Kattrin 2009 máj. 25. - 18:27:20
(17/577)
Teljesen egyetértek. Mintha ez a Cozma gyerek értékesebb lenne bármely más embernél.

Ráadásul a film rendezõje csak cigányozni akart egyet. A játékostársak meg nem mondanak semmi érdemlegeset: "szeretett élni"... na ja.
offtopic
Kattrin 2009 máj. 25. - 18:23:48 Előzmény PlayGirl
(16/577)
Csak nem a blogos csaj?
10/10
PlayGirl 2009 máj. 24. - 17:16:01 10/10
(15/577)
Miért kéne hagyni? Lehet, hogy valakit, akit nem érdekel a kézilabda, és Veszprémtõl messze lakik azt nem érinti meg különösebben a dolog, de én veszprémiként és MKB Veszprém szurkolóként elmondhatom, hogy nem volt ez egy könnyû idõszak. Azon a helyen halt meg, ahol naponta kétszer elmegyek. Egy nappal elõtte én is azon a szórakozóhelyen buliztam. Az eset után hetekig nem tudtunk úgy kimenni az utcára, hogy ne lássuk az emberek arcán ennek az egésznek a nyomát. Arról nem is beszélve, hogy milyen ember halt meg. Amikor barátnõimmel buliztam és nem volt üres asztal, odahívott az õ asztalukhoz, hogy le tudjunk ülni. Mielõtt rosszra gondolnátok, még ezt is mindenféle hátsó szándék nélkül tette, mivel a barátnõje is ott volt. És még egy italra is meghívott minket. R.I.P Cozma 8.

A filmrõl pedig szeretném elmondani, hogy érdemes megnézni, fõleg annak aki szereti a kézilabdát. Én ott voltam a bemutatón és állítom, hogy több ezer ember együtt zokogott, kortól és nemtõl függetlenül. Szerintem ne hagyjátok ki, nagyon kedves dolgokat mondanak róla a játékosok!
5/10
Fenderblues 2009 máj. 13. - 21:09:44 5/10 Előzmény bambina
(14/577)
Olyan furcsa érzés fog el. Akiket állítólag mi üldözünk és elnyomunk ilyet tesznek. Sajnálom, hogy csak a halállal végzõdõ támadásokat kapja fel a sajtó, na meg persze az " üldözöttekét".
bambina 2009 máj. 11. - 23:48:35 Előzmény wukovsky
(13/577)
Hát, szerintem az a legelkeserítõbb, hogy úgy tûnik, ma Magyarországon bármilyen etnikumú embert ölnek meg, nem történik semmi. Nem mintha számítana a gyilkosság súlyát illetõen, hogy milyen "etnikumú" az áldozat, az emberölés, az emberölés. Cozma gyilkosait legalább már elfogták.
bambina 2009 máj. 11. - 23:48:02 Előzmény wukovsky
(12/577)
Hát, szerintem az a legelkeserítõbb, hogy úgy tûnik, ma Magyarországon bármilyen etnikumú embert ölnek meg, nem történik semmi. Cozma gyilkosait legalább már elfogták.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 14:53:01 9/10 Előzmény olikalmi
(11/577)
Na már most, azt hogy Mór-on kik gyilkoltak, azt a mai napig nem tudjuk. Le volt már egy jó ideig tartoztatva egy Kaiser Ede nevû férfi, aztán letartoztattak másik két férfit, akik már mind a ketten öngyilkosok lettek, ha jól tudom. De annyira nem követem már ezeket az eseményeket, hogy nincs meg a teljesen pontos tárgyi tudásom, viszont ami tény, hogy volt egy pár milliárdos kis pénzmozgás ottan, mielõtt valakik, akik vérprofi kommandosok felkészültségével rendelkeztek benyomultak oda, megöltek mindenkit, és tönkretettek minden odabent.


Szóval a Móri ügyet ne hozzuk ide.


A másik fele, a rendezõ azért nem foglalt állást, mert csak ott lehet állást foglalni, ahol van egy adott probléma, és arról van egy adott véleményünk.


De itt mi a probléma, elõször meg kellene határozunk, hogy mi a probléma, miért tehették meg azok, akik megtették, azt amit megtettek, és igazán miért nincs ennek már viszhangja, hogy mit fognak Õk kapni.

Nagyon érdekes, amikor valaki megdob egy politikust egy tojással, másnap már életfogytiglanra ítélik, amikor pedig valaki(k) meg ölnek etnikailag magyar embereket, körülbelül soha nem történik semmi.


És a legundorítobb az lesz, hogy ki fogják hozni, hogy Kokain hatása alatt álltak, csak korlátozottan felelösek a tetteikért.

A filmet én is megfogom nézni, amint tehetem majd :$
bambina 2009 máj. 08. - 22:37:03 Előzmény Valentinooo
(10/577)
Mire gondolsz "hasonló bûncselekmények" alatt? Az éjjeli gyerekre való lövöldözéseket is ide sorolod?
Igazából szerintem szégyen, hogy ilyet kell írnom, mert úgy tûnik, mintha gyilkosokat védenék, holott amit tettek, az gyalázatos és nagyon mélyen megrendített. Csak nem hiszem, hogy ezt eszközként kellene felhasználni bármilyen politikai vélemény kinyilvánítására.
Cozma halála önmagában borzasztó tragédia, csapás mindenkire, aki ismerte õt. Nem szükséges megtoldani ide és hozzá nem illõ megjegyzésekkel. Köszönöm elõre is.
Ginbo 2009 máj. 08. - 14:48:14
(9/577)
Jó, oké, nem egyezik a véleményünk, ennyi :)
norton15 2009 máj. 08. - 14:04:49
(8/577)
Azt nem mondtam, hogy a fõszereplõ Cozmát egy kiköpött Cozma játssza, emberileg nem tudom tisztelni a színészt, de ezt hagyjuk.
Ginbo 2009 máj. 08. - 12:34:20 Előzmény norton15
(7/577)
Azért, azt is meg kell figyelni, hogy fizikailag.. Mit szólna bárki ahhoz, ha egy 180 cm 130 kg-s ember játszaná el? Ráadásul, láttam már a filmet, és tényleg, dokumentumfilm, és az ott elhangzó dolgok modellezésére "használják" a színészeket, amúgy pedig.. A film elõtt nekem is voltak fenntartásaim, de már nincsenek.. Igen megrázó, megható film.
norton15 2009 máj. 07. - 13:40:11
(6/577)
Ezt nem tudtam, hogy ingyen vállalták, de ezzel együtt sem tudom megszokni. Remélem jó ez a dokufilm.
olikalmi 2009 máj. 07. - 11:19:53 Előzmény Valentinooo
(5/577)
A móri bankrablást "etnikailag" magyarok követték el. Simon Tibort "etnikailag" magyarok verték halálra. Marian Cozmát etnikailag cigányok gyilkolták meg. Számít ez??? Gyilkosok! El kell fogni, és addig fogva tartani, amíg veszélyt jelent a társadalomra.
Marian-t pedig Isten nyugosztalja.
Szerintem fontos, hogy megszületett ez a film, nagyon kíváncsi vagyok rá!
fun-tom 2009 máj. 07. - 08:32:44 Előzmény norton15
(4/577)
Norton! Nagyon fontos az is, hogy ezek a színészek ingyen vállalták a filmben való szereplést. És mivel a film nagy része dokumentumfilm, így nem hiszem hogy túl sok szerepet kaptak a filmben magában, õk csak néhány részletet játszanak el...
norton15 2009 máj. 06. - 00:27:54
(3/577)
Nekem csak egyetlen bajom van ezzel, és az a szereplõk választása. Azaz csak egy szereplõvel van gond, Czapkó Antallal. Hol van õ ahhoz színészileg és emberileg, hogy el tudja játszani Cozmát? Szinte szégyen már, komolyan. Nem találtak értelmesebb színészt a legfontosabb szerepre?
Pingvino 2009 máj. 05. - 23:12:47 Előzmény Valentinooo
(2/577)
Biztos,hogy nagyon érdekes film lesz. Amint meg tudom nézni megnézem. Veszprémi vagyok és büszke vagyok rá!
Cozma halálával sokat veszített a csapat,a város és az ország is és én is nagyon remélem,hogy végre MAGYARORSZÁG szeme végre felnyitódik és ki fog derülni,hogy ezt az aljas dolgot ki(k) követte vagy kik követték el!
R.I.P. Marian Cozma!
Valentinooo 2009 máj. 01. - 10:28:07
(1/577)
Érdekes film lesz az biztos, habár én nem értem hogy miért nem akar a rendezõ\történet mesélõje állást foglalni. Szerintem igenis kell beszélni arról, hogy ki(k) követték el ezt a szörnyû bûncselekményt, igen is ki kell végre mondani hogy egy bizonyos etnikai csoport követi el a hasonló gaztetteket. A film pedig egy nagyon jó lehetõséged adna arra, hogy felnyissa az agymosott emberek szemét. Fõleg akkor, ha esetleg külföldön is bemutatnák.