ondok 2010 márc. 04. - 23:35:52
(537/577)
Félreértés ne essék nem pártolom abûnözést,a lopást elítélem a körülmények függvényében,de nem tartom számon hogy milyen etnikumu követte el .Ha több acigány bûnözõ százalékosan mint amagyar az mutat valamit,de nem azt hogy a cigányok eleve bûnözõnek születnek.Ez pont olyan dolog minthogy egyesek szerint a zsidók sem végeznek nehéz munkát ,földmûvelést stb.Aztán Izraelben ,ahol csak zsidók vannak, mégiscsak elvégzi valaki azokat a munkákat is pl.
ondok 2010 márc. 04. - 23:28:25
(536/577)
Hát persze az uborkába rendeltetésszerûen kell is az áram ugyanúgy ,ahogy aMávnál:)
offtopic
filiszteus 2010 márc. 04. - 23:26:20
(535/577)
Olyan eset is volt, amikor a 10 000 voltos felsõ vezeték levágása közben szenvedett üzemi balesetet szegény megélhetési. A csúf rasszista MÁV-nak fontosabb egy felsõ vezeték, mint egy emberélet. Direkt 10 000 voltot vezet bele.
ondok 2010 márc. 04. - 23:19:28
(534/577)
Hát akkó így mán tök rendben van a dolog ,aki részeg az dögöljön meg!Fõleg ha cigány!
Nos van egy rossz hírem: volt olyan eset is ,ami pont úgy történt meg tényszerûen ,ahogy írtam.
Remélem a Jobbik a keresztényi elvek alapján áll és uborkacsenésért (akár bosszúból is!)méltányosnak tartja a megbocsátást de csak a villamosszék után:)
filiszteus 2010 márc. 04. - 23:09:36
(533/577)
"Kíváncsi vagyok ,hogy te mit szólnál ha a gyereked átmenne almát csenni,és a rendes bácsi kerítése agyoncsapná õt?"

Ennyit a tényszerûségrõl. Nem gyerekek mentek át a szomszédba uborkát lopni, hanem felnõttek. nem a kerítésbe volt áram vezetve, hanem a kerítésen belül az uborkaágyások köré kihúzott vezetékbe. Tudott az egész falú errõl az óvintézkedésrõl. Az a két delikvens, aki túlélte a fizikotherápiát el is mondta, hogy a körbekerítés miatt, direkt bosszúból akarták aznap este megdézsmálni az uborkást.
Esett az esõ és mindhárman olyan részegek voltak, mint az albánszamár. Ez okozta a halálos áramütést.
ondok 2010 márc. 04. - 23:00:34 Előzmény 2008
(532/577)
Te nagyon okos ember vagy ha azt hiszed ,hogy egy másik kormány meg tud oldani évtizedes problémát.Mellesleg vót mán kormányon areménybeli kormányod ,osztán nem oldott meg semmit a cigányproblémából ,hanem akkor Farkas flóriánt tették meg díszcigánynak szavazatot gyûjteni.
ondok 2010 márc. 04. - 22:56:51 Előzmény VííV
(531/577)
Kíváncsi vagyok ,hogy te mit szólnál ha a gyereked átmenne almát csenni,és a rendes bácsi kerítése agyoncsapná õt?Ráadásul mondjuk Te nem tudnál gyümölcsöt venni neki ,nem atzért ,mert eljátékgépezted a pénzt ,ahnem mert amint meglátnak hogy cigány vagy nem vesznek fel sehova dolgozni .Mert ne hazudjon senki ,hogy könnyû munkát találni ma egy nem cigánynak is ,és csak "az nem dolgozik ,aki nem akar."
ondok 2010 márc. 04. - 22:52:13 Előzmény 2008
(530/577)
A svábok hagyományai pl egész mások ,a sváb gyerekek elvégzik az iskolákat ,aszüleik többnyire képzettek ,nem munkanélküliek stb .azért nincs velük bajod és nem azért mert õk felsõbbrendûek a cigányok meg alsók.
ondok 2010 márc. 04. - 22:49:34 Előzmény kevinspéci
(529/577)
Hát Te egy nagyon nemes ember lehetsz,hogy még "cigány barátaid is vannak",csak azt ne mond hogy nem vagy rasszista.
filiszteus 2010 márc. 04. - 22:36:19
(528/577)
Én próbáltam nagyon tárgyilagosan nyilatkozni a filmrõl, figyelembe véve liberális beszélgetõtársaink elvárását is, hiszen náluk jobban senki nem érzi jobban a saját bõrén a cigányokkal valóegyüttélés szépségeit. Õk tele vannak jó tapasztalatokkal és joggal sértheti az igazságérzetüket a film.
Éppen azért tettem néhány javaslatot, hogyan kellett volna toleránsabb módon megalkotni a filmet. Ezért ismét bemásoltam az érthetetlen módon kimoderált hsz-t:
"Lehetett volna egy kicsit árnyaltabban ábrázolni az eseményeket. Ezek a szegény bodzaszedõk tulajdonképpen polgárjogi harcosok, akik a romák jogaiért kûzdenek a gonosz, elnyomó, rasszista, magyar társadalmat megszemélyesítõ agresszív kézilabdások ellen. A szíven szúrás színtiszta önvédelem volt. Az, hogy még meg is forgatta benne a kést, az régi roma kulturális hagyomány. Nem lehet egy néptõl elvenni az identitását. Az, hogy a földön fekvõ, haldokló társa mellett térdeplõ játékost fejbe rúgták, csak egy tévedés volt. A tettes támadásnak vélte a fenyegetõen térdeplõ játékos mozdulatát.
A tisztességes magyar társadalom elvárja, hogy olyan film készüljön, ami a bíróságot a romák felmentésére ösztönzi. A Szíven szúrt ország helyett lehetne a címe: "Véletlenül meglökött és ezért jogos önvédelmet gyakorló szegény bodzaszedõk balladája"
Bepillantó 2010 márc. 04. - 22:17:48 Előzmény VííV
(527/577)
Kedves VííV!

Ejnye-ejnye! Légyszíves ne írj ilyen csúnya dolgokat, mert ez nem eléggé "polkorrekt" és ki fogják törölni - úgy, mint az én korábbi hozzászólásomat...
2008 2010 márc. 04. - 16:02:20
(526/577)
"Hová tart így Mgyo. ?" A polgárháborúba.

Szerencsére lesz most egy országgyûlési választásunk. Most még megállíthatjuk a szekeret a lejtõn...
VííV 2010 márc. 04. - 15:52:46
(525/577)
Így van!
A viselkedésükkel van a baj, egyszerûen képtelenek beilleszkedni a társadalomba és képtelenek tenni azért, hogy élhetõbb életet éljenek- a legegyszerûbb 12-3 évesen már gyereket szülni és huszon párévesen nagycsaládosnak számítani az 5-10 gyerek végett! Dolgozni persze "hogy a fenébe? - majd eltart a hülye magyar" - a kocsmáról, gépezésrõl nem is beszélve! A romák sajnos õk csinálták ezt magukkal, megérdemlik, ha a társ. kirekeszti. Bízom benne, hogy Mgyo-on is helyre áll az igazságszolgáltatás és a magyarok mernek a hazájukban élni, sötétedésben kimenni az utcára, és nyugodtan aludni éjszaka, nem arra várni, hogy mikor tör be néhány tizenéves vandál, s rugdos halálra egy védtelen 80-90 éves idõs nénit/bácsit. Bizzunk abban is, hogy nem a dolgos kézre kerül a bilincs , hanem a bûnözõre (Lásd: bácsi, aki áramot vezetett a kerítésébe, mert folyamatosan meglopták). Hová tart így Mgyo. ?
2008 2010 márc. 04. - 15:22:07
(524/577)
jav: kisebbségieket (és ezalatt csak 1 csoportot értek)

Érdekes a svábokkal meg azzal a kevés szlovákkal akik itt élnek semmi baj nincsen.
offtopic
kagylóhéj 2010 márc. 04. - 13:40:06
(523/577)
Nem láttam, mert már a címbõl kiindulva egyértelmû, hogy erõsen elfogult, nem tényszerû.
CsengoZoli 2010 márc. 04. - 12:06:06
(522/577)
Azért valahol elég szomorú,hogy egyesek komolyan felvetik Cozmáék felelõségét.
A Romák és Magyarok közti kérdésrõl lehet beszélgetni,de , hogy a konkrét ügyben vannak akik halálkomolyan azt gondolják,hogy nem csak a romák tehetnek a gyilkosságról az vérforraló!
Az emberi butaságnak tényleg nincs határa!
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 04. - 10:02:19
(521/577)
A "sz.keverés" tényállását a film készítõi valósították meg. Kártékony és átlátszó egy darab.
offtopic
meszag 2010 márc. 04. - 07:57:38
(520/577)
Azaz, ha hagynának te se viselkednél különbül? Nem, nem szíven, agyhelyen szúrták ezt az országot.
offtopic
meszag 2010 márc. 04. - 07:45:12
(519/577)
Az szitokszó? ti meg fajgyûlölõk, utóbbi a szégyen
10/10
bomih 2010 márc. 04. - 01:41:22 10/10 Előzmény Yuliusz
(518/577)
Yuliusz :"... nem "szúrták szíven" az országot."
Szerintem a kifejezés arra utal, hogy az ország polgárainak többsége saját fájdalomként éli át Cozma elvesztését, és személyes bosszúvágyat érzünk a gyilkos cigányállatok iránt.