszor, fõleg régebben nem is lehetett dolgokat megvalósítani. A gyíkemberes rész például felér egy börleszkkel: a statiszta alig bírt mozogni a jelmezben! A Star Trek V.: A végsõ határból (ahol a Teremtõt keresik) pedig egy csomó trükk kimaradt, mert nem futotta rájuk a büdzsébõl!
kybuck 2011 nov. 08. - 09:56:07 Előzmény Kattrin
(310/346)
A zöld nõk az orioniak, akiknél a nõi nem a domináns. Jelentõs részük kalózkodással és kereskedelemmel foglalkozik, na meg csábítgatással.:)
5/10
Kattrin 2011 okt. 26. - 13:23:07 5/10
(309/346)
A kellékek jól kidolgozottak, modern hatást keltenek, és nagyjából ez az egyetlen jó dolog, amit elmondhatok a filmrõl. Na meg az, hogy Leonard Nimoy játszotta az öreg Spockot.
A híd "kifehérítése" és az érintõképernyõk modernné teszik a hajót, minimalista, letisztult stílusúvá. Tetszik, hogy sok folyosót látunk, amiken keresztül kell menni, hogy elérjünk a hajó egyik részérõl a másikba. A gépház is remek a vastag vízvezeték-hálózatával.

Ugyanakkor kevésbé éreztem a sci-fi hangulatot, inkább akció-kalandfilmet láttam. :S
Pike kapitány pedig körülbelül egyidõs Kirkkel, itt viszont az apja lehetne.
Látunk egy zöld lányt is. Már nem emlékszem a faj nevére, de feltûnik a TOS-ban, és ott "asszonyállatnak" jellemzik, amely kifejezéssel kivételesen nem a nõi nemet alacsonyítják le, hanem ezt a "zöld fajt" jellemzik: a faj viselkedését szenvedélyesség jellemzi, egész természetük a csábításból áll, ez határozza meg õket. Ám ebben a filmben csak egy zöld színû nõt láttunk, aki semmiben sem különbözik az emberektõl a színét leszámítva.

Kirk jelleme pedig... hát én nem ilyennek képzelem a fiatal Kirköt. De azért el tudom fogadni, hogy akár ilyen is lehetett, mert a fiatalkor ilyen, az emberek meg változnak. Persze, jól nézett ki az autós jelenet az elején, és minden tucatakciófilm fontos kelléke egy hebrencs fõhõs. :SS

A vulkáni gyerekek gúnyolták Spockot a félig emberi mivolta miatt, és a gúnyolódás, lenézés egy érzelembõl fakad, dühbõl például. Spock anyja megemlíti a TOS-ban, hogy Spock ötéves korában sírva ment haza, mert a többiek nem tartották igazi vulkáninak, de szerintem ez nem feltétlenül egy ilyen emberi megnyilvánulás volt a többi gyerek részérõl, lehetett sima ténymegállapítás is, ami a gyermek Spocknak rosszul esett, legalábbis az emberi felének biztosan.

McCoy-t sem ilyen ugri-bugri embernek képzeltem fiatalon, de persze attól még lehet. Tudjuk, hogy õ inkább az érzelmek embere, ellentétben Spockkal.

Uhura viszont nagyon tetszett, okos, intelligens, magabiztos, határozott. És nagyon szép. :) De könyörgöm, szerelem Spockkal? Amit Spock nyíltan vállal? :O

Valaki emlegette, hogy csak Csekovnak volt akcentusa. Igen, ez (is) tényleg fura. De mintha Scotty is "furán" beszélt volna, vagy csak én hallottam így?

Különben tetszett Csekov és Sulu szerepeltetése, és az is, hogy a 17 éves Csekov elsõ nekifutásra nem tud elindulni a hajóval. :) Bár azt hiszem õ csak a 2. évadtól szerepelt a TOS-ban, de attól még lehetett a legénység tagja "kezdõ" korában.

Valaki írta, hogy a sorozatban csak abban különböztek a többi fajok, hogy ráncos volt a homlokuk vagy ilyesmi, de volt néhány más faj is. Pl. az a gyík, akivel az egyik részben megküzd Kirk; jó, õ is két lábon jár, és akkora, mint egy ember, de attól még gyík, és nem angolul beszél. Meg voltak azok a kék színû humanoidok, akiknek kis antenna volt a fülük mellet; és a disznó kinézetûek, meg volt egy vörös majomformájú is. De ott volt a szilícium alapú életforma, ami egy hólyagos kõrakásnak nézett ki, de intelligens és szelíd faj volt, (aki tojással szaporodik:)).
8/10
tombenko 2011 okt. 10. - 23:59:20 8/10
(308/346)
Hát, megnéztem. Nem igazán jött át rajta a Star Trek szellemisége. Olyan lett, mintha Kirkék véletlenül a Star Wars-univerzumba cseppentek volna.
9/10
.BP. 2011 okt. 10. - 23:19:05 9/10
(307/346)
A fanoknak xar film,akik csak moziztak egyet,és eltöltöttek 2 órát szórakozásra,azoknak jó a véleménye,én ezt látom. Cáfoljatok meg.