annana 2009 márc. 22. - 10:30:21
(2002/2302)
Valaki segítsen az hányadik évad amikor Lane terhes??
*mya szösz* 2009 márc. 21. - 22:19:02
(2001/2302)
Pár részt megnézni belõle kifejezetten üdítõ. Késõbb gyomorsavval öntenéd le a bûbájosan vigyorgó stábot.
10/10
ginalany 2009 márc. 21. - 21:43:58 10/10 Előzmény Katakov
(2000/2302)
és lám lám, Te is ide írogatsz.

Egyébként nem a milliomos/kisvárosi légkört imádjuk, hanem a sorozat STÍLUSÁT!! a kettõnem ugyanaz. Senki nem akar amerikában élni, de egyszerûen jó röhögni a poénokon, amik szóban hangzanak el.

Ilyen erõvel nem kell nézni semmit sem, hisz a pasik órákon át mesélnek a meccsekrõl, vannak akik a poltikáról, megint mások a Mónika showról.
Az emberek arról beszélnek amit látnak.

És persze vannak akik nem szállnak be ebbe a világba nekik is igazuk van, de nekik szerintem nincs is tévéjük.
nekünk meg van :) és válogatunk:) szórakoztató mûsorokat.
szjuli 2009 márc. 21. - 19:27:28
(1999/2302)
No, egyáltalán nem érzem üresnek az életem. Sõt!!! Dolgozom, nem is keveset. Ennyi kikapcsolódás pedig belefér. Elõtte még sosem láttam ezt a sorozatot. Más sorozatok közül is csak keveset. Azt is kb. 20-25 éve. No, ennyit az életkoromról. Szeretek olvasni, színházba járni stb.stb., de attól még nem leszek kevesebb, hogy szeretem ezt a sorozatot. Ennyi!!
10/10
Zsepike 2009 márc. 21. - 17:08:06 10/10
(1998/2302)
hát ezt hülyeségnek tartom, hogy azok nézik ezt akiknek unalmas az életük...
egyáltalán nem eseménytelen és üres az életem és sok más barátomé se, ennek ellenére nézzük a sorit....
9/10
Katakov 2009 márc. 21. - 16:35:44 9/10
(1997/2302)
Én azért még vitatkoznék kicsit. Miért nem nézünk több olyan filmet, ami a VALÓSÁGRÓL szól? Legyen az magyar, amerikai, akármilyen. Minek nekünk egy sorozat, amiben gazdag emberek teljesen más életével, hétköznapjaival, problémáival szembesülünk? Én annyira nem tudom élvezni azt, amit ennyire nem érzek a sajátoménak, mert abszolút nem érdekel az, hogy ki milyen partit rendez, meg milyen luxuslakásban lakik... persze-persze van benne sokminden ami bárkirõl szólhat de könyörgöm ettõl még ez egy mûanyag világ! Meggyõzõdésem, hogy azok nézik ezt a sorozatot, akiknek a saját élete annyira üres és eseménytelen, hogy lázba tudja hozni õket az a világ amit a TV-ben látnak. Szerintem ez igenis baj. Én meg tudnám tölteni a csatornákat ezeknél sokkal szórakoztatóbb és értékesebb mûsorokkal. Ha már a fórumon képesek vagytok arról beszélni, hogy mi lesz Roryval, meg mit miért csináltak a szereplõk, én azt gáznak tartom.
10/10
VICA2006 2009 márc. 21. - 14:31:50 10/10 Előzmény Boo87
(1996/2302)
nagyon sok sorozatnak nekifutottam már, de mindegyiket meguntam igen hamar, elég válogatós vagyok. Ez a sorozat viszont számomra megunhatatlan. Megszámolni sem tudom, hányadszor adják le vmelyik. csatornán, és hányadszor nézem végig. Bár szerencsére most már megvan DVD-n. A lényeg, hogy igen, valóban elvont egy kicsit a városkép miatt, bár szerintem igazából mindannyian ilyen közösségre, ilyen lakóhelyre vágyunk, ahol mindenki ismer mindenkit, és az egész környék olyan, mint egy kis ékszerdoboz, mintha az egész város egy hatalmas nagy család lenne, ami néha kicsit az idegosztályon lenne a helye, de ettõl szép, ettõl színes. Minden más vonatkozásban szerintem nagyon is valósághû. Vannak Roryhoz hasonló lányok a világon, akiknek ilyen édesanyjuk van, és sajna ilyen nagyszüleik. A néha nevetségesnek tûnõ apró-cseprõ gondjaik is nagyon is reálisak, ugyanezekkel küzdünk mi is nap mint nap, a kérdés csak az, ki hogy oldja meg a problémáit?!
10/10
Boo87 2009 márc. 21. - 13:14:09 10/10
(1995/2302)
De jó felpezsdült itt az élet.
Nagy kedvencem nekem is, annak ellenére, hogy valóban egy kicsit álomvilág az egész Rory tökéletességével, és a minden úgyis jóra fordul efektel. De ez egy sorozat,mint az összes többi, amik azért jönnek létre, hogy szórakoztassanak! Nevelés céljából nem Szívek szállodáját kell nézni.
csaj 2009 márc. 20. - 15:05:21
(1994/2302)
hehe, sok mindenben teljesen egyetértek veled, én is bírom a sorozatot, szinte az összes szereplõt, aranyosak, röhögök rajtuk egy sort--mert úgysem bír soha seniknek beállni a szája, sokszor olyan tempóval mennek hogy alig bírom követni-de viccesek nagyon...:D
helyes a rory is, de nekem is mindig kicsit olyan érzésem van, mintha túlságosan tökéletes lenne--szinte már kompexusaim vannak mikor nézem, mennyi mindent csinál, és mindent bír a csaj-sokszor azon kapom magam, hogy átgondolom a napom, a fene, mi az amit még be kéne sûrítenem-szinte frusztráló:DDDDDDDDDDD
na de mindegy, melyik sorozat nem irreális kicsit:) itt sem lehet minden tökéletes:)
de tényleg csípem azé...:D
10/10
ginalany 2009 márc. 20. - 11:04:37 10/10
(1993/2302)
én szeretem a sorozatot. fõleg az elsõ 3 évadot. Persze a Stars Hollow miatt. Engem a Yale egy kicsit untat. ott nem tudtak jó dolgokat összehozni.

Ami kicsit idegesítõ az tulajdonképpen Rory tökéletessége. Mert minden pasi a rendes papucs (Dean) a vagány különc (Jess) és a lányok kedvence + milliomos .Logan is totál belezúg Roryba és annyira hogy még évek után is õérte epekednek.
Nekem ez annyira nem reális, és persze Rory mindenhol alegokosabb sittysutty visszajön a Yale-re megválasztják fõszerkesztõnek 2 év alatt végzi azt amit másoknak 3 alatt sem tudnak :))

De Lorelai és az anyja szópárbajai, Kirk hülyeségei, Taylor akadésoskodása, Miss Patty ... õk mind mind kárpótolnak :)) és miattuk szeretem fõként.

Ja igen : nekem Luke sem tetszik, Luke folyton megsértõdött Chris-en senki sem tetszik neki, de Lorelait nem képs felvállalni a lánya elõtt. Pedig elég természetes dolgog hogy az embernek van társa.
És nem is illik Lor-hoz. Nekem Dugóval tetszett a legjobban stílusilag valahogy nagyon passzoltak. Ja meg a Chiltonos tanárral is jók voltak. Szerintem õk voltak Lor "szintje" a többiek pl. Luke is csak egy büfés, aki nem olvas könyveket. És ez látszik is rajta.
szjuli 2009 márc. 20. - 06:10:47 Előzmény zenka
(1992/2302)
Zenka! Szerintem, hangulatfüggõ a dolog. ahhoz, hogy egy kicsit kikapcsolódj, nagyon jó ez a sorozat. Ha komoly, mély értelmû drámára vágysz, akkor azt kell nézni. Szerintem: is-is.
Attól még nem lesz bunkó valaki, ha Roryval és a többiekkel éli a mindennapokat.
Már írtam a korábbiakban is: aki a Barátok közt szereti, vagy az argentin szappanoperákat, annak az a világa. Nem kell ezért elítélni.
Egyébként: a Szívek szállodája azért nem áll annyira messze a valóságtól, mint sok más egyéb sorozat. Aranyos: felnõttnek, kamasznak, nõnek és férfinek.
5/10
zenka 2009 márc. 19. - 18:52:04 5/10
(1991/2302)
Számomra ez az a sorozat, aminek az elsõ tíz perce jó, tetszik, aztán a végére hirtelen sok lesz. Van benne valami baromira erõltetett, és én nem akarom szidni, mert tényleg nem olyan rossz, de semmi köze nincs a valósághoz. Egyszerûen életszerûtlen.
Csak hogy vegyünk egy példát. Rory élete drámája, hogy azt mondják neki, nincs tehetsége. Erre mit csinál? A nagyszülõk luxuslakásában él. Na bumm. Micsoda dráma. Partikat rendez. Hûha. Szegény. Ja és a közmunka során is nem arra megy ki a film, hogy milyen rossz is ez. Neem. Rory ott is nagymenõ lesz, és az egész büntetés valami kis bosszúsághoz hasonlít. Komolyan, ha az embereknek ilyen problémáik lennének!
Az egész egy bûbájos cukorka világ, de hát ha valaki komolyabb filmeket akar nézni, ne nézze.
Én is elkapcsolom, ha besokallok. :)
10/10
Nooji 2009 márc. 19. - 11:10:57 10/10
(1990/2302)
Mindenekelõtt leírom, hogy nem akarok meggyõzni senkit, szabad a véleménynyilvánítás és ahány ember, annyiféle igény. Tiszteletben tarom mások véleményét: Nektek nem tetszik, van ilyen. (Én például nem szeretem és még nem is láttam - tudom:ezért sokan megköveznének - az Amerikai Pitét. Mert nekem az rugaszkodik el a valóságtól – de még sz amerikaitól is. Egyszerûen erõltetett.) Én csak érvelnék a mellett,hogy mi miért szeretjük ezt a sorozatot: mert olyan problémákról szól, ami minket is érint: suli, szülõk, párkapcsolat és egyéb az élet dolgai. Igaz a sorozat máshogy tálalja, de ez adja meg a sorozat jellegét.
„mûemberek, mûérzelmekkel, mûkonfliktusokkal”.Nekem reálisnak tûnik az, hogy besokallok és ott akarom hagyni a sulit, hogy megkérik a kezem és félek a jövõtõl, hogy nem tudom tisztába tenni az érzéseimet,hogy összeveszünk a szülõkkel és ettõl nekünk borzasztóan rossz.
„semmi köze a magyar valósághoz”?Mégis mit vársz egy amerikai sorozattól?Persze, hogy távol áll a Szomszédoktól és Barátok közttõl, mivel „hangyányit” távolabb is játszódik a Mátyás Király Tértõl ill. a gazdagréti dombtól. De ennyi erõvel, mit tudsz nézni a TV-ben, aminek van köze a magyar valósághoz?DR House?Csoda, hogy még egy betege/hozzátartozó sem rugta fejbe.CSI:Miami?Ha ilyen profi lenne az igazságszolgáltatás, nem lenne bûnözés a világban. A mentalista?Ha teljesen reális világban élsz, el ne kezdd nézni! Aki magyar valóságot akar, megnéz egy híradót, ami alatt kellõképpen kiábrándulhat a világból, amiben élünk, de én pont azt várom egy filmtõl/TV mûsortól, hogy elterelje a figyelmemet a mindennapi gondokról, bajokról, munkáról. Inkább megnézek 3 GG részt, mint egy híradót,aminek a 90%-a erõszak, maradék 10% pedig fókuszos történet...
Részemrõl ennyi. Remélem senkit nem bántottam meg.
Ui:”egy ember szerintem nem képes egy szuszra ennyi összefüggéstelen baromságot összehordani, mint ezek” - leülhetnénk egyszer beszélgetni. Lehet meglepõdnél :D
katkunder 2009 márc. 18. - 21:24:11
(1989/2302)
Szerintem ez a sorozat így jó ahogy van.(tudjátok: Bridget Jones úgy szeretünk ahogy vagy.)Néha csöpögõs, érzelmes, szerelmes és szó**sós. De ettõl rugaszkodik el a valóságtól.Egy könnyed laza 1 óra kikapcsolódás a való világból.De ha magyar sorozat lenne, akkor tényleg Lenke néni az áremelésrõl beszélgetne Almával.Miért, a Dallas is elég mû volt mégis egy ország nézte minden péntek este.
4/10
zee944 2009 márc. 18. - 20:24:14 4/10
(1988/2302)
Nem az a baj, hogy a magyar valósághoz nincs köze, hanem hogy a valósághoz nincs. Ezek mûemberek, mûérzelmekkel, mûkonfliktusokkal. Még ha legalább vegytiszta vígjáték lenne, de itt két poén közt komolykodnak is, mintha itt fontos dolgokról esne szó, pedig nem.

Amit Katakov leírt, azt csak osztom, a magyar<->amerikai valóság összehasonlítást leszámítva.
10/10
Zsepike 2009 márc. 18. - 20:07:15 10/10
(1987/2302)
azért ezzel nem teljesen értek egyet...
nem igazán értem, hogy mért kéne a magyar valósághoz köze lennie? mivel nem magyar sorozat, hanem amerikai így nem igazán az európai, (magyar) emberek, nõk világát mutatja be.
Tény, hogy az amerikaiak világa teljesen más mint a mienk, tényleg nincs közünk hozzá, de azért sok más amerikai sorozattal ellentétben, legalább azért szerintem ez szórakoztató.
(Azért van olyan, aki képes annyi összefüggéstelen dolgot összehordani nem csak a sorozatban van ez.)

(Született feleségekhez meg egyáltalán nem hasonlítható szerintem, én mindkettõt imádom)

Amúgy ezen már én is gondolkoztam, h Lane-k hol az apja, amúgy volt már h a soriban is emlegette h a szülei..csak hát nem jelenik meg....
9/10
Katakov 2009 márc. 18. - 12:26:04 9/10
(1986/2302)
Elmondom mi idegesít ebben a sorozatban. Annak ellenére, hogy egyébként mint nõ, én is "csajosnak, kedvesnek, aranyosnak" tartom, és amondó vagyok, hogy inkább nézzünk Szívek Szállodáját mint mondjuk Gyõzike Show-t, nekem az egész túl mûanyag. A két nõ egy nagy mályvacukor-világban él, folyton és megállás nélkül dumálnak, ami még nem is lenne baj, de egy ember szerintem nem képes egy szuszra ennyi összefüggéstelen baromságot összehordani, mint ezek. Ez nem nõi csacsogás, hanem természetellenes szófosás! Ráadásul megint egy sorozat, aminek semmi köze a magyar valósághoz, ezek a nõk NEM úgy élnek, mint egy átlagos magyar nõ, még akkor sem ha megmutatkoznak a sorozatban az "átlagos" nõi problémék... nem azt mondom, hogy nézzünk szomszédokat és azt, hogy Lenke néni Almával beszélget az áremelésrõl, de nekem a Szívek Szállodája egy lufi, egy olyan amerikai világ, amihez semmi közöm, csak arra jó, hogy az átlagos magyar nõt, lányt, háziasszonyt, családnyát, stb... leültesse 1 órára és elterelje a figyelmét a valóságról.

Közben meg persze nyomokban jópofa, de még a jópofasága sem tudja elterelnia figyelmemet arról, hogy mennyire MÛ!
StAdrienn 2009 márc. 18. - 06:08:17 Előzmény zee944
(1985/2302)
Szerintem az vezetett félre Téged, aki a Született feleségekhez hasonlította. Én mindkettõt szeretem, de nem lehet összehasonlítani. Véleményed szerint pont olyan a Szívek szállodája, amilyennek a címe alapján gondolni lehet... Az csak egy idétlen magyar fordítás, az eredeti címe alapján akármilyen is lehetne. :-)
StAdrienn 2009 márc. 17. - 21:24:11
(1984/2302)
Lane-nek volt valamikor apja? :-) Elolvastam a könyv-változatot, az elsõ három részt, és abban mindig Lane szüleirõl (többesszámban) esik szó...
4/10
zee944 2009 márc. 17. - 14:17:37 4/10
(1983/2302)
Hogy micsoda egy trágya ez a sorozat.

A Született feleségek elsõ két évada zseniális volt, emiatt ebbõl is végigszenvedtem 6 részt, mert azt mondták, hogy ez is olyan jó, hasonló a humora, satöbbi. Hát nem. Köze nincs hozzá.

Muszáj volt megmutatni az elsõ részek egyikében, milyen jó alakja van a fõszereplõ csajnak. Ugye nem hozta haza a ruháját a tisztítóból, ezért mit vesz fel az alkalomra, hogy a lányát egy hatalmas presztizsû suliba iratja be? Seggre feszülõ, combtõnél elvágott farmer-rövidnadrágot, hozzá illõ pólóval.Gondolom, ezen kívül csak fürdõruhája lett volna. Nagyon primitív. Néhány dolgot még csak-csak kibírtam volna, de az efféle izzadtságszagú jelenetektõl majdnem hánytam.

És tele van csajos picsogással, érzelmeskedéssel (de nem érzelmekkel), látszat-konfliktusokkal, amik az epizód végére úgyis megoldódnak, vagy érdektelenné válnak.

Pont olyan, mint a címe alapján várnánk. Szirupos, szappanoperás, koncepciózusan hamis, értéktelen giccs.

4/10